Yükleniyor . . .

5 Temmuz Venüs İkizler Burcunda

Başımıza neler gelecek?

Konuşkan, meraklı, giyime kuşama, arkadaş ortamına önem verdiğimiz bir dönem başlıyor. Aşk ve cesaret gezegeni 5 Temmuz Venüs İkizler etkisine giriyor. Aşk derken hemen akla duygusallık gelmesin bu sefer Venüs’ün bürüneceği karakter de pek de duygusallık aramayın. Daha çok aklımıza hitap eden ve merak uyandıran kişileri, olaylara vurgu yapacaktır. Ama gönül işi bu pek rahat da durmuyor. Bu döngüde yeni ilişkilere yönelebilir, maceracı aşk serüvenlerine tanıklık edebiliriz. Sevdalı yürekler bu dönemde çok karışacak, benden söylemesi. Hatta bir gönülde iki sevda olur mu, olursa yalan mı olur hepsini çokça konuşacaksınız diyor gök kubbe. 

Derin duygular yerine, gel geç aşklar…

Venüs’ün gökyüzündeki konumu ilişkilerde yüzeysel duyguları işaret ediyor. Yeni tanışacağınız kişilerin büyük ve hoş vaatleriyle ayağınız yerden kesilebilir. Ancak bu vaatlerin hoş ama boş olduklarını iş işten geçtikten sonra anlayabilirsiniz. Kalp bir kere kırıldıktan sonra neye yarar değil mi? İnsan her hayal kırıklığında biraz eksilmez mi… İşte gökyüzü, şaşalı günlerin sonunun ağır olabileceğini haber veriyor. Her ne kadar kalbe söz geçiyor mu deseniz de, temkinli olmayı elden bırakmayın derim.

Evliliklerin temeli sarsılacak!

Evliliğim iyi gidiyor, aslında bakıldığında öyle önemli sorunlar yok deseniz de durumun hiç de öyle olmadığını fark edebilirsiniz. Bu illa olumsuz bir etki de değil üstelik. Uzun zamandır kapalı olan gözler, gerçekleri daha iyi görmeye başlayacak. Yasak ilişkiler gün yüzüne çıkacak ve keskin yüzleşmeler de eş zamanlı yaşanabilir. Seven, kıskançlık duygusunu doruklarda yaşarken, sevilenin vefasızlığı üzebilir. Peki, ne yapacağız? Zor olsa da akılcı düşünmeyi elden bırakmamak bu dönemde ilişkilerin tek kurtarıcısı olacak.

Sanatçı ve Sanat camiası göz önünde…

Entelektüel işleri, iletişimi kuvvetlendiren Venüs’ün İkizler burcundaki konumu pek çok sanat dalını ve sanatla uğraşan göz önünde kişileri etkileyeceğini vurguluyor. Bu geçiş aynı zamanda sosyal olmamızı sağlarken birçok iletişimi de bir araya getirecektir. Sanat içerikli davetler, açılışlar, ulusal ya da uluslararası organizasyonlar bu dönem itibari ile vizyonda yerini alacaktır. Özellikle işitsel ve görsel sanatlarla ilgilenen kişileri bu döngü yakından ilgilendirecektir.  Televizyon programı yapan ünlüleri, realite show programlarını coştururken medyayı yine hareketli günlere tabi tutacağını işaret ediyor.  

Ciddiyetini kaybeden aşk gezegeni ayakları yerden kesiyor!

Adeta ruhumuz parti vermek için harekete geçmiş gibi oldukça sosyal bir dönem başlıyor. Bu süreçte her sese cevap verebilir, her davet edilen yerde bir anda kendinizi bulabiliriz.  Bir anda eski aşklardan geçmişi kurcalamaktan kurtaran kalbiniz, adeta aklınızın kilitlerini açıyor ve kendinizi daha özgür hissediyorsunuz. Eee aşk sevmek sevilmek sahiplenilmek demek değil mi? Venüs bu, hangi burçta seyrini devam ettiriyorsa kendinizi o kafada hissetmeniz normal olacak.

Venüs, havanın ahengine kendini bırakırken özgür ruhlu insanların adeta kelebeğe çeviriyor.  Eğer çevrenizde, kafasına göre yaşayanlar varsa bu dönemde herkesi dudak uçuklatacak hareketlilik yaşayabilirler.

Tutku artıyor!

