Yükleniyor . . .

6 Temmuz Merkür Aslan Burcunda

İletişimi, konuşmayı, anlaşılmayı, insanların doğrularını, yanlışını temsil eden Zodyak’ın en dinamik gezegeni kendinden emin haline bürünmeye hazırlanıyor. Merkür, 6 Temmuz’dan itibaren sabit nitelikli Aslan’da yerini alıyor.

Kim kime kıydı?

Kim seyirci?

Kim mutlu kim mutluymuş gibi yaşıyor?

Soruların cevaplarını hepimize göstermeyi hedeflerken, Türk filmi kıvamında çıkışlar seyredip, bazı zihinlere kim ne derse nesin mantığı ile cesaret verecek. Temmuz ayının havasında mücadeleci, gösterişi seven, kendinden emin, yüksek konuşmaların, görkemli toplulukların ve girişken kişilerin etrafında dönmeyi hedeflerken, özleyenleri, yasak ilişkiler yaşayanları ters köşeye oturtabilir. Merkür-Aslan seyri endi hikayesi olmadığını fark edenler yeni başlangıçlara sürüklenirken, pişmanlıklar içinde bocalayanların zihnine huzur verecek.

Yazın bir başka havada ve sinerjide geçeceğini bu geçiş ile deneyimleyebiliriz. 6 Temmuz Merkür Aslan burcunda yer alırken kişisel başarılarımıza da yön verecek. Nasıl konuşuyoruz? İletişimimiz hangi aşamada? Kimlerle nasıl bağlantılar kuruyoruz?

Şimdi başka bir açıdan mevcut durumumuzu değerlendirme zamanı başlıyor.

Temasında; lüks tüketim ve yaşam. Canlılık, heyecanlı ilişkiler. Yöneten, idareci, lider. İnatçı, girişken tavırlar. Göz önünde olmak. Eğlenmek, eğlendirmek. Sahne ve gösteri sanatları. Saraylar, tarihi yerler, organizasyonlar ve şaşalı topluluklar, gruplar olacaktır.

Dostluklar önem kazanacak!

Merkür’ün Aslan burcuna geçişi, dostlukların öneminin artacağına vurgu yapıyor. Kalabalık topluluklarda yer almak, yazın atmosferinde sosyal olarak hareketli olmak herkesin hayatına farklı dokunuşlar yaratacaktır.  Yaşam alanlarında iddialı olaylara da hazırlıklı olmalıyız. Kişisel hayatlarımızda ise lüks tüketimimiz artacak diyor gök kubbe. Bu dönemde yaptığınız harcamalar gözünüze çok görünmese de sonrasında ipin ucunu kaçırdığınızı fark edebilirsiniz.

Çalışma hayatında yükselme ve başarı azminizi artacak!

İş hayatının da gündemde olacağı bu döngüde birçok sansasyonel olaylarla karşılaşabiliriz. Aniden terfi ve yükselmeler söz konusu olabileceği gibi büyük ve kurumsal şirketlerin radikal kararlar aldığını duyabiliriz.  Sanatla ilgili bir işiniz varsa önemli bir başarı kazanacağınız bir zaman dilimindesiniz. Hem sosyalsiniz hem de kariyer hayatınız aynı hızda birbiriyle kenetleniyor. Söyle ki; uzun süredir açmak istediğiniz bir sergi de olabilir, kitap çalışmanız da, müzikle ilgili üretimleriniz de… Gökyüzü, bütün sanat dallarını ve sanatçıları bugünlerde destekliyor. Yeni bir çalışma yapmak istiyorsanız, hiç boşa zaman kaybetmeyin derim, güzel bir başarı yakalamanız an meselesi olabilir! Hem ertelemenin kimseye faydası yok değil mi? Yapabileceklerinizin, başarılarınızın önündeki tek engel yine sizsiniz, unutmayın. Kervan yolda düzelir diye atalarımız boşuna dememiş, hazır gökyüzünün çalışan, üreten insanlara desteği veren etkisi varken bir an önce yola çıkın. Bu süreçte karşınıza güzel sürprizler de çıkabilir, kim bilir…

İddialı söylemlere hazır olun!

