Yükleniyor . . .

21. YÜZYIL KISKANÇLIĞA FORMAT ATIYOR

Makale 09/01/2022

21. YÜZYIL KISKANÇLIĞA FORMAT ATIYOR

21. Yüzyıl bize farklı tecrübeler yaşattı.  Yaşatmaya da devam edecek. Çünkü gezegenler el ele tutuşup Kova burcuna geçerken, dünyanın dönüşünü daha da hızlandırmayı planlıyorlar. Hayatımız hiç olmadığı kadar hız kazandı.  Bu yetmiyormuş gibi birde farklı bir boyuta doğru yönelmeye başladı.  Gündelik yaşamlarımızın her alanında karşımıza çıkan kıskançlık duygusu da bu konuda içinde bulunduğumuz döneme ayak uydurmaya başladı.

Gelin hep birlikte, bu konuda gökyüzünün işaretleri neler ifade ediyor onlara bakalım.

Plüton’u Akrep Olanlar Kendilerini Tanıyamayacaklar

Kıskançlık konusunda karşımıza çıkan en belirgin astrolojik inatlaşma 1984-1995 yılları arasında doğanları kapsıyor. Neden bu yılları kapsıyor diye soracak olursanız, öncelikle bu yıllar arasında dünyaya gelenlerin, Plüton’u Akrep burcunda. Bu kişilerin, Plütonları önümüzdeki yıllarda Satürn’le (Kova) kare açı yapacak. Şöyle anlatmak gerekirse, 1984-1995 arasında doğanların natal haritalarında, nefsi ve arzuları temsil eden yer altı gezegeni yatıyor. Bu yeraltı gezegeni, korkularınızın ve takıntılarınızın yerini değiştirirken, kendinizi çok daha farklı bir şekilde ifade edecek, yapmam dediğiniz birçok şeyi yaparken kendinizi bulacaksınız.

2021 yılında özellikle şüphe, kuşku, merak ve yönetme duygularınız, hiç olmadığı kadar yükselebilir.

Uranüs’ü Akrep Burcunda Olanlar Bir Adım Öne Çıksın.

Kıskançlık anlayışı tamamen değişecek diğer bir jenerasyon ise 1975-1982 yılları arasında doğanlar olacak. Eğer bu yıllar arasında doğduysanız, Uranüs’ünüz, Akrep burcunda hareket ederken dünyaya geldiniz demektir. Bu da şu anlama geliyor; 2021 yılında gerçekleşecek gezegen hareketlerinden nasibini alanlardan olacaksınız. Her ne kadar, kendinizi bugüne kadar kimseyle kıyaslamamış olsanız da 2021 yılından itibaren baştan aşağı huyunuz değişiyor. Özelikle tahammülünüz azalıyor.

Beklentiler Değişiyor!

Unutmayın haritanızda devrim gezegeniniz Akrep’te kaldı. 1 buçuk yıldır kendinizi köşeye sıkışmış hissettiren Uranüs karşıtlığından geçiyorsunuz.  Bunun üstüne birde Satürn Kova seyrinin, omuz hizasında hareket etmesi geliyor. Bu durum, sanki tüm doğrularınız değişirken, dünyaya kafa tutmaktan bıkıp yorgunluklarınızı daha çok hissetmenize sebep olacak. Sevgi beklentiniz daha da yükselecek. Eğer ki bu anlattıklarımın içine zaten çoktan düştüm diyorsanız, sevilmeye duyduğunuz ihtiyacı çevrenize fark ettirirken, sevdiklerinize karşı ilk defa maddi kısıtlamalarda bulanacaksınız. Ömrü hayatınızda daha önce yapmadıklarınızı yaparken, soğukkanlı olduğunuzu da fark edeceksiniz.

Satürn Akrep Olanlar Akıl Oyunları Oynatacaklar

Satürn, Akrep burcunda doğanları yakından ilgilendiriyor. 1953-1956 yılları arasında doğanların, aile ve kardeşleri ile arasındaki sitemler kıskançlığa dönüşecek. 1962- 1964 yılları arasında doğanlar ise, ilgi bekleyenler ve kabuğuna çekilenler arasında yer alacak. 1969-1972 yılları arası doğan Akrepler ise, çocukları arasında denge kurmaya çalışırken, kıskançlıkları net bir biçimde fark edecek. 1975-1978 arasında Satürn, Akrep döngüsünde doğanlar ise önümüzdeki yıllarda Satürn Kova seyrinden etkilenecek. Bu seyir, sizi ayrılık noktasına getirecek kadar büyük kıskançlık etkilerini beraberinde getirebilir dikkat edin. 1982-1985 yılları arasında doğanlar ise kendilerini ilk defa başkaları ile kıyaslayıp, farklı bir hayata, şehre hatta yeni bir çevreye girebilir. Kendinize olan güveniniz, değişenler arasında yer alabilir.

Kıskançlık Nerelerde Karşımıza Çıkacak?

Öncelikle 2021 yılında, yenidünya düzeninde kıskançlık rasyonel bir boyutta olacak. Yani bundan sonraki kıskançlıklar, karşımıza somut olarak değil, soyut olarak çıkacak. Hep öyle değil miydi dediğinizi duyar gibiyim.

Evet kıskançlık hep hayatımızda vardı. Olmaya da devam edecek. Özellikle de iş dünyasında karşımıza çıkacak. Eskinden insanlar birbirlerinin evini, arabasını ve kıyafetini kıskanırdı değil mi? Şimdilerde ise insanlar birbirlerinin kariyerlerini, yeteneklerini, emeklerini, popülaritelerini kıskanır hale gelecek. Bundan sonra çalışma ortamınız ve kurumsal hayatınıza dikkat etmenizde fayda var, gökyüzü buna işaret ediyor.

Geleneksel Kıskançlıklar Rafa Kalkacak

Dünyanın daha hızlı bir boyuta doğru ilerliyor oluşu, gerçekten hayatımıza etki ediyor. İnsanlar artık sosyal medyada bile birbirlerini kıskanır bir hale gelecek. Eskiden böyle bir durum söz konusu değildi. Tabii ki kıskançlık vardı. Buna yok diyemeyiz fakat boyut olarak farklılık vardı. Ulaşabileceğimiz, elde edebileceğimiz somut şeyleri kıskanırdık. Ama şimdi öyle değil. İçerisinde bulunduğumuz 21. Yüzyıl formunda, saygınlığın kıskanıldığı süreçleri yaşayacağız. Çünkü saygınlık, eskisi kadar kolay kazanılmayacak. Geleneksel kıskançlıklar, bundan böyle rafa kalkacak.

Geleceğe Bakın ve Kıskançlıktan Uzaklaşın

Bu süreçte size her gün yazmaya çalışacağım. İşinize karışmak istemem ama arada duygularınız değişip de hayatınızı büyük değişime götürecekseniz. Haritanızı yakından tanımaya çalışın. Eminim ki işinize çok yarayacaktır. Kıskançlık duygusu hissettiğiniz, barındırdığınız anda içerisinde bulunduğunuz düşüncelerden uzaklaşmanın zor olduğu günler kapınıza dayanırsa bu satırları hatırlarsanız. Yenidünya düzeninin dayatmalarının içine düştüğünüzü hatırlayın. Yüzünüzü geleceğe çevirin. Çünkü gelecek, sizi sıkıştıran kıskançlık duygusundan çok daha çabuk bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacak, sizi çözüme ulaştıracaktır.

NOT: 2021 yılında var olmayı yeniden keşfedeceğiz. Bunu uzun uzun anlattığım yeni kitabım ‘’2021 Var Olmak’’ da detaylıca bulabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

09.12.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…