Yükleniyor . . .

21 ARALIK GÜNEŞ OĞLAK BURCUNDA!

GÖKYÜZÜ DİZGİNLERİ ELE ALIYOR!

Bazı zamanlar vardır; seçimlerimizin, kararlarımızın, hiçbir önemi yoktur. Olayları hayatın akışına bırakmaktan daha iyi bir seçenek kalmaz. İşte 2017’ye böyle bir gökyüzü ile giriş yapıyoruz. Bir yanda öncü Oğlak burcundaki Merkür geri hareketi, kirli çamaşırları dökmekte usta Plüton ile yakınlaşmaya başlıyor. Diğer yanda “hala umut var” diyerek şaşkınlığımızı körükleyen Satürn-Uranüs 120’liği. Ve 2017’ye darbesini vuracak Jüpiter-Uranüs mücadelesi. 2016 gibi bir yıla sıradan bir vedada bulunacağımız aklımızın ucundan bile geçmemişti. Önce ateş ruhuyla hem seyreden hem de seyredilen olacağız.

2016’ya geri sayım başladı!

21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve hepimiz için büyük bir değişim döneminin başlangıcını yapıyor.  Yılın en uzun gecesi, küresel bir değişime sahne oluyor. Dünyanın Kuzey Yarım Küresi için Kış, Güney Yarım Küresi için Yaz mevsimi başlangıç yapıyor. Oğlak döngüsünün öncü ruhuyla başlangıcı, ilerlemeyi, geleceğe yönelik hareket etmeyi temsil ediyor.  Oğlak burcuna geçen Güneş’in haritasındaki gezegen konfigürasyonları, etkisini mart ayındaki ekinoksa kadar etkisini koruyacaktır.

Güneş’in Oğlak burcuna geçtiği anın haritasında Mars, Neptün ve Chiron’