Yükleniyor . . .

3 MADDE İLE BURCUNU TANIMAYA HAZIR MISIN?

Makale 05/01/2022

3 MADDE İLE BURCUNU TANIMAYA HAZIR MISIN?

Kimi narin, şefkatli; kimi delidolu, tutkulu... Tabii ki de 3 madde ile sizi anlatmak imkansız ama bizi biz yapan temel özelliklerimizi neden es geçelim ki? Gökyüzünden aldığımız ipuçlarına dayanarak, her burca göre tespitler yaptık; sizi, size tanıtmaya çalıştık. Burcunuzun özelliklerini okurken Ay burcunuza da bakmayı ihmal etmeyin...
 
İşte burç burç , madde madde siz!
 
KOÇ
 • Madde 1. Koç burcu enerji, heyecan, iyimserlik, ataklık, yeni tecrübeler ve liderliği simgeler.
 • Madde 2. Zodyak’ın ilk burcu olan Koçlar yeni başlangıçları temsil eder. Boynuzlar, hızlı değişiklikler ve yollarında ortaya çıkan ani kavşaklar anlamına gelir. Hayatları, belli bir noktaya vardıktan hemen sonra yeni bir yola sapmak üzerine kuruludur, tıpkı Koç’un boynuzları gibi… Maceralı bir yaşamları vardır.
 • Madde 3. Koçların dinamik atılganlıkları, birer aktivist gibi yapıcı taraflarını belirgin bir şekilde ortaya çıkarır. Eğer bir plan varsa ve ilk adım akıllıca veya onu tatmin edecek şekilde atılmışsa, içine dâhil olmadan edemez. 
 
BOĞA
 • Madde 1. Boğa burcu sessizlik, sabır, kararlılık, değişime dayanıklılık ve sıcakkanlılığı simgeler.
 • Madde 2. Azmi, başarılı olma yolunda onu destekleyen en değerli özelliği. Öncü olmasa da kararlılığıyla hedefine ulaşmak için emin adımlarla yol alır. İnatçı gücü sabrıyla birleştiğinde, ortaya karşı konulmaz bir bekleyişle başarıyı gözetleyen bir Boğa burcu çıkar. 
 • Madde 3. Boğa sabitliği temsil eder. Bu burçtan olanlar değişime meyilli insanlar değillerdir. Olağandan farklı bir yaklaşım onlarda huzursuzluk ve kaygı yaratacaktır. Tanıdık oldukları durumlarla yaşamak, onları rahat ve mutlu hissettirecektir. Onun ağzından en sık duyacağınız cümlelerden biri  “Eğer her şey olduğu gibi yolunda gidiyorsa, neden yenisini deneyelim ki?” olacaktır.
 
İKİZLER
 • Madde 1. İkizler burcu enerji, canlılık, çok yönlülük, akılcılık ve adaptasyonu simgeler.
 • Madde 2. Zodyak’ın üçüncü burcu olan İkizler, insan ırkının ayırt edici özelliklerini temsil eder. İkizler bir hava elementi olarak zekâyı, değişime açık özelliğiyle kolay adaptasyon sağlayabilmeyi, iletişimin elementi Merkür ile fikirleri ortaya koyabilmeyi tek bir bünyede toplar. 
 • Madde 3. İkizler burcu arkasına yaslanıp izleyici olmayı asla sevmez. Onun sonsuz merakı, onu her şeyin içerisinde bir şekilde yer almaya sürükler. İkizler sahnedeki aktör olmalıdır, yalnızca bununla da sınırlı kalmaz. O aynı zamanda yönetmen ve yapımcı da olmayı diler.
 
