Yükleniyor . . .

AŞKIN KIRILMA NOKTASI

AŞKIN KIRILMA NOKTASI

Aşkın, kırılma noktasında mı? Peki, kanıtın var mı? Eğer özel bir ilişki içinde iseniz, sadece kararlı olmak başarı getirmiyor. İnsan yaşadıklarından emin olmakta istiyor! Emin olmak, evet çok kritik iki kelime olduğunun farkındayım. Bazen içinizden geçen şey doğru olur, bazen de sadece bir kuruntudan ibarettir. Kabul ediyorum, biz insanlar zor varlıklarız. Hele de iki insanın bir araya gelmesini düşünün. Aşklarından ölüp bitseler bile, bu durum harika anlaşıyorlar ya da her şey yolunda anlamına gelmiyor. Peki, ne yapmalıyız? Aslında gökyüzü karakterlerimize uygun tüyolar veriyor. Uyum sağlamak, zevklerimizden haberdar olmak, ilişkinin gizemli taraflarını keşfetmek için, hangi burçtan olduğunu hiç mi merak etmediniz? Eminim birçoğunuz bir solukta sevgilinizin burcunu öğrendi. Hatta kendine yol haritası oluşturmak için rehber bile edindi.

‘’Hiç düşündünüz mü, aşkınızın kırılma noktalarını nasıl keşfedersiniz? Onun gitmesine izin vermek istemiyor musunuz? İlişki olarak nelere ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz?  Eşinizin ya da sevgilinizin hayatını sadece size adaması ne kadar doğru?’’ gibi sorulara cevaplarınız hazır mı? “Cevapları bende hazır” ya da “hala peşindeyim” diyorsanız merak etmeyin doğru yoldasınız demektir. Doğum haritasında 7. ev, kişinin her türlü ortaklıklarını temsil eder. Eş ya da ilişkilerde de çok iyi bir göstergedir ancak Güneş burcu da tek başına bir arada kalabilmenin ipuçlarını göstermek için can suyu görevini görür.

Hadi gelin, size biraz gök kubbeden tüyolar verelim. Fırtına gelmeden önceki sessizliğe tanık olalım.

Koç; Dik başlı sevgilim!

Dünyaya hükmetmek gibi bir derdi yoktur ancak bazı şeylerin kontrolünün altında olmasını ister. Ancak o zaman iyi ya da doğru olanı ayırt edebilir. Ona o özgürlük alanını vermeniz gerekir. Eğer gerçekten bağımsız olmak onun ruhunu besleyecekse, ruhunu çekiştirmek için sakın fazla çaba sarf etmeyin ve onu zorlamayın. Şayet 1970 – 1984 arası doğumlu bir Koç burcuyla beraberseniz, zaten son 2,5 – 3 yıldır kalbiniz fazlasıyla hırpalanmış olabilir. Siz de birey olduğunuzu kanıtlarsanız, kendine ve ilişkisine kendiliğinden sarılacaktır.

Boğa: İnatçı ve gururlu…

1994 – 1998 yılları arasında doğmuş ve 2015 yılının Eylül ayından bu zamana kadar hayatını bir türlü toparlayamayan bir Boğa burcuyla beraberseniz inatlaşmalar kaçınılma olabilir. O inat ve sebat etmekte üstüne kimseyi tanımayacaktır. Siz dâhil çevresindeki herkesten önemli ve değerli olduğunu duymak isteyecek. Eğer bu tarafını göstermekten vazgeçtiyse bilin ki gönlünden bir şeyler akıp gitmiş demektir. Sessizliğinden ve kendine dönük tavırlarından anlam çıkartmaya çalışın.  Ona değer verdiğinizi ve ne kadar çok sevdiğinizi her fırsatta söylemekten çekinmeyin. Asla sıkılmayacaktır.

İkizler: Konuşkan yarım!

