Yükleniyor . . .

AMAZON KADINLAR

Tüm mesele güçlü kadın olmak!

İlgi görmeyi değil, istedikleri saygıyı görme derdinde olan, tam anlamı ile ruhlarını nasıl tatmin edeceklerini bilen, kendi kişiliklerinden ödün vermeyen, değer yaratmayı amaçlayan mağrur kadınlar…

Öyle baş döndürücü hikâyeleri var ki inanmakta güçlü çekeceğimiz türden. Tekdüze, sistem karşıtı, her türlü duyguyu barındıran ve adeta bir bayrak taşır gibi hedefe doğru yürüyen azimli kadınlar…

Kendilerinden başka hiç kimseyle dertleri yoktur.

Hedefleri her zaman her şeyin daha iyisini başarmaktır. Ne yapamayacağının söylenmesinden hoşlanmazlar çünkü hiç kimse kendi sınırlarını ondan daha iyi bilemez. Çoğunluğa uymak gibi bir derdi yoktur, çoğunluğun ona uymasını bekler ama bunun için kimseyi zorlamaz. Yola çıktıklarıyla, yola devam etmiyor oluşunu umursamaz, tek başına da var olabilir. Var olmuştur.

Her şeyi başaramayacaklarını bilirler ve yalnızca başarmak istediklerine yönelir, bu amaç uğruna kimseye minnet etmezler.

Sıradan değillerdir.

Hayatlarında hiç kimsenin sıradan olmasına katlanamayan kadınlar için en büyük sıkıntı herkes gibi olmak için kafasını kuma gömen insanlardır. Kim olursa olsun tanıdıkları ayaküstü insanlar bile bu amazon kadınların hayatlarından çekip gitmelerine izin vermek istemezler. Çünkü etrafında bulundukları insanlara güç verir, duygusal açıdan beslerler. Bazen ilk, bazen farklı ama her zaman dünyadaki klişeleşmiş davranışlara her ne olursa olsun, her nerede olursa olsun benzetmesi eğer yerini bulacaksa çözümler bulan yaratıcı ve tehlikeli görünen kadınlardır. Baş koydukları yolda yıkılmaz bir inançla beraber yürürler ve karşılarına çıkabilecek hiçbir engelde yılmazlar. Ağlamayı da bilirler, yenilmeyi de… Ama yıkıldıkları yerde inatla, gururla yeniden başlamayı çok daha iyi bilirler.

Kalp ve mantık terazileri doğru çalışır.

Bahsettiğim kadınların geçmişleri genelde karışık hikâyeler barındırır ya da çıkış noktaları biraz hüzünlüdür. Kalp ve mantık terazileri doğru çalışır. Zaaflarına yenilmezler. Güçlerini kırabilecek her duygu onlar için ters orantılıdır ve kendileri için doğru olana yine kendileri karar verirler. İnsan gibi yaşamayı amaçlayan, duyarlı ama naifliği de asla elden bırakmayan bu amazon kadınlar küçüklükten itibaren kendilerini belli ederler. Sevdiklerini değiştirmek yerine düzenlemeyi tercih eder, hayat yolunda her ne kadar ezilmek istenseler de ezmeden ilerlemeyi kendilerine motto edinmişlerdir. Hayatlarındaki keskin virajlarda dahi yaşamla entegre yaşamayı başarırlar. Amazon kadınlar, değişimi bilirler ve kendilerine devamlı vizyon katan modern çağın fütüristidirler.

Zayıflığı da kendi içindedir, sevgisi de…

Amazon kadınlar hayatlarıyla değil, düşünceleriyle konuşulmak isterler. Onları diğer kadınlardan ayıran adeta lansman gibi günlük hayatlarını devamlı başkalarının gözüne sokmazlar. Dünya devi bir marka yaratmak için, kendi stratejik bakış açısı ve ilkleriyle hayatla kıran kırana mücadeleye tutuşmak onlar için zor değildir. Yanlış yapmazlar mı, yaparlar. Ve bunu herkesten önce yine kendileri görüp, gerekeni yaparlar. Aklını kullanan, mantıklı davranan ve hayatının hesabını kimseye vermeyen kadınlardır amazon kadınlar. Ne yaşadığını ne yaptığını bilir. Kendisini aşağıya çekmeye çalışan hiç kimseye tahammülü yoktur. Aslında bilinenin aksine duygularını hep uçlarda yaşar ama kendi içinde. Zayıflığı da kendi içindedir, sevgisi de… Yönlendirmek ve himaye altına almak mümkün değildir. Birey olduğunun farkındadır ve ona göre davranır. Kendisine yeni bir şeyler katacak birliktelikler yaşamak ister. Cesurdur. Sıra dışı insanlarla ilk deneyimini yaşar. Sonrasında ise kendi dönüşümünü tamamlayan bu kadınlar ilişkilerde de adeta kendi manifestolarını yazarken, onları ileri taşıyacak kişileri de belirlerler. Aslına bakarsanız fırtınalı ilişkilerin kadınıdırlar ve ihtirası severler ama bu durumu sosyal hayatlarına yansıtmazlar. Herkes gibi görünürler ama herkes gibi olmadıklarını da ilk görüşte anlamak güç değildir. Tabi bu süreçte uygulamaya geçmek onlar için kolay olmayacaktır. Var olma savaşları çok daha büyük olduğu için diğer hemcinslerine göre çok daha büyük duyguların içinden çıkacaklardır. Amazon kadınlar güçlerini adeta ölümle özdeşleştirilecek duygularla besleyip, öfkelerini, kırılmalarını çok daha sert yaşayacak ve sonar küllerinden tekrar doğacaktır.

Hepimizin kafasında bu kadın profiline oturan tarafları vardır.  Hareketi başlatmak diye adlandırdığımız amazonlaşma evresi ise çok azına nasip olmuş ve artık adı unvanı farklı bir statü de konuşuluyordur.

Güçlü kadın, farklı kadındır.

Şartlara göre değil, doğrularına göre yaşarlar. Kendi doğrularına göre.

Niye bu yazıyı yazdığıma gelirsek ‘’köprü yüzyıl’’ diye adlandırdığım süreçte bu tarz kadınların sayısı artacak büyük dev global markaların başına geçerken,  dünyayı farklı bir statüye sürükleyeceklerdir. Sizin anlayacağınız yaşamdan korkmayan ama herkese göre fazla düşünen bu kadınlar geleceğin kurtarıcısı olacak gibi görünüyor.

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

03.09.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...