İlişkilerde cinselliğin önemi artarken, evliliklere kelebek etkisi yaratabilir. Flört etmekten çok hoşlanan insanların uzun süredir hissetmediklerini duyguları yakalamasına yardımcı olurken Venüs, kaçan kovalanır mantığını iyice toplumda yaygınlaştıracaktır. 

İlişkilerde ikinci bahar!

Herkes bir vurdumduymaz havalara bürünürken, birileri de kabuğuna çekilip yazın ilk uzun soluklu seyahatlerini gerçekleştirebilir.  Venüs kelebeğin etkisini yaratmak için kanat çırparken birden fazla evlilik yapanların bu dönemde sıkışabileceğini işaret ediyor. Bu durum aynı zamanda aile için de miras konularını da gündeme getirebilir. Ayrıca aile şirketi olanlar ya da aile şirketlerinde çalışanlar için de belli başlı zorlanmalar söz konusu olabilir. Aile de kardeşlerin ortak kazanç yoluyla elde ettikleri konularda sorunlar oluşabilir. Maddi anlamında da büyük kararların habercisi olabilir, bu etki. Venüs kendi başına süzülmediği bu dönem elbette bazı problemleri de ortaya çıkaracaktır. Geri giden Satürn’e o nokta da kafa tutuyor.

Kendi rotanızı belirleyin!

Venüs, kelebek etkisini 31 Temmuz’a kadar göstermeye devam edecek. Gezmek, yeni insanlar ile tanışmak, yeni fırsatlar oluşturmak içinde program yapma isteği doğuracaktır. Para kazanmak isteyenleri destekleyen, özelikle satış alt yapılı sektörlerin yüzünü güldürmeyi planlayan Venüs, Türkiye için de turizm sektörünü çok konuşulacak bir hale getirebilir. Özelikle tarihi kazılar ve kalıntılarla ilgili önemli bulgular elde edilirken, dinleri temsil eden şehirler daha çok dikkat çekeceğini işaret ediyor.

Gökyüzünün iyicil gezegeni hepimizin elinden tutarken en çok İkizler, Yay, Başak ve Balık burçlarına sürprizler yapacaktır. Öyle ki; bu süreçte güzel, atletik, cazibeli gözükmek çok daha önemli olurken, bu kapsamda hizmet veren özel kamplar çok daha dikkat çekebilir.

Tabi Venüs’ün bir gazabı da var!  En çok da şok diyet yapanları yoracak gibi görünüyor. Ne de olsa Satürn ile karşıtlık yapıyor, kendini her açıdan yenilemeye çalışan insanlara aşırıya giderken dur etkisi yaratacaktır. Bunu da yaparken insanların sağlığıyla, zihniyetleri ile sınayabilir.  Bu dönem aynı zamanda bitki odaklı güzellik ve sağlık ürünlerine dair Sağlık Bakanlığı tarafından sert önlemler alına bilinir. Kamu spotu tadında ünlü isimlerin yapıcı ve teşvik edici açıklamalarını da tanıklık edebiliriz.

Burçlara Etkisi

Koç: Eşleri hem entelektüel hem de cinsel açıdan uyarıcı olacaklar.

Boğa: Flört etmekten çok hoşlanan ayran gönüllü Boğa’lar çevrenizde artabilir.

İkizler: Keşfe çıkar gibi; yenilik arayışı, sosyal ortamlardaki hız güzel başlangıçları getiriyor.

Yengeç: İkinci baharlarını yaşayan Yengeç’ler için evlilik ve ilişki teklifi gelebilir.

Aslan: Kendini uzun bir süreliğine bir kişiye adayabilir. Uzun soluklu ilişkilerin temeli atılıyor.

Başak: Dünyayı gezmek, dolaşmak çok hoşlarına gidecektir. Yeni iş bağlantıları da söz konusu.

Terazi: Sefa sürmek için bundan daha iyi bir dönem olamaz. Eğlence anlayışları dorukta!

Akrep: Eğitime, mesleki gelişime, farklı kültürle tanışmaya hevesli olacaklar.

Yay: Evlilik, düzen kurmak, eşler ile ilgili problemler çözüme kavuşabilir. Ama biraz sancılı geçecek bu süreç…

Oğlak: Para kazanma konusunda çok becerikli olacaklar. Ama para geldiği gibi de bu süreçte gidebilir!

Kova: Yeni insanlar, kaliteli ortamlar, arkadaş toplantılarında öne çıkmalar popülerliğini artırıyor.

Balık: Yuvan ve çocukların bu dönem öne çıkarken birlikte alternatif bir yaşam biçimi gelişiyor.

Zeynep Turan

20-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...