Yükleniyor . . .

ARALIK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

Makale 07/01/2022

ARALIK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

Geldik 2020 yılının son düzlüğüne… iyisiyle kötüsüyle geçen ve bizi duygusal anlamda her gün farklı bir etki içerisine sokan bir yıla ‘’elveda’’ demeye hazırlanırken, bütün yıl gözümüzden bir film şeridi gibi akacak. Deyim yerindeyse bize dejavu gibi gelecek. Pandeminin en keskin köşelerini gördüğümüz ayın da Aralık ayı olduğunu fark edeceğiz. Bu ay duyarsız kişilere karşı da sakin kalamadığımız bir ay olacak. ‘’Bu gözler daha neler görür’’ demeyin. İyilik yapanın iyiliklerine kötülük yapanın ise kötülüklerine devam ettiğini göreceğiz.

Ey 2020! Gel Seninle Helalleşelim

Yılın başından itibaren dünyanın farklı bir süreç içerisine gireceğini ve bu süreçlerin unutulmayacağını ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ isimli kara kaplı kitabımda anlatmıştım. Bu kitaba sığdıramadığım olayları eminim kolay kolay unutamayacağız. 2020 yılında bu denli zorlu sınavları verip önemli tecrübelerin içinden geçmişken biz insanoğlu şu soruyu soramadan edemiyoruz; ‘’Ey 2020! Sen nasıl bir yıl oldun öyle…’’

2020 Bitti Demeden Bitmiyor Maalesef

Aralık ayının içinde kabuğumuza çekilmek, evlerimize kapanmak ve sokakları ıssız bırakmak varken kendi içimizdeki fırtınalarla da mücadele vereceğiz. Doğayı insansız bırakmak boğazlarımızda yeniden yunusların gezmesine sebep olacak ancak evlerimizde yaptığımız tartışmalar ruhlarımızı budayacak, yalnızlaştıracak. Bu mücadelemiz bizim var olma mücadelemiz. 2021 yılında var olup olmayacağımızı hayallerimize kavuşup kavuşamayacağımızı ve umutlarımıza bir yenisini ekleyip eklemeyeceğimizi net bir şekilde göreceğiz. Gök kubbe sabrın sonu selamettir dedirtecek ateş çemberinden geçen biz insanoğluna… Kolay bir yıl geçirmedik sonuçta.

Duygularımız Bizlere Neleri Yansıtacak?

 • Bilinen yanlışların ardındaki gerçekleri.
 • Üzüntülerimizin ardımızda bırakmamız gerektiğini.
 • Hayatımızda bize sadece kaygı veren kişilere de 2020 yılı gibi ‘’elveda’’ dememizi.
 • Yersiz planlara hayatımızda mahal vermemeyi.
 • En önemlisi ise kendimizi tanıma duygusunu.

Ayak ve Yorgan İkilisini Öğreten Yılın Adıdır 2020!

İçinde her duyguyu barındıran, eşi benzeri olmayan bir yılla helalleşirken aslında nerede, nasıl fedakarlıklar verdiğimizi hatırlayacağız. Tıpkı ayağını yorganına göre uzat atasözündeki gibi biz de kendi sınırlarımızı çizdik ve bu sınırları aşmamak, kendimizi zorlamamak için elimizden ne geliyorsa yaptık. 2020 yılı bize birçok şeyi öğretti, en önemlisi ise elimizdekilerin kıymetini bilmemiz gerektiğini hatırladık. Sağlığımızın, ailemizin, değerlerimizin ve sosyal hayatımızın değerinin aslında ne kadar paha biçilmez olduğunu gördük. En büyük hazinelerimizi keşfetmek konusunda bize kılavuzlukta yaptı 2020…

Aralık Ayının İyi Günleri;

 • 2 Aralık,
 • 17 Aralık, 18 Aralık, 19 Aralık, 20 Aralık, 21 Aralık, (21. Yüzyıl’ın en değişik günleri)
 • 30 Aralık

