Yükleniyor . . .

AŞK VE GURUR

Makale 09/01/2022

AŞK VE GURUR

Hissetmesi en özel duygulardan birisidir aşk… En derini, kalbi en çok meşgul edeni… Kalbini açmaya cesaret gösteren kişiler, bir ömür mutlu olmaya adım atmak isterken, bu konuda hayal kırıklıkları olanlar ise aşkın adını duyduklarında bile ürkek yaklaşır, kendini bu güzel duygunun akan nehrine bırakamaz. Peki aşkın içinde yapılan gurur savaşları bu güzel duygunun yeşermesini engeller mi?

“21. Yüzyılda Aşkı da parayı da kimse kaybetmek istemiyor. Bu da ilişkileri daha karmaşık hale getiriyor. Ve getirecek de…”

Saf Duyguların Tanımlamaya İhtiyacı Yoktur

Sevginin tanımını, kendi penceresinden farklı şekillerde yapabilen birçok insan vardır. Ancak şu bir gerçektir ki, saf duyguların her zaman bir tanımlanmaya ihtiyacı yoktur. Anın içinde yaşanır ve kalpte güzel izler bırakır, ruhu besler. Aşkın ve sevginin içinde de bencil duygulara yer yoktur. Hayatımızdaki insana bağlandığımızda bütün bencil kalıpları geride bırakır, iki kişilik düşünürüz. Bu değerli yolda ise, gururun devreye girdiği kısımlar da yok değil. Gurur da ne kadar önemli bir duygu olsa da fazlaya kaçtığı andan itibaren kapatılması zor çatlaklar getirir ilişkinin içerisine.

En Çok Nasıl Hatalar Yapılıyor?

  • Sevdiğimiz insanın her söylediğini eleştiri almak ve kişisel algılamak
  • Bencillik duygusunu, saf duyguların içine yerleştirmek
  • İlişkiyi etkileyebilecek insanları ısrarla bu ilişkinin içine dahil etmek.
  • Bir sorun yaşandığı zaman, sevdiğimiz kişiden önce onun çevresini dinlemek.

Astrolojide, kendine 8. Evde yer bulan gurur kavramı, çiftlere aşkın doğası hakkında içgüdüsel düşünceler verir. Bununla beraber, Venüs ve Mars’ta aşk ve gurur kavramları arasında denge kurabilen burçları destekler.

Aşk ve Gurur Arasında Denge Kurabilen Şanslı Burçlar

  • Koç ve Akrep: Aşk konularına, 2021 yılı içinde daha realist bakabileceksiniz. Sevdiğiniz kişi ile anlaşamadığınız konuları büyütmeyecek, ara bulucu olacaksınız.  
  • Boğa ve Terazi: İşbirlikçi ve sorun çözücü yanınız, bu yılın en dikkat çekici burçlarından birisi yapacak sizi. Öyle ki tutarlı yapınızla sorunlara mahal vermeyeceksiniz. Olgun tavırlarınız ön plana çıkabilir.

En nihayetinde, aşk ve gurur kavramları her ne kadar kesişmeyen duygular gibi görünseler de birbirilerinin yoluna çıkar zaman zaman. Önemli olan bu dengeyi kurmak değil mi zaten?

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

28.05.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…