Yükleniyor . . .

ASLAN BURCUNDA VENÜS GERİLEMESİ (25 Temmuz 2015)

ASLAN BURCUNDA VENÜS GERİLEMESİ (25 Temmuz 2015)

Bir rüyadan uyanıp da “şimdi ben ne yaparım?” dediğiniz ve yaşadıklarınızın sebebini merak ettiğiniz zamanlarınız oldu mu hiç? Cevabınız evet ise Venüs gerilemesi, hayatta olmaz denilen şeylerin bile olabileceğinin altını çiziyor. Gelin Venüs Retro’sunu bir de Venüs’ün ağzından dinleyelim…

Etrafınızı saran bendeniz, bu yaza damgamı vuracağım!

Ben kim miyim?

Ben Aşk Tanrıçanız; Venüs! Işıltılarımı sizden esirgemeyen ben 9 Eylül’e kadar Aslan burcunda gerileyeceğim ve o zamana kadar da karanlığın Tanrıçası olacağım! 
Biraz kendimi anlattıktan sonra geri hareketimin sizlerin hayatlarınızı nasıl etkilediğini ve karıştırdığını anlatacağım. 

Yaklaşık 13 ayda bir ileri gitmekten vazgeçip geldiğim noktanın tersine gitmeye karar veririm ve ben geri gitmeye başladığımda bu durumum yaklaşık 40-43 gün sürer. Neden böyle yapıyorum diye soruyor olabilirsiniz? Ben aşkın ve değerlerin yüce yöneticisi Venüs’üm! Bazen geriye dönüp bir şeyleri irdelemek ve gözden geçirmek isterim. İşte bu yüzden de ben ne zaman geri gitmeye başlasam sizler hayatınızda değer verdiğiniz kişileri hatta sahip olduğunuz eşyaları bile gözden geçirirsiniz. Bu yüzden ne yazık ki astroloji dünyası benim gerilediğim dönemlerde evlenmek için veya yeni bir ilişkiye başlamak için uygun zamanlar olmadığını söyler. Doğru da yaparlar; ben bu kadar aşkı, güzelliği, uyumu, ahengi, duyguları ve sevgiyi temsil eden ben, sizlere bir şeyleri gözden geçirtip, irdelemenizi istediğim için gerilemeye başladığımda çoğu durumu karmaşık hale getirebiliyorum. Burada kötülük mü yapıyorum size? Hayır, tabii ki! Uzun zamandır yalnız olanlara bir ilişkide neler beklediklerini hatırlatmayı amaçlıyorum. İlişkilerini oturtanlara ise “ben” değil “biz” olabilmenin kolay olmadığını göstermeye çalışıyorum. Emeksiz hiçbir sevginin var olamayacağını anlatmaya çalışıyorum belki de size; kim bilir…  Ben Aslan burcunda geri giderken size de birkaç sürprizim olacak; bunlara hazırlıklı olsanız iyi edersiniz! Neymiş bu sürprizler dediğinizi duyar gibiyim! Sizi fazla merakta bırakmayayım… Mesela; eski dostlarınızı hatta eski aşklarınızı, geçmişte kalbinizin kapılarını sonuna kadar açtığınız kişileri yeniden karşınıza çıkartabileceğimi tahmin edebilir miydiniz? Evet, yanlış duymadınız; tam da bunu yapacağım! Belki de “benim mutlu mesut bir ilişkim var.” diyorsunuz şuan; olabilir. İşte ben gerilerken yaşayacağınız en büyük sorun arada kalmak olacak Yani; geçmişe dair insanların aklınıza düşmesi mi canınızı sıkacak yoksa şuan ki yaşadığınız ilişkide size yapılan davranışları hak edip hak etmediğinizi sorgulamak mı? Buna kararı siz vereceksiniz! 

