Yükleniyor . . .

AŞK - SOSYAL MEDYA SARMALI

AŞK - SOSYAL MEDYA SARMALI

Günümüz aşkları o eski nadide niteliğini kaybetmeye yüz tutuyor maalesef. Birçok aşk sosyal medyadan başlayıp yine burada son buluyor. Klasikleşen şu sözü söylemeden edemeyeceğim; “Nerede o eski aşklar.” İşte tam olarak bu durumu yaşadığımız bir döngüden geçiyoruz. Kendimize ister istemez aşkın değişip değişmediğini soruyoruz. Sormakta da haksız değiliz çünkü…

Hisler Ekranlara Sıkıştı

Teknolojiye hapsolan bu güzel his, birkaç beğeni, emojiler, ifadeler, gifler ve kısaltmalı konuşmalara maruz kalmış durumda. Hal böyle olunca da bu tarz ilişkilerin uzun ömürlü olmayacağını öngörmek zor olmuyor. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok değil mi? Bununla beraber tıpkı zaman zaman kopan internet gibi, karşısındaki kişiyle iletişim kurmaya çalışırken kopukluk yaşayanların sayısı da çok gün geçtikçe artıyor. Özellikle güven duygusunun her geçen gün daha da sarsılması ile gerçek duygulardan asla emin olamıyoruz. Çünkü hissettiğimiz soyut duyguları, yine özünde soyut olan bir ortamda hissetmeye çalışıyoruz. Gelin bugün beraber aslında hepimizin bildiği ancak son yıllarda yaşanma ihtimali çok düşük olan beğenme belirtilerine bakalım.

Kendiniz Olmaktan Korkmayın!

Akıldaki en önemli sorulardan olan karşıdaki insanın hakkımızda ne düşündüğü ve hislerimizi nasıl anladığı. Bu cevaplamak için sayfalar dolusu kelimeler gerektiren bir şey. Burada odaklanılması gereken detay, gerçek hayattaki kişiliğinizi sosyal medyaya nasıl taşıdığınız. Çünkü yapılan en büyük hatalardan birisi olmayan birisi gibi gibi davranmaktır. İnsanı bağlayan doğallık ve samimiyettir, kendiniz olmaktan korkmak niye?

Aşka Sosyal Medyayı Bulaştırmak

  • Göz göze gelmekten çekiniyorsanız ve konuşmaya yeltenemiyorsanız, bunu ona bir şekilde belli edin. Sosyal medyada ne kadar eğlenceli olursanız olun, gerçekte o kadar sağlıklı iletişim kurmazsanız hayalinizdeki ilişkinin ömrü kısa olacaktır.
  • Sizi tanıma evresine geçtiğinde her şeyinizi sanal ortamlar üzerinden anlatmayın, yüz yüzeyken konuşabileceğiniz konular da bırakın. En güzel iletişim yüz yüze olan iletişimdir. Düşünsenize, sizin için önemli bir detayı sevdiğiniz kişi ile paylaşırken onun tavırlarını görmek nasıl olurdu?

“Aşkın özünde yapaylık yoktur. Doğallık bu güzel duygunun temel taşıdır. Her ne kadar teknoloji toplumu olarak Kova Çağı’nın yoğunluğu arasında yüz yüze gelmeye vakit bulamadığımızı düşünsek de mutlu olmak için biraz yorulmaktan ve sorumluluk almaktan kaçmamanız gerekiyor.”

Astrolog Zeynep Turan

30.06.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...