Yükleniyor . . .

28 OCAK KOVA BURCUNDA YENİAY

28 Ocak Kova Burcunda Yeniay

Dünya dönüyor kimseyi dinlemeden!

Herkes adına özgürlüğü ilan eden bir Yeniay ile miadını dolduranlar tarihe karışıyor. Hepimizin hayatlarında yeni bir dönemin başladığının ayak izleri 28 Ocak’ta net bir şekilde duyulmaya başlıyor. Kova burcunda gerçekleşecek yılın ilk Yeniay’ı bireysel ve benmerkezci düşünceleri ve adımları destekliyor olacak. Hırslarını açıktan belli ederken kazanç ve hedefler anlamında zorlayıcı etkilere de peşinden getirecek. Eğilimleri arasında; idealizm, yüksek beklentiler, baskıcı unsurları da içinde barındıracaktır. Büyük ölçüde bireyler kendi kendine yeterlilik ararken başka yetenekler ve beceriler kazanmaya da açık olacaktır. Yeniay görünümüne cafcaflı bir maske ekiliyor o yüzden biraz konuşkan, asi ve atak olacağını da işaret ediyor. İmajı, görüntüsü, ilişkide yansıttığı duruşu ile tüm yaşadığı kısıtlamalardan kurtulmak için fırsatlar oluşturacaktır. Gündelik yaşamda ise; rasyonellik, toplumu ilgilendiren gösteriler, dikkat çekici konuşmalar, yasalar, yüksek eğitim, ilişkilerde özgürlük alanları, biz yerine “ben” olmaya odaklı sosyal ilişkiler ön plana çıkabilir.

Ne zaman gerçekleşiyor?

Kova burcunda meydana gelen Yeniay, 28 Ocak’ta saat 02: 07 tarihinde, 8 derece ile anın yükseleni Akrep burcunda meydana geliyor.

Yeniay hangi alanları ön plana çıkarıyor?

İletişim, medya, bakanlıklar, yönetim sistemi, yasa, buluşlar, astroloji, astronomi, uzay bilimleri, uzak şehirler, yakın akrabalar, ticaret, para birimi, kontrat, ortaöğrenim ve yükseköğrenim, yayıncılık, spritüal çalışmalar. 

Yeniay ne anlatıyor?

Yeniay ile birlikte geleceğinizi her anlamda önemsemek zorunda kalabiliriz. Yenilikçe ve cesur olmak için yapıcı etkiler oluşturacaktır. Sıkışmış tüm duygu ve olaylardan kurtulmak için fırsat yakalayabiliriz. Ancak bireysellik ön planda olurken verilecek kararlardan pişmanlık duymayacağınızdan emin olmak gerekecek. Yakın ilişkilerden, uzak ülkelere kadar geniş bir alanı kapsamı içine alacaktır.  Evde, ailede, sevgilide, toplumda, komşuda iletişim odaklı olurken akılcı ve rasyonel olmaya odaklanacaktır. Ruhlar özgür olmak isterken fiziksel olarak da mantık ön safhada yer alacak. Zeki, kendinden emin, sıra dışı, orijinal, biraz da sabit fikirli ama eğlenceli olurken “değişim kaçınılmaz” diyenler içinde 2017 yılının hızını belirleyecektir.

Kimler ile iletişim kuruyor?

Anın Yükseleni Akrep; Kova burcundaki Yeniay, anın yükseleni Akrep ile bir arada görünüyor. Biraz sinsi ve kendi benliği için çıkarcı yaklaşımlar sergilemeye açık olduğunu vurguluyor. İçindeki mücadele de kaçınılmaz olacaktır. Bazı şeyleri onuruna bırakmak yerine üstüne üstüne giderken çok ilginç sahnelere neden olabilir.  

Yeniay 3. evde etkili; bırakın konuşmayı bildiğiniz çenesi düşük bir etkide olacak. İfadeler sivri ama mantık kokacak. Akılcı, bilgi, haberci olurken bol bol seyahatler planlanacak. Yüksek öğrenim, el becerisi, entelektüel bakış açısı atmosfere ayrı bir hava katarken yazmak eskisinden daha kıymetli olacak. Fikirler hava da uçuşurken toplumda eril güçler biraz daha ön plana çıkabilir. Komşular, uluslararası iletişim, transferler de çok konuşulur.  

