Yükleniyor . . .

ARKADAŞININ BURCUNU SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM

ARKADAŞININ BURCUNU SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM

Arkadaşlarımız kimi zaman ailemizden, kardeşimizden bize daha yakın olan, sırlarımızı bilen, olmazsa olmazlarımızdır! Yüzyılın en sancılı, en hızlı zamanlarından geçerken, bugünlerde arkadaşlarıyla sorun yaşayan, yalnızlaşan ve kendi kabuğuna çekilenlerden misiniz?  Peki burçlar arkadaşlıkta nasıldır? İşte cevabı;

KOÇ

Koç burçları, neşeli ve espritüel yapılarından dolayı arkadaş edinmekte zorlanmazlar. Cesur ve hareketli oldukları için yeni çevrelere kolayca uyum sağlayabilirler. En karmaşık durumlar karşısında bile pratik çözümler bulabilen Koç burçları, sevdiklerini mutlu etmeyi başarırlar. Ancak benmerkezci düşünce biçimleri, sabırsızlıklarıyla birleşince zorlu biri haline gelebilirler. İşin özünde Koç burçları arkadaşlarımız, eğlencelidirler. Onlarla zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz, dolu doludur. Farklı ilgi alanlarıyla dikkat çeker ve heyecanlı yapıları etrafını da etkiler.

BOĞA

Boğa burcu bir arkadaşınız varsa, çok şanslısınız demektir. Çünkü Boğa burcu arkadaş demek, ömürlük bir arkadaş demektir. Kimseyi yarı yolda bırakmaz, buluşmalara geç kalmaz ve verdiği sözü mutlaka yerine getirmeye çalışır. Sadık dostlardır. İyi bir ev sahibidir, sevdiklerini en iyi şekilde ağırlamaktan hoşlanır. Para konusunda oldukça cömerttirler. Güvenilir ve iyi bir sırdaştırlar. Ancak diğer yandan arkadaşlarını fazlasıyla sahiplenebilir ve zaman zaman baskılayıcı davranabilirler. Rutinlerinin dışına çıkmakta zorlandıkları için onları yeniliklere teşvik etmek arkadaşlık ilişkisini güçlendirecektir.

İKİZLER

Meraklı ve iletişim yönü kuvvetli olarak bilinen İkizler burçları arkadaşlığa çok önem verirler. Hemen her konuda bilgi sahibi olmaları, fikirlerini çekinmeden dile getirmeleri sayesinde onlarla derin bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz. Fakat konuşmaya bazen kendilerini o kadar kaptırırlar ki karşılarındaki kişiyi dinlemeyi unuturlar adeta. Buna rağmen öylesine canlı ve yeniliğe açıktırlar ki arkadaşlarına ilham verirler. İkna güçleri oldukça kuvvetlidir ve nezaket onlar için olmazsa olmazdır. Ortak payda onlar için önemlidir. Benzer bakış açısı, ilgi alanı, ortak noktaları olmayan kişilerden çabuk sıkılabilirler.

YENGEÇ

Yengeç burçları arkadaş edinme konusunda oldukça seçicidirler. Ancak karşısındaki kişinin güvenilir ve samimi olduğuna inandıkları an ömür boyu sürebilecek dostluğa merhaba derler. Güçlü bir hafızaya sahiplerdir. Her ne kadar güzel günler için güçlü hafızaları olumlu olsa da hataları hatırlatmadan da edemezler. Yengeç burcu arkadaşınıza yardımsever davranır ve iyilik yaparsanız, karşılıksız kalmazsınız. Hızlıca değişebilen ruh hallerinden dolayı arkadaşlıklarını zorlayabilirler. Duygu durumunu iyi analiz ettiğinizde, Yengeç burcunun güvenli sularında yüzebilirsiniz.

ASLAN

Aslan burçları, arkadaşlık ilişkilerinde dinamiklik ve canlılık ararlar. Eğlenceli, esprili, gösterişli taraflarıyla arkadaşları üzerinde etki bırakmaları hoşlarına gider. İltifattan ve beğenilmekten hoşlanırlar. Arkadaşlarına cesaret aşılamaktan ve güç vermekten gurur duyarlar. Sadakat, vefa olmazsa olmazlarıdır. Özveri gösterdikleri kadar karşı taraftan da özveri beklerler. Zaman zaman otoriter ve ‘benim doğrularım’ tavırlarından dolayı anlaşılması zor biri haline gelebilirler. Bir Aslan burcu arkadaşa sahipseniz, güçlü ve kendinden emin tavırlarıyla sizi sarıp sarmalayacaktır.

