Yükleniyor . . .

AĞUSTOS AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

AĞUSTOS AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Dünya her konuya bulaştığımız bir yılı aşmaya çalışıyor. Sokak hareketleri, çatışmalar, eylemler, insanı tepkiler, protestolar ve geleceği sahiplenmekle ilgili karşılaştırmalar, gündemin ağırlığını ifade edecek. Güneş kendi yönettiği ateş burcunda yücelirken, diğer yandan Merkür-Plüton karşı karşıya kalacak. Böyle bir transitle Ağustos ayına başlamamız bu ayın çok da havadar bir atmosfere sahip olmayacağını işaret edecek.

 • Vladimir Putin, bu ayın gündeminde yer alabilir. 
 • Dersimiz silahlanma, derdimiz hava sahası olabilir.
 • Uluslararası toplantılar yahut liderler arasındaki telefon görüşmeleri gündeme gelebilir.
 • Rusya’nın müttefiki olmamızın ilk adımlarını yaşayabiliriz.
 • Türkiye’nin F35’i yoksa Suhoy Su-57’si var diyeceğiz.

Tarihi Günler !

Ağustos ayında bir diğer tartışma konusu; 100 yılını yad edeceğimiz Sevr Antlaşması olabilir. Takvimler 2020 Ağustos ayını gösterirken bize I. Dünya Savaşı sonunda 10 Ağustos 1920’de Osmanlı Devleti ile İtilâf devletleri arasında imzalanan antlaşma gündeme gelebilir. Güvenli bölge tartışmalarına geri dönebiliriz.

 Jüpiter ve Satürn döngüleri kimlerin öne çıkacağını kimlerin geride kalacağını anlatacak.

Türkiye son aylarda ticaret bakımından zorlandı ve tıkandı, tıkandıkça birbirimizi kırdık. Ağustos fırtınasının uğultusu devam ederken, içimizde itiş gücü de olacak. Enerji sektörünü, devlet teşvikli yatırımları, santralleri ve güneş enerji sistemleri gündeme gelebilir.

Global Markaların Değişimi

Uluslararası düzeyde adını duyurmuş birçok kurum ve şirket yeni yaptırımlar ve düzenlemeler yaparken, bu radikal kararların altında bir takım küçülmeler de ortaya çıkabilir.

Milyon Dolarlık Projelerin Akıbeti Ne Olacak?

Gökyüzü, Ağustos ayında dünya çapında söz sahibi olan firmaların ve devletlerin milyon dolarlık projelerinin önemli dönüm noktalarından geçeceğinin üzerinde duruyor. Ayrıca 2020’nin Ağustos ayı önemli bir takım projelerin de başlangıcına ev sahipliği yapabilir. Özellikle Enerji Sektöründe önemli stratejiler geliştirilebilir. Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon firmaları hem kendi iç düzenlerinde hem de satış stratejilerinde değişim meydana gelebilir. GSM operatörlerindeki yasal düzenlemeler gün yüzüne çıkarken telekomünikasyon firmalarının tüketici ve devlet arasında kaldığı bazı durumları da gözlemleyebiliriz. Bu başlıkları 20 Ağustos tarihine kadar yüksek sesle konuşacağız diyor gök kubbe.

Rusya dünya enerji sektöründe dünyanın köşe taşlarında biri olduğunu hatırlatacak.

Gelişen teknoloji, yarışan ülkeler, ayrışan toplumlar, artan ekonomik sıkıntı, coğrafya olarak yaşadığımız kadersizlikler yenidünya düzeninde Türkiye refahını kendi topraklarından tayin edeceğini vurgulayacak. Ağustos ayının gezegen ve transit oluşumları doğal kaynaklar sayesinde yönümüzü değiştireceğimizi, komşulara muhtaç olma durumunun kırılacağını ifade ediyor.

19 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek Yeniay tam olarak bu gidişatın cevabını verecek. Öncelikle Güneş kendini güçlü hissettiği burçta Yeniay’a eşlik ederken, Mars’ta Koç burcunda kendi yönettiği burçta kâinata karşı kılıç kuşanıyor olacak. Gezegenlerin çoğu kendi yönettiği burçta hareket ederken, yeryüzüne etkileri fazlaca dikkat çekecek.  Jeopolitik konular da keskin ayrışmalar olabilir.

 • 4 Nisan 1949 Kuruluşlu burcu Koç, Jüpiter’i Oğlak olan NATO bazı ülkelere yaptırımda bulunurken, jeopolitik konularda, sınırlarda söz geçirmek isteyebilir.
 • NATO’ya bağlı ülkeler, kendi içlerinde bazı ülkeleri dışlayabilir.
 • 7 Ocak 2021 tarihine kadar NATO’dan ayrılan ülkeler görebiliriz.

Avrupa Birliği Dağılırken Ardından Kimleri Götürüyor!

1993 yılında Satürn-Kova döngüsünde kurulan Avrupa Birliği’ne ilk veto İngiltere tarafından geldi. 1993 yılının güçlü ve bireysel etkileri ‘’bir taşla üç kuş vurmayı’’ temsil edebilir. Nato’ya alternatif AB kendi sistemi içinde askeri yapılanmasının ilk adımlarını mi atacak, sorularını ileride altını çizecek.

‘’Uzun soluklu bir barış istiyorsak, yolumuzda çukur da çok olacak.’’

 • Satürn-Oğlak transiti 2020 yılının her köşesinde aslında farklı bir yaygara koparıyor. Almanya, Fransa bu düzlemde dikkat çeken ülkeler arasında olabilir.
 • Avrupa’nın bu ay hatta bu yıl itibari ile ortak ordu projesi hayata geçirilmeye adım adım başlanabilir.
 • Biz ise yararını, zararını müzakere ederken tüm sosyal medya alanlarında asıl düşünmemiz gereken sorun olarak karşımıza mültecileri çıkartabilir.
 • Avrupa’nın dikenli teller arkasından mültecilere karşı tutumunu ifşa edebilir.

Bazı tarihlere kan bulaşır ve geleceğini kimse okuyamaz

15 Mart 2011’de Uranüs Koç burcuna geçerken, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkesini etkisi altına alan "Arap Baharı", "darbe, karşı devrim, iç savaş ve dış müdahalelerin" etkisiyle sarsılırken, bu toprakların şimdi nerden nereye geldiğini göreceğiz.

 • Ağustos ayında Türkiye’de palazlanmaya çalışan partileri konuşurken, mülteci konularında tepkili olabiliriz.   
 • Kalbi geniş, dünyaya karşı sorumluluk hisseden teknoloji devlerini ve ünlüleri aldıkları görevlerle yeniden tanıyacağız.
 • Tüm bu gelişmeler yaşanırken uluslararası yardım kuruluşları da hedefte olacak.
 • 7 Nisan 1948 Kuruluşlu burcu Koç, Mars’ı Aslan olan Dünya Sağlık Örgütü’nde bazı istifaları, global itibar kaybını ve göreceği vetoları duyabiliriz. Dolayısıyla Dünya Sağlık Örgütü’nün dünyayı gerçekten bilinçlendirip bilinçlendirmediği konusu bu ayın gündemini oldukça meşgul edecek.
 • Güneş, Başak burcunun ruhuna bürünürken dünya basını dev skandallarla dolup taşabilir. 2020 Ağustos ayının son günlerinde salgın hastalıklar yeniden gündeme gelecek.

Not: 2020 Ağustos ayının detaylı temasını, ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’ kitabından okuyabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

27.07.2020

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...