Yükleniyor . . .

28 MART KOÇ BURCUNDA YENİAY

Makale 06/01/2022

28 MART KOÇ BURCUNDA YENİAY

Gökyüzünde gümbür gümbür bir Yeniay etkisi var. Ateşten gömlek giyip cesareti fişeklerken herkesin yaşamını etkileyeceğini vurguluyor. Koç burcunda Yeniay meydana gelirken gökyüzü oldukça hareketli ve hızını hiç kesmiyor. Güneş’in etkisini yanına alarak ideal olmaya çalışıyor. Zihnimizi temsil eden Merkür’ün Koç burcundaki ziyareti iletişimde sivri tutumları artırırken dönüştürücü gezegen Uranüs ile bağlantı kuruyor ve aynı zamanda Venüs’ün Koç burcunda Retro hareketi ile şahsına münhasır davranmaya devam ettireceğini vurguluyor. Bu döngüde kimler öfkeli, kimler çileden çıkıyor, kimler beklentilerini gerçekleştiremiyor bizlere gösterebilir. Mart ayının içimizi şişiren, volkan etkisi yaratan, büyük hesaplaşmaları oluşturan, dünyayı da bir yandan farklı bir psikolojiye getiren unsurlarını ortaya çıkartabilir.

Hiç olmadık, aklımızın köşesinden geçmeyen, abartılı diyeceğimiz olayları, kişileri dünya kamuoyunun gündemine getirebilir. Bir yandan da gökyüzünün bu kadar ateş odaklı bir etkide olması, öğreten Satürn’ün Yay burcunda seyri ve tepe noktasıyla iletişim haline bakmak gerekecek. Haklar, adalet, din, din adamları, hayatı kolaylaştıran teknoloji sistemleri gibi konuların hepimizin gündemini aniden değiştirebileceğini vurguluyor. Tüm bu süreçte meraklı, hevesli, girişken, cesur bir sinerji taşıyabiliriz.

Ne zaman gerçekleşiyor?

28 Mart 2017 Salı günü, sabah 05:20 sularında anın yükselenini Balık yönetirken, Koç burcunda, 7 derece ile Yeniay meydana geliyor.

Etki alanları neler?

Liderler, yöneticiler, meclis, askerler, polisler, ordu mensupları. Yanıcı, patlayıcı, ateşli her türlü silah, kesici aletler. Spor ve sporcular, yarışçılar. Cerrahlar, doktorlar, mühendisler, demir çelik, inşaat sektörü, itfaiyeciler. İnovasyon, teknoloji, bilimsel çalışmalar.

Yeniay meydana gelirken yalnız değil!

Gökyüzü bu döngüde ateş grubunu lider konumuna getiriyor. Hava ve toprak grubunu kısıtlarken, su grubunun iyice kafasını karıştırıyor. Tüm bunların sonucu ise; hepimizin içindeki öfkeyi, tutkuyu, bitkinliği ve değişim arzusunu ortaya çıkarabileceğini de gösteriyor. İddialı olduğu kadar da küstah da olacak Yeniay değişim ve dönüşüm arasındaki farkı da ortaya koymayı hedefliyor.

Bu günler tarihe bir sayfa mı yazar?

Evet demek için oldukça nedenimiz olacak. Aynı zamanda ilişkilerimizde son 8 yıldır böylesini yaşamadım dedirtebilir. Tutkuların ve azmin savaşçısı Mars, Boğa gibi sabit bir burçta kendini sabitlemeye çalışırken, bir nebze de olsa hareket alanımızı daraltacak ve kararlarımızda aceleci tarafımızı bastırabilecek. Plüton’un Oğlak burcunda kendi kendine salınıyor olması ve Juno ile kurduğu bağ, ilişkilerdeki tatminsizliği gözümüze sokmaya hazırlanabileceğini gösteriyor.