Venüs, Mars ilişkisi; Her iki gezegenin Balık burcundaki seyri devam ederken Yeniay aynı zamanda gökyüzünde Büyük üçgen oluşturuyor. Büyük üçgen; bu sırada gökyüzünde değişken ve öncü burçlar ile iletişim kuruyor. Aynı zamanda Uranüs ile de iş birliğinde…Rasyonel olmak bir gerçeklik iken eğitim, yeni yasalar, akil insanlar, düşünceler, savunulan fikirler, uzak şehirler ve yurtdışı bağlantılı tüm konuları kapsamı alanına alıyor.

Ayrıca; Yeniay 3. evde etkili olurken 9. ev ile de iletişim kuruyor. Tepe noktasında bulunan Başak burcu ile de hakimiyet kuruyor. Olabildiğince duygusal, romantik ve tepkisel davranışlar sergilemenin muhtemel olduğunu işaret ediyor. Birde üstüne Başak burcu, Ay düğümü ile ilişki kuruyor.  Gündelik hayatta mantıksal kararlar alırken bir yandan kalbimizin bir tarafında; yüzleşmeler, hesaplaşmalar kaygılar ve pesimist duygularla birlikte korkuların da yer alacağını işaret ediyor.

Uranüs, duygusal zekaya meydan okuyor!

Türkiye’de neler öne çıkıyor?

Duygusal zekâ ile sanal zekanın birbirine meydan okuduğu bir Yeniay, gökyüzünde hâkim. Yaşananların hızla aktığı, zamanın akmakta zorlandığı bir etki bırakabilir. Bunun yanı sıra 2017 yılının adeta hızını belirleyecek olan Kova burcundaki Yeniay, Türkiye’nin natal haritasına göre 8. evini etkisi altına alıyor. Cesareti, meydan okumayı, iddialı konuşmaları, fikir ayrılıklarını, ayrışmaları, ticareti, ortak işler, miras, dostu düşmanı gösterecek etkileri gündemine yerleştirecektir. Aynı zamanda eğitim, bakanlıklar, ticaret, diplomatik ilişkileri de kapsayacaktır. Hem gündelik hayatlarda hem de toplumsal yaşamda birbirinden kopuk değil bütünsel bir ilişki kurabilir. Yani evdeki hesap bu sefer çarsıyı da etkisi altına alçaktır.

Gündelik hayatlarımızda barız etkilerini göstermektir. Yeniay, etkisini 24 Ocaktan itibaren göstermeye başlar. 1 Mart 2017 tarihine kadar da tam olarak kendini “ben buradayım” diyecek kadar hatırlatır. Bireysel hayatlardan meydanlara kadar akan bir sinerjiye sahip olurken Pandora’nın kutusu Tutulma için açılacaktır. Dolayısıyla bu süreçte kimin, nereye ve nasıl adapte olduğunu görebiliriz.

Dışa dönük yaklaşımlar artabilir…

Yeniay, bireyselliği tetikler bir havada olduğundan bahsetmiştim. Bu durum aynı zamanda gündelik ve toplumsal hayatta farklı kavramları tartışmaya taşıyabilir. Kovanın benmerkezci duruşu gündelik hayatta olabildiğinde hissederken toplumsal olaylarda çok ciddi anlamda etkili olabileceğini gösteriyor. Yani tartışmak, ifade etmek kapalı kapılar ardında değil bu sefer herkesin gözü önünde olabilir. Tutucu, marjinal ve geleneksel kişiler ya da gruplar bu döngü için de eleştiriye maruz bırakılıyor.

Dünya için, insanlık için kendini ortaya koyanlar artarken, en minimal çevreden en geniş kitlelere kadar kendini yardım kuruluşlarına ya da sivil toplum kuruluşlarına adayan insanlar ve kurumlar gündeme gelebilir.  Bazı uygulamalarda ya da prosedürlerde değişiklikler yasa ya da kararlar eşliğinde yürürlüğe girebilir.

Yenilik ve değişimden korkmayın!

