Yükleniyor . . .

5 EKİM KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

5 EKİM KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

Dolunay'ın yansımasını görüp görmemek önemli olmayacak ama o görkemli puslu havasıyla yaşamlarımıza bir anda dalıp çıkacak. Ateş burcunda gerçekleşmesi çok iddialı bir Dolunay süreci yaşayacağız. Aslında ekim ayının temelini oluşturan gökyüzü kendi gündemini bu etkiyle birlikte yaratmaya da başlayacak.Hırs, mücadele, dedikodu, aşk, politika, sırlar derken herkesin nasibini alacağı bir süreç yaşayacağız. Ateş ve öncü burç etkilerinin hâkimiyetindeki gökyüzü en çok da bu gruba mensup olanları yakından ilgilendirecek. Koç burcunda gerçekleşecek bu Dolunay’ı, kesinlikle yabana atmayın! Kırk kapıyı açtırırken, kırk kişiye de aynı zaman açıklama yapmak durumunda bırakacak. Aynı zamanda birçok insanı farklı konularla muhatap olmak zorunda kalacak. ‘Ben çok akıllıyım’ diye geçinenleri bile yakın takibe alan bir Dolunay’a hazır olun.  Her ne kadar sert gibi görünse de gökyüzü, merak etmeyin etkisi geçici ve kısa sürecek. Siz yine de ekim ayının değişken havasına tutunun.

Ne zaman gerçekleşiyor?

5 Ekim Perşembe günü gerçekleşecek Dolunay, Türkiye saatiyle 20:41 sularında gerçekleşiyor.

Hangi gezegenler eşlik ediyor?  Neler oluyor?

Dolunay’a eşlik eden Merkür, Terazi burcundaki seyrinde zihinleri karıştıran duygularla kafaları allak bullak ediyor. Zaman zaman tutkulu, cesaretli ve meraklı olmaya teşvik edeceğinin de altını çiziyor. Bu esnada bazı sırları kolay bir şekilde ortaya çıkartırken, yer yer dedikodunun baskın olabileceğini de vurguluyor.

2017 yılının sonbaharına gelirken gökyüzü Uranüs’ten destek alacak. Son 7 yıldır devam eden Uranüs’ün Koç seyri ve Retro hareketi, Dolunay’ın ruhuna adeta merak katacak. Aynı zamanda üstünlük kuran bir edayla insanlara burnundan da kıl aldırtmayacak.

Gökyüzü ateşten gömlek giyerken sevgimizi ve mücadelemizi temsil eden gezegenler ise Başak burcunda buluşmuş ve kol kola girmiş olacak. Bu Dolunay’ın ruhuna yerleşen inatçılığı, aile konularını yeniden gündeme getirecek. Nerdeyse herkesin anne ile olan hesaplarını ufak da olsa krizli de olsa gündeme dâhil edecek. Söz dinlemeyen bu gökyüzü bizleri iddialı, çıkışları yüksek, sözünden bahsedilen, cesur söylemlere itecek.

Su burcunda etkili bir açı olmamasına rağmen Neptün ve Chiron gezegenlerinin Retro halinde olması bazı korkularımızı tetikleyebilir. Özellikle kariyer konusunda uzun soluklu, büyük mücadelelere emek verenler bir parça daha kaygılarını yönetmekte zorlanabilir.  Bunlara sebep olan konular arasında iş dedikoduları ve bulunduğunuz yapıların değişimi olabilir. Özellikle uluslararası bir firmada çalışıyorsanız iddialı kararlar ve çıkışları duymanız an meselesi olabilir.

Satürn boş durmuyor!

Bu yıl ikincisi gerçekleşen ateş grubundaki Dolunay’a öğreten, sınava tabii tutan Satürn de ilişki kuruyor. Halden anlamayanlara karşı sabrımız tükenebilir. Evliya olsan ne yazar diyebileceğimiz sabırsızlıkları tetikleyebilir. Aynı zamanda küslüklerin artacağını ve eski defterlerin yeniden açılabileceğini de işaret ediyor.

Hangi konulara dikkat edilmeli?

İş ve kariyerde, para;

Haziran ayında yaşadığınız maddi çıkmaz yeniden benzer bir şekilde gündeme gelebilir.

Ağustos ve Eylül aylarında işinizden ayrıldınız ya da çıkartıldıysanız kendinizce diş bileyerek öç alma duygusu yaşayabilirsiniz.

Ekim ayında planınızda olan bazı ödemeler söz konusu ise çok daha planlı olmanız da fayda var. Bu süreçte Dolunay, beklenmedik bazı sürprizler ile sizi sıkıştıracağını ima ediyor.

Bu Dolunay’ın gazı ile birilerine dava açmaya, bir şekilde had bildirmeye kalkmayın. Çünkü ava giderken avlanmanız mümkün olabilir.

