Yükleniyor . . .

4 TEMMUZ YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

2016 YILININ EN GÜÇLÜ YENİAYINA HAZIR MISINIZ?

4 Temmuz 2016 Tarihinde gerçekleşecek Yengeç burcundaki güçlü Yeniay kararları hayata geçirme zamanı diyor! Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay, başka nelerin habercisi, merak ediyorsanız, mutlaka okuyun.

Türkiye saati ile yaklaşık olarak öğleden sonra saat 14:00 sularında gerçekleşecek Yengeç burcundaki Yeniay, Güneş ile kavuşum yaparken, zihinleri temsil eden Merkür’le de iletişim kuracak. Bu da 2016 Ocak ayında aldığımız bazı kararları şimdi hayata geçireceğimizin habercisi…

TOPLUMSAL DÜZEN VE DÜNYA DENGELERİ

“Ağır kazan geç kaynar”

Atalarımız ne de güzel söylemiş. Herkesin kendi iç dünyasında bildiğini sorguladığı günleri geride bırakırken, aslında hepimiz eş zamanlı olarak kısır bir döngüyü geride bırakıyoruz. Tabii şimdilik… Temmuz ayı kişisel hayatlarımızda ve sosyal çevremizde, daha kararlı olduğumuzu göstereceğimiz günlerde olduğumuzu vurguluyor.  Güneş Yengeç burcu takımyıldızında süzülürken, yanı başındaki Ay’a; sırları ve deyim yerindeyse sistemi yöneten kirli elleri temsil eden Plüton’a ışık tutma çabasında olacak. Özetle Yeniay, yürürlüğe konulan her planın ifşa olması içinde elinden geleni yaptığının kanıtlama görevini üstlenecek. Gök kubbe, bu dönemde masalsı hikâyelerin yaşanması için elinden gelen desteği verirken, hepimiz kendi bildiğimiz inandığımız doğruların peşine düşeceğiz.Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay, sadece hak ettiğimizi alacağımızın habercisi olmayacak. Aynı zamanda toplumun tepki vereceği ilişkileri de ifşa edecek. Körü körüne hislerimizin peşinden sürüklenirken, başkalarının ne dediğini ise göz ardı etmeyi seçeceğiz.

Birlikten dirlik doğar sözü bu yüzyılda geçerli değil!

Gökyüzü Zodyağın en kırılgan ve nazlı burcunda Yeniaya hazırlanmıyor sadece. Aslında bakarsanız arka planda büyük kardinal gezegeneler geri hareketleri ile “dünya benim” diyen oturmuş sistemleri de zorluyor.  Kendi hikâyesini dev harflerle tarihe kazımak isteyen tüm sitemler de gözü kara günlere doğru gidiyor. Devlerin mücadelesine tanıklık etmeye devam ederken, dünyada söz sahibi ülkeler ve sistemi yöneten büyük adamların klişe duruşları artık bir bir yıkılıyor. Kendi masalını yazmak için, 24 Haziran günü atağa geçen İngiltere, aslında haftalar önce belirlediği stratejisini o günlerde açıklarken başına nelerinde gelebileceğini biliyordu. Yıllardır hayalimiz olan Avrupa birliği hikâyesi de o günlerde nazarımızda zarar görmüştü. Çok zaman olmadı aslında… Bu kadar kısa sürede neler olmuş diye dönüp bakabilirsiniz. Farkında mısınız; yaklaşık 11 günde sistemin rüzgârı ne denli güçlü esti ki devletlerin siyasi akışı bu kadar köşe kapmacaya dönüştü…  Bir nevi devlerin baş döndürücü hareketlerine yetişmek gerçekten hiç mümkün olmadı. Gerçek şu ki ülkeler başka ülkelerin yaptırımlarını artık istemiyor. Herkes kendi kanatları ile uçmak isterken, bir yanda da yargılanmaktan ve hedef gösterilmekten korkuyor. Tabii doğal kaynakları olan ülkeleri her zaman hedef görmeyi konuya dâhil etmiyorlar.

İngiltere bir sonun başlangıcını yaptı!

 “Karara saygı duyalım” Diyor dünyanın G7’si olarak bilinen İngiltere’nin 11 Mayıs 2010 tarihinde gelen 55. Birleşik Krallık Başbakanı. Ve hemen istifasını verirken, birilerini hayalini gerçekleştirip gitmeyi tercih ediyor. Kısa zaman önce dünyanın gözü önünde yaşanmış bu olay aslında bir sonun başlangıcı olurken, işlerin bu kadar çorap söküğü gibi geleceği hiç düşünülmemişti.

