Yükleniyor . . .

21 HAZİRAN MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA

Makale 06/01/2022

Merkür Yengeç Burcunda

21 Haziran itibariyle Güneş ile beraber Yengeç burcuna geçiş yapacak olan gökyüzünün iletişim gezegeni Merkür herkese katmerli duygular yaşatmayı planlıyor. Bu sefer yanına Güneş’ in gücünü de alarak hareket edecek olan iletişim gezegeni duygularda derin dalgalanmalara sebep olacak. Geçmiş günlerin çok daha fazla yad edileceği bu süreç hislerin tekrar gözden geçirilmesine neden olurken, pişmanlıklar, keşkeler, yarım kalmış hikayeler tekrar tekrar hatırlanıp hatta düzeltilmeye dahi çalışılacak. Yılın başından bu yana boşanma kararı alanların aklını karıştıracak gelişmeler olurken, 2016 yılında boşanmışlara da bazı konuları ve sorumlukları yeniden gündeme getirerek çözdürmeye çalışacak.

Gökyüzünün konuşmayı, iletişim yöneten gezegeni bu sefer su burcuna geçerken, hemen arkasında da Güneş’in ona eşlik etmesinden güç alacak. Bu da demektir ki bu süreçte medeni durumunuz ne olursa olsun, Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçlarıysanız 26 Temmuz’ a kadar ilişkileriniz gündemi oluşturacak. Öyle ki uzun süredir görmediklerinizle görüşecek, hatta küs olduğunuz insanlarla bir şekilde aynı ortama gireceksiniz. Tabi bu söylediklerim öncü burçların başına gelecek, tüm burçları etkilemeyecek desek yanlış olur. 28 Haziran’ da iletişim gezegeninin, mücadele gezegeni ile su burcunda buluşması ülkemizi, dünyayı yakından ilgilendirecek olayları art arda yaşayabileceğimizin de habercisi! 2013 yılında Türkiye gündeminde oluşan benzer tablolarla da karşı karşıya kalabileceğimizi vurguluyor.   Sporcuları, transferleri yeni başlayan projeleri, otomobil firmalarını, ilaç sektörünü  yakından ilgilendirirken çocuklarla ilgili daha korumacı olmamız gereken günlerinde habercisi!

Olaylar geliyorum demeden gökyüzü sinyallerini verir!

Merkür’ün meydan okuyacağını tutulmalardan sonra en sert Dolunay 9 Temmuz’ da gerçekleşirken yine belli başlı konularda akıl almaz olaylar yaşanacağını da işaret ediyor. Her ne kadar tatsız gibi görünse de bu durum belirsizliklerin dağılacağının da habercisi!  İç dünyamızla oldukça ilgilenirken düşünme tarzımızda olumlu anlamda değişimler yaşayabiliriz. Kişisel tecrübe ve deneyimlerimizi ön yargılardan arındırıp tekrar ele alırken hislerimizi de tekrar gözden geçirebiliriz. Merkür’ ün Yengeç burcundaki hareketi sırasında özel hayatımızda ve ikili ilişkilerde mantık geri planda kalırken, iş hayatına yansıması ise son derece mantıklı olacak. Sorun yaşadığımız kişilere karşı davranışlarımız değişebilir, hassas bir dönem yaşayabiliriz. Mistik konulara da dikkat çeken gökyüzü, soyut olguları bir anda hayatların merkezine oturtabilir. Aynı zamanda kendimizde eksik olarak gördüğümüz, tamamlama konusunda zorluk yaşadığımız konularda da bizi cesaretlendirecek olan Merkür hareketi, daha önce yapmaya cesaret edemediğimiz durumlar içinde gerekli güveni bize sağlayacak. Özellikle utangaçlık, alınganlık, yanlış anlama gibi durumlar çok daha net ortaya dökülürken, üstesinden gelinmesi için de çıkış yolları sunacak. Bu döngüde daha çok kitap okuyabilir, hislerimizi yazı ile anlatmayı tercih edebiliriz. Depresyon duygusunun da yaygın olacağı bu döngüde kendisini dış dünyaya kapatanın çok daha zorlanacağını işaret eden gökyüzü bizlere tekrar zihnimizi kontrol altına almayı öğreteceğini de vurguluyor.

Akıl ile hisleri çarpıştırmaya niyetli olan zekâ gezegeni Merkür, kendini kontrol edebilene de kazandırmayı amaçlıyor. Herhangi bir konu üzerinde inatlaşma ve sert duruşlar kazanmanın önüne geçebileceği gibi düşünmeden konuşmanın da ağır bedelleri olabilir. Aidiyet duygusunu doğru alana yönlendiren çoğu kişinin yüzünü güldürecek olan Merkür, güven duygusunu da hak edene vermemiz gerektiğini gösterecek.

Yengeç burcundaki Merkür’ ün planları nelerdir?

  • Gündemin bir anda değişmesine neden olan Merkür, görev dağılımının iyi yapılmadığı organizasyonları birbirine karıştıracak.
  • Detayları insanların gözlerine sokarken, kafasını devekuşu misali toprağa gömenlere de kalıcı bir ders verecek.
  • Uzun zamandır cesaret edilmeyen konulara da el atacak ve gerekli özgüvenin sağlanmasına yardımcı olacak.
  • Karar alma mekanizması çok daha hızlı hareket ederken duygular askıya alınamayacak.
  • Duygusal kararlar ön planda olacak.
  • Aidiyet, aile, sahip olunanlar var olan tüm güçle korunacak.
  • Geçmişin aslında geçmediği fark edilip unutulmayan konular tekrar ama tekrar açılacak.

Merkürün yengeç burcundaki seyrinde en sıkıntı çıkaracağı günler?

  • 24  Haziran  Ay-Merkür  ilişkisi
  • 25 Haziran Merkür-Mars kavuşumu

Bugünler dünyada kazaların olabileceğini, yangınların, patlamaları, hava yollarınnı, uçakların, elektirik aksanla ile çalışan tüm toplu taşıma araçlarının, kalp hastalarının, dolandırıcılık gibi konuların daha çok ön plana çıkacağını işaret ediyor.

Duyguların sınır tanımayacağı bu ay araştırmacı ruhlarda kendilerine yeni bir bilgi kapısı aralayabilir. Her şeyden önce bilgi açlığını gidermek isteyen kişiler bu döngüyü çok iyi değerlendirmeli. Ayrıca Merkür’ün en aktif olduğu 21 Haziran’ dan 6 Temmuz’ a kadar ki süreçte sizden gizlenenleri de öğrenebilir, hiç ummadığınız kişilerin hayatınıza girdiğine şahitlik edebilirsiniz.  Bu süreçte unutkanlık ve hırsızlıklarında artabileceğini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Not: 21 Haziran - 6 Temmuz tarihleri arasında mutlaka günlük ve haftalık burç yorumlarınızı okuyun. Hatta düzenli görüştüğünüz en sevdiğiniz kişilere de okutun. Merkür' ün tutukluğunun üstesinden gelebilemek için kontrolü elden bırakmayın. Gökkube akıl tutulmasına doğru akarken ben hep sizin yanınızda olacağım.

Siz de burcunuzu belirterek yazının altına yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

15.06.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…