Yükleniyor . . .

6 ŞUBAT JÜPİTER GERİ HAREKETİ BAŞLIYOR!

Terazi burcunda Jüpiter Geri Hareketi Başlıyor! (6 Şubat-9 Haziran 2017)

2017 yılında dengelerin değiştiği günler başlıyor! Jüpiter 23 derece ile öncü nitelik hava grubu burcu Terazi’de geri gitmeye başlıyor. Şans gezegeni, Venüs’ün yönettiği bir burçta geri giderken aşıkların kalbini biraz kıracak, can ciğer kuzu sarması ikililerin arasına kara kedi gibi girecek. Kimse için “güvenme ona” demeyecek ama yaşatarak kime güvenilmeyeceğini gösterecek. Televizyon ekranlarına yansıyanlar “Ah bu gözler neler görmedi ki” dedirtecek. Medya, eğlence dünyası, sporcular, sanatçılar hiç dilimizden düşmeyecek. Madem Jüpiter’den bahsediyoruz gelin resme gelen bir de büyük açıdan bakalım. Vicdanın, iyimserliğin, olgunluğun, toleransın temsilci Jüpiter yavaşlarken, dünya hız kesmeyecek! Olan biten konusunda öngörülerim var ama “felaket tellalı” olmamak adına gerisini sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Eylül ayından bu yana hayatınıza giren ne varsa, bu döngü her birini alıp götürebilir!

Şimdi sizden biraz hafızanızı zorlayıp, Eylül ayından bu yana hayatınızda olan bitene bakmanızı isteyeceğim Eminim, ufak ta olsa gelecek için umutlarınızı besleyen gelişmelerle karşılaşmış, bazı konuların oluru olduğuna ikna olurken, tolerans ve uzlaşmayı yakaladığınız, kendi içinde dengeye oturttuğunuz alanlarda olmuştur. Jüpiter geriye giderken bu sivrilen iyimserliğimizi biraz törpüleyecek. Bunun amacı ise aslında bu konularda üstünkörü bir anlayış edindiğimizi fark ettirmek olacak. Hayattan beklentilerimizi Jüpiter geri hareketi sırasında daha ılımlı ve yapıcı karşılamayı öğreneceğiz. Bu bir süreç ve bize yaklaşık 5 ay kadar eşlik edecek. Fırsatlar ayağımıza gelmeyecek. Zaten fırsat gibi gözükenin de içinin o kadar dolu olmadığını göreceğiniz. Bu süreç beklentileri gözden geçirmek, elimizde olan fırsatları sağlama almak adına çok daha anlamlı olacaktır.

Hedefleriniz konusunda ne kadar gerçekçi olduğumuza bu süreçte karar verebiliriz. Açıkgöz ve biraz da bu döngüde hırslı olunursa Haziran ayından Eylül ayına kadar Jüpiter’in etkisini hayal kırıklıkları ve kayıplarla ödeyebiliriz. Dünya ve ülkemiz açısından ekonomi, sosyal ve kültürel etkileşim alanlarında etkisini gösterecektir. Özellikle finansal büyüme yerine tedirginlik ve tedbirli olmak ön planda olurken, farklı hırslar ile teneffüs edebiliriz.  Bu aşamada doğru yolda ilerliyor olmak, sahip olduğunuz değerler ile mutlu ve yeterli olmamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayacaktır.

Jüpiter’in geri hareketi; iç gözlem, içsel ve manevi büyümenin umutların ve hayallerin hayata geçmesi adına kıymetli olduğunu vurgulayacaktır. Bir yandan yaşamlarımıza ve kararlarımızda farkındalık yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Jüpiter’in geri hareketi otoriteyi sarsacak!

Jüpiter, Türkiye’nin natal haritasında Satürn ile iletişim kurarken; büyükelçileri, siyasi arenanın değişmez figürlerinle ilgili büyük spekülasyonlar olabileceğini işaret ediyor. Aynı zamanda Türkiye’nin natal haritasında Merkür-Satürn kavuşumunu göz önünde bulundurursak; bilgi sahibi olsak da harekete geçemediğimizi ancak deneyimleyerek iletişim kurabildiğimizi bir kez daha fark edeceğiz.

