Yükleniyor . . .

ARALIK AYINDA NELER OLUYOR?

ARALIK AYINDA BİZİ NELER BEKLİYOR!

Yoğun bir aya girdiğinizi hissediyor musunuz?  Aralık ayı bir yılın bittiğini işaret etse de, gökyüzü hız kesmemeye devam ediyor. Yılın son ayı her duyguyu yaşayacağımızı gösteriyor. Geçtiğimiz ayı bitirirken Yay burcunda meydana gelen Yeniay’ın etkisi ufkumuzu açtı, zihnimizi de bir nevi yüksek bilinç kattı. Daha açık, iyimser olmamızı sağlarken bir yandan her türlü aldatmaya karşı dürtülerimizi uyanık bırakmaya devam edecektir.  Aynı zamanda sınır tanımayan ideallere ve inançlara, geleneklere, siyasete ve sistemlere anıtsal bir devrim niteliği taşıyabilir. Hem siyasal hem de toplumsal hareketlilik gündelik hayatımıza da kararlılık katacaktır.

Ayın Teması

Güneş, Yay burcu etkisinde yeni bir aya giriyoruz. Bilgi, birlikte hareket etmek ve keşif duygularımız tutku haline dönüşebilir.  Yeni şeyler öğrenmek için amaçlarımız arasında paylaşmakta olacak. Hiç denenmemiş yerlere gitmek ya da hobiler edinmek isteyebiliriz. Sıra dışı olanı keşfedip, kendi yaşamlarımıza sıradanlık katabiliriz.

Gerçek özgürlük ilham veriyor.

Gökyüzünün havasında özgürlük, keşif ve macera var. Aynı zamanda Merkür ayın ilk günlerinde disiplinli bir havaya girerken kendimizden emin ve ne istediğimizi biliyor olacağız. Bazen çaresiz kaldığımız anlarda olabilir ancak iyimser tarafımızı çevremize yansıtmak isteyebiliriz. Gökyüzü büyük resmi görmek için bize bu ay bir şans da veriyor.  Aynı zamanda büyümek, gelişmek, kalabalıklara karışmak için önce kendine inanmak gerektiğini gösteriyor. Aralık ayı fırsat köşesi tadında olacak. Vazgeçmek istediğimiz konular olduğu gibi amaç edindiklerimizi de düşündürtecek.

2016, ağır aksak ve hayli uzun, mücadele dolu bir yolculuk gibiydi…

Kendisine güle güle derken profesyonel ve kişisel ilişkilere revizyon yapmak ihtiyacı duyabiliriz. Bağnazlar, sağduyusu eksik olanlar, bencillikleri yüzünden egoları tavan yapanlar ve tüm hırsları için koca dünyayı karşına alanlar için sürprizleri de olabilir.  Siz gelin tüm yaşananlardan bu ay ders çıkartın. Çünkü Satürn öğrenmeyene, ders çıkartmayanı sıkı bir sınavdan geçirebilir.

Neler öne çıkıyor?

Felsefe, din, inançlar, para kazanmak, yatırım yapmak, alışveriş yapmak, liderlik, yöneticilik, sıra dışı sporlar ve aktiviteler, otantik olmak, anlamak ve anlayışlı olmak, yargı ve kuşaklar arası diyalog.

Kendin olabilmek!

7 Aralık’ta aşkı temsil eden Venüs, özgür bir esinti verirken atmosfere seçici, flörtüz, bakımlı ve dikkatler üzerinde bir sabit burç etkisi yaratacaktır. İlişkiler ve arkadaşlıklar bu noktada pekişecek, gerçek dostları bir ömrünüz boyunca yanınızdan ayırmayacaksınız.

Hakikat arayışında olduğumuz bir Aralık ayından bahsederken, 2017 yılının aslında bekçisi rolünde olacağını işaret ediyor. Özgün olmak, hayatlarımızın her alanında dürüst olmak, büyük ve kalıcı gerçekleri ortaya çıkartacaktır. İkiyüzlüleri, yalandan dolandan nemalanan insanları tereddüt etmeden sınayan bu döngü bilgelik ve gerçeklik yanında yıkılabilir. Eğer başkası gibi davranmak istemiyorsanız kendin olma yolunda seçeneklerde sunacaktır.

Dolunay göz ardı ettiğimiz konuları hatırlatacak!

14 Aralık’ta İkizler burcunda meydana gelen Dolunay, kendileri için sorumluluk almak istemeyenleri sınamaya hazırlanıyor. Projelerimiz, kariyerimiz, sağlığımız ve prensiplerimiz ön planda olacak. Bu Dolunay içinizdeki her şeyi dışa yansıtın diyor ancak bunu yaparken dengeli olmak zorundayız. Kararsız ve kısır döngü içinde kaybolup gitmekte var serde! Bu dönemi iyi değerlendirelim ki değişim için her açıdan kendimize yol açabilelim. Güven arayışımızı tetikleyen bu Dolunay aynı zamanda Mars’ın da etkisiyle hepimizi hem maddi hem de manevi garanti arayışına sürükleyebilir.

Oğlak dönencesine girmeye hazırlanan gökyüzü, öncelikle Merkür’ün geri hareketine hazırlanıyor. 19 Aralık’tan 2017 yılının 8 Ocak’ına kadar devam eden bu süreçte önemli kararlarda temkinli ve dikkatli olmak gerektirebilir. Özellikle büyük firmalar, marka sahibi şirketler, yurtiçi bağlantılı ortaklıklar ön plana çıkabilir. Eğer sizin için önemli bir yatırım söz konusu ise şimdilik bu tarihler arasında harekete geçmemek gerektiğini vurguluyor. Seyahatleri, otel rezervasyonlarını hatta biletleri kontrol etmeden yollara revan olmamak gerekir.  İlişkilerde popülerlik ve büyük sözler etmekte belirli yol ayrımlarına neden olabilir. Ve Aralık ekinoksu ile birlikte garantisi olmayan hiçbir iş ya da ilişkiye evet demiyoruz. Bu döngüde yeni başlangıçlar yaparken adeta bir maliye uzmanı gibi kontrolcü olabiliriz.

Hayatı sıfırlamak…

Ayın son haftası artık 2017 yılının heyecanına kapılıyor. 29 Aralık’ta meydana gelen Yeniay, Oğlak burcunda meydana gelirken hayatı yeniden şekillendirmek ön planda olacak. İç güdüsel olarak mücadelenin şart olduğunu, eylemsel olarak başarmanın kaçınılmaz olacağını görebiliriz. “Olmadı baştan” demek için hiçbir kaybımızın olmadığını gösteren cesur ve yürekli bir Yeniay bizleri bekliyor.  Felsefe bir bahçe gididir aslında. Neyi ekersek onu biçeriz düşüncesini bu evrede oldukça hissedeceğiz. İyilikler ödüllere dönüşürken, kötülükler zulüm ile karşılaşabilecek etkilere maruz kalabilir. Can suyu isteyen herkese yeni bir yılla birlikte hedefleri “haydi baştan kuruyoruz” dedirtebilir.  

Zeynep Turan

21 Kasım 2016

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...