Yükleniyor . . .

25 MAYIS İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Makale 06/01/2022

25 MAYIS İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Yılın, hava grubunda gerçekleşecek ikinci Yeniay' ı bizi bekliyor. Entelektüel faaliyetleri destekleyecek, iletişim becerimizi kuvvetlendirecek, yüreğimizdeki cesareti tetikleyecek, kalıcı değişiklikler yapmak için hayatımızda cesur atılımlar yapmamıza vesile olacak bu Yeniay etkisine hazırlık yapın. Eğer böyle bir sürece hazır değilseniz kemerlerinizi sıkı sıkı bağlayın çünkü hızına bedenen, duygu ve düşünce olarak yetişmek zor olacak. Seyahatler, toplantılar, şık insanların bir araya geldiği ortamları bir yandan oluştururken, engellerin artık aşıldığı bir dönemi de başlatıyor. Bu konularda çıkan fırsatları olumlu anlamda değerlendirmek de mümkün olacak. Sosyal alanları geliştiren İkizler burcundaki Yeniay, eğitim konusunda hedeflerimizi belirmememize yardımcı oluyor. Kendilerini bu konuda eksik ya da yarım hisseden, bir türlü ortaya becerilerini koyamayan, sonuçlandıramayan kişiler için de gökyüzünün inanılmaz fırsatları olacaktır. Aynı zamanda ilişkilere de etkisini hissettirecek olan Yeniay, değişken burçlar olan İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarına tutku, kıskançlık ve cinselliği aşılarken, sabit burç olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarına da cinsel sorunlar yükleyecek.

Değişken burçların yaşadıkları ilişkilerde son 2,5 yıldır yaşanan problemleri biraz daha çözmelerine yardımcı olurken, küsenleri de barıştırmayı planlıyor. Tabi işin içinde kıskançlık ve şüphe yoksa! Özellikle iş yoğunluğu çok fazla olan çiftler birbirlerine çok daha fazla zaman ayırırken, bir taraftan da tutku ile karışık kıskançlık sorunları baş gösterecek.

Evli olan sabit burçlara ise maddi sorunlarını ve ödeme krizlerini çözmelerine yardımcı olurken, şehir değiştirmek, çocuk sahibiyseler okul değişikliği gibi konuları gündeme getirecek. Eğer 2016 Aralık ayından itibaren eşinizle cinsellik üzerine sorunlarınız var ise bu gerçekten kaçmadan bir an önce konuşmanız ve gerekirse profesyonel destek almanız size oldukça yardımcı olacak.

 Ne zaman gerçekleşiyor?

25 Mayıs, 4 derece ’de Türkiye saatiyle 21: 46’da İkizler burcunda Yeniay meydana geliyor. Anın yükselenini Oğlak yönetirken, Yeniay’ın ev sahipliğini 5. ev yapıyor.

Kimler eşlik ediyor?

Bu Yeniay'ın gündemine hâkim olan sadece İkizler burcu değil, Satürn ile karşıtlık yapıyor ve aynı zamanda Jüpiter’in varlığı süreci destekliyor. Natal haritalarda Yeniayın kalitesini ise aynı zamanda Jüpiter belirliyor. Bu dönem gökyüzünde üç farklı gezegenin Retro halinde olduğunu unutmayalım. Ay düğümlerinin Aslan-Kova aksında hareket etmesi aynı zamanda bu sıralar gökyüzüne hava grubunun hâkimiyetinde olduğunu gösteriyor. Gökyüzünde Yeniay gerçekleşirken, kalitesini yükselen Oğlak yönetiyor demiştim. Oğlağın o cesur, kararlı, baskın adeta bir mücevher gibi parlamak isteyen ruh hali olduğunu unutmamakta fayda var. Bunu da yaşamda aradığımız kaliteye yansıtıyor olacaktır. Gecelerin uzun, gündüzlerin kısa geçecek bir dönemin de habercisidir. Yeniayın etkisi Türkiye içinde oldukça önemli.