Döngünün havasında kendine has bir atmosfer var. Kendinden emin, biraz kendini beğenmiş ama lafını sakınmadan önce geneli de düşünen bir etki gösteriyor. Natal haritasında Kova burcu baskın olanlar ise kendilerini daha özgür, daha rasyonel, daha mantıklı kararlar alırken bulabilirler. Güneş her ne kadar Kova burcuna geçerken zararlı bir pozisyon alsa bile bunu olumsuz algılamamanızı öneririm. Sadece sınırlamalara ve zorlamalara gelemediği için iletişimde ve hareketlerinde kabına sığmayan ani tavırlar gösterebilir. Yeniay döngüsünde ise 3. ev ile iletişim kurması; aidat duygusunu, sadakati, benmerkezci yaklaşımları ilişkiler anlamında gündemine taşıyor ve verilmesi gereken sınavları fikir ayrılıkları ile ortaya koyuyor. Hayata aynı pencereden bakmadığınızı daha net düşünceler ile gösterebiliriz.

Şunu da eklemeden olmaz; Yeniayın yönetici gezegeni Uranüs, 90 derece uzaklıkta hareket ederken Koç burcunu misafir ediyor. Baskın, akıllı, mantıklı ve kararlı karakterlerin kitleleri harekete geçirecek konuşmalar yapabileceğini de işaret ediyor.

11 maddede Yeniay!

 • 4. evde Balık burcunda toplanan gezegenler; aile, ev ve bu konulara dair düzenlerin ve kararların hassas bir dönemde olduğuna işaret edebilir.
 • 2016 sonları ve 2017 yılının başlarında alınan ani kararlar, geçiştirilmiş duygular, ötelenen ve konuşulmayan konular bu vesile ile yeniden masaya yatırılır.
 • Yasalar, direk meclisi ve toplumu ilgilendiren kararlar farklı tartışmalara neden olabilir.
 • Eğitimde revizyonlar, bakanlıklarda yapılan atamalar ya da iç işleyişte değişimler dikkat çekici olabilir.   
 • Teknoloji, sıra dışı buluşlar, yeni bir kıta bulunmuşçasına iddialı yaklaşımlar söz konusu olabilir.
 • Sağlık sektörü ile birleşen konular gündemde yerini alabilir.
 • Kanser konusunda yeni bir buluş dünya gündeminde konuşulur.
 • Analitik zekâ ön planda iken; akademik çalışmalar, yüksek eğitimde başarılar ve gençlerin buluşları konuşulur.
 • Astroloji ve Astrologlar bu dönem ön plana çıkabilir.
 • Spritüal çalışmalara ilgi artabilir.  Bir yandan eleştiriye de açık zemin bırakacağını işaret ediyor.
 • Kavrama yeteneği, tarafsız ve objektif olmak, entelektüel fikirler, şimdiye kadar tartışılmayan konuşulmasında itina edilen mevzular “hodri meydan” arenaya taşınabilir.

Yeniay kimlerin Natal haritasında etkili olacak?

Kuruluş tarihine göre AKP

Kuruluş tarihine göre MHP

Almanya Başbakanı, Merkel

Amerika eski Başkanı, Obama

İngiltere Kraliçesi Elizabeth

KDP Başkanı, Barzani

Ünlü isimlerden;

Christiana Ronaldo

Megan Fox

Julia Roberts

Paris Hilton

Tom Cruise

Yeniayın burçlara etkisi

Koç: kendi alanlarını korumak için girişimlerin artabilir. Ticaret ile uğraşan bir Koç burcuysan bu Yeniay senin gibi ateş gurubu olan, hızlı düşünen ve girişimlerin şekillenmesini isteyen bir fonda etkili olacaktır. Yaşam alanına dair konularda birtakım insanlarla sert ve net konuşmalar yapabilirsin.

Boğa; içinde bulunduğun olayların akışından çok, kendi beklentilerine odaklanıyorsun. Son yılarda başına gelenler bir yana yeni anlaşmalar ve ticari konular gündeme gelebilir. Gece geç saatlere kadar süren konuşmalar ve özel akşam yemeklerine ayrıca vurgu yapıyor.