Domino taşı gibi bir an da dağılan dengeleri izlemeye devam edeceğiz…

Dünya devi markaların birleşmelerini son 1,5 yıldır yazıyorum. Aslında amaçları büyümek mi yoksa dengesi değişen sisteme karşı bir dayanak mı, bilinmez. Ama şöyle bir durum var ki; uyguladıkları bu stratejinin kendi kalelerine gol atmaktan başka bir işe yaramadıklarını gördüler. Örneğin; bugün THY hisse senetlerinin düşüşte olmasının sebebi Türkiye’nin terör sorunu gibi gösterilse de aslında dünya genelinde ait tüm dev markalara baktığınızda strateji konusunda tıkandıkları konusunda hem fikirler…

Bu da gösteriyor ki son bir yıldır din üzerinden yürütülen konjonktürün, artık dünyanın da siyasi olarak ayrışmasına ve bunu bir dayatma olarak öne sunmaya başladığını her olaydan çıkarmak yanlış olur. Gerçi Satürn, inançları dinleri yeni bir revizyona tabi tutarken, insanların kandırılıp suiistimal edilen taraflarını göstermeye de çalışıyor. Dolayısıyla dünya bu kadar sevgisizlik ve hoş görgüsüzlükten geçerken, bir yandan da büyük bir örgütlenmelerin dinlere ve spirütüelliğe doğru gittiğini gösteriyor. Satürn neyin neye ve neden hizmet ettiğini görmeden ve bilmeden direk kabul etme konusunda bizi farklı bir sınava tabi tutuyor. Büyük adamların büyük hedefleri arasında ülkemizin de doğal kaynakları söz konusu olabileceğini işaret ediyor. Uranüs, son iki yıldır kanlı Ay tutulmalarda sarsıntılardan geçti ve şimdi Güneş’in öncü burçtaki süzülüşüne eşlik edecek ve Yeniay’dan feyz alacaktır. Gökyüzündeki bu süreç ülkemizin doğal kaynaklarının ve insanlığın ilk çağlarına dayanan uygarlıkların keşfinin söz konusu olabileceğini işaret ediyor. Dünya da eş zamanlı olarak, hem ABD üzerinden hem Avrupa ve Orta Doğu’da daha çok konuşulacağa benziyor. Avrupa’nın siyasi konjonktürü etkilerken, gözlem altında olan borsalarda hareketlenebilir.

ABD’nin ulusal bağımsızlık gününde gerçekleşecek ve bizim de arife günümüzde gerçekleşecek Yeniay, bu iki Okyanus ötesi ülkeyi bir birine ihtiyaç duyacak hale getirecek gelişmelerin de ön plana çıkacağını vurguluyor.

Parası olup, fikri olmayanların devrine hoş geldiniz!

Dünyanın en sert virajlarını aldığı günlerden geçerken, resme biraz daha uzaktan bakmak gerekir. Çok değil 2015 yılı Kasım ayından bu yana gökyüzünün durulmadığını görebilirsiniz. Hayatlarımızda büyük,  kırılmalarla karşı karşıya kaldığımız bu kısacık sürede, istediklerimizi mi elde etik yoksa elde etmeden hevesimiz mi kaçtı? İşte bu sorunun tam ortasındayız! Hepimize göre küresel kriz gibi görünse de, dünyanın sistemin ne yöne akacağını belirleyen devlerin istediği bir algı operasyonu idi. Bu da paranın varlığını ifade ederken, kafaların karışık olduğunu vurguluyor. Binlerce planı olan ülkelerin, sistemleri birini yürürlüğe koymadan diğerini düşünmek zorunda kalmalarının da sebebini paraya dayandırıyorlardı. Hesaba katmadıkları etken ise gezegenlerin seyriydi. Gökyüzü değişken burçların yönetiminde, geri hareketi başladığında (Satürn Yay – Neptün Balık) düşünürsek, aslında herkesin parası olduğunu işaret ediyor. Fakat ülke liderlerinin anlaşmalarını ve var olan anlaşmaları bozmanın yolları bir şekilde açılacaktı. Uluslararası tüm anlaşmaların büyük sınavlardan geçtiğini hatta son 48 yıldır var olan Avrupa birliği ilk yarasını alırken diğer yandan küreselleşmek için verilen mücadele karşı karşıya kalacaktı ve kaldı da…

Rüzgârını estirmek isteyenlerin önünü açan gökyüzü yine bize her seçimin bir bedel olduğunu gösterecek. Planı olmayanın işinin kolaylaştıran Yeniay,  gelenekselleşmiş ortaklıkları bir bir kırıyor.

Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar!

Aslında dünya teknoloji sayesinde her konudan haberdar olan zihinlerin devrinden geçtiğimizi işaret ediyor. Bu da bilgi birikimini işaret ederken, ne kadar kullanacağımızı da bize tekrar hatırlatıyor. Ama gerçek olan şu ki hiçbir şey bu süreçte yüzeysel kalmayacağını vurguluyor. Özelikle adanmış aitlik duygusu olan milliyetçi insanların gözyaşlarını feda edebileceğini işaret ediyor. Aynı zamanda hedefe giderken, bazen geri çekilmenin bir başarı olduğunu yorumlayacağımız günlerin yaklaştığını söylüyor.

2012 yılında, bu yana değişmemizi için elinden geleni yaparken kendi iç meselelerimizi de çözmememiz için uğraşan Plüton’un eline bir kez daha düştüğümüzü gösterecek Yeniay. Plüton’un en karanlık yanına meydan okurken de burada en çok gizli ilişki yaşayan ya da hayatında bir şeyi gizleyenlerle çok uğraşacak. Ya yüzleştirecek ya da yükünüzü çoğaltacağı olayları beraberinde getirerek, birden yıkılmanıza neden olacak.

Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay, aynı zamanda kişisel hayatlarımızda zengin görünme çabamızı artırırken, bir yandan da devamlı kendimizi açıklamaya yaparken bulabiliriz. Gökyüzü yarına bırakır ama bu döngüde yarına bırakmaya hiç niyeti yok! Dünyayı özellikle kolektif bilinci zorlayacak birçok konuyu göz önüne taşırken, anlık siyasi açıklamaların sosyal medya üzerinden misillemelerle gündeme oturacak. 13 Ağustos 1962 doğumlu Aslan burcu Fransa Başbakanı Valls, yeni bir gündemin ya da krizin habercisi olabilir. Dünya dönüyor ama bu sefer hızla birilerini küfesinden atarak...

Gökyüzünün seyri aslında bir bakıma Ay'ın hakimiyeti ile bir biri ardına olayları temsil edeceğini işaret ederken, hava grubunda hiçbir gezegenin olmayışı ise sosyal ve entelektüel sektörlerin kendi içinde dar bir boğazdan geçtiğini de gösterecek. Eğer siz de yaratıcı bir sektör ile haşır neşirseniz bu döngüde sektöre inancınızı kaybetmiş hissine kapılabilirsiniz. Merak etmeyin, bu süreç geçici olabileceği gibi sevdiğiniz insanların söylemlerinden farklı sonuçlar çıkarma tavrınızda 21 Temmuz’dan itibaren değişecek. İhtiyaçlarımızı baştan aşağı düşünmemizi sağlayan Yeniay ile ihtiyaçlarımıza daha net odaklanırken, uzun zamandır beklediğimiz konuşmaları da bu süreçte bir anda yapabileceğimizi işaret ediyor.

YAŞAM VE İLİŞKİLER

  • Eğer; uzun zamandır “bekleyişteyim, gizlim saklım yok” diyorsanız Yeni ay ve anın yükselenin iş birliği içerisinde olması geçmişten birilerini hayatınıza alacağınızı işaret ediyor.
  • Yeniay’ın 9. Evde gerçekleşecek olması ise, kısıtlandığınız ve yasakların olduğu ilişkilerden kurtulup kendinizi daha özgür şartların içerisine bırakacağınızı işaret ediyor. Bu dönemde bazı önemli sırlarınızın açığa çıkmasını bir son değil, bir sonun başlangıcı olarak görebilirsiniz.
  • Seyahat çıkmak isteyenler! İmkanınız varsa bayram tatilini bir yurt dışı seyahati ya da uzun mesafeli yolculuklara çıkmak adına değerlendirin…
  • Havanın hızlı değişkenliğini, suyun ve toprağın hareketlerini tüm dünyada hissederken, bir yandan da Uranüs- Plüton ilişkisi yanardağları tetikleyebilir, sellerin de habercisi olabilir. 
  • Günlük hayatımızda uzun zamandır beklemede olan konular hızla değişime girebilir. İlişkilerde ani evlilik kararları da alınabilir, hiç beklemediğiniz insanların evlilik kararları aldığına da tanıklık edebiliriz.

Küslerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden Ramazan Bayramınız şimdiden kutlu olsun.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır

25.06.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...