Bildiğimizin dışında gerçekler aydınlanıyor

Gökyüzü bu döngüde iddialı bir konuma gelirken, dünya liderlerini kendi haklarında konuşturacak. Son 2 yıldır meydanlarda, aldıkları kararlarda ne kadar istikrarlı ya da istikrarsız olduklarını gözlemeyebiliriz.  Bu süreç bir nevi liderler ve halk arasında bir güven ilişkisini sorgulatabilir. Söylenenlerin aslında bir çözüme ulaşmadığı fikri bu Yeniay’ın görevleri arasında yer alabilir. Bu durum dünya liderlerinin birbirlerine meydan okumasını tetikleyebilir.

Anın yükseleninin su grubunda olması ve Türkiye’nin Ay Düğümü ile bağlantı kurması belli başlı korkularımızı tetikleyebilir. Aslında hepimizin kaygı düzeyinin ne kadar yüksek olduğunu fark edebiliriz. Değişim bu yılın mottosu ama bazı şeylerin hayatımızda bir anda değişmesi, çevremizdeki insanların benzer şeyleri yaşaması bizleri endişelendirebilir. Kendimizi her açıdan garantide hissetmek isteyebiliriz. Cesareti tetikleyen Yeniay, hamleler yaparken başını ve sonunu düşünmeden hareket etmemize neden olabilir.  Bu yüzden net yaklaşımlara ihtiyaç duyabilir, sırtımızı güven esaslı kararlılığa dayamak isteyebiliriz.

Şüphe insanı kemirir

Filme konu olan abartılı sahnelerin, mart ayının sonlarında hayatlarımıza birer senaryo gibi dahil olduğuna tanık olabiliriz. Hatta bu karelerin bilinçli ve sistemli olarak yaşamlarımıza sonradan aktarıldığından şüphe bile duyabiliriz. Sanki her şey kurguymuş gibi yaşadıklarımız garip gelebilir. Hem sosyal hem de toplumsal hayatta yaşadığımız bu ikilemler bir yandan da gökyüzündeki Venüs Retro’su ile perçinleniyor. Yeniay sırasında geri hareketine devam eden aşk gezegeni Venüs, yeni bir başlangıç arayışımızı tetikleyebilir. İddiasına iddia katmasının nedeni de Retro ile birlikte hareket eden diğer gezegenlerin durumudur (Merkür ve Uranüs). Sevdiğimiz ya da sevdiğimizi sandığımız ne varsa uzaklaşmak, sorgulamak, masaya yatırmak ve didiklemek isteyebiliriz. Eğer siz nostaljiye düşkün ve alışkanlıklarınızı değiştiremeyecek bir yapıya sahipseniz bu oluşumun desteği ile bu yeni dönemde bahaneler araya koyulsak da söküp atamadığımız her şeyi çözüp halledebileceğimizi görebiliriz. Eş zamanlı olarak ilişkisi sallantıda olan insanların kopuşlarına da tanık olabiliriz. Medyatik yüzlerin problemli ilişkilerine dair magazin haberlerinin ne kadar doğruluk payı olduğunu bu dönemde görebiliriz.

Hikayemizi baştan yazıyoruz!

Aynı zamanda görüntümüze, estetiğe, sağlığa, diyete bu yıl hiç olmadığı kadar fazla önem verebiliriz. Sadece fiziksel görünüş değil aynı zamanda stil olarak da farklı görünmek isteyebilir, yeni alışkanlıklar kazanabiliriz. Bireysel değişimler aynı zamanda sosyal ilişkilerimize de yansıyacaktır. Yeni arkadaşlar, yeni bir çevre, yeni bir ev, spor alışkanlıkları ve aktiviteleri yaşamlarımıza dahil edebiliriz.

Herkesin gerçek yüzü bu günlerde ortaya çıkacak!

Yukarıda bahsetmiştim; ilişkilerimizi güven sınavından geçirmek için ideal bir dönem yaşayabiliriz. Birilerinden emin mi değiliz? Şüphelerimizi bir türlü yenemiyor muyuz? Aklımızdan, kalbimizden geçen sorulara yanıt arayabileceğimiz gelişmeler yaşayabiliriz. Hırslı mı, sabırlı mı, anlayışlı mı, affeder mı, aldatır mı gibi gündelik akışı temsil eden konular Yeniay ile birlikte Büyük Kare açı sayesinde aydınlığa kavuşabilir. Gözünüzü dört açın ve bu döngüde başlayan maceraya 10 Nisan’a kadar tanık olmaya hazırlanın…

Etkisini ne zaman gösteriyor?