Hayat onun için iletişim demektir. Heyecanına, uyarılmasına ve merakına yardımcı olun. Eğer işinize gücünüze, çevrenize ilişkilerinize artık eskisi kadar karışmıyor ve sık sık sizi aramıyorsa hemen kendisini gözlem altına alın. Eşinizle veya sevgilinizle birlikteyken kendisi ile çok eğlendiğinizi ve onsuz hayatın çok sıkıcı olacağını göstermeye çalışın. Uzun uzun onu dinlemeye hazır olduğunuzu gösterin. Eğer 1970 – 1984 arası doğan bir İkizler burcuyla beraberseniz, 2015 yılının Haziran ayından bu yana görünüşünden, konuşmasına hatta mesleğine kadar değişiklik yapmaya çalıştığını fark etmişsinizdir.

Yengeç; Hassas sevgilim!

Duyarlılığı ve sevgisi ile Zodyak’ın şampiyonudur. Onun ruhunda eğlendirmek ve sevdiğini mutlu etmek vardır. Hatta 2012 yılından bu zamana akıl almaz şeyler yaptığına şahit olmuş olabilirsin. Dikkat çekici olmak için elinden geleni yapar, eğer o doğal arzularını artık senden sakınıyorsa tehlike çanlarına çalmaya başlamış demektir. Özel olduğunu göstermen çok çaba harcamana neden değil. Güzel bir sofra, harika bir tatil hediyesi kıymetli olduğunu anlamasına yeter bile…

Aslan: Güçlü ve dik başlı…

1991 – 1997 yılları arasında doğmuş bir Aslan burcuyla beraberseniz 2016 yılında başlayıp 2017 yılına kadar devam edecek değişikliklere hazır olun. İddialı, güçlü ve kararlı tavırları ile eşiniz kendisini ispat etmekte zorlanmaz. Yeryüzünü yaşarken cennete döndürecek kadar enerjiye sahip olan bu kişi, eğer eskisi kadar neşeli ve kaprisli değilse bilin ki bir problem var… En iyi arkadaşın ve vazgeçilmez sevginin temelini oluşturduğunu hissettirmelisin, her şey aniden eskisi gibi olabilir. Eğer sizden emin olursa, aklındakileri dürüstçe size söylemekten çekinmeyecektir.

Başak: Detaycı sevgilim!

Eğer 1971 – 1979 yılları arasında doğmuş bir Başak burcuyla beraberseniz sorgulayıcı ve keskin konuşmalarına hazırlıklı olun. Aklına yatan ortaklık aynı iş partnerliği gibidir ama gönlünde yatan aşk güven ve huzur üzerine kurulu olmalı. Gerektiğinden daha fazla detaya boğuluyor ve kendini odasına kapatıyorsa bilin ki sizden yana gönlü kırılmıştır. Gerçek bir sevgi ile yargılarından uzaklaştırmaya çalışın, güven ilişkisi kurun, önce aklını çelebilirsiniz sonra kalbini… Onunla en yakın dostu gibi konuşun ama sıradan bir aşk yaşamadığını da hissettirin.

Terazi: Utanmaz yarım!

Aklı fikri kendi gibi romantik ve umut dolu arzuları ile meşguldür. Mükemmel bir ilişki için ideali ve hayallerinin ortağı olursunuz ancak eskisi kadar sizinle yaşam alanını paylaşmıyor ve zevk aldığı alanları paylaşmaktan itina ile kaçınılıyorsa eyvah frenine basabilirsiniz. Ortak rüyanızın ve hayatınızın odak noktası olduğunu ona gösterin. Sevdiği mekânlardan rezervasyonlar yaptırın, onunla yalnız kalın ve size kendini ifade edebilmesine fırsat verin. Bu arada 1983 – 1985 yılları arasında doğmuş bir Terazi burcuyla beraberseniz beklentilerini karşılamak için çabalamanız gerekebilir.

