Yükleniyor . . .

AŞKA SINIR KOYMAYIN!

AŞKA SINIR KOYMAYIN! 

Zaman, herkese acımasız davranırken, bazı gerçeklerimizi de değiştiriyor. Aşka bakış açımız, iyimserliğimiz, birlikte olduğumuz kişiyi tolere etme sınırımız değişebiliyor. Bazen olumlu anlamda esnesek de kimi zaman olumsuz düşüncelere kapılıp, aşka olan tavrımızı değiştirebiliyoruz. Hatalarımız işin özünde bizi biz yapan değerlerdir, ancak kimi zaman da birlikteliğimizi yoran etkenlerdir. Madem öyle, o zaman düşüncelerimizi, davranışlarımızı değiştirelim, yormayalım, yorulmayalım diyorsanız, hadi gelin hep beraber bakalım, ikili ilişkilerinizde sorun yaşamanıza neden olan asıl etken nedir?

KOÇ: Sınırlarını esnetmiyorsun. Senin için aşk belirli kalıplarda yaşanmalı ve ne eksik kalmalı ne de fazla olmalı. Ancak biliyorsun ki aşk, inişli çıkışlı duyguların toplamıdır. Dönüşümü, yeniliği kabul ettiğin sürece sen de mutlu olacaksın, birlikte olduğun kişi de!

BOĞA: Sürekli kendi isteklerine yöneliyor ve ilişkiyi tek kişilik yaşıyorsun. Her ne kadar sevgini sonuna kadar belli etsen de savunmasız kalmamak adına sürekli kendi alanında yaşamak istiyorsun. Çünkü yaşadığın aşkın dinamiklerine yetemeyeceğinden korkuyorsun.

İKİZLER: Hislerin hakkında açık davranmıyorsun. Evet neşeli, hareketli ve eğlencelisin. Bu yönlerini de fazlasıyla hayatına yansıtıyorsun. Ancak konu aşk olduğu zaman ketum davranmakta üstüne yok. Aşkta hem üzülmek hem de üzmek vardır. Aşkını özgür bırakmalısın.

YENGEÇ: Yalnızca birlikte olduğun kişinin mutluluğu değil, senin mutluluğun da önemli. Sevgini, aşkını, sahiplenici yönünü gizlemekten asla çekinmezsin. Senin için aşk olmazsa olmazdır. Ancak birlikte olduğun kişiye gösterdiğin özveriyi kendin için de göstermelisin.

ASLAN: Gurur da bir yere kadar. Aşka gurur olur mu konusu tartışılmaya devam ededursun, sen kendini değişimini bugünden başlat. Sevdiğin kişiye karşı her zaman takındığın gurur adı altında egoist tavrın ilişkilerinin de sonunu çabuk getiriyor.

BAŞAK: Eleştirel tavrını bir kenara bırakmalısın. Aşkta her zaman mantık olmaz, analitik yönünü bazen kontrol edemiyor oluşun, ilişkinin gidişatını da etkiliyor. İçsel muhasebeni içinden yapmalı ve sonuç odaklı konuşmalar yapmalısın.

TERAZİ: Tek başına kalmamak için yanlış tercihler yapıyor olabilir misin? Yalnız kalmak istememen haklı bir tercih olabilir ancak, bu durum sürekli yanlış kişileri ve ilişkileri de beraberinde getiriyor. Yalnız kalıp düşünmek çoğu zaman en güzeli olabilir senin için.

AKREP: Herkes güvensiz olamaz. Birlikte olduğun kişiye ön yargılı yaklaşman, sınırlarını asla esnetmemen aşk istikrarını da sekteye uğratıyor. Evet, hayatta herkese güvenilmez ancak herkeste yanlış kişi olamaz değil mi?

YAY: Aşk, akışına bırakarak yaşanmaz. Sorumluluk almamak adına, aşkı bulduğun anda bile hoyrat davranabiliyorsun. Senin için bir sorunun çözümü onu yok saymaktır. Ancak bu durum her zaman geçerli olmayabiliyor değil mi? Aşkın, iki kişilik olduğunu kendine hatırlatmalısın.

OĞLAK: Her şey kötü olamaz. Aşkın dahi en kötüsünü düşünen sen, aklında yarattığın sevgiliye uygun birini bulamadığın zaman, karşındaki kişiyi değiştirmeye çalışıyorsun. Aslında senin de değişmen gerektiğinin farkında mısın?

KOVA: Özgürlük de bir yere kadar! O da âşık olana kadar, ancak senin için pek de öyle değil. Sürekli kendi yaşam alanını korumaya çalışırken birlikte olduğun kişiyi yalnız bıraktığını fark etmelisin. Özgürlük alanlarını tekrar gözden geçirmelisin.

BALIK: Savunmacı yönünü biraz askıya almaya ne dersin? Birlikte olduğun kişinin her söyleminden bir anlam çıkarmaya çalışman ve kendince yorumlaman sık sık sorun yaşamana sebep oluyor. Herkesin sana bir imâ bulunduğunu düşünmekten vazgeçmelisin.

Astrolog Zeynep Turan

05.05.2017

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...