İkizler; Yeniay işin ile ilgili her türlü yoğunluğun üstesinden gelmene sebep olurken, yurtdışı bağlantılar artabilir. Seyahatler, sık sık organize olunan konferans türü faaliyetler ön plana çıkabilir. Yeniay hava gurubunda gerçekleşirken, hiç aklında olmayan insanların seni arayacağını ve bu sefer geçmişi konuşmaktan çok da korkmayacağını işaret ediyor.

Yengeç; daha keskin ve katı yanların ortaya çıkarken, dağınık ve müşkül çalışanlara karşı davranışların dikkat çekecek. İş hayatında net konuşmalar yaparken, sessizliğe bürünerek kendi işlerini başaracaksın. Sevdiğin veya değer verdiğin insanların arasını bularak, miras gibi konular yüzünden uzlaşmacı olabilirsin. 

Aslan; karşıt burcunda gerçekleşecek yılın ilk Yeniay’ı parasal anlamda büyük gelişmeleri beraberinde getirirken, hiç aklına gelmeyecek insanların hakkında yaptıkları yorumları duyabilirsin. Kazanımları yüksek bu süreci yönetirken ilişkine de renk katma çabasına girebilirsin. Aile ve düzen konularında ısrarcı yaklaşımların bireysel olacak.

Başak; Hava burcunda gerçekleşecek Yeniay, durup, dinlenmeni ve zihninde hayatını sorgulamanı sağlayacak! Hızlı ve teknik konuları yöneten Yeniay, fiziksel olarak yorgunluk ve maddi olarak kendini eksik hissetmene sebep olabilir. İlişkilerinde daha çok geleceğini düşünmeni sağlayabilir.

Terazi; Kova burcunda oluşacak Yeniay, hedeflerini belirlemende sana fayda sağlayacak. Kendini daha net bir şekilde ifade ederken burcunda misafir olan Jüpiter, sana orijinal bir hayat kurabilmen için çaba harcatıyor. Bu Yeniay’ın burcundaki bir misafir olduğunu düşünürsek, yarım kalan işlerini tamamlatabilir.

Akrep; Sabırlı gibi görünen toplumdaki tavrın, bu Yeniay dağılıyor. Bu süreçte sabırsız olduğunu öğrenecek ve çevrendekileri bu sabırsızlığın ile sınayacaksın. Havanın sabiti Kova burcunda gerçekleşirken Yeniay beklentilerini gerçekleştirmen için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu gösterebilir. Eğitim ve bu tarz konularda başarı kazanıyorsun.

Yay; İletişim anlamında dönüşümlerle dolu bir Yeniay seni bekliyor.  Kopuk ilişkiler, kardeşler, taşınma, iş değişimi gibi konularda radikal kararlar aldırtabilir. Bu süreçte bazı insanları yakından tanımana sebep oldu. Keskin konuşmalar olumlu adımlara vesile olabilir.

Oğlak; Yılın en orijinal Yeniay’ı olaylara bakış açında sana rasyonellik katarken, kendine olan güvenini de geri kazanmanı sağlıyor. Açılmaz gibi düşündüğün şans kapının anahtarlarını bu kez Yeniay sana hediye ediyor.  İş kurmak, terfi, yeni bağlantılar, ikili ilişkiler konusunda kararlı adımlar atmana yardımcı olacaktır.

Kova; burcunda meydana gelen Yeniay, maddi ve manevi kazanımları sana sunuyor. Yenilik senin göbek adın. Vereceğin kararlarda yeni bir ev düzeni, aşk ve yaşam anlamına gelen değişimler söz konusu olabilir.  Ek işler, para anlamında tatminkâr teklifler oluşurken bir yandan bekar Kova’lar kendi ruhlarına uygun kişiler ile tanışabilirler.

Balık; Yeniay’ın etkisi ile geçmişin tozlu sayfalarını kurcalarken, omuzlarındaki yükün aslında kalbinde olduğunu fark edeceksin. Kötüden iyi olmaz diyerek birçok kişiyi hayatımızdan azat ettiren Yeniay, Kova burcunun realist ve keskin bakış açısını sana da yükleyip, ilişkilerini yeniden gözden geçirmene sebep olabilir.

Zeynep Turan

12 Ocak 2017

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...