Sağlıkta;

Duyguları ve düşünceleri yükselten Dolunay uykularımızı bölüyor. Geceleri uyku problemi yaşadığımız gibi gündüzleri de uyurgezer olmamıza neden oluyor.

Eklem ağrılarımızı arttırdığı gibi dişlerde hassasiyet oluşturuyor.

İlişkiler;

Merhameti, merakı, kaygıyı, onaylanmayı, yeniden aynı konuları konuşmayı tetikliyor.

Politikada;

Bu konuyu hayli zorlayan bir Dolunay ile karşı karşıyayız.  Özellikle siyasilerin sağlık problemleri gündeme gelebilir. Politikadan hoşlanın ya da hoşlanmayın tüm Ekim ayı boyunca siyasilerin prensiplerini, açıklamalarını, birbirileriyle atışmalarını tarihe konu olacak şekilde bazen ciddiyetle bazen de espriyle karışık gündeme getirecek.

Konuşulacaklar;

Suriye

Fransa

Vladimir Putin

Binyamin Netanyahu

Barzani

Selahattin Demirtaş

Eli maşalı Dolunay!

Öncü burçların ağırlıklı olduğu bu dönemde anın yükseleni hava grubu kontrolünde olacak. Bu durum duyarlı olmayı ve entelektüel yaklaşımları oluşturacağını işaret ediyor.  Ancak olayların gidişatının sağduyu ile çözülmeyeceğini de vurguluyor.  Ekim ayının başından beri başınızı ağrıtan konular gündeminizde ise Dolunay sürecinde meydan okumaya kalkmayın ve konu ile alakası olmayan insanlara dert yanmaya çalışmayın. Çünkü bu süreç ateş etkisinde olduğu için elinizi de kalbinizi de yakabilir.

Gündelik hayatın kontrolü zor olacak.

Günlük hayatta dedikodunun ne kadar çılgın boyuta geldiğini ve insanları nasıl durumlara getirdiğini 3. sayfa haberlerinde okuyabilirsiniz.  Bu süreçte ünlü olmanın bedelinin ağır olduğunu öğrenen, deneyimleyen birçok kişi olacak.  Magazin dünyasında sınırlar âdete kalkıyor, hemen hemen hiçbir ilişkinin sağlıklı olmadığını görebiliriz. Özellikle evli çiftlerde huzursuzlukların neden bu kadar üst boyutlara geldiğini ve anlamsız bir şekilde bittiğini sorgulayabiliriz. Bugünlerde ekranlarda bol bol psikiyatrist ve evlilik danışmanlarını görebiliriz.

Gökyüzü ilk etapta 1970-84 doğumlu olan kişilerin tepkilerine, alınganlıklarına ve hassasiyetlerine vurgu yapacak. Yıllarla kısıtlı kalmayan gökyüzü bunları öngörürken, ikinci sırada ise 1984-98 yıllarında doğanları mercek altına almak var. Mevki arayışında olan bu yaş kategorisindeki kişilerin ilişkilerini, kariyerlerini şekillendirirken, keskin kararlar almaya itebilir.

2017 yılı benim için tuhaf başladı ve sabır gösterdiğim halde yük oldu diyorsanız, Dolunay size netlik kazandıracak. Bazı ilişkileri de geri dönülmez bir boyutta bitirmenizi sağlayacak. Eğer kendinizi bu Dolunay’ın havasına kaptırmazsanız kazanırsınız! Köşe kapmaca yapmadan, gözlemde kalır ve sabır gösterirseniz sırtınız yere gelmez, bilesiniz…

Inler; sabır, sabır, sabır

Outlar; öfke, kıskançlık, dedikodu

Dolunay’ın Burçlara Tavsiyeleri

Koç: Kimin ne dediğine bakma, ticari kazanımlarına odaklan!

Boğa: Yeniden başlamak için asla geç değil, sağlığına dikkat!

İkizler: Arkadaşlarına sahip çık, ailenden daha yakın olacaklar…

Yengeç: Neden kaybettim diye üzülme, önün açılıyor.

Aslan: Yabancı bir ülkede ya da şehirde yaşam olasılığın var.

Başak: Aileden gelen desteği küçümseme…

Terazi: Eşinden ya da ortağından kaynaklı gerginliklere dikkat

Akrep: Kronik hastalıklar yeniden gündemde, ama geçici, büyütme…

Yay: Çocuklarla ilgili kaygın artıyor, kendini yorma.

Oğlak: Barışçıl ve mutlu bir ev ortamı, neden olmasın!

Kova: Eğitim için alacağın karar geleceğini inşa edebilir.

Balık: Kar getiren işler kapıda, cesaretini topla…

Zeynep Turan

13-09-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...