Yükleniyor . . .

ARALIK ARADA BIRAKABİLİR...

ARALIK, DEMEK NARSİSİZM DEMEK! 

2015 yılı hem bireysel hem de kitlesel olarak neredeyse tüm bünyemizi sarsarak, bizlere bir takım kırılmalar yaşattı. Haliyle tıpkı gökyüzü gibi, iç dünyamızı saran kaosları, birlikte fakat farklı pencerelerden deneyimledik. Dolayısıyla geçmişi, neredeyse biçimini unuttuğumuz bir sanat eserine dönüştürüp, geleceği, eskiye nazaran daha çok sorgulatan bu günlerde, “Yahu, bana ne oldu böyle?” diye, düşünüp, bu durumu fazlasıyla içselleştiriyor olabiliriz. Yaşam biçiminizdeki değişime verdiğiniz tepkide, haksız olduğunuzu da söyleyemeyeceğim çünkü tıpkı hızla akan günlük hayatımız gibi, gökyüzünün gündemi de fazlasıyla hızlı! Önümüzdeki günlerdeyse koca bir yılda yaşadıklarımızı, ‘bir ayda’ yaşadık dedirtecek ihtiraslı gökyüzü, Aralık ayında kapımızı çalıyor.

Netliğiyle kasıp, kavuracak bir Aralık ayına giriş çok bir aya giriş yaparken, aslında, hepimiz başvurusunu aslında 2015 Eylül ayında başvurusunu yaptığımız ruhsal sınavlara giriyoruz. Herkes, aynı sorulara odaklanmış ama kimse hangi şıkkı karalayacağını bilmiyor gibi görünüyor.  Hükümleri sabit olan bu gökyüzü sınavında acaba neler yapacağız?

Merak etmeyin, yine, yapacak çok iş var.

Öncelikle son 2 yıldır iletişim ve eğlence anlayışının değiştiğini gören dâhiler, Aralık ayında hızla para kazanacak.

Bu süreçte dersini iyi çalışmayan gelenekçi her türlü sistemin, inovasyon devrinin karşısında kaybolan firmalarla daha 2016 yılına girmeden, satışlarda birleşmelere giriştiğini duyabiliriz…

Dolayısıyla yıldırım nikâhıyla gerçekleşen yıl sonu marka evlilikleri, gazetelerde ve haber kanalları vesilesiyle gündemimize taşınabilir.

Sektör değiştirenleri ve beli başlı internet ve teknoloji üzerinden kazanç elde eden birçok küçük büyük birçok işletmeciyi bu ay, çokça söz ettirecek.

Büyük plana artık farklı bir perspektiften bakmayı başaracağız. Hem iç dünyamızda hem de sosyal mecralarda özgürlüğü tartışıp, özgürlüğün bizim için ne anlama geldiğini bulmaya çalışacağız. 30 Kasım Güneş - Satürn kavuşumunun gökyüzünün değişken burcu Yay’da gerçekleşmesiyle birlikte, hayatımızda cevabını arayıp, bulamadığımız sorulara karşılık bulacağımız bir sürece girdik.

Birbirinden Ünlü Aktörlere Sahne Aralayan Aralık Ayına İlgi Çok!

Sahnede kimler yok ki!  Araştırmacılar, bilim insanları, akademisyenler, din adamları ve tabii ki devlet mercileri ve yöneticiler… Ekim ayından bu yana bahsini geçirdiğim şu, gökyüzünün hınzır mı hınzır Merkür’ü için kendi genel yapısının dışındaki tüm sistemleri etkileyerek, olayları ve organizasyonları iptal edebileceğini ifade etmeye çalışmıştım.

“2015 yılında iptal edilmeyen ne kaldı ki?” dediğinizi, şimdiden duyabiliyorum. Endişelenecek hiçbir şey yok, bu ayla birlikte, artık hayatınızda iptal edecek değil, yürütmeniz gereken işler var. Hem de korkusuzca...

