Yükleniyor . . .

ARALIK AYINDA NELER OLACAK?

ARALIK AYINDA NELER OLACAK?

2017 yılının son ayında Dünya ve Türkiye için bir dönem kapanırken, herkes için yeni bir dönem başlıyor olacak. Aralık ayında zorlayıcı Satürn döngüsünün en güçlü dönemi başlıyor ve disiplin gezegeni Satürn 2020 yılına kadar yönettiği Oğlak burcunda hareket etmeye başlıyor. Satürn’ün disipline eden, öğreten, dönüştüren tarafı ile barışık olmanız gerekiyor. Çünkü bu süreç bir çırpıda bitmeyecek. Satürn döngüsü Aralık ayının 21’inden itibaren yüzyılın dertlerini peşi sıra almanak tadında hazırlamaya başlayacak. Hoyratça davranılan her konuda dünya önemli sınavlar verebilir. Artık mücadelenin daha güçlü boyutlara ulaşacağını, daha sert bir çağın başladığının sinyalini verecek. 21.yüzyılda savaşın nasıl bir formda olduğunu herkes görmeye başlayacak.

Bu yaşlı dünyanın dili olsa konuşsa; en radikal yıllardan geçerken yüzleşme ekseni diye adlandırdığım bir döngüye giriş yapıyoruz.  2017 Aralık ayından itibaren Satürn’ün Oğlak burcuna geçişi gelecek 2 yılı yakından ilgilendirirken, bir yandan dünyanın önde gelen birçok üst düzey kurumu yeni yapılanmalara tabiî olabilir. Sıra dışı anlaşmaları ve iş birlikteliklerini bu süreçte görebiliriz. Örneğin uluslararası para fonu olarak bilinen IMF’nin 1944’den bu yana köklü yapısının bu süreçte sarsılabileceğine şahit olabilirsiniz. 

Gök kubbe, teknoloji devriminin bir yenisine hazır olmamız gerektiğini vurguluyor. 1970’lerin başında iletişimimizi çoğaltan bir akıma benzeyen ama elbette günümüze uyarlanacak bir teknoloji devriminden bahsediyorum. İnternetin gücü 2017 yılının sonunda daha net anlaşılacak. Tüm yönetim sisteminde kaçınılmaz bir bağ oluştururken bir yandan da teknoloji kısıtlamalarına şahit olabiliriz.

Aralık ayı aslında dünyanın farklı bir algıya büründüğünün resmi olacak. Bu yüzden 2017’e kapanış için eşlik eden Aralık çok iddialı başlangıçları temsil edecek. Satürn, kendini en güçlü hissettiği burçta konumlanıyor. Dile kolay; belirsizlikler, ayrışmalar, farklıklar,  yapılanmalar, netlik kazanmayan konular için keskin bir yılın başlayacağını gösterecek.

Dünyanın şeklini şemalını reformlar sayesinde değiştirecek Satürn döngüsü; özelikle 1984 – 1998 yılları arasında doğmuş kişileri ön plana çıkartıyor. Genç nesil şirketler, yapılanmalar, yöneticiler bu dönemde dikkat çekebilir. 1947- 1948 kuruluşlu birçok yapının artık esamesinin okunmayacağını da işaret ediyor. Öyle ki Türkiye’deki en önemli basın yayın organları ve dünyada etkin güç olarak gösterilen 1948 kuruluşlu İsrail’in siyasi arenadaki yön değişikliği bu ay çok konuşulacak.  Aynı zamanda birçok Ortadoğu ülkesini yakından ilgilendiren konular dünyanın gündeminde yer alacak.

Yeryüzü için en baskın yıllar başlıyor. Sosyal hayatlarda alınan kararlar için her zamankinden daha cesur davranılabiliriz. Kariyer, eğitim, hukuk, ticaret ve finans alanlarına dair ciddi kararlar bireysel olarak bizleri de ilgilendirecek. Ufkunuzu gelecek 7 yıl için geliştirin, dönüştürün. Çünkü bu döngü yeni bir dönemin başladığının habercisi. Gelecek 7 yılı şekillendirmek için Aralık ayına ve 2017’ye kararlı bir şekilde “hoş kal” demek en iyisi olacak.

Mutlu Yıllar!

Zeynep Turan

22-11-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...