Gerçekten mutlu olmak istiyorsak yaşam içindeki deneyimlerimizden ders çıkartmamız gerekiyor!

Ekstra çaba sarf etmemiz gereken alanlarda iyicil bir rasyonelliğe ihtiyacımız olması gerektiğini de işaret edecektir. Kişilik özelliklerimizde, davranışlarımızda ve ekstra gelişme gerektiren yaşam alanlarımızda uyarılara tabii tutabilir. Jüpiter’in kendi doğasında olan geniş görüşlü ve vizyoner olmayı bu süreçte doğru değerlendirilirsek mutlu ve rahat olmamanız için hiçbir neden kalmayacaktır. Ancak şunu da unutmamalı manevi görünümünde sürekli büyüme ve genişlemeyi temsil ettiği için sosyal statü, din, uluslararası ilişkiler, kültür ve etnik yapıları da kendi içinde sıkıştırtabilir.  Baskıyı sevmeyen unsurlar bu süreçte açgözlü, bencil, obur, savurgan bir yapı sergileyebilir. Bağımlılık, hoşgörüsüzlük, bağnazlık, cehalet bu süreçte daha çok kendini ifşa edebilir. Jüpiter’in geri hareketi kişisel ve ruhsal büyümede engeller oluştururken olaylar ve kişiler üzerinde sorunlar oluşturabilir.

6 Şubat tarihine kadar hayatınıza neler kattığınızı bir düşünün: Mutlu olduğunuz bir konu, başarılarınız, hobileriniz, ilişkileriniz, yatırımlarınıza sahip çıkma ve gözlem yapmanın tam zamanı olduğunu unutmayın. Eğer henüz emin olmadığınız bazı konular varsa; aşk, iş, para, eğitim, anlaşmalar, ilişkiler gibi konularda var olan durumunuzu test etmek için fırsatınız olacağını vurguluyor. Hangi alanda ilerlemek istiyorsanız, bu konuda kendinize yaptığınız her türlü birikim önemli olacaktır. Sadece biraz zamana ihtiyacınız olduğunu bu döngüde görebilirsiniz.

Gündelik konularda bu tarz yaklaşımlara dikkat edin!

 • Birikimlerinizi hemen bir işe yatırmayın
 • Ortaklıklar konusundan emin olun
 • Bu süreçte evlilik teklifini bir kez daha düşünün
 • İşinize sahip çıkın
 • Ev ya da düzen değiştirmek için hemen harekete geçmeyin
 • Aşk için emek de gerekir. Bir küslük yüzünden gemileri yakmayın
 • Patron ya da yöneticiler ile uyum sağlamaya çalışın
 • Sektör değiştirmeden önce kendinizi garantiye alın
 • Kibir ve egodan uzak durun.

Jüpiter geri hareketi var olan sorunu tanımak ve kabul etmek anlamında size şans da sunacaktır. Bu süreçte kontrol altına almanız gereken her ne varsa şartlarınızı zorlamak yerine bünyenize alın. Nihai başarı için mutluluğa giden yolun kaleyi içten fethetmek olduğunu işaret eden bir etki var gökyüzünde.

Gölgeli konuma giren Jüpiter, kendini nasıl hissettirmeye başladı?

10 Kasım 2016: Jüpiter 13, 12 derece ile gerileme evresini ilk gölge dönemiyle başlattı. Bu aşamada gökyüzünden yeryüzüne sert etkiler gelmeye başlamıştı bile… ego savaşları, beklentilerin gittikçe artması, abartılı duygu sendromları yaşanmasına neden oldu. Venüs’ün de Oğlak burcunda etkili olması ilişkilerde güç ve benlik olgusunu arttırdı. Devreye giren Jüpiter ise ilişkilerde kopuşlara ve anlaşmazlıklara zemin hazırlamış olabilir. Olası sorunların büyümesine ve uzlaşmadan uzak bir görünüme bürünmesine neden olurken mantıklı düşünmek zorlaştı. Bu süreçte arzu edenlere, şansını sabır ve kararlılık üzerine kuranlara hedeflere odaklanma konusunda fırsatlar da sundu.