Öte yandan yapacağınız yeni finansal girişimlerinizi etkilediğimi, yapacağınız ödemelerde de gecikmeler yaşayacağınızı söyleyebilirim. Peki, bunu neden yaptığımı da siz sormadan ben söyleyeyim; kazanımların nereye ve niye harcadığınızı sorgulatıp, ileride kendinize soracağınız soruları şimdiden size fark ettirerek kar- zarar hesaplarını bugünden yaptırmak istiyorum. Evet, kafanızı karıştırdığım doğru! Peki, bana kafanıza takılan konuların söz ettiklerimden farklı olduğunu söyleyebilir misiniz? Şimdi bana teslim olduğunuza göre aynı dili konuşmaya başladık demektir :)

2015’in başından bu yana benim ile birlikte savaşı ve mücadeleyi temsil eden, gururlu arkadaşım Mars ile hem kavuşum yaptık hem de birbirimizle bol bol iletişim kurduk. Her ne kadar yılın ortasında ayrılıyormuşuz gibi bir imaj çizmiş olsak da benim gerçekleştireceğim Retro sayesinde Mars’la tekrar kavuşuyorum diyebilirim. Dolayısıyla bu güne kadar ki döngüyü değerlendirirsem 2015 yılı Mars ile en fazla kavuşum gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Yani buradan şöyle bir çıkarım yapabilirsiniz; bugüne kadar tek başıma hareket etmedim, Mars’ın da gücünden faydalandım. Bu da televizyon kanallarının satışlarının sonuçlanmasına ve ortaklı yapıların kurulmasına sebep oldu. Boş durduk mu? Hayır! Oyuncu, tiyatrocu, sunucu, yapımcı, sanatçı, müzisyen vb. kişilerin çoğunun hayatında tuhaf, çalkantılı, hızlı başlayıp hızlı biten birçok projenin etkilenmesine neden oldum. Peki, bunu niye yaptım? Dönüştürücü Uranüs ile yıkıcı Plüton olan arkadaşlarım yıl boyunca ara ara iletişim kurarak teknolojiyi ve insanların keyif aldığı ve eğlendiği alanları başka bir boyuta getirdi. Ben aslında bu durumu sizlere göstermek istedim hatta yeni projelerinizde destek de olmaya çalıştım; Şubat ayında yaşadıklarınızı hatırlarsanız size olan desteğimi de görebilirsiniz. Ama siz ısrarla arkadaşlarımın dünyayı farklı bir boyuta taşıdıklarını görmek istemiyorsunuz. Bu yüzden de yılın başından bu yana televizyon dünyası olsun, kreatif işlerle ilgilenenler olsun en baştan en sona doğru sarsıntılı zamanlar geçirdi. Hatta birçok ajans bu yıl kısır bir süreç geçirdiklerini de düşünmüş olabilirler. Haklılar da! Özellikle yılın başında ürettikleri veya kapılarına gelen uluslararası iş teklif ve projeleri bir türlü sonuca bağlayamadılar. Hatta Mart ve Nisan aylarında belli işler için fazla efor sarf ettiklerini fark edip belli projeleri askıya alarak ekiplerinde küçülmeye gittiler.

Tekrar tanışalım isterseniz; ben, sevginin olduğu kadar karanlığın da Tanrıçası Venüs!

Ben aşkın ve değerlerin gezegeni olduğum gibi diğer maharetlerim arasında da güzelliği ve estetiği temsil etmem bulunmakta. Bu konuların da benden sorulduğunu biliyor olmalısınız. Fakat yine ne yazık ki ben geri gitmeye başladığımda güzellik ve estetik adına atacağınız adımlarda zorlanabilirsiniz. Mesela; ön plana çıkmış bir modacıysanız, stilistseniz, estetik cerrahı ya da kuaförseniz sizi biraz daha fazla etkiliyorum diyebilirim.  Bir Venüs olarak size şunu söyleyebilirim ki ben bu döngüdeyken siz siz olun büyük organizasyonlara, planlara kalkışmayın. Çünkü her şeyin rayında gitmesine izin vermeyebiliyorum. 