Akrep: Ruhu aşk kokar…

1983 – 1986 yılları arasında doğan bir Akrep burcu söz konusuysa sizden kendisine ayak uydurmanızı ve değişmenizi bekleyebilir. Doğanın en yaratıcı cazibesi belki de ondadır. İçinde inanılmaz bir sezgisel güç, eylemlerinde arzularının peşine giden bir aşık vardır. Eğer size eskisi kadar gizemli ve buğulu bakmıyorsa ruhunu başka kapıların derinliklerine açmış demektir. Onu yeniden şaşırttın, heyecanlanması için sevdiği müzik grubunun ya da yönetmenin dvd’ sini alın, birlikte seyredin. En sevdiği yazarın kitabını birlikte okuyun. Aşk sözlerini kulağına fısıldamayı da unutmayın.

Yay: Yaramaz bir çocuk gibi…

Büyük bir eve sahip gibi cömert olduğunu hissedersiniz yanında. Yaşama dair bakış açısı hem pozitiftir ve çok titizdir. Bazen anlaşılmaz olsa da organize olmak ve oldurmak konusunda ustadır. Eğer kalbini kırdığını fark etmez iseniz o soğuk sesinin ardında alacağı kararlar vardır. Hemen acil plana geçin ve sevginizden ve kendisinden emin olduğunuzu, fikirlerine her zaman saygı duyacağınızı gösterin. Bu arada eğer 1987 - 1989 yılları arasında doğan bir Yay burcuyla beraberseniz 2017 yılına kadar değişimine ve huzur arayışına şahit olabilirsiniz.

Oğlak: Tutarlı ve dengeli aşık

Tüm dünyevi zevkleri onunla tatmanız çok mümkün. Koşulları, maddi gücü ve statüsü güvende olduğu sürece sonsuz bir sadakatle kendisine sarılmak ve hayat ağacını oluşturmak zor olmayacaktır. Ancak düzeninize, geleceğinize ve sevginize dair inancı olmadığını ima ederse iş ciddiye biniyor demektir. 1964 – 1969 yılları arasında doğan bir Oğlak burcu dengelerinizin şaşmasına neden olabilir. Aşk sonsuzluk olmasa da gelecek planlarının içinde hep onun olacağına ve hayatının garanti altına alındığına ikna etmeniz gerekir. Hayatta hep alternatiflerinizin olduğunu ona hissettirin.

Kova: Ruhu özgür, kalbi sevgi dolu…

Analitik zihin ve organize olmak konusunda eline kimse su dökemez. Eleştirmek, tartışmak, gezmek ve yeni yerler keşfetmek onunla çok kolaydır. Aşkını bulduğunda onunla gurur duyması çok zor olmayacaktır. Sizde yaratıcılığınızla onun hayatını sıradanlaştırmaya bakın. Eğer bencil ve bireysel davranmaya başladıysa bilin ki heyecan duyacağı bir şey kalmamıştır. Hemen devreye ona da cazip gelecek, adrenalin yaratacak faaliyetler ve kültürel konulara yönelin. 1980 - 1984 yılları arasında doğmuş bir Kova burcuyla beraberseniz isyankar tavırlarıyla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.

Balık: Aşkı sezgileri ile yönetir.

Güzel bir sevgili, sakin ama ihtiyatlı bir aşk gibi davranmaktan kaçınmaz. İçe dönük oluşuna yanılmayın içinde inanılmaz fırtınalar kopar. Kaya gibi takdir edilesi duruşunun ardında soğuk tavırları ve ilgisizliği varsa kendinizi savunmaya hazırlayın çünkü onu ikna etmek çok basit olmayacaktır. Onunla sonsuzluğu paylaşmak istediğinizi ifade edin. Sakinliğini, duruluğunu ve derin duygularına saygı duyduğunuzu gösterebilirseniz gönlünü almak için iyi bir adım atmış olursunuz. Şayet 1974 – 1976 yılları arasında doğmuş bir Balık burcuyla beraberseniz 2016 yılının Eylül ayından, 2017 yılının Şubat ayına kadar dingin halinden eser kalmadığına şahit olabilirsiniz.

Tüm işaretler, soruların cevapları “Seni seviyorum” diyorsa. Her kim olursanız olun aşkınızı korumanın en güzel kanıtını yaratmışsınızdır demektir.

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır

9 Temmuz 2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...