BAŞAK

Hayat dolu ve eğlenceli taraflarıyla oldukça dikkat çekicidirler. Çok meşgul, hareketli ve koşturmayla geçen yaşam tarzlarına rağmen arkadaşlık ilişkilerine ayrıca önem verirler. Bir başak burcunun kalbini de aklını da fethetmek kolay değildir. Başak burçları arkadaşlıkta prensiplidir ve keskin sınırları vardır. Asla diyebileceği noktaların ihlal edilmesinden hoşlanmazlar. Arkadaşlarının dertlerine derman olmak için ellerinden geleni yaparlar. İyi bir yol gösterici olmaları onları vazgeçilmez kılar.

TERAZİ

Nezaketi ve sıcakkanlı halleriyle dikkat çeken Terazi burçları arkadaş edinme konusunda zorlanmazlar. İlişkilerinde ortak alanların olmasına dikkat ederler. Duygu ve düşüncelerini paylaşmaktan çekinmezler. Sorunlar üzerine kafa yorduğu dostlarıyla arasındaki bağ daha da güçlenecektir. Diğer yandan hiç olmadık anlarda alıngan davranabilirler. Yine de gönüllerini almak zor değildir.

AKREP

Akrep burçları arkadaş edinme konusunda oldukça temkinli davranırlar. Tanıştıkları kişileri hayatlarına arkadaş olarak taşımaları kolay değildir. İnce eleyip sık dokur, uzun süre gözlemler ve sonra karar verir. Arkadaşlık bağını kurduğunda ulaşılması imkânsız tarafını da bir kenara bırakır. Hayatlarının her bölümünde olduğu gibi arkadaşlıklarını da sonuna kadar götürmek isterler. ‘Güven’ duymadan asla sırlarını paylaşmazlar. Bir Akrep burcuyla arkadaş olacaksanız öncelikle ona güven vermeniz gerekir. Diğer yandan arkadaşlarını paylaşma konusunda kıskanç davranabilirler.

YAY

Yay burcu bir arkadaşa sahipseniz, onunla çok eğlenceli zamanlar geçiriyorsunuz demektir. Yay burçları ilişkilerinde derinlik ararlar. Basit sohbetlerden ziyade düşünceyi zorlayacak felsefi-toplumsal konuları tartışmayı severler. Entelektüel tarafı güçlüdür. Bir arada olduğu kişilere bir şeyler öğretmekten ve öğrenmekten hoşlanırlar. İyimser ve hayata olumlu pencereden bakarak, arkadaşlarını da güzel düşünmeleri konusunda teşvik ederler. Çeşitli konulara olan ilgi ve yetenekleri arkadaşlıklarına da yansır.

OĞLAK

Arkadaşlık kurma konusunda oldukça iyidirler. Sebatkar, dürüst ve sadık kimlikleriyle güven sağlarlar. Hırslı ve şüpheci tarafları yükseldiğinde etrafındaki birçok insanı zorlayabilirler. Kuruntuları konusunda ikna edilmesi zor biri haline gelebilirler. Planlı programlı hareket etmek, kurallara uymak onlar için bir hayli önemlidir. Oğlak burcu arkadaşınız varsa, sözleştiğiniz saatte mutlaka yanında olmaya çalışın. Son dakika planların iptal edilmesinden, gecikmelerden asla hoşlanmazlar.

KOVA

Kova burcu arkadaşa sahipseniz gerçekten çok şanslısınız demektir. Manevi değerleri hayatının merkezine alan Kova burçları, arkadaşlarına candan bağlıdır. Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Sağduyulu ve yüksek empatileriyle oldukça anlayışlıdırlar. En büyük sorunların ve karmaşanın içinde bile anlayışlı kalmayı başarabilirler. Sıkıcı arkadaşlıklar yerine sosyalliklerini artıracakları arkadaşlıkları tercih ederler. Esprili ve keskin zekalarıyla dikkat çekerler.

BALIK

Balık burçları kibarlıklarıyla ve naiflikleriyle dikkat çekerler. Arkadaş edindiği kişilere karşı fazlasıyla korumacı davranabilirler. Bu durum zaman zaman ilişkilerini etkilese de iyi niyetli oluşu avantajınadır. Cömert bir ruha sahiptirler. Elinde avucunda ne varsa, olduğu kadarıyla arkadaşlarıyla paylaşmaktan çekinmezler. Manevi değerleri önemserler. Arkadaşlarını arayıp sormadan edemezler ve onlardan da aynı özveriyi görmek isterler.

Astrolog Zeynep Turan

12.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...