Aralık 2016 sonu ve Ocak 2017; Jüpiter’in Uranüs ile yaptığı açı bağımsızlık, benmerkezci olma arzusunu artırırken, telaşlı ve sabırsız davranışlara zemin oluşturmaya açık oldu. Gökyüzü değişimden yana oyunu kullanırken bu süreçte gergin ve zararlı bir atmosferde oluşturuyor. Jüpiter’in hayatımıza getirmeye çalıştığı fırsatları değerlendirirken, belli bir zemine oturmak için aceleci olmamak gerektiğine vurgu yapabilir. Girişimler sırasında zeminin güvenirliğini ve sağlam olmasını değerlendirmek gerektiğini işaret ediyor. Mars, Satürn birbirine kafa tutarken Jüpiter’in bu süreçte hayatlarımıza ne kazandırdığına iyice bakmalıyız.

6 Şubat 2017: Jüpiter geri hareketine başlarken, Uranüs gibi jenerasyon gezegenini karşısına alıyor. Büyük ölçüde kişisel özgürlüğü artırırken bazı engellere karşılık veren bir dürtü geliştirebiliriz. Kişisel gelişim, koşulların değişimi, eğitim ve yeni ilişkiler konusunda var olanı korumak bu dönem daha akılcı kararlar alabilmemizi sağlayabilir. Kaos ve toplum düzeninin sıkıntıdan kurtulması için daha yaratıcı ve ustaca yollar aramak gerekebilir. İnanç ve sosyal etkileşimde değişim kaçınılmaz olurken aniden gelen dayatmalara karşı refleksler büyük olabilir. 

Jüpiter, Satürn ile 60’lık yaptığı bu süreçte ise bazı değişim süreçlerinin hızını rölantiye alabilir. Doğru olan fırsatları seçmek, sağlam yargılama becerilerine güvenmek; kariyer, iş ve yatırımlar, anlaşmalar konusunda değerlendirme yapmamıza yardımcı olabilir. Sabır, azim ve güç ilişkisi ahlakı kazanımların kalıcı ve önemli olmasından yardımcı olabilir.

İlişkilere dikkat!

Mars’ın Koç burcuna geçtiği ve karşısına Jüpiter’in geri hareketini aldığını düşünürsek ilişkilerde ani başlangıçlar ya da bitişleri de temsil edecektir.  Motivasyon kaybı, bir işe odaklanma da zorlanmalar, uykusuz geçen geceler gündelik hayatta unutkanlığa ve ufak çaplı dikkatsizlikten dolayı kazalara neden olabilir. Bu süreçte gelin size fazla gelen ego’ları kullanmayın. Çünkü içinizde adeta patlamalar yaşayabilirsiniz. Rekabeti ve hırsı bir arada taşırken karşınıza bir de bu tarz insanlar geldiğini düşünün… En sağlam ilişkiler bile bu süreçte sınanabilir. Bu dönem mütevazı olmak için elinizden geleni yapın.

Unutmayın; gezegenlerin geri hareketi farkına varmadığınız fırsatları ve elinizdeki imkanları değerlendirme zamanıdır. Aslında gizli bir mesaj verir ve oldukça da insanıdır. Var olan potansiyeli yavaşlattığı doğrudur ama yakaladığınız şansı ya da şansları korumak ve değerlendirmek için de en doğru süreçlerdir.

Jüpiter Geri Hareketinin Hayatınızı Etkilediğini Nasıl Anlarsınız?

-İlişkinizde bilhassa evliliğinizde yolunda gitmeyen konular günden güne artıyorsa adeta kopmaya doğru gidiyorsa,

-Arabulucu gibi görünen insanların ortalığı karıştırdığını, sağa sola fitne verdiğini fark etmeye başladıysanız,

-Çevrenizle ortak bir plana dahil olmak size hiç cazip gelmiyorsa,

-İş hayatınızda birlikte hareket ettiğiniz insanlarla anlaşamıyor, onlara eskisi kadar güvenemiyorsanız,

- Uluslararası bağlantılarınızda sorunlar yaşıyorsanız,

-Görüntünüzde yaptığınız değişiklikler içinize sinmiyorsa,

-Can ciğer olduğunuz arkadaşlarınızın davranışlarına sinir olmaya başladıysanız, Jüpiter hayatınıza sızmaya başlamış demektir.

