Yükleniyor . . .

ARALIK AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

ARALIK AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Dünyanın kişilerle bağlarını 2020 yılında endeksleyen bu döngüde tahmin edilmesi zor gelişmelere gebe kaldık. Ait olduğumuz toprağın ve nimetlerinin değerini ölçmek için bir nebze acı tecrübelerimiz oldu, olmaya da devam ediyor. 365 günü devirdiğimiz bu yılı bitirirken dünyanın nereye doğru yönlendiğini gördük, izledik. Bu döngünün ne denli zor geçeceğini gezegenler anlattı. Doğrular ile yanlışların yeri değişti, bedellerini ödemek kısmı ise 2021’e kadar uzanacak gibi görünüyor. Yılı, 6. tutulma ile kapatmaya hazırlanan 2020’yi uğurlarken, kafamız da hayli karışık olacak.

Son Tutulma!

Şans ve bolluğun temsilcisi, adaletin sembolü Yay burcunda Güneş tutulması meydana geliyor. Genişleyen, büyüten etkisiyle herkese aynı duyguyu hissettirecek. Zodyak’ın 9. burcunda meydana gelen tutulma, BM, IMF’yi, 20. yüzyılın işlemeyen çarklarıyla oynayacak. 21. yüzyılın doğuşunu temsil ederken hakları da tanzim edecek. Uluslarasın mahkemelerde yoğun hukuksal bir sürece şahit olabiliriz. Tutulma başka bir dönemin gelişini oluştururken yenidünya düzenine can suyu da olabilir.

Güneş, Artık Eril Burçlarda Tutulacak.

Haziran ayında Ay düğümleri burç değiştirdiğinde, o tarihten itibaren dünyanın dönüşüne yetişmekte zorlanacağımızı belirtmiştim. Yıkımlara ve tükenen enerjilere adapte olmaya çalıştık. Bir yandan istihdam sağlamak, bir yandan yeni iş modelleri gelişmeye devam edecek. Savaşın içinde bocalayan ülkelerle, ekonomik ağırlığı olan ülkeler adeta yer değiştirecek. Güneş, ülkemizin Ay burcunun tam karşısında etkili olacak. 30 Kasım’dan sonra gelişecek her konunun başkahramanlarını öğreneceğiz.

 • Yeni yatırımlar ve birçok sektörde atılımlar ileri tarihlerde şekillenebilir.
 • Eğlence ve turizm alanında değişimler olabilir.
 • Sağlıkta güncellenen gelişmeler devlet ve özel sektörleri ilgilendirecek.
 • Medya sektörü ve gazetecilik mesleğine yoğunluk kazandıracak gelişmeler olabilir.

Ülkemizde Öne Çıkabilecek Kişi ve Kuruluşlar

 • Dış ticaret başta olmak üzere, ekonomi
 • Limanlar ve gümrükler
 • Dini yapılar ve din görevlileri
 • Üniversiteler, yüksek öğrenim gören öğrenciler
 • Polis, ordu, kolluk kuvvetleri
 • Medya kuruluşlarında çalışanlar ve gazeteciler
 • Barolar ve hukuki kurumlar
 • Hastaneler, morglar, mezarlıklar

Yasal ve sorumluluk değişimi, belli kuralları da katılaştırırken sınırlar net olacak.

17 Aralık'tan İtibaren Yaşam Başkalaşıyor

Öğreten, disipline eden, düzelten, dayatan gezegen Satürn, artık kendini güçlü hissettiği Kova burcunda.  Satürn; ağırdan alan tüm sıkıntılı yapıları artık ortaya dökme zamanı olduğunu işaret edecek. Öğreten gezegen ilk adımını Mart 2020’de yapmıştı ancak hemen geri giden gezegen Oğlak burcunda hareket etmeye devam etmişti. Bir nevi yarım bıraktığı işi tamamlamak için son hamlelerini yapmaya çalışabilir.

Arşa Değecek Günlerden Geçebiliriz.

Jüpiter ve Satürn aynı burçta kavuşuyor. 2020 yılı sanki bunca zaman beklemiş gibi her şeyi bir anda önümüze sorun olarak sıraladı. İnsanların endişeye kapıldığı bu döngüde bu ikili yeniden doğuşun habercisi olacak. 21. yüzyılın gündemini belki de Satürn, Kova geçişi belirleyecek. Bu yüksek uyanışa Jüpiter, Kova burcuna 17 Aralık’ta geçerek halkayı oluşturacak. 21 Aralık’ta ise kavuşum bizleri bekliyor olacak.

Yüzünü Güneşe Çeviren İnsan, Gölge Görmez. 

 • İşlevini kaybeden ulus üstü sistemleri, yapıları sorgulayacağız.
 • Teknolojik aletlerin ve uygulamaların içine gömüldüğümüzü, farklı bir uyanışla anlayacağız.
 • Bankalar tarihi bir süreç yaşayabilir.
 • Dünya genelindeki hukuk insanları gündeme gelebilir.

Türkiye’nin 8. Evine Yerleşen Satürn’ün Temsil Edecekleri;

 • Özel meclis
 • Yöneticilerin sağlık sorunları
 • Ani kayıplar ve şok gelişmeler
 • Sigortacılar ve firmaları
 • Miras ve hukuksal alanlar
 • Bize karşı açıkça düşmanlık sergileyen ülkeler
 • Türkiye’deki gazetecilik ile ilgili cemiyetler ve kurumlar

2,5 yıl boyunca bu başlıklar altındaki alanlarda tahmin etmediğimiz en köklü değişikleri yaşayabiliriz. Olanları sindirebilecek motivasyona sahip olacağız, gidenleri çok çabuk unutacağız. Satürn’ün Kova burcuna geçişi ülkemizin nizamını değiştirecek. Sadece ülkemiz değil, bu döngüden birçok ülke de etkilenecek, ancak ilk fark edenler arasında olacağız.

1991-1994 yılları arasında Satürn yine Kova burcundaydı. O tarihlerde yaşanan gelişmelere baktığımızda 21. yüzyılda yaşanacak Satürn-Kova döngüsünün çok daha üzerinde gelişmeler yaşanacağını vurguluyor.

 • Bitişler ve başlangıçlar keskin olacak.
 • Aynı yöne bakabilmeyi öğreneceğiz.

21 Aralık 2020!

En uzun geceyi temsil eden kış ekinoksu ile Güneş, yönünü Oğlak burcuna çeviriyor. Bilim dünyası yeni yöntemleriyle ve Covid-19’la ilgili aşı çalışmalarıyla dikkat çekecek. Bu konuda bazı gazetecilerin yanlış haberleri gündem olabilir. NASA’nın Mars’la ilgili çalışmaları yine bu döngünün haberciliğini yapabilir. Teknolojinin başka boyutları ile tanışabiliriz. 1 Ekim 1958 yılında kurulan NASA’nın uyduları konuşulurken güneş ve marsla ilgili çalışmalarından kesitler öğrenebiliriz.

2020 yılını 30 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay ile kapatırken, Türkiye’nin önemi ayrı olacak. O gün geldiğinde Dünya’da ve ülkemizde son 19 yıldır popüler olan her türlü insanı ve mesleği kenara itecek bir akım başlayacak. 2020 yılını anlatırken, kadim bilgi astroloji, insanlık yeniden tasarlanıyor dedirtti, yaşarken de demek dileğiyle…

Mutlu ve Sağlıklı Yıllar

 

Astrolog Zeynep Turan

23.11.2020

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...