21 Mart’ta etkisini göstermeye başlayan Yeniay, 28 Mart’ı destekleyen bir gökyüzü ile Büyük Kare açı oluşturuyor. Öncü burçların iddialı yaklaşımları dikkatlerden kaçmayabilir. Öncelikle; Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarına sesleniyorum; bu süreç onları yakından ilgilendirebilir. Tüm dünyaya hâkim olacak kadar özgüvene sahip olurken bir yandan liderlik özelliklerini de ortaya çıkaracaklardır.  Eğer çevrenizde öncü grupta doğmuş yönetici, eş, sevgili, çocuğunuz, ailenizden birileri, para ilişkisinde olduğunuz kişiler varsa tepkilerinizi biraz daha düşünerek göstermenizde fayda var. Siz bu burçlardan biriyseniz bu günlerde aceleci olmayın ama zihninizde dönen söylemleri bir üslup geliştirerek ifade etmekten de korkmayın.

Ay günlüğü ajandanızda 28 Mart’ın altını çizin!

Bu cesur, cabbar, yıkan ama yıkarken bir şehri bin hayra açmaya hedefleyen Yeniay, tarihten izler bırakacak günler yaşamanıza zemin hazırlayabilir.  Olacakları bir yere not edin! Tarih kitapları ve tarihçiler bu yaşadığımız dönemi kayıt altında tutan gelişmelere işaret edecektir. Medeniyetler, dünya mirası, kültürel yapılar ve ülkemiz adına çok önemli değerlerin aynı zamanda dünya gündemine taşıyacağını vurguluyor. Bu konularda ortak kültürü temsil eden sergiler, toplantılar, organizasyonlar kader birlikleri gibi konuları ve ülkelerin tarihi geçmişini bir araya getirebilir.

Kimler Konuşulacak?

HDP (Terazi Burcu)

Selahattin Demirtaş (Koç Burcu)

Angela Merkel (Yengeç Burcu)

Almanya (Oğlak Burcu)

Rusya (Oğlak Burcu)

Putin (Terazi Burcu)

Suriye (Koç Burcu)

Galatarasay (Terazi Burcu)

Yapılacaklar Listesi:

Burcunuza özel yazdığım cümleleri okuduğunuz zaman hayatınızla ilgili aklınıza ilk gelen konu için harekete geçin ve hayatınızda bulunan sorunları teker teker çözmeye çalışın.

KOÇ: Adım atmaktan korkmayın!

BOĞA: Mutlu olmak için risk alın!

İKİZLER: Sevildiğinizi hissetmediğiniz yerde durmayın.

YENGEÇ: İnsanların birbirine yaklaşımını gözlemleyin.

ASLAN: Haddini aşanlara sözünüzü sakınmayın.

BAŞAK: Size ihtiyacı olanların yanında durun.

TERAZİ: Kabullenmek kendinizi kandırmaktan daha yapıcıdır, unutmayın!

AKREP: Yeni bir başlangıç için kendinize fırsat verin!

YAY: Sağlıkla ilgili girişimlerinizi ertelemeyin.

OĞLAK: Geçmişi artık geçmişte bırakmalısınız.

KOVA: Yeniliklere açık olmalı ve kendinizden desteğinizi esirgemeyin.

BALIK: Şüphe duyduğunuz herkesi, her şeyi hayatınızdan çıkarmakta tereddüt etmeyin.

Bu yazıyı en az 4 kere okumanızı ve whatsapp butonundan sevdiklerinizle paylaşmanızı tavsiye ederim. Herkesin hayatında değişimini istediği bir alan mutlaka vardır. Eğer siz bir adım atmazsanız, kimsenin sizin için yapacağı bir şey kalmaz. Önce kendinize inanın ve hedeflerinize yönelin. Yaşam mutlaka size gereken desteği verecektir.

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

16 Mart 2017

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…