Eğer natal haritanızda Jüpiter Terazi veya Koç burcunda konumlanmışsa, yazıda bahsettiğim etkilerden baskın bir şekilde etkilenebilirsiniz. Jüpiter, haritanızda Koç-Terazi aksında konumlanan gezegenler varsa, bunlarla da iletişim kuracaktır. Bu açıların anlamlarına da bakmanızda fayda var.

Jüpiter Geri Hareketinde IN’ler:

-Alışveriş

-Lüks tüketim

-Estetik

-Abartılı ifadeler

-Obezite

-Pahalı hediyeler

-Gösteriş

-Kolay tatmin olmayan beklentiler

-Adrenalin sporlarına ilgi

- Gece hayatına abartılı ilgili

-Eğer çocuğunuz varsa, çocuğunuz üzerinden yaratılacak rekabet duygusu

-Borsa

-Sanatçılar, tiyatrocular

-Yasak ilişkiler

Jüpiter Geri Hareketinde OUT’lar:

-Kalabalık arkadaş grupları

-İnternet üzerinden yapılan her türlü ticaret

-Avrupa’ya seyahat

-Merak

-Sanatçıların siyasi söylemleri

-Arkadaş tavsiyeleri

Konuşulacaklar;

 • MHP (Kuruluş tarihine göre Jüpiter Terazi burcunda)
 • Suriye (Kuruluş tarihine göre Jüpiter Terazi burcunda)
 • Donald Trump (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Barzani (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Madonna (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Beyazıt Öztürk (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Beyonce (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Jennifer Lopez (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Bülent Ersoy (Doğum haritasında Satürn Terazi burcunda)
 • Bill Clinton (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • George Bush (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Zuhal Olcay (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Halit Ergenç (Doğum haritasında Jüpiter Terazi burcunda)
 • Michelle Obama (Doğum haritasında Jüpiter Koç burcunda)
 • Angelina Jolie (Doğum haritasında Jüpiter Koç burcunda)
 • Kerem Bürsin (Doğum haritasında Jüpiter Koç burcunda)
 • Brad Pitt (Doğum haritasında Jüpiter Koç burcunda)
 • Rihanna (Doğum haritasında Jüpiter Koç burcunda)
 • 1936 doğumlu Papa Francis’in haritasında Mars Terazi burcunda. Bu da Papa’nın Jüpiter geri hareketi boyunca hem sağlık durumu hem de söylemleri ile gündeme geleceğini işaret ediyor.

Bu Tarihlere DİKKAT!

 • 11 Şubat Güneş-Jüpiter 120'liği
 • 21 Şubat Merkür-Jüpiter 120'liği
 • 27 Şubat Mars-Jüpiter 180’liği
 • 3 Mart Jüpiter-Uranüs 180'liği
 • 24 Mart Merkür-Jüpiter 180'liği
 • 30 Mart Jüpiter-Plüton 90’lığı
 • 7 Nisan Güneş-Jüpiter 180'liği
 • 12 Mayıs Mars-Jüpiter 120’liği
 • 19 Mayıs Venüs-Jüpiter 180'liği
 • 3 Haziran Güneş-Jüpiter 120’liği

Jüpiter Geri Hareketi Burcunuzu Nasıl Etkiliyor?

Koç: Jüpiter’in geri hareketi karşıt burcunuzda ve 7. evde etkili oluyor. İlişkiler konusunda biraz daha ihtiyatlı olmak gerekecek. Evlilik yolunda giden ilişkilerde ani teklifler ya da ayrılıklar meydana gelebilir. Eğitim ve uzak ülkelere gitmek gibi fikirleriniz oluşursa güzel fırsatlar olacaktır. Tez, proje yazmak için ideal zamanlar.

Boğa: İş değişimi, var olan kariyerinde düzen değişikliği gibi konular gündeme gelebilir. Hedef ve beklentilerini gözden geçirmek ve birikim yapmak için ideal bir dönem olabilir. İş dolayısıyla gezilerin artabilir, buralarda farklı kültürler ilgini çekebilir.

