Yükleniyor . . .

ARALIK AYINDA NELER OLUYOR? (2019)

Tutulma ayı Aralık.

Yıl biterken sıradan sonlanmayacak. Aralık ayı, yılın başından itibaren tüm yıla yayılan konuları eleğinden geçireceğini işaret ediyor. Kurumlar, ülke yönetimleri, liderler, sınırlar,  toprak, doğa olayları, bireysel kararlar derken yoğun, hızlı ve ani olayları geliştiren bir aydan geçeceğiz. Öyleyse hemen başlayalım, çünkü gündem yoğun! Son 3 yıldır Oğlak burcunda meydana gelen Kirli Dolunay ile bu ay meydana gelen tutulma birebir ilişki kuracak. 03 Mayıs 1920 yılında kurulan burcu Boğa, Plüton’u Yengeç Türk Silahlı Kuvvetleri gündeme gelirken konuşulacakların keskin, adımların iddialı olabileceğini vurguluyor 2019 yılının en iddialı son ayı olan aralık!   

Haberleşme teknolojisine hizmet eden Aselsan gibi kurumları da temel alacak bir süreç oluşurken, 1990 yılını referans gösteren 2019’un aralık ayı, bu kurumun hisselerine dair gelişmeleri belirleyebilir.  Güneş, Jüpiter, Satürn ve Plüton Oğlak burcunda yerini alırken itibar, iktidar, toprak konuları, devlet yönetimi, tarihsel gelişmeleri aratmayacak olaylar gündemi hep sıcak tutacak.

Değişmeyen de değişecek!

2019 kapılarını kapatıp 2020 yılını selamlarken yeni bir oluşumun, değişimin izlerini gösterecek. Parayı yöneten, kirli çıkar ilişkisi güden örgütler, tarikatlar yön değiştirirken, nasıl ve hangi amaçla barındıklarını göreceğiz. 26 Aralık 2019’da gerçekleşecek tutulmada (temmuz ayında bahsettiğim) ABD’nin gizli servisi CIA’in hangi devlet başkanını yok edeceğini göreceğiz. Plütonyen tutulma, dünyada suikast girişimlerini konuşurken, bir yandan sorgulatacak, dublörleri gündeme taşıyacak.  Bilgi akışı yorumlara dayanacak, gerçek bilgilere değil! Yaşamın ne kadar ucuzlatıldığına ve sıradanlaştığına şahit olacağız.

Satürn transiti, 1961 yılının eylül ayını işaret ediyor.

Tarihin gizemli yanını ifade eden Satürn-Oğlak döngüsü; 1961 yılının eylül ayındaki Satürn derecesi (23) ile benzerlik gösteriyor. 26 Aralık’ta hizalanmaya başlayan tutulma aksı, 2020 yılının haberciliğini yapacak. Bu durum dünyanın herhangi bir yerinde önemli kişilerin başının dertte olacağını vurguluyor. Gökyüzü ne zaman Oğlak burcunda hizalansa-2016 İstanbul Reina saldırısı-keskin olaylar ile yeni bir yıla başlıyor. İşte bu yüzden; 1960-1961 ve 2017’in ilk saatlerini işaret eden gelişmelere benzer konuları referans verebilir. 26 Aralık’ta tutulma etkisi başlayacak ve yaşanacak konuları da hızlıca görmemizi sağlayacak. Yani geleneksel tutulma etkisinde olduğu gibi konuyu/konuları günlere, aylara ve yıllara yaymayacak.

ABD zor durumda kalabilir.

Son 14 yıldır geldiği konumu kendi içinde tartışan ABD hükümeti ve karar mercileri, stratejik hataları ifade edecek. Ve Satürn tüm dünyaya bu durumu yansıtacak. Gökyüzü rotasını ABD’ye döndürürken eyaletleri, sınırları, sokak eylemleri ile gündeme yerleşebilir. Bu ülkenin iç meselesi belki de uzun bir aradan sonra bu kadar net görünecek. ABD’nin piyonlarını ve kurduğu usulsüz ilişkiler yön değiştirmeye açık olacak.

Açlık savaşları mı başlıyor!

Dünya tüketimin en üst kademesinde yer alırken, dengesiz ekonomik şartlar birçok ülkede eş zamanda farklı konularla gündeme gelebilir. Açlık savaşları, ekonominin ne denli demokrasiden uzak ilerlediğini gösterirken, yenidünya düzenini zor zamanlar bekleyeceğini işaret edecek.

2020 yılı özellikle Türkiye önemli olacak.

Dünya’daki siyasi fonksiyonumuz,  politik çıktılar, itibarımızı hangi yöne eğeceğini işaret edecek. Önemli ve kararlı görevleri misyon edinecek ülkemiz için olumlu gelişmelerin altını çiziyor, 2020 yılı.

Neptün, Balık seyrine dikkat!

Neden şimdi, çünkü insanlığı çaresizliğe sokan hastalıkları ve ilaç sektöründeki gelişmeleri, farklı bir pencereden izletecek.  Asrın hastalıklarının aslında bir çözümü olduğunu işaret edecek. Ülkemizde özellikle mide küçültme ameliyatları, estetik operasyonlarının yaygınlaşacağını ifade edecek. Yapay organ ameliyatlarının sayısı gittikçe artacak. Tutulma esnasında Ay Düğümleri ile zıtlaşan gökyüzü, dünya’da marka olmuş ilaç firmalarının aralarındaki rekabeti ifşa edecek. Kanser’in tedavisinin bulunup, bulunmadığının cevabını gösterecek.

Daha neler var?

  • İstihbarat birimlerini ve teknoloji devlerini karşı karşıya gelecek.
  •  Bu döngüde insan mafyası bir yana, insanlar üzerinde yapılan deneyler ifşa olacak.
  • Gençlerin ve çocukların üzerinde yapılan deneyler bir anda birçok sosyal medya ağında tıklanma rekoru kıracak.
  • Silikon Vadisi gündemde yerini alacak.
  •  Sağlık örgütleri dikkat çekecek.

Jüpiter-Oğlak seyri de sahnede yerini alacak.

Aralık tutulması, hiç boş değil. Jüpiter’i de yanına alıyor. Aralık başında şans gezegeni Oğlak burcuna yerleşti ve gökyüzü bu dizilimi boşuna hazırlamadığını gösterecek. Saf gerçeklik, sistemler, yönetimler, bireylerin bilinci, ülkeler ve liderlerin tutumu, aslında başkaldırının nedenleri arasında olacak. Gerçeği açıkçası yalnızca yaşayarak bulacağımızı aralık ayı bizlere gösterecek. 2020 yılına daha kuralcı, katı, sınırlayıcı, kontrolcü girmemize de neden olacak.

Aralık ayı teması, Kader Yeniden Yazılıyor 2019 kitabının içeriğinden derlendi. Sevgili Twitburc okurlarım, yazının tümünü kitaptan okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan

28.11.2019

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...