Merkür, Aslan burcunda kişilere biraz daha bireysel düşünmeleri yönünde salık veriyor. Bu da kendinize pozitif ayrımcılık yapabileceğinizi, bireysel kararlarınızda daha etkin olacağınızı vurguluyor. Tüm hareketlerinizin, düşünce tarzınızın önemli olduğuna çevrenize yansıtmak isteyeceksiniz.  Eğer işiniz ya da becerileriniz arasında satış ve pazarlama varsa başarılı işler yapmanız mümkün olabilir. Tıpkı sahne önünde seyirciyi etkilemeye çalışan kariyerinde yükselişi yakalamak adına yola çıkanlar gibi bu alanlarda gökyüzünden destekler var.

Egolar devreye giriyor…

Herkesin benlik algısı yükseliyor.

“Benim dediğim olacak” tavrı birçok kişinin ilişkisine zarar verebilir.

Hedefleri şaşırtmak bu dönem çok kolay olabilir.

Büyülü sözler ve göz boyalar gerçeği görmemizi engelleyebilir.

İddialı söylemler artabilir.

Göz önündeki kişilerin çıkışları, açıklamaları çok dikkat çekecek.

Sanat camiasını tartışma arenasına çevirebilir.

Özellikle yurt dışında yaşayan Türkler bu süreçte çok dikkat çekecek.

Din daha çok konuşulacak! Diyanet bakanlığında önemli yönetimsel değişimler söz konusu olabilir.

Ülkemizdeki farklı dinlere ait kilise, Sinegog gibi yerler dikkat çekebilir.

Batıl inanç üzerinden (büyücü cin çıkarma…vs) kişilerin bu dönemde başı çok ağrıyacak!

Metafizik dünyasında önemli gelişmeler söz konusu olurken, uzun zamandır uzun süreli seyahatler düşünenlerin planlarını da destekleyecek Merkür- Aslan burcundaki yolculuğu!

2016 da evlenen veya nişanlanan  kişilerin hayatlarında çok büyük  değişimler söz konusu olacak.

Medya merceğini; Lüks semtlere, AVM’lere, kumarhanelere, otellere çevirebilir.

Merkür-Aslan yolculuğu gündelik hayatı köşeye sıkıştıracağı gün!

22 Temmuz Merkür- Kuzey Ay Düğümü kavuşumu!

Bu süreçte nereden geldiği belli olmayan özgüven patlamaları kimilerimizi rahatsız, huzursuz etse de birilerinin de işine gelecek. Asıl ayrıntıyı atlamak isteyenler içinde fırsatlar oluşacak. Merkür’ün içine bir Aslan edası kaçmış, kolay değil elbette. Her şeyin merkezine bir lokma ego, bir lokma ukalalık, bir de kendinden emin tavırlar karışınca ortaya “gözde kişilikler” çıkacak. Her açıdan kıymet isteyen, dileyen, arzu eden yeni yetme meyilli davranışlar çıkabilir. Yani hem tatlı hem de sert olmak bu dönem oldukça mümkün.

Ancak bunlara da dikkat etmeli!

Hedefimizi kaybetmemeli

Önceliğimizi başkalarının kararlarına bırakmamalı

Müsriflikten kaçınılmalı

Kimselere pabuç bırakmayacağız diye laf yetiştirmekten kaçınılmalı

Ve yüksekten atmamalı

Burçlara etkisi

Koç: Gururlu ama bir o kadar da alımlı olacağın bir dönem başlıyor.

Boğa: Tutku, ailene karşı düşkünlük, koruma güdüsü ile birlikte gelişiyor.

İkizler: Kardeşler, yakın arkadaşlar ile organizasyonlara katılma, dedikodu artıyor.

Yengeç: Önemli isimler, güzel yatırımlar ve büyük organizasyonlarda başarı geliyor.

Aslan: Arzuların, görünümün ve iletişimdeki gücün yeni aşkları getiriyor.

Başak: Benlik duygusu ve görüntüde yapacağın değişiklikler ile fark ediliyorsun.

Terazi: Enerjik, sosyal ve bakımlı olmakla birlikte farklı kültürle ile tanışmalar oluşturuyor.

Akrep: Kinsiz, temiz kalpli, kendinden emin kişilere şans veriyorsun.

Yay: Uzak yolculuklar, eğitimde kalite, uluslararası işler ya da diplomatik konular gündemde olabilir.

Oğlak: Aile mirası, beklenmedik yerden gelen bir para ve ortaklıklar değerlendiriliyor.

Kova: Aşk, evlilik, yeni bir duygusal heyecan, davetler hayatında farklı renkleri oluşturuyor.

Balık: Planlama, örgütlemek, düzene sokmak ve sağlıkla ilgili girişimler var.

Zeynep Turan

18-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...