Yeniay’ın görüntüsünde yer alan yarım hilal kapılarını sadece belli konulara açmıyor. Jüpiter ile Astra’nın oluşturduğu 90’lık fedakârlık yapma eyleminin çok yüksek olacağını gösteriyor. Göz önünde insanların eski ilişkilerine ya da eşlerine sahip çıktıklarını, yeniden ilişkiyi ateşlendiren süreçlerin başladığını da gösterecektir. Eski dosttan düşman olmaz deyimine eş olaylar yaşayabiliriz. Bu kadarla sınırlı kalmıyor. Mars, Satürn ile iletişim kurarken iş ortamında özellikle istemediğimiz pozisyonlarda kalabileceğimizi işaret ediyor. Özellikle 23-27 Mayıs tarihinde önemli toplantılarınız varsa dikkatli olmanızı öneririm. Bu tarihleri de not almanızı tavsiye ederim.

Söz sahibi, cesur ve kararlı bir Türkiye!

Türkiye’nin Natal haritasında Ay, İkizler burcunda konumlanıyor. Ayın konumu ülkemiz için beyaz bir sayfanın olumlu anlamda açıldığını işaret ediyor. Yılın başındaki gibi cesur akla gelmeyecek olayları tetikleyebileceğini ancak el birliği ile çok sesliliğimiz sayesinde üstesinden hızlıca gelebileceğimizi gösteriyor. Dünyanın hatta daha çok Avrupa’nın bizi konuştuğu günlerin yakın olduğunu işaret ediyor. Gecen sene aynı dönemlerde yaşanan olumsuzlukları tamamen unutun. Bu sefer cesur kararları, dikkat çekici mesajları, sınırlar hakkında aldığı yeni yaptırımları ile söz sahibi ve bir o kadar cesaretli olduğunu gösterebilir. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanını ilgilendiren oluşumları da işaret ediyor. Bu oluşumlar medyayı ve sosyal hayattı merkezine alırken insanları da birebir etkileyecektir. Üst üste yapılan açıklamaların Dünya basınında ve Avrupa’da ses getireceğini işaret ediyor.

Hangi alanları etkiliyor?

Toplumda; Yeniay, İlişkileri ön plana alacak, egonun tamamen bertaraf olacağı ve art niyetli insanların gerçek niyetlerinin ortaya çıkacağını vurguluyor. Cesur, denenmeyenin yapıldığı, girişimci, keskin karakterlerin sivrildiği bir dönemi vurguluyor.

Basında; Medya sektöründe birçok yeniliğe ve girişime de dikkat çekecektir, bu süreç. Bu sektörde uzun zamandır belirsiz kalan konulara çözümler oluşturmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda farklı nedenlerden dolayı tutuklu olan ya da farklı süreçler yaşayan gazetecileri de yeni bir konjonktürün beklediğini vurguluyor.

Sosyal yaşamda; çalıştığınız ortamda, ailede, yakın çevremizde, arkadaşlarımız arasında bizi yoran insanların varlığı artabilir ama genel anlamda olumlu etkisi olan Yeniay heyecanını her anlamda kaybetmiş kişileri olumlu anlamda destekliyor. Yeni gelişmeler, girişimler ve oluşumlar insanların yaşamlarında hızı ve heyecanı bir araya getirecektir.

Yaratıcılık; hedefleri belirlememize yardımcı olan, Tepe noktasında yer alan Akrep burcu olacak. Sabit fikirli olmanın aksine bir tasarımcı edasıyla herkese yeni yeni sorumluluklar, görevler ve kararlar almayı sağlayabilir.

İletişim; çözülmeyen konuları, yıllardır süren küslükleri, söz sahibi aileler arasında devam eden husumetlerin sona ermesini, olmaz derilen şeylerin çözümleneceğini işarete ediyor.

İnovasyon; teknoloji dünyasında ve sosyal medya mecralarında yeni uygulamalar ve ilkler olabilir.

