Yükleniyor . . .

AKREP BURCUNDA MERKÜR RETRO’SU (14 EKİM 2020)

Ülkemizi de Yakından İlgilendiren Bir Retro

Önünüze çıkan engebeli yollardan, virajlardan, yokuşlardan pek hoşlanmayabilirsiniz. Kimin hoşuna gider ki! Sevgili iletişim gezegeni Merkür geri giderken lunaparkta bile hangi araca binmeniz gerektiğini düşünmelisiniz. Peşinen ileteyim; seçeceğiniz her yol bir şekilde engellere maruz kalacak.  Su burcunda geri gidecek olan Merkür 14 Ekim’den 3 Kasım’a kadar Retro halinde olacak. 28 Ekim’de Terazi burcuna geri dönecek ve orada takılmaya devam edecek. İlişkiler, iş kuralları, yeni teklifler, yasalar, kapanan işler, dosyalar ve bir çeşit angaryalarıyla hayli gürültücü olacak.  Konumu itibariyle ülkemizi de yakından ilgilendiren bir Retro olacağını söylemeliyim.

Ne Zaman Başlıyor?

14 Ekim’de su burcunda geri gitmeye başlayan Merkür, Terazi burcunda 3 Kasım’da düz seyrine girecek.

Daha Güçlü, Daha Cesur!

Çevrenizin daha fazla farkına varacaksınız ve eskisinden daha etkileyici olduğunuzu düşüneceksiniz. Etrafınızda ajitasyon yapanlar ve sinirli davrananlar tırmanışa geçebilir. Yaşamını değerlendirenlerin sayısı ise artabilir. Sırlar, su burcunun eşliğiyle Merkür geri giderken ateşlenecek. Tutkulu birliktelikler, saklı ilişkiler, eski sevgililer ve anımsanması acı veren anılar gündeme gelebilir.

Etrafımızı Daha Net Görüyoruz

Merkür geri giderken, Güneş’le hizası birbirine yakın olacak. Güneş’in o muhteşem kaynağı aydınlatıcı yönünü ortaya koyacak. Yani etrafınızı daha net görmenize vesile olacak.  Güç değişimi, rollerin aktarımı ve ülkelerin seçim çalışmaları için enteresan günleri oluşturacağını iddia ediyor, gökyüzü… Su burcundaki Merkür gerilemesi; tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’la ilgili büyük bir atılımın olabileceğini ön görüyor. Herkesin kafasına takılan bir konunun gerçek nedenini yine ansızın çıkan bir haberle öğrenebiliriz.

Merkür Retro’su Ne Anlatacak?

Gergin ve stresli gezegen açılarının etkisinde Merkür geri gidecek. Bu da hissedilen baskıyı iki katına çıkartabilir. Stres yönetimi, öz bakıma odaklanmak, sağlığa dikkat etmek ve ihtiyacınız olduğu konularda yardım istemek önemli olacak.

Retro’da Ne Yapmalısınız?

 • Başkalarını hatalarını asla örtbas etmeyin.
 • Hatanızı üstlenin, doğrusunu yapmak için destek arayın.
 • Gizlemeyin, saklamayın. Çünkü 3 Kasım’dan sonra kader sizi ele verebilir.
 • Hayırsever olun!
 • Doğaya ve hayvanlara sahip çıkın.

İşler Yolunda Gitmiyor Mu Yoksa

Gecikmeler, kısıtlamalar, beklemeler Merkür geri giderken olağan etkilerdir. Ancak Merkür’ün her geri gidişinde aynı konuları tetiklemez. Bu döngüde daha çok toplantıya geç katılan iş arkadaşlarından şikâyet edebilirsiniz. İşini ihmal eden arkadaşlarından yakınabilirsiniz. Ya da doğruluğu belli olmayan eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Talepleriniz istediğiniz gibi şekil almayabilir. Beklediğiniz telefon ya da yazışmalar anlamsızca uzayabilir. Sınırlamalar, koşullar daralabilir, kısıtlanabilir.

Akrep Burcundaki Merkür Retro’sunda Ne Gibi Aksilikler Yaşanabilir?

 • Teknolojiye erişim istenilen akışta olmayabilir.
 • Eski demode yöntemlere geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.
 • Yedekleme yapmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Teknik donanımlı kazalara maruz kalabilirsiniz.

Retro Devam Ederken Neler Yapmalıyız?

Merkür gezegeni iletişimi, seyahati, sözleşmeleri, araçları ve tüm bu içerikteki kuralları temsil eder. Bu yüzden emin olmadığınız hiçbir işe bulaşmamanız gerekiyor. Bir kere değil, birden çok düşünmemiz gerektiğinin de haberciliğini yapıyor bu Retro… Nasıl mı?

 • Eğer sözleşme yapacaksanız, ekonomik çıkarlarınızı göz önünde bulundurun.
 • Eğer bir proje çalışacaksınız, ortaklarınızı iyi tanıyın.
 • Eğer yolculuk planınız varsa, rezervasyonlarınızı kontrol edin.
 • Eğer aykırı düşüncelere sahip bir arkadaş grubunuz varsa kimseyle zıtlaşmayın.
 • Eğer uykunuz ağırsa evde muslukları, kilidinizi, alarmınızı kontrol etmeyi unutmayın.
 • Eğer bir tedaviye başlayacaksınız, yan etkileriyle ilgili araştırma yapmayı ihmal etmeyin.

Çok Fazla Sorgulamamak Avantajımıza Olacak

Bu dönem tesadüflere inanın. Çünkü olmadık bir yerden kaybettiğiniz eşyanızı bulabilir, eski bir mektuptan bir aile geçmişine vakıf olabilirsiniz. Miras, haklar, kadın hakları ve vergiler gibi konularda haksızlığa uğramış olanlarınız varsa, adaletin terazisi Ekim ayı bitmeden size gülümseyebilir. Eğitim ve ticari konularda her zamankinden daha çok pürüzle karşılaşabilirsiniz. Kıskanç sevgililer, ayrılıklar, ani ilişkiler ve bitişler bol bol algı yönetimi konusunda hassasiyet oluşturacaktır. Duyduğunuza değil, gördüğünüzü inanmanız gerektiğinin altını çizecek gökyüzü.

Retro Avantaj Sağlar Mı?

Dert etmeyin bazen Retro avantaj da sağlar. Yarım kalan hesapları toparlamak için uygun bir dönem yakalamış olabilirsiniz. Hatta içinizden ‘’adalet yerini buldu’’ diyeceksiniz. Terapiler, psikolojik çözümlemeler ve ruhsal farkındalık için güzel günler olduğunu yaşadıklarınız doğrultusunda daha iyi anlayabilirsiniz. Bu dönemde el becerileriniz artabilir, resim, heykel veya seramik gibi sanatlara yatkınlığınız artabilir. Ayrıca kendinize mahsus hobiler edinebilirsiniz. Retro’nun bir avantajı da uzun zamandır bırakmak istediğiniz alışkanlıkları ardınızda bırakmanıza ön ayak olabilir.  Akademik ve bilimsel çalışmalar için çok özel bir dönem. Kısacası sıkışık durumlarda bile avantajı elimize almak mümkün.

Merkür Retrosu’nun Burçlara Olan Tavsiyeleri;

KOÇ: Verdiğiniz kararlarda aceleci olmamalısınız. Uzun süreçli kararlarınızın üzerine de düşünmelisiniz. Yok yere yargılanmak istemeyeceksiniz.

BOĞA: Bencil insanlara karşı olan tahammülünüz azalıyor. Hem kendinize hem de çevrenize yardımcı olmak istiyorsunuz. Annenizle olan iletişiminiz güçleniyor.

İKİZLER: Sizin için ilişki her şey değildir. En önemlisi ise mutlu olmaya odaklanıyorsunuz. İçerisinde güven olmayan hiçbir ilişkiye yanaşmıyorsunuz.

YENGEÇ: Doğruluğuna güvenmediğiniz her durumdan koşarak uzaklaşıyorsunuz. En büyük gücünüz çalışmak ve üretmenin ta kendisi.

ASLAN: Dediğim dedik olan tavrı bir kenara bırakma vakti gelmedi mi? Önyargılarınızın peşinden gitmek size avantajdan çok dezavantaj sağlıyor.

BAŞAK: Korkularınızdan uzaklaşıyorsunuz. İç dünyanız size detaylı bir muhasebe yaptırtabilir. Unutamadıklarınızdan mücadeleniz ile kurtulmak istiyorsunuz. Ancak herkesi ikna edemezsiniz. Unutmayın.

TERAZİ: Sizi tekrara düşüren ve ilerlemenizi önleyen ne varsa sıyrılmaya çalışın. Sorunlarınızı kökten çözmek için doğru bir zamandasınız.

AKREP: Size bencil diyenler, yanlış düşündüklerini daha iyi anlayacaklar. Kendinize karşı dürüst olduğunuz anda başkalarının ne düşündüğü umurunuzda olmayacak.

YAY: Hayatınıza sürekli sorun taşıyan insanları tespit edin ve onları hayatınızdan sürgün edin. Sizin için aileniz ve onlara ayırdığınız zaman çok önemli.

OĞLAK: Maddi anlamda sıkıntıları çözmek istiyorsanız yersiz bonkörlüğü bırakmanız gerekiyor. Önemli bir konuşmanın arifesinde olabilirsiniz.

KOVA: Kariyer konusunda kaygılarınız olsa da geleceğe umutla bakmanız gerekiyor. Bilgisayarla zaman geçirirken sosyal hayattan uzak kalmamaya bakın.

BALIK: Ailenizle çoğu konuda paralel düşünmek özgüveninizi arttırmakla kalmayacak, size önemli fırsatların da kapısını açacak. Ani polemiklere girmemeye çalışın.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

05.10.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...