Yükleniyor . . .

ASLAN BURCUNDA YENİAY (14 AĞUSTOS 2015)

ASLAN BURCUNDA YENİAY (14 AĞUSTOS 2015) 

Yeni Ay Gerçekleşirken Gezegenler Nerede?

Yeni Ay’da Güneş, Aslan Burcunda; 1. belirlendi, ikinci aranıyor…

Yeni Ay’da Güneş Aslan burcundayken gönlün yüceliğinin daha da derinden hissedilebileceğinizin manşetini atıyor. Özellikle sevdiklerimize, ailemize, eşimize ve dostumuza cömert davranacağımız, yardımlaşma olgularımızı daha da genişleteceğimiz bir süreç olacak bu süreç.  Yeni Ay ile birlikte neşeli ve bol organizasyonlu günler geliyor. Konuyu kariyer hayatıyla ile ilgili ele alırsak çalışama alanlarında, projelerde fikirler aynı kalacak ve değişmeyecek duruyor. Daha net söylemek gerekirse sabit fikirli duruşlar bu döngüye hâkim olacak.  Yine bu süreçte üstünlük sağlamak isteyen, baskı kurmak isteyen, otoriter davranmak isteyen insanlar olacaktır elbet. Fakat Yeni Ay bu kişilere kesinlikle tolerans ve tahammül göstermeyecek. Zihinlerimizin açık olacağı bu süreçte daha iyi işlere imza atmamız için gereken yaratıcılık olgusu yanımızdan hiç ayrılmayacak diyebilirim. Durmadan üretebileceğimiz bir zihin Yeni Ay ile kapımıza kadar geliyor. Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir. Yeni Ay yaşanırken Güneş’in 7. Evini etkiliyor.  Bu da demektir ki bu süreçte yeni ilişkiler inşa edilebilir. Özellikle toplumda saygı uyandıracak birliktelikler için adımlar atılabilir. Bu süreçte başa çıkılması gereken tek konu ikili ilişkilerde bencilliğin ve gurur yapmanın önüne geçmeye çalışmak olacaktır. Ortak yürütülen işlerde başarılar elde edilebilir. Özellikle iş yerlerinde bu süreçte farklı büyümeler ve farklı alanlara kaymalar gözükme ihtimali yüksektir.

Yeni Ay Aslan, Burcunda; kendi senaryonuzu yazmaya hoş geldiniz!

Adeta bir film sahnesindeymiş hissi ile geçireceğiniz bu günlerde ilişkilerin daha sıcakkanlı ve sevecen olacağını vurgulamak isterim. Aşk hayatında adanmışlıklar ve sadakat duyguları daha da ağır basacak.
Kral- kraliçe gibi itibar edilen ve karşılıklı saygının gösterildiği ilişkilerin sayısı Yeni Ay’ın Aslan burcunda gerçeklemesiyle artacak diyebilirim.  Gerçekleşecek olan bu gökyüzü hareketiyle eşler birbirlerinin iyi yanlarını görerek mutlu olmaktan ziyade karşılıklı bir gurur kaynağı olduklarını fark edecekler. Bu süreçte kesinlikle duygusal oyunlara ve yalancılığa yer olmayacak.  Evlilik yaşantılarında veya iş alanlarındaki çalışmalarda iyi bir şans elde etmek için ortak birliktelik ilkesiyle hareket etmek bu süre zarfında oldukça önemli olacak. Uyumlu bir ortam yaratmak, yeni bir düzen kurmak, farklı ailelerle birleşmek için ideal bir zaman Yeni Ay’ın gerçekleştiği zaman olacaktır. Yeni Ay bizlerin duygularına ve hassasiyetlerine temas edecek diyebilirim.

Yeni Ay’da Anın Yükseleni Oğlak 

Bu döngü kimleri, nasıl etkileyecek diye merak ediyorsunuzdur. Size Yeni Ayı açıklayarak anlatmak isterim. Bu döngü özellikle derin düşünen, merak etmeyi seven, araştıran ve özellikle kontrollü hareket etmesini bilen kişiler için oldukça önemli olacak. Bu süreçte kolay kolay değişiklikler kabul edemeyebilir ve adapte olmakta zorlanabiliriz. Böyle bir durumdan fazla etkilenilirse karar vermekte zorlanılır ve yapılan işlerde başarı sağlamak güç olabilir. Yeni Ay’da biraz daha dikkatli olmak, inceden inceye bir hesap yapmak ve her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek gerekecek diyebilirim. Zaten bir kere karar alma başarısı gösterilirse emin olun sonu da en güzel şekilde gelecektir. Yeni Ay ile birlikte insanların üzerindeki güven duygusunda muhakkak bir artış hissedilecek ve çevredekilerin birbirine güvendiği açıkça anlaşılacak. Ateşin grubunun sabitinde yani Aslanda gerçekleşecek Yeni Ay düşüncelerimizde sabitliğin altını çizerken görünüşümüzdeki cesareti ve gösterişimizdeki heybeti de vurguluyor. Bu Yeni Ay’da hemen hemen herkesi bir yıldız gibi parlatacak diyebilirim. Sahnenin tüm ışıklarını üzerimize çekeceğimiz bir döngü olacak. Şimdi show zamanı; bu süreç oldukça fazla hatırlanacak ve konuşulacak!