Aralık Ayının Zor Günleri

 • 9 Aralık, 13 Aralık, 14 Aralık, 15 Aralık

Somut Planlara Odaklanacağız

Aralık ayında duygusal olarak önemli süreçlerimizi hatırlasak da aslında yaşamımızdaki somut planların hangi seviyede olduğunu da görmek isteyeceğiz. Fedakarlıklarımızı sadece hisli anlarla değil aynı zamanda realist adımlarla pekiştireceğiz. İşlerimizdeki eksikleri kapatırken, maddi anlamda da önemli süreçlerin içerisinde bulunacağız. İş sahibi birçok kişi yeni ekonomik planlamaların içerine girerken global çapta iş yapan bazı büyük şirketlerin de bazı sebeplerden ötürü küçülmeye gitmelerine şahit olacağız. Dünya bu kadar somut ilerlerken biz de geri kalmak istemeyeceğiz. Değişim ve dönüşümün bir parçası olacağız.

Yılın Son Ayında Neleri Konuşacağız?

 • Dünya çapında adından söz ettiren şirketlerin mali bilançolarındaki değişikliğin toplumlara olan yansımasını
 • Sağlık sektöründeki ilerlemelerin artık daha somut bir hal alışını.
 • Yeni dünya düzeninde hayatlarımızda önemli bir yer kaplayan sosyal medya uygulamalarının değişimlerini ve dönüşümlerini
 • Dünyanın ekonomik anlamdaki devrimlerini.
 • Geleneksel medyanın temsilcisi olan büyük kurumların ve kuruluşlarının kabuk değişimlerini.
 • Dünyada spor olgusunun uğrayacağı kısıtlamaları.
 • Dijital yayın platformlarının alacağı radikal kararları.
 • Aile içerisindeki ortaklıkları, miras konularını ve hukuksal meseleleri.

En Uzun Gece!

21 Aralık gününde en uzun gece yaşanırken hem yeni yıldaki umutlarımızı yeşertmek adına nar kıracağız hem de geleceğimize karşı olan kaygılarımızdan kurtulmak isteyeceğiz. Kabul edelim ki zor bir yıldan geçtik. Bu zor yılı ardımızda bırakırken kalbimizi güzel duygularla doldurmak ve içinden sevgiyi eksik etmemek dünyanın maddi değerlerinden çok öte bir değerdir. En uzun gece olan 21 Aralık 2020’de gök kubbe bizleri gerçek duyguların peşinden götürecek, paha biçilemeyen değerleri bir kez daha keşfedeceğiz. Keşfederken de sıkı sıkı sarılacağız.

Aralık Ayında En Çok Kimler Can Sıkacak, Kaygılandıracak?

 • Sürekli aynı konulardan bahsedenler.
 • Sosyal medyadan kafasını kaldıramayanlar.
 • Her duyduklarına inananlar.
 • Maddi harcamalarına dikkat etmeyeneler.
 • Dikkatsiz iş yapanlar
 • İlişkilerinde şeffaf davranış göstermeyenler.

Aralık Ayının IN’leri

Mutfak ve kişisel bakım harcamaları, taksitli alışverişler,

Aralık Ayının OUT’ları

Toplu arkadaş buluşmaları, yüklü meblağları olan sözleşmeler

Beklettiğimiz Planlar Anında Hız Kazanabilir?

Yılın başından bu yana planladığımız ancak dünyanın içinde bulunduğu haller dolayısıyla bir türlü hayata geçiremediğimiz planlarımız varsa, bu planları Aralık ayında bir an önce hayata geçirmek için harekete geçebiliriz. Zaman kullanımı konusunda zorlanacağımız bir aya giriş yaparken aceleci olmanın da avantajlarını tecrübe edebiliriz. Maddi anlamda da kontrollü olmak Aralık ayını doğru bir şekilde geçirmemize olanak tanıyacak. Gökyüzü sakin kararlar alarak 2020’yi uğurlamamızdan yana. Şimdiden mutlu ve sağlıklı seneler diliyorum.

‘’2020’nin kapanışı olan Aralık ayı 15 Aralık gününe kadar bizi zorlasa da bu tarihten sonra ferahlayacağız. Tarihte az görülen bir kavuşumla beraber içsel dünyamızla karşı karşıya kalacağız.’’

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

25.11.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…