İkizler: Özellikle Kasım ayından beri sıkıntılı geçen aşk konularında çözüm odaklı olabilirsin. Şansını başka yerlerde aramak, bir gönül macerasını sonlandırmak adına büyük adımlar atabilirsin. Ancak bu süreçte ikilem yaşamaman adına hobilerine ve yeteneklerine odaklanman çok daha faydalı olacak.

Yengeç: Evinizde, yaşam alanınızda değişimler isteyebilirsiniz. Ancak var olan düzeni tamamen bozmak yerine ufak tefek dokunuşların da içinize sineceğini görebilirsiniz.  İş değiştirmek isteyebileceğiniz bir süreç olabilir, bu dönemi statünüzü ve kimliğinizi korumak ön planda olmalı.

Aslan: Seyahatler, uzak ülkelere uluslararası işler ya da eğitim için bulunmak mümkün olabilir. Yazılı ve sözlü iletişimde önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak yakın çevrenizi ve dostlarınızı bu süreçte ihmal etmemeniz gerekecek. Algıda seçicilik ön planda olabilir, hayata biraz daha geniş bir pencereden bakmalısınız.

Başak: Maddi konularda yakaladığınız avantaları bu süreçte kalıcı ilişkilere dönüştürmelisiniz.  Aileden gelen destek ya da yardımı olumlu değerlendirmeniz de fayda var. Kararsız kaldığınız aile odaklı konularda kendinizi yalnız bırakmayın. Baba ailesinden gelen miras gibi konular gündeme gelebilir.

Terazi: Büyüme ve fırsat bu yıl sonbahara kadar sizinle birlikte. Ancak Jüpiter’in geri hareketi sizi fırsatları ve hedefleri genişletirken rasyonel olmaya davet edecek. İyimserliğinizi abartmadan gerçekçi olmaya çalışın. Ailevi konularda çözümsüz kalan konular toparlanabilir. Yeni başlangıçlar ve bitişler sizi her anlamda büyütebilir.

Akrep: Kaynakları yönetmek, var olanı korumak konusunda temkinli hareket etmeni sağlayabilir. Sağlık açısından kendinize önem vermeniz de uygun olacaktır. Kişisel gelişim için de oldukça potansiyeliniz artıyor. Var olan yetenekleri cilalamanız için verimli günler...

Yay: Yönetici gezegenin geri hareketi sırasında çevrenizde hareketleniyor. Arkadaşlar, emek verdiğiniz ilişkiniz ön planda olacak. Bu süreçte var olan çevrenizde iyimser olmanız ve koruyucu bir etki göstermeniz dikkat çekmenize neden olacak. Yeni insanlar ve çevre edinmek için pek uygun dönemler değil. Üstlendiğiniz sorumluluklar sayesinde ilerleme kaydediyorsunuz.

Oğlak: İş hayatınızda ivme yakalamak için olumlu etkilere açıksınız ancak bugüne kadar edindiğiniz tecrübeleri değerlendirme zamanı, büyüme değil. Ortaklıklar konusunda önünüze fırsat gelirse arttı ve eksilerini iyice hesap edin, gerekirse danışmandan yardım alın. Kardeşler arasında rekabet oluşabilir. Sağduyu her zaman kazanır.

Kova: Eğitim, dil öğrenme, bir yeteneğini iş fırsatına dönüştürmek için uygun zamanlar. Vizyon geliştirmek ve bakış açınızı yapılandırmak için güzel etkilere sahip olabilirsiniz. Bu süreçte sosyal yardım kuruluşları, hayvan hakları ya da insan hakları gibi konularda başarı elde edebilirsiniz. Aşta ise rasyonellik ön planda olabilir.

Balık: Ortak kazanımlar, eşin gelirlerinde artış, aileden maddi destekler, kredi çekmek, yatırım yapmak gibi konularda hareketlilik oluşabilir. Ancak büyük borçlar ve ödemeler gibi konularda planlı ve programlı olmalısınız. Sorumluluklar artarken iş ve sosyal hayat konusunda kısıtlamalar gelişebilir. Bu süreci güveneceğiniz insanlar ile paylaşabilirsiniz.

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

24 Ocak 2017

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...