 

Yeni Ay’da Merkür, Başak Burcunda; daha mükemmele itiyor…

Yeni Ay bu döngüde kimsenin plansız hareket etmesine izin vermeyecek. Gerçekçiliğin, mantığın ve pratikliğin baskın olacağı zaman dilimini ifade edebilirim. Bu süreçte küçük şeylerle yetinmeyecektir. Daha mükemmeli ve daha iyisini arayacağımız zamanlar geçireceğiz diyebilirim. Yeni Ay hayatlarımıza ufak ama etkisi büyük buluşlar ve yenilikler getirecek. Bu döngüde kimsenin kolay kolay sinirlerini yıpratmayacağını ve olumsuzluklara takılı kalmayacağını söyleyebilirim. Yeni Ay’da Merkür, Başak burcunda iken bu durum 8. Evde etkili olacak. Bu da demek oluyor ki manevi konulara ilgili artacak, iç huzura duyulan önem ve ihtiyaç daha çok hissedilecek. İnsanların sakladıkları sırlar kapalı kapılar ardında nefes almayı bırakabilir ve tüm gizlenenler gün yüzüne çıkabilir bu süreçte.  Aynı zamanda 8. Evde etkili olacak bu gösterge hukuki olaylara şahit olacağımızın ve adalet duygularımızı güçlendireceğimizin de altını çiziyor.

Yeni Ay’da Mars, Aslan Burcunda; zirve için bedel ödettiriyor…

Mars, Aslan burcunda hareket ederken Yeni Ay kariyerimizde zirveye doğru adım atacağımıza, hayatımızda mükemmel bir sürece gireceğimize ve yaptıklarımızla takdir edileceğimiz bir süreci bizlere vaat ediyor. Bu döngüde kimse kimsede emir almak istemeyecek diyebilirim. Görsel güzelliğin ön planda olacağı bu döngüde hemen hemen herkes çevresinde far edilecek ve büyülü bir hale bürünecek diyebilirim. Güçlü, enerjik, yaratıcı, kararlı ve oldukça rekabetçi bir döngü içerisinde hareket edilecek. Yapılan hamleler sert fakat kazanmak için yapılan hamleler olacak. Yani bu süreçte hayatı oyun ve bir yarışma gibi algılayacağız diyebilirim. İlişkilerde çiftler bu döngüde kendilerinde daha da emin hareketler sergileyecekler ve karşılıklı şımartmalarla aşklarını tazeleyebilecek fırsatı yakalayacaklar. Yeni Ay’da Mars, Aslan burcundayken bu durum 7. Evi etkileyecek. Bu da demektir ki özgür yanlarımız ön plana çıkacak ve doludizgin yaşanan ilişkiler meydana gelecek.  Sizlere küçük bir tavsiye vermem gerekirse bu döngüde kavgacı ve yalnız kendini düşünen arkadaşlıklardan uzak durmanız yönünde olacak. Çünkü kimse kendini bir yıldız gibi hissederken olumsuz fikirlerin içinde kulaç atmak istemeyecektir.

Yeni Ay’da Jüpiter, Başak Burcunda; öğretirken öğreniyoruz…

Yeni Ay’da Jüpiter Başak burcunda! Bu da ilmi, dini, tıbbi, felsefi gibi birçok konuya duyulan ilginin artacağına işaret ediyor. Araştırmaya merakın arttığı ve yeni şeyler ortaya koymanın döngüsü de diyebiliriz buna… Özellikle modern teknoloji, bilgisayar gibi alanlar gündemin zirvesine oturabilir.  Bunun yanı sıra bu döngüde diğer önemli konu ise sağlık olacak. Yediğimizden, içtiğimize birçok konuda bilgiyi rahatlıkla elde edebilir ve sağlığımızla ilgili yeni buluşlara şahitlik edebiliriz. Sağlık konularında alanında uzman yazarlar bu döngüde insanlara yönlendirici olacaklardır. Yeni Ay’da Jüpiter’in hangi evi etkilediğini soracak olursanız Jüpiter 8. Evde etkili olacak. Bu da demektir ki; insanların olaylara karşı iyimser yanları daha ağır basacaktır. Bu döngüde miras konusu gündeminde olan kişilerin belli bir süre zarfında maddi anlamda rahatlayacakları söz konusu olabilir. Ayrıca Yeni Ay’ı yaşayacağımız bu günlerde resmi dairelere işimiz düşebilir.

Yeni Ay’da Satürn, Akrep Burcunda; Pandora’nın kutusunu açıyor…

Yeni Ay’da Satürn, Akrep burcunda geri gidiyor. Retro’nun bu son hareketleri kapalı bir kutunun bir anda toplum arasında açılabileceğini işaret ediyor. Hiçbir konunun gizli kalmayacağı bu döngü bizlere ciddi ve bir o kadar da zor konuşmalar yaptırabilir. Bu süreçte cinsellik konularında problemler yaşanıldığı gözlemlenebilir. Önemli olan bu süreci sessiz ama bir o kadar da derinden yönetmektir. Satürn’ün Akrep burcunda olmasından 10. Evin etkilerini sert bir şekilde hissettireceğini vurguluyor.. Bu da mesleki kariyerlerde artış olacağını ve şöhret kapılarının ardına kadar açılacağını vurguluyor.  Bu döngüde hırslara kapılmanın kayıplara yol açacağını ve sıfırdan başlama gibi zorluklara sebep olacağının altını çizmek isterim.