"Nasıl her şey yolunda gitmez, geri gidişin bizi etkiliyor tamam da hayatımızdaki neleri etkiliyor bu durumun?” diyorsanız size aşağıda başlıklar halinde söyleyeyim ama unutmayın ki sadece ben gökyüzünde geri gitmiyorum, dünyayı ve tüm canlıları evrensel etkisi altına alan diğer altı arkadaşım da geri gitmekte... Ben de onların döngülerine bu tarihten itibaren eşlik edeceğim;

*Organizasyonlar ve davetlerde kişilere bağlı iptaller yaşanıyorsa benim sayemde.

*Tatil programlarınızın ertelenmesinin sorumluluğu da ben de…

*Tasarım ve Sanat ile ilgilenenler kendilerini kısıtlanmış hissederler ama bunun tüm sebebi benim geri hareketim…

*İlişkilerde samimiyet yerine yüzeysellik yaşanıyorsa beni suçlayın gitsin,

*Sevgilinizi irdelemeye başladıysanız bunun tek nedeni benim!

*Benim yüzümden kalbinizi açtığınız kişiyle daha az vakit geçirmek isteyebilirsiniz ama sizin de biraz geri çekilip geleceğinizi görmeye çalışmak istemez misiniz?

*Yine ben gerilerken ilişkilerde büyük sarsıntılar yaşatabilirim. Nasıl mı? Mesela gizli ve yasak aşkların gün yüzüne çıkmasına neden olabilirim. Böyle anlatınca sanki kötüymüşüm gibi bir durum çıkıyor fakat ben sizin önünüzü görmenizi, gerçekleri öğrenmenizi istiyorum. Bu etkilerin sebebinin asıl nedeni tam olarak bu!

*Estetik kaygılarınızın ortaya çıkması da benim geri hareketimde biraz daha düşünür olmanızı istememden kaynaklı diyebilirim.

*Yaşadığınız alana karşı memnuniyetsizlik yaşayabilirsiniz. Bu da nereden çıktı demeden önce ben ileriye mi geriye mi gidiyorum kontrol etmenizi öneririm.

*Tadilat gerektiren yapılar artabilir. Çünkü sayemde bu döngüde her görüntü sizlerin sinirini bozacaktır.

 *Yardımlaşmaya karşı ilgisiz olabilirsiniz. Bu konuda kendimi suçlu hissediyorum ama ne yazık ki bunun nedeni de benim geri hareketim…

*Aldığınız sorumlukları yerine getirmekte size sıkıntılar yaşatabilirim. Örneğin; bitirmeniz gereken bir kitabınız varsa, senaryonuzun sonunu toparlayamıyorsanız, blog yazılarınız için programınıza uyamıyorsanız, bir yayınevinde çalışıyorsanız ya da estetik doktoruysanız kafanızdaki karışıklıktan dolayı yaptığınız işin sonunu getiremeyebilirsiniz. 

* Ve yine benim etkilerimden dolayı size sadece kendinizi düşündürtürüm.

*Çevrenize karşı duyarsızlaşmanızı sağlarım.

Anlayacağınız o ki benim geri gitmem sizin bu konularda ufakta olsa aksilikler yaşayabileceğiniz anlamına gelmektedir. Aksiliklerden kastım aslında hızla ilerlerken şöyle bir durup düşünmenizi sağlamak amacım. Hayallerinize ulaştığınızda düşlediğiniz hazza ulaşıp ulaşamayacağınızı görmenizi istiyorum. Zengin olmak, ünlü olmak, lükse sahip olmak, evli olmak değil ki meselemiz; asıl olan bunlara kavuştuktan sonra içimizde ölmeyen tutkular ve mutluluklar inşa etmek değil midir? 

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

14.07.2015

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...