Fermantasyona tabi tutulmuş her tür sistem bu ay yıkılacak!

Aralık ayı dünyayı bir kum saati gibi baş aşağı etmeyi hedefliyor. Büyük deneyimlerle 2016 yılına doğru yürürken, artık uzun sohbetlerin değil, kendi bireysel dünyamızın prensleri /prensesleri olma yoluna gidiyoruz.

Gökyüzü, değişken burçların yönetimi altına girerken, üçüncü hamleyi ise 11 Aralık tarihinde Yay burcunda gerçekleşen Yeniay ile başlatıyor. Öğretici bir havaya bürünen gökyüzü, eğlence sektöründen modaya, tüketimden üretime kadar hızlı akan birçok sektörde değişimi şart kılıyor. Dolayısıyla hayatımızda artık eskiye yer yok! Eski eğlence anlayışlarımıza bye bye…

Peki, bu sektörler sıkışmaya devam edecek mi?

Açıklama: BağlantıEvet, bu ay çözüme ulaşmış yeni algılarla birlikte, iş alanında yeni sektörler baş göstermeye devam edecek. Dolayısıyla rekabetin getirisi sıkışmalar yaşanırken, özellikle eğlence sektöründeki işletmelere ticarette bireysel deneyimlerini arttırmaları için olanaklar doğacak.

Genç nesil bu ay yine gündemimizde olabilir. Özellikle eğitim sistemine dair yenilenen yasa ve uygulamalar, bazı gençlerin ayaklanıp, itirazda bulunmasına neden olacakmış gibi görünüyor.

Değişim her yerde!

26 Kasım, Satürn Neptün karesi ile başlayan hareketlilik, yaşattığı şaşırtıcı olaylarla bize meydan okumuştu. Şimdi ise “Sen ne biliyorsun ki?” sorusuna vereceğimiz yanıtları bekliyor. Yaşamın içindeki soyutla somut karmaşasını, bu sert açının gerçekleştiği ilk günden beri deneyimliyoruz. Bu karenin üzerimize sinen aşinalığı, Aralık ayında bize, maalesef göz göre kandırılma ve inanma isteği verecek.

Hayatına dair enteresan kararlar alan insanlar duyup, gördüğünüzde sakın şaşırmayın! Nasılsa bugün sana, yarın bana… Bu aşamada göğün gözlerinin üzerimizde olduğunu, unutmamanızı tavsiye ederim.

Artık zaman her açıdan hızlı akıyor. Güneş, Yay burcunda hareket ederken; öğreten, döven, zorlayan ve inançları yöneten Yay burcunda hareket eden Satürn’e meydan okuyacak. Emniyet kemerinizi takın ve hayatınızda riske etmeyeceğiniz şeyleri, asla dile getirmeyin. Çünkü Aralık ayında sergileyeceğiniz, “Aman, bilsin ne olacak ki?” yaklaşımınız, Ocak’ta “Ben aslında öyle demek istememiştim. Aslında siz beni cidden yanlış…” savunusuna dönüşecek. Bıkkınlığın getirdiği söylemler, pişmanlığa dönüşmeden, sizi uyarayım.

Nelere tanıklık edebiliriz, dersek;

Benim zevkimi seçimimi inancımı mı tartışıyorsun!

“Af edersin, anlamadım… Sen, şimdi, benim zevkimi, tercihlerimi, inancımı mı tartışıyorsun?” sorusuyla başlayan, alınganlık ve küslük içeren, ajite bir döngüye giriyoruz öğreten gökyüzüyle. Birbirine küsen siyasetçilerden tutun da “Hani, varınca haber verecektiniz?” diye otobüs şoförüyle kavgaya tutuşan yolcuya kadar çatışmalarla geçecek zaman dilimlerini içeriyor bu ay.

Koltuklarımıza oturup, televizyon kumandamızı elimize aldığımızda, spor, magazin ve haber programlarındaki birçok insanın tartışmalarına şahit olabilir, hatta zapinglerimizde onlara yetişmekte güçlük bile çekebiliriz.

Dedikodular, anlatılacak hikâyeler, alınganlıklar, 21 Aralık tarihine dek fazlasıyla gündemimizde olacak… Adeta loğusa bir kadın ruhuna bürünecek. Bu gökyüzünde duygusal kararlar almamanız içten bile değil.

 Kimler konuşulur mesela isim var mı aklında diyorsanız?

Öncelikle herkesin bir doğum haritası vardır. Topluma mal olmuş değerli birkaç insanın haritası üzerinden yorum yapabilirim…

2015 Bitmeden Gündemin Nabzını Oluşturacaklar!

Ayşe Arman:          9 Aralık 1969 Güneş Yay, Ay burcu Yay

Acun Ilıcalı:            29 Mayıs 1969 Güneş İkizler, Ay burcu Akrep

Beren saat:            26 Şubat 1984 Güneş Balık, Ay burcu Oğlak

CHP:                         9 Eylül 1992 Güneş Başak, Ay burcu Kova

Davutoğlu:             26 Şubat 1959 Güneş Balık, Ay burcu Terazi

Beşiktaş:                19 Mart 1903 Güneş Balık, Ay burcu Koç

Çin:                          1 Ekim 1949 Güneş Terazi, Ay burcu Kova

Dünya merkez bankası: 1947

Demirtaş:                10 Nisan 1973 Güneş Koç, Ay burcu Yengeç

Esad:                       11 Eylül 1965 Güneş Başak, Ay burcu Balık

Hülya Avşar:          10 Ekim 1963 burcu Terazi, Ay burcu Yengeç

Mustafa Denizli:    10 Kasım 1941 burcu Akrep, Ay burcu Yengeç

Merkel:                    17 Temmuz 1954

Barzani:                  16 Ağustos 1946 burcu Aslan

İran:                         1 Nisan 1979 burcu Koç

Empati Out, Narsizim In!

Öncelikle çenemizin düşeceğini, dedikoduya daha çok meyilli olacağımızı, gerekli gereksiz tüm bilgiyi hafızamıza hapsetmek isteyeceğimizi belirtelim. Timsahların renk körü olduğu, sadece dişi sivrisineklerin ısırdığı, Hawaii alfabesinde sadece 12 harfin bulunduğu gibi daha çok ilgi alanlarıyla ilişkili bilgileri kastediyorum... Hani, günlük hayatımızda pek de yer edinmeyen.

11 Aralık tarihinde gerçekleşecek Yeniay, adeta trajikomik olaylar yaşamamıza ön ayak oluyor. Özellikle proje temelli işlerde çalışanlar veya rutin bir iş yürütenler mevcut hallerinden sıkılıp, yeni arayışlara girebilir ve yaşamdan beklentilerini sorgulayabilir. Yine de hatırlatalım;  tüm bu düşünceler kalıcı değil, sadece geçici!

Severek yaptığınız şeylerden, sevdiğiniz insanlardan, mekânlardan bir anda sıkılırsanız, bunu Satürn Neptün karesine borçlusunuz. Bu yoğunluktan en çok nasibini alansa egosu yüksek olanlar… Benden söylemesi!

Teknoloji ve öfke patlaması!

Satürn Neptün karesinin hayatımızı çoğu zaman olumsuz yönde etkilediğini, aklımızdan çıkarmayalım. Teknoloji içeren konular da bu ay sabrımızı sınayacak. Hararetli tartışmalar, uykusuzluk ve içimizdeki enerji fazlalığının yarattığı huzursuzluk bu alanda bizi bekleyen gerilimler arasında… Bu durumu en sık deneyimleyecek burçlarsa; İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Yay, Oğlak ve Kova burçları…

Dedikodu In!

Bu günlerde sosyal medya ile haşır neşir halimiz, en çok da merak uyandıran magazinsel haberlere yönelmemize neden olacaktır. Zihnimiz açık ve erişebileceğiz tüm bilgiye açız. İşte bu durum, aynı zamanda çok yönlü gelişmelerin de habercisi. Günlük hayatımızda içi boş fikirlerin bizi oyalayacağı gibi, karşımıza ilgimizi çekecek değişik öneriler de çıkabilir. Bu oluşumda gerçekten ihtiyacımız olan bilgiyi beynimize depolarsak, ne ala…

Kendimizle bir derdimiz mi var!

Kadınlar, geçmişinin peşindeyken erkekler, egolarının peşinde.

Yay burcuyla iletişime giren öğretici gökyüzü, kişisel gelişim ve eğitim hayatına da vurgu yapıyor. Eğitimine devam etmek ya da kendini geliştirmek için kurslara yazılmak isteyenler, bu dönemde daha somut adımlar atacaktır. Bu döngü, eğitime ve gelişime dayalı kurumları da etkiliyor. Dolayısıyla Aralık ayı, TÜBİTAK gibi kurumların, gündemde daha çok konuşulacağına da işaret ediyor. Öğretici gökyüzü, kendi bireysel hayatımızda, korku ve kaygılarımıza vurgu yaparken, daha önce tecrübe ettiğimiz olumsuz durumlarla yeniden karşılaşabileceğimizin de sinyalini veriyor. Satürn Neptün 90'lığı, hepimizi adeta geçmişe şöyle bir götürüp, getirecekmiş gibi görünüyor.  Başkalarından çok kendimizle uğraşacağımız bu döngüde, şapkalarımızı önümüze koyup, yüzleşmek farz olacak.

Hem daha iyimseriz, hem de dilimizin kemiği yok. Zıtlıklar bir arada! Yapmamız gereken şey, bize yöneltilen yersiz iddialara ve eleştirilere soğukkanlı bir şekilde yaklaşabilmek. Bu günlerde sinirlilik ve gerginlik artacağı için vücudu yatıştıracak, resim, müzik, spor ve yoga gibi hobilere yönelebilirsiniz. Bu sayede içinizde biriken negatif enerjiyi insanlara değil, işinize yöneltebilir, olumlu iş bağlantıları kurabilirsiniz.

Merkel gözden düşerken, Türkiye basınından düşmüyor.

Dünya gündemi de aynı durumdan mustarip! Suikast girişimlerinden, göz önündeki insanların oluşturduğu gizli yapılanmalara kadar birçok konuya, bu süreçte şahit olabiliriz.

Satürn Neptün karesi, siyaset ve sanat dünyasında büyük ayrışmalar getirirken, görenleri şaşırtacak hiç olmadık uzlaşmaları ve güç birliklerini de ortaya koyabilir. Eski dosttan düşman olmaz mantığı, hiçbir zaman eskimemiştir.

Yaşayacağımız bu karmaşa içinde ne yapmalıyız?

Yaşayacağımız bu karmaşada, öncelikle 2015 yılında yaptıklarımızı, yapmamakla başlayacağız Aralık ayına…

Neyi yanlış yaptığımızı nasıl bileceğiz?

Elbette ki herkes kendi kılıfından sorumlu… Yani kim ne hata yaptığını elbet de biliyor. Fakat ben özellikle 2015 yılında, hangi burcun, ne yaptığını bilen bir astroterapist olarak konuyu detaylandırıp, uyarıda bulunabilirim.

26 Kasım 2015 yılıyla başlayan Satürn Neptün karesi, 21 Aralık tarihinde Kış gündönümü yaşanırken, kişisel hayatımızda korkularımızı bastırıp, duygularımızı düzenleyebilir, böylece 2016 yılına rahatlıkla girebiliriz.

Kolay olmayacak ama bu ayı da 21 Aralığa kadar gümbür gümbür yaşayacağayız.  

Bu arada aylık burç yorumlarınızın içinde, 21 Aralık tavsiyelerim de var. Bilginiz olsun!

Sevgilerimle

Astrolog Zeynep Turan

01.12.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...