Yeniay’da

In’ler; iletişim, teknoloji, beslenme, estetik, seyahat, meditasyon ve bu tarz konular, ev düzenlemeleri, hiç aklınıza gelmeyen insanlar ile karşılaşmalar, entelektüel faaliyetler.

Out’lar; dedikodu, kıskançlık, aşırı meraklı haller, yeni yerler keşfetme, taklit etmek.

Kimler Konuşulur?

Amerika; uluslar arası ilişkileri, Türkiye ve Suriye’nin sınırları, incirlik üstü

Rusya; uçak kazaları, teknoloji sorunları, siber saldırılar

Trump;  Ortadoğu’dan başlayıp Çin’e kadar uzanan kararları  dünyada yaratacağı yankı ve karışıklık

Hangi meslekler popüler?

Tasarımcılar, yazarlar, müzisyenler, oyuncular, senaristler, moda dünyası

Hatırlatma

Siyasette; Satürn ve Mars gibi mücadeleci gezegenin değişken etkide kalması Rusya ve Amerika gibi dünya devi ülkelerin ve yöneticilerinin birbirlerine meydan okuyacağını işaret ediyor. Akıllara gelmeyen fikirleri dünyanın merkezine çekebilirler. Moda dünyasında ise; 80’lerin önemli markaları, dünya devleri olan isimlerin tarihin tozlu sayfalarına karışacağı bir dönemin başlangıcını işaret edebilir.

Burçlara Etkisi

Koç: Zekice konuşmalar, kardeşler arasında hakimiyet, eğitimde başarıyı tetikliyor.

Boğa; Yatırım, yeni bir anlaşma, ortaklı işlerde olumlu gelişmeler var.

İkizler: Yeni bir aşk, yeni bir kariyer ve fiziksel görüntüde değişim için ideal zamanlar.

Yengeç: Eski ilişkilerin hareketlenmesi, yaz başlarken sağlığa verilen önem, yaşamı baştan kurgulamayı getiriyor.

Aslan: Sosyalleşmek, grup içinde göz önünde olmak, yardımsever olmak ve evcil hayvan duyarlılığı artış gösteriyor.

Başak: Büyük girişimler, ün kazanılan işler ve çevreyle birlikte yeni insanları yaşamınıza katıyor.

Terazi: Seyahatler, farklı kültürler ve yeni oluşumlar içinde olmak. Yüksek eğitim için fırsatlar oluşabilir.

Akrep: Miras, baba topraklarına dair paylaşımlar, kredi ve borçlanmada iyileşmeler, para kazancı.

Yay: Yeni bir ilişki, evlilik teklifi, ev ya da iş ortamında düzenlemeler ve pozitif bir bakış acısını oluşturuyor.

Oğlak: İş çevresi ve kararlarda netlik, medya ve basın işlerinde başarılar ve teknolojiye hâkim olmak ön planda olacak.

Kova: Sevgili ya da eş ile birlik olma, farklı camialarından insanlarla tanışma, sosyal ortamın hareketlenmesi, cazibeli görünüş.

Balık: Aile, ev düzeni, büyüklere saygı, küçüklere sevgi, kısa ve keyifli yolculuklar ve küslerin barışması meydana getiriyor.

Not; İkizler burcunda gerçekleşecek Yeniay 2016 yılının  tam bu  tarihlerinde neden karışklıklar yaşadık, hayatımızda ve toplumda neleri göremedik? Tüm bu soruların cevapları bir bir gün yüzüne çıkacak. Size tavsiyem bu dualı günlere açılacak bugünde, geleceğe odaklanmanız, eğer sizi üzenlere odaklanırsanız kalbiniz bir şekilde beddua eder ve umuda yer kalmaz. Unutmayın Güneş ve Ay  her gün bıkıp usanmadan farklı farklı ışıklarıyla yeryüzünü aydınlatıyorsa yaradanın bir bildiği vardır.

Zeynep Turan

09-05-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…