YENGEÇ
 • Madde 1. Yengeç burcu hassas ruhu, derin hayal gücünü, inceliği, zekâyı, anaçlığı simgeler.
 • Madde 2. Kimse Yengeç burcunun anlaşılması kolay insanlardan olduğunu söyleyemez. Nazik, sempatik, sabırlı görüntüsüne karşın biri ondan tavsiye istediği anda, aksi ve ters yüzünü aniden ortaya çıkarır. Yönetici gezegeni Ay olan Yengeç burcunun inişli çıkışlı karakterine tanık olmayan insan yoktur diyebiliriz.
 • Madde 3. Yengeç, içine girilmesi zor olan dış bir kabuk ve içinde de narin bir yapılanma bulunduran bir su canlısıdır. Tıpkı Yengeç gibi bu burcun insanları da dışarından gelebilecek saldırı oklarına dayanıklı, derin duygularını ve aşırı hassasiyetini korumak için sağlam bir kabuk oluşturmuşlardır. 
 
ASLAN
 • Madde 1. Aslan burcu heves, güç, enginlik, yaratıcılık, cömertliği temsil eder. 
 • Madde 2. Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcunun dikkat çekme içgüdüsü doğuştandır. Onların göze çarpan doğası, tekdüzeliği ve sıradanlığı can sıkıcı bulur ve hor görür. Eğer hayat ona istediği kadar heyecan vermiyorsa, ona uygun bir hayatı oluşturma yoluna gider. Abartmak onun doğasında vardır. İşleri gösterişle, tantanalı bir biçimde ve debdebeyle halletmek onun âdetidir. 
 • Madde 3. Toplumdaki duruşu bir Aslan için çok önemlidir. Görünüşlerini güçlü ve istedikleri gibi tutmak adına hiçbir harcamadan kaçınmazlar. Aslan burçları harcama konusunda Zodyak’ın en savurgan burcudur.
 
BAŞAK
 • Madde 1. Başak burcu nezaket, çalışkanlık, analitik düşünce, araştırmacılık, özen gibi kavramları temsil eder.
 • Madde 2. Yönetici gezegeni Merkür olan Başak burcu insanları sürekli olarak aktif olmaya eğilimli insanlardır. Başakları durmaksızın etkisi altında tutan bu dürtü, başarmayı ve mükemmelliği elde etmeyi amaçlar. Onlar asla işlerini ertelemezler. Yapılması gereken bir işi aynı gün içerisinde bitirmeye özen gösterirler.
 • Madde 3. Zekâsı, analitik düşünce tarzı onu diğerlerinin arasından sıyıran özelliklerinden biridir. Olayları ince eleyip sık dokuyan yaklaşımı nedeniyle, insanlar planlarını oluşturmadan önce ona danışırlar. Çünkü o en ince kusuru bile anında fark eder. Hayata rasyonel bir bakış açısıyla yaklaşılması gerektiğini düşünür. 
 
TERAZİ
 • Madde 1. Terazi burcu aktifliği, uyumu, rahatlığı, sosyalliği, nezaketi simgeler.
 • Madde 2. Güzellik tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Teraziler, güzelliğe ve estetiğe her şekliyle hayranlık duyarlar. Çevrelerinde de zarafetin dokunuşunu gözler önüne serecek yeri tercih ederler. Etraflarında lüksü görmekten memnuniyet duyarlar. Onlara göre paranın satın alabileceği her şey güzeldir.
 • Madde 3. Yürekten kendine hayran olan Terazi burçları çevrelerinden övgü beklerler. Kendilerini eşsiz bir mücevher olarak görürler. İnsanları dış görünüşleri yüzünden eleştirmeye meyillidirler. Eğer birinin hoş göründüğünü düşünüyorsa, daha derine inmek için çabalamaz, bu kadarı onun için yeterlidir. 
 
