Yükleniyor . . .

AĞUSTOS AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2021)

AĞUSTOS AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2021)

Kolay değil o kadar düşüncenin içerisinden etkilenmeden çıkmak. Çevremizde bu kadar olay gerçekleşirken tepkisiz kalmak… İlişkilerin hangisi doğru hangisi eğri kavramının iyice yok olduğu günlerin içinden geçmek… İşte bu ay, yaz ayında verdiğimiz bütün emekleri hatırlatacak. Haziran’dan bu yana geçirdiğimiz 3 ayın muhasebesini bu ayın içerisine dizerken, kalbimizdeki kişilere yoklama yapacağız. Maruz kaldığımız bütün kötü olayları ise mazi ilan edeceğiz. En nihayetinde “yoklama yapmak her yüreğin harcı değil.” deyip önümüze bakmak için biraz da mücadele vereceğiz.

Yaz Mevsimi Son Durağında

Son sıcakların hüküm süreceği yazın son ayı Ağustos, hayata dair bütün beklentilerimize odaklanmamızı sağlayacak. Ne zamandır yapmak istediğimiz ama belli sebeplerle ötelediğimiz ne varsa, birer birer tamamlamak isteyeceğiz. Bu en küçük detaydan en büyük yol ayrımına kadar fark etmeyecek. Ağustos ayının ruhumda eşitlik var bir kere. Yaz bitiyor diye, hedeflerimiz de bitiş çizgisini görmeyecek. Aksine, kendimize alternatif yollar üretecek, yeni davranışlar edineceğiz.

İletişim ve Şans Gezegeni Karşı Karşıya!

Tarihler 11 Ağustos’u gösterdiğinde Merkür ve Jüpiter gökyüzünde ateş-hava hararetini başlatacak. Bu sarmal kırılgan olduğumuz yerlerde bile ne kadar radikal kararlar alabileceğimizi hatırlatacak bizlere. Etkiden doğan tepkiler daha keskin hatlarıyla göze çarparken rüzgârın yönüne göre davranış güdenler hayal kırıklıkları ile tanışacak. Örneğin, yüzünüze ayrı, arkanızdan ayrı davranan insanlar kendi politik davranışlarının kurbanı olacak. Unutmayın ki herkes herkesi kurban edemez ve bir yerden sonra kişiler kendi davranışlarının kurbanı olur. Merkür ve Jüpiter’in karşı karşıya gelmek için Ağustos ayını seçmesi bir tesadüf olmaktan çıkmakla beraber, bireysel hareketlerin getireceği sonuçları ayyuka çıkaracak cinsten.

Bu Ay Kimlere Yarayacak?

 • Egosunu törpüleyenlere,
 • Bir söyleyip bin düşünenlere,
 • Stratejilere gelmeyen, tuzağa düşmeyenlere,
 • Arkadaşlık ve iş arasındaki farkı çözebilenlere,
 • Maddi hırsları olmasına rağmen ailesini ikinci plana atmayan ve mütevazi yaşayanlara,
 • Planlı ve programlı ilerleyebilenlere,
 • Çalışkanlık ve işkoliklik arasındaki ince çizgiyi çizebilenlere,
 • En önemlisi ise, tepkisini tarafsız bir şekilde dile getirenlere ve araştıranlara,

Ağustos Ayının Yapıcı Günleri:

 •  5 Ağustos, 6 Ağustos, 10 Ağustos, 13 Ağustos, 21 Ağustos, 24 Ağustos

Ağustos Ayının Yıkıcı Günleri:

 • 1 Ağustos, 8 Ağustos, 16 Ağustos, 17 Ağustos, 30 Ağustos, 31 Ağustos

Toplumsal Davranışların Dönemi!

Ağustos ayının içinde her şeyden biraz var. Gök kubbe bu yoğunluğun içinde en çok göze çarpan davranışlardan birisinin bireysel davranışlar olduğunu vurgulasa da kolektif davranışların ne denli etkili olabileceğini bir kez daha tanıklık edeceğiz. Herkesin birbirini yargıladığı ve sitemlerini dile getirmekten çekinmediği günlere doğru yürürken, en doğru bilinen normların bile bir anda ne tür dedikodularla tarihe karışabildiğini görebiliriz. Yazın son ayı, bize toplumsal konularda son uyarılarını yapacak.

Ağustos Ayının IN’leri

 • İnternet girişimciliği (start-up), aile şirketleri, çocukların okul değişimi, yıllık izinler, yılın başından bu yana problemli giden evlilikler, bezginlik

Ağustos Ayının OUT’ları

 • Alışveriş merkezlerindeki çalışma düzeni, ofisler, bankacılık uygulamalarındaki altyapı sorunları, estetik, üretkenlik

Ne De Olsa Bir Dokunuş! 

Kayıtsız davranışlara sosyal ortamımızda yer vermek istemeyeceğimiz Ağustos ayında içinde bulunmak istemediğimiz kalabalıklara sosyal medya sayesinde şahit olabiliriz. En yakınlarımızın abartılı davetlerinden, yeni giysisini paylaşanına, tatilini bir pazarlama ürününe çevireninden daha nicelerine kadar sadece bir dokunuş uzağımızda olan kişilerin hayatlarını gözlemleyeceğiz. “Bu kadarı da olmaz!” sözünü çokça kullandığımız bir ayda olduğumuzu anlamak ise zor olmayacak. Bu arada da kendi kabuğuna çekilen, kendi köşesinde kafasını dinleyen, kapalı günlerde yapamadığını yapan birçok kişiye de şahitlik edeceğiz. Dolayısıyla sosyal medyada paylaşım yapmayanlar da artacak.

NOT: Ağustos ayının detaylı temasını “2021 Var Olmak” da sizler için kaleme aldım. Bakmanızı öneririm.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

27.07.2021

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Sakinliğini koruyan önde olduğunu kanıtlayacak. Mesai saatinde işlerini yetiştiremeyenler, ofiste abur cubur tüketimini artıracak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...