Yeni Ay’ın başrolü belli, dublörü kim?

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörleri gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir. Yeni Ay gerçekleşirken gezegenlerin konumları bize neleri işaret ediyor merak ediyorsanız bu sorunun cevabını şöyle açıklamak isterim:

Güneş, Satürn ile sert iletişimde…

Yeni Ay döngüsünde Güneş ve Satürn’nün sert iletişimi bencil insanların, duygusuz, soğuk ve güvensiz insanların çevremizde artacağına ve bu insanlarla karşı karşıya kalacağımıza işaret ediyor. İnsanlar bu uyumsuzluktan kaynaklı birbiriyle rekabete düşebilir, başarıya giden yolların önüne engeller koymaktan geri durmak istemeyebilir. Özellikle bu döngüde zalimce arzular artış gösterebilir. Böyle durumların hissedildiği takdirde daha dikkatli ve tedbirli davranılması gerektiğinin önemini vurgulamak isterim. Yapacağımız işlere abartılı bir yönelim sergilersek çevremizden gelecek zararları da kontrol edememiş oluruz. Bu döngüde yeni aktiviteler denemektense var olan aktivitelerin sürdürülmesini tavsiye ederim.

Bu süreçte hemen hemen herkes insanlar arasında paylaşımda ve işbirliği halinde olmalı. Hatta bu günlerde sık sık “bir elin nesi var iki elin sesi var” sözü akıllara yer etmeli. Çünkü bazı zorluklar ve sorunlar vardır ki asla tek başına altından kalkamayız. Bu yüzden çevremizdekilerin yardımı, bizim paylaşımlarımız bu süreçte önemli bir rol alacak. Bu uyumsuzlukta önemli olan diğer bir konu ise imkânsız olabilecek hedefler belirlenmesi. Ulaşılması güç hedefler belirlenmesi yerine kısa vadede gerçekleştireceğimiz küçükten büyüğe ilerleyebileceğimiz hedefler belirlemek daha makul olacaktır… Aksi takdirde bu döngü müthiş bir stres ve hayal kırıklığı yaşattırabilir.

Peki, sabit fikirliliği bu kadar ön planda tutan, ateş burcunda gerçekleşen, özellikle teknoloji altyapılı her türlü sektörü zirveye taşıyan bu döngü, marjinal hayatları da mı zirveye çıkaracak? Yukarıda bahsedilenlerden bunu mu çıkartmalıyız? Tabii ki de hayır! Bu durumda bilmelisiniz ki; Yeni Ay’da onların bugüne kadar verdikleri mücadelenin aslında kendi anlık duygularına uydurdukları kılıf olduğunu da gözlemleyebileceğiz. Kariyeri için kendi özel hayatından fedakârlık yaptığını düşünen kişiler aslında sadece istekleri doğrultusunda hareket ettiler. Bu kanıya nereden vardık dersek; bunu da ilerleyen ve gelişen teknoloji sayesinde öğrendik. Örneğin Ajda Pekkan’ın sanat için doğurganlığını geri planda bırakması gibi… Başka bir örnek verecek olursak evli bir kadınla birlikte olan bir erkeğin “aslında birbirimizi çok seviyoruz” diyerek verdiği cevaplarla kendini bir nevi öyle olduğuna inandırmaya çalıştığını anlarız. Dünyadan örnekler vereceksek olursak mesela Madonna sansasyonel hayatından ödün vermek istemiyor. Bunun nedeni olarak da “beni böyle kabul ediyorlar ve seviyorlar” diyor. Fakat aslında bu çılgın hayatını kullanarak bir yerlere geldiğini ve maddi açıdan büyük işlere imza attığını hepimiz biliyoruz. Hele bir de teknolojiyle büyüyen gençlerin gözünden hiçbir ayrıntı kaçmıyor ve hiçbir bahane onlara inandırıcı gelmiyor… Bir örnek daha verecek olursak Napolyon’dan verebiliriz. Napolyon İspanya'yı aldıktan sonra İspanya kralı ona "Sen para için savaşıyorsun” diye haykırır. “Biz ise şerefimiz için.” Napolyon cevap verir; “Herkes kendinden olmayan için savaşır.” İnsanların kendi arzularını, kendi hedeflerini hayatlarındaki büyük bedellermiş gibi göstermesi aslında topluma göre basitçe söylenen bahanelerden ibaret. İşte bizler de bu döngüde bu tarz konulara daha çok şahit olacağız ve gerçekleri daha net bir şekilde gündemde yaşananlardan öğrenebileceğiz. 

 

Astroloji bir yol haritasıdır…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm haklı saklıdır.

05.08.2015

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...