AKREP
 • Madde 1. Akrep burcu hayal gücü, tutku, duygusallık, kararlılık, inatçılık, kurnazlık gibi kavramları temsil eder.
 • Madde 2. Akrep aşırılıkların burcudur. Çeşitli özelliklere sahip bu burçlar, güçlü oldukları kadar zayıf da olabilirler. Kısacası insan doğasının sahip olabileceği en iyi ve en kötü özellikleri bir arada bulundurabilen bir yapıya sahiptirler.
 • Madde 3. Akrep sembol olarak işlerini alttan alttan yapan, ölümcül zehriyle düşmanlarını öldüren bir hayvanı gösterir. Aynı şekilde Akrep burçları onlara yapılan kötü bir davranışı asla unutmaz. Doğru zaman geldiğinde intikam almak için harekete geçecektir.
 
YAY
 • Madde 1. Yönetici gezegeni Jüpiter olan Yay burçları enerji, isteklilik, özgürlük, keşif gibi nitelikleri simgeler.
 • Madde 2. Yay sembol olarak dahi yüksek hedefleri, dış aktiviteleri sevmeyi ve kovalamacayı temsil eder. Yay burcu filozofik ve kapsamlı öğreti ve geniş görüşlerin burcudur. Yeni fikirler ve daha önce görmedikleri yerler keşfetmek onları mutlu eder.
 • Madde 3. Şansın gezegeni Jüpiter’in çocuğu olarak, Tanrı’nın takdiri olan bir şans var onlarda, doğru yerde ve doğru zamanda onları koruyan. İş, arkadaşlık, kariyer, maddi konular… Bütün bu konularda ihtiyacı olduğu anda kapılar onlara açılır.
 
OĞLAK
 • Madde 1. Zodyak’ın 11. burcu olan Oğlak ağırbaşlılık, sabır, azim, ataklığı temsil eder.
 • Madde 2. Oğlak burcu sahip olduğu ünü, kariyeri elinde tutmak için mücadele veren görüntüsüyle toplumda yer edinmiştir. Onların libidosunu yüksek tutan, başarılı olma isteğidir. Takdir almak ve övgü toplamak onları oldukça mutlu eder, mesleki şerefini korumak için engellerin üstüne yürümeyi dahi göze alır. Dış dünyayla sürekli etkileşim halinde olması da bu yapısından kaynaklanır.
 • Madde 3. Sınırlamaların gezegeni Satürn, Oğlak burcunun yönetici gezegenidir. Ayrıca zamansal sınırlamaları da dâhil eden bu gezegen, Oğlakların zamanın kıymetini bilen yanını oldukça güçlü tutarak, onları zamanlama konusunda mükemmeliyetçi yapar.
 
KOVA
 • Madde 1. Zodyak’ın 11. burcu olan Kova gelecek, düşsellik, umut, arkadaşlık ve istekleri temsil eder.
 • Madde 2. Kovalar orijinal ve alışılmışın dışında insanlardır. Ele avuca sığmayan çılgın kişilikleri ile kalabalığı hiçbir zaman takip etmezler. Onlar her zaman kendi yollarını bulurlar. 
 • Madde 3. Entelektüel özgürlüğü Kovaların en belirgin karakteristik özelliğidir. Değişim gezegeni Uranüs onlarda özgür ve ilerici bir kişilik yaratmasına rağmen, sabit fikirlilikleri olmadık zamanlarda da kendini ortaya koyabilir. 
 
BALIK
 • Madde 1. Balık burçları 12. ve son burç olarak döngünün son halkasını oluştururlar. Böylelikle sonsuzluk, reenkarnasyon, yeniden doğuş gibi kavramları simgelerler.
 • Madde 2. Uygarlığın öncüsü! Elementinin su olması, onun etrafında meydana gelen yeniliklere kolayca adapte olabildiğinin bir göstergesidir. 
 • Madde 3. Etrafındakilerin sığınağı! Çevresinde olanlara ve hayatına bir şekilde girmiş insanların sıkıntılarına kayıtsız kalması mümkün değildir. Narin şefkati, etrafında bir şekilde incinmiş ne olursa olsun, yaralı bir hayvan, çürümeye yüz tutmuş bir bitki ya da yardıma muhtaç biri; her zaman onu dayanak noktası haline getirir.  
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…