Yükleniyor . . .

ANNE BEBEK DERGİSİ RÖPORTAJI...

Anne Bebek Dergisi Röportaj

*Siz hamilelik sürecinizi belirlerken astrolojiyi dikkate alarak mı planladınız yoksa oğlunuz plansız bir şekilde mi hayatınıza dâhil oldu?

 

Hamilelik sürecini belirlerken Astrolojiden tabii ki yararlanmadım. Bu soru ile karşılaştığımda altını çizerek belirttiğim nokta, tıpkı şimdiki gibi, zamanı belirleyenin yalnızca “yaradan” olduğudur. Çünkü çocukların doğum tarihini belirleyerek, gelişmelerine dair yetenek aşılayamazsınız, şekillendiremezsiniz. Astroloji yol gösterir ve bunu doğru yerde doğru şekilde kullanmak gerekir.


*Anne olacağınızı öğrendiğiniz an hayatınızın nasıl şekilleneceğini düşündünüz ve sonrasında bunlardan hangileri aklınızdan geçenler gibi oldu?

 

Astrolojide her şey sayısal değerlere bağlı… İnce hesaplar yapıyorsunuz ancak çocuk mevzu bahis olunca akışına bırakmak gerekir bu süreci. Kısacası yaşamın doğal dengesi kendi içinde anne ve çocuk üzerinde şekillenir. Çünkü her şeyi kontrol etme imkânınız yok, öyle değil mi? Zaten öncesinde planlasanız bile çocukla birlikte hayatı deneyimleyerek öğreniyorsunuz.


* Oğlunuz kaç yaşında, birlikte neler yapıyorsunuz?

 

İki yaşını doldurdu. Çalışan bir anne olduğum için elimden gelindiğince onunla birlikte zaman geçirmeye özen gösteriyorum. Birlikte geçirdiğimiz zamanların aslında ne kadar önemli olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyorum.


* Hamileliğiniz nasıl geçti? Anne adaylarımıza ne gibi önerilerde bulunursunuz?

 

İlk üç ay benim için oldukça zordu. Yemek alışkanlığım bozuldu ve fiziksel değişimle birlikte zorlandım.  Ama hiçbir zaman pes etmedim. Çünkü hamilelik de bir süreç ve buna bir hastalık gibi bakılmaması gerektiğini biliyorum. Sonraki aylarda kendimi çok daha iyi hissettim. Hamileliğim boyunca çalışma hayatımdan hiç kopmamaya özen gösterdim. Çünkü çalışmak beni motive ediyordu.  Atlas’la birlikte çok çalıştık diyebilirimJ

 

Anne adaylarına da kendilerini nasıl iyi hissediyorlarsa öyle davranmalarını tavsiye ederim, korkularından arınsınlar ve herkesin söylediğine takılmasınlar. Herkesin bedeni farklı olduğu gibi ruhsal olarak da farklı yönlerde yoğunlaşırlar. Bu yüzden en rahatını yine kişi kendi bilir, kendi kendini yönlendirmesi en sağlıklısı.


* Doğumunuzu nasıl gerçekleştirdiniz? Kaç ay emzirdiniz?

 

7 ay emzirdim. Sezaryen ile doğum yaptım. Çünkü zaten o süreçte 35 kilo almıştım.  Kendi sağlık sebeplerimden dolayı belli sıkıntılar da yaşadım. Hamileyken ameliyat da geçirdim. O yüzden kilo konusunda iyi bir örnek değilim.


* Hamilelik sürecinizde spor yaptınız mı?  Beslenmenizde özellikle nelere dikkat ettiniz?

 

Çalışmak benim için zaten bir spor gibi oldu. Bol bol yürüyüş yaparak, bu süreci tamamladığımı söyleyebilirim. Aslında beslenmeye ne kadar dikkat etsem de elimde olmadan kendimi son aylarda tatlı tüketimine yönelmiş buldum. Zaten 35 kilo aldığımı söylemiştimJ

 

* Anne olmayı nasıl tanımlarsınız?

Bunun aslında tarifi yok. İçinizde onu hissettiğiniz anda korumacı yanınız ağır basıyor. Zamanla paylaşım ve o iletişimi kurduğunuzda isteyen herkese nasip etsin diyorsunuz. Çünkü daha önce yaşadığınız hiçbir şeyle aynı değil ve kıyaslanamayacak kadar büyük bir duygu seli. Çocuk büyütmek değil, kendini büyütmek, sabrı öğrenmek, kendi eksiklerini öğrenmek olarak tanımlıyorum anneliği. Çocuk zaten çocuk… Ne verirsen onu sana veriyor.


*Astrolojiye ilginizi ne zaman fark ettiniz ve bunu iş haline dönüştürmeye nasıl karar verdiniz?

 

12 yaşından itibaren Astrolojiye ilgim vardı. Kendi kendime araştırmalara başladım. Zamanla kendimi geliştirdim. Bir süre sonra planlamadan, programlamadan benim bir parçam haline dönüştü. Her ne kadar profesyonelce bu konuya yaklaşsam da Astrolojiyi mesaim içinde tamamlamam gereken bir iş olarak düşünmedim. Keyif alarak, her güne ayrı heyecan katarak yapıyorum...

 

Twitburc markası da bu şekilde oluştu. Ben markamı da aynen içimde bir çocuk büyür gibi hissettim, onu besledim ve büyüttüm diyebilirim.


*Yol haritası dediğimiz astroloji bize nelerin cevaplarını veriyor?

 

Kişiye kendi yeteneklerini, ana yapısını, sonra değişecek yanlarının nerelerde ve ne yönde olacağını tarihler vererek anlatıyorum. Daha sonra sahip olduğu geleceği, nasıl ele alacağını da anlatıyorum. Bugün sağlıklı bir adım atmadan yarına koşmak sadece tökezlememizi neden olur.


*Kişi ve kurumlara ne gibi hizmetler veriyorsunuz? Yaklaşımlar nasıl?

 

Kişisel ve kurumsal çalışmalarda insanların öncelik sıralarına göre belirleyebilecekleri analiz seçenekleri sunuyorum. Doğum haritası, ikili ilişkiler ve kariyer alanında danışmanlık dışında kurumsal firmalar için de kuruluş tarihlerini temel alarak, markaların istekleri doğrultusunda gökyüzünden bir yol haritası belirliyorum. Bu analizde öne çıkan konular, püf noktalar, belirleyici tarihlerin hepsi gökyüzü oluşumlarına ve kişilerin doğum anlarına entegre olarak inceleniyor.  Yeteri kadar kişilere reel yaklaşımlarda bulunduğumu düşünüyorum ki zaten oldukça olumlu tepkiler de alıyorum.

 

Kısa kısa anneler ve burç yorumlarını da ayrıca rica ederim sizden.

 

Koç:

ANNE: Cesaretiyle ünlü koç burcu annesi, çocuklarına ilk önce yaşamda dik durmayı öğretir. Çocukları ona karşı dürüst olduğu sürece çok eğlenceli bir anne olabileceği gibi onlara arkadaş gibi de yaklaşabilir.

ÇOCUK: Koç burcu çocukları, canlı, hareketli ve eğlencelidir. Sabırsızdırlar. İnatçı yanları, anneleri gerçekten zorlayabilir.

 

Boğa

ANNE: Boğa burcu annesi hırslıdır. Bu hırsını çocuğuna da geçirip, ona başarılı olmayı öğretmeyi iyi bilir. Her durumda çocuğunun arkasını toplayabilecek bir annedir.

ÇOCUK: Boğa burcu çocukları kendileri de hafızaları da güçlü bebeklerdir. Duygusaldılar. Renk ve sese karşı aşırı hassastırlar.

 

İkizler

ANNE: İkizler burcu annesi evine ve çocuklarına bağlı bir kadındır. Klasik bir anne rolünden sıyrılıp, çocuğunun en yakın arkadaşı olmayı tercih eder.

ÇOCUK: İkizler burcu çocukları özgürlüğüne düşkün, hareketli çocuklardır. Arkadaşlarıyla iletişimde zorlanmazlar. Dilsel ve matematiksel zekâları kuvvetli olur.

 

Yengeç

ANNE: Yengeç burcu annesi sahiplenicidir. Her koşulda çocuğunu koruyup, kollayacak şefkatli bir anne olduğunu bilir.

ÇOCUK: Yengeç burcu çocukları uysal, çekingen ama sevilmeyi bekleyen çocuklardır. Annelerine düşkündürler ve yalnız kalmaktan hiç mi hiç hoşlanmazlar.

 

Aslan

ANNE: Aslan burcu annesi çocuklarına fazlasıyla düşkündür. Özel hayatıyla anneliği beraber yürütür. Çocuğunun başarılı olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapabilir.

ÇOCUK: Aslan burcu çocukları, zekidirler ve çabuk öğrenirler. Aile içinde ya da dışarıda baskıdan hoşlanmazlar. 


Başak

ANNE: Başak burcu anneleri çocukları sever, kendi mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğu için, çocuğunun her şeyinin tam olmasını ister.

ÇOCUK: Başak burcu çocukları, öğrenmeye hevesli olduklarından sürekli etrafındaki insanları izlerler. Huzurlu ve sakin çocuklardır. 

 

Terazi

ANNE: Terazi burcu anneleri çocuğuna huzurlu bir ortam hazırlar. Çocuğunu yönlendirmekten hoşlanır ama bunu tatlı dille yapar.

ÇOCUK: Terazi burcu çocukları, hassas ve kırılgandır. Yanlarında sakin hareket etmek, onları rahatlatır. Sanata karşı yatkınlıkları vardır.


Akrep
ANNE: Akrep burcu anneleri belli başlı kurallara sahiptir. Bunu çocuklarının zorluklar karşısında güçlü olabilmesi için yaparlar. Paylaşımcı bir annedir.

ÇOCUK: Akrep burcu çocuklarının, kavrama yetenekleri ve algıları çok gelişmiştir. Hareketli enerjik ve cana yakındırlar. Güçlü bir iradeye sahiptirler.


Yay

ANNE: Yay burcu anneleri çocuklarıyla arkadaş gibidir. İnsanları yargılamamak ve saygı göstermek konusunda çocuğuna gerekenleri öğretir.

BEBEK: Yay burcu çocukları, dışa dönüktür, özgüvenleri gelişmiştir. Emir aldıklarında inatçı bir tavır sergilerler. Bu yüzden anneler Yay bebeklerine çok fazla söz geçiremeyebilirler.

 

Oğlak

ANNE: Sert gibi duran yapısının arkasında sevecen bir Oğlak annesi gizlidir. Çocuğuna doğduğu ilk günden itibaren, iyiyi ve kötüyü bir öğretmen edasıyla öğretir.

ÇOCUK: Oğlak burcu çocukları, büyükleri tarafından takdir edilmeyi ve sevilmeyi çok isterler. Hırslı ve mantıksal zekâya sahiptirler. İnat ettiklerinde, onları kararlarından vazgeçirmek çok zor olabilir.


Kova

ANNE: Kova annesinin çocuğuna öğreteceği ilk şey; bağımsızlık duygusunun insan yaşamındaki önemi olacaktır. Çocuklarını olayları değişik yönden ele alma becerisiyle geliştirerek onu yaşamda farklı bir bakış açısına sahip olarak yetiştirir.

ÇOCUK: Kova burcu çocukları, oldukça meraklıdırlar. Mantıklarına ters davranışlara karşı sert bir tavır sergileyebilirler.

 

Balık

ANNE: Balık burcu kadını, sahiplenici ve değişikliklere açık bir annedir. Bu yüzden zaman zaman çocuklarına disiplin uygulamakta zorlanabilir.

ÇOCUK: Balık burcu çocuklarının, algıları oldukça derinliklidir. Soyut düşünceleri güçlüdür. Dış dünyada duyarlı ve çekingen bir yapıları vardır fakat değişik ortamlarda yabancılık çekmezler. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

01.01.2016

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...