Yükleniyor . . .

AİLE HARİTASI NEDİR?

Astrolojide Aile Haritası da Var, Peki Ne Anlama Geliyor?

Astrolojide kendi haritanızı tanıyarak, kendinize de yakından bakma fırsatı elde edersiniz. Hayatınızın her alanını yeniden inşa edebilir, büyük adımlar atabilirsiniz. Değiştirilemeyen kader bölümü dediğimiz yer ise aile bölümüdür.

Astroloji haritaları üzerinden; aile haritası çalışmasında derin ve detaylı çalışmak gerekir. Çünkü burada değiştirebileceklerimiz değil, aile bireylerinizi başka bir kişiden dinliyor olursunuz. İyi bir dinleyici olmak ve içselleştirmek en önemlisi ise onlarla kurduğunuz hayatı, kolaylaştırmak için harekete geçmek üzerine kuruludur.

Aile Haritası Ne İşe Yarar?

Elbette kişi kendi ailesi hakkında bilgi ve birikimine sahiptir. Uzman astrolog ile aile danışmanlığı aldığınızda, ailenizle ilgili yönlendirmeniz ve yönetmeniz gereken yerlere çalışırsınız.

Örneğin; Süreklilikle alkol kullanan bir ebeveyne sahipsiniz. Ebeveyn, kendisi rıza göstermeden bu eylemi durdurmanız mümkün değil tabii ama ebeveynin bu yanından minimum oranda etkilenmek ve kendi haritanızı, geleceğinizi nasıl şekillendirebileceğinizi keşfedersiniz. Haritanız üzerinden gezegen hareketleri hesaplanarak, yolunuzun kronolojik olarak nereye açılacağını öğrenebilirsiniz.

Burada şöyle bir örnek daha vermek gerekir; 2007 yılındaki tutulmalar haritanızda size korku   verirken 2016 yılında ki tutulmalar size cesaret verebilir. Burada asıl gözetilmesi gereken nokta ise şöyle açıklanabilir; ebeveynlerinizin sorunları aynı kalsa bile, sizin hayata karşı duruşunuz değişmiştir. Hatta aynı deneyimlerin yıllar içerisinde geçtiğiniz için dejavu hissettiğinizi fark edebilirsiniz. Yani, yıl dizilimi yaparken huy dizilimi de ortaya çıkıyor. Bu da bizi astrolojide aile dizilimi kavramına götürüyor.

Aslında aile haritası, Astrolojide ailelerinizden, hangi huyları aldığınızdan hangi dayatmalarla yürüdüğünüze kadar kendinizle ilgili verilere erişebileceğiniz bir çalışmadır.

Aile Haritası Nasıl Hesaplanır?

Aile haritası, aile bireylerinize ait doğum haritaların çıkarılmasıyla çalışılır. Her birinizin haritası birbirine kıyasla hesaplanır. Tıpkı satranç gibi hayatlarınızdaki belli noktalara konumlandırılır. Güçlü bir babanız varsa, haritanızda en önde konumlanır, dağınık bir ablanız varsa en geriye konumlandırılır. Aile üyelerinizi konumlandırmayı, tanımayı, kendi alanınızı korumayı veya geliştirmeyi aile haritası çalışması ile gerçekleştiririz.

Ne Kadar Sürede Aile Haritasına Bakılmalı?

Yılda bir kere alınan danışmanlık gibi değildir. Burada kişinin kendi davranış seçimlerinden ziyade ailenin de duygusal iniş çıkışları yer alır. 6 ayda bir danışmanlık alınmasına kadar inebilir. Diğer danışmanlık biçimlerine göre gösterdiği farklılıklar arasında, uzmandan aldığınız bilgiyi de iyice özümlemek ve içselleştirmek gerekir. Yer yer duygusal yer yer mental olarak kendini hazırlamak önemlidir.

Aile haritası, kişisel hayatınızdan ziyade daha detaylı konumlanır. Tek sorumluluk kendiniz olduğunda, haritadaki artı veya eksileri sindirmek ve kabul etmek daha kolaydır. İşin içinde aile olduğunda duygusal olarak biraz daha yorulmuş hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki her alanı rahatlıkla evirip çevirebilir, beğenmediğiniz yerleri değiştirebilir, artık hayatınızda olmasını istemediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz. Fakat ailemiz değiştiremeyeceğimiz, kaderimizin bir parçasıdır. Onları değiştirmekten ziyade onlarla beraber yürüdüğünüz yolu rahatlığa kavuşturmak için onları da çalışmak gerekir.

“Zamanın körlüğünde hayatınızın kaybolmasına izin vermeyin.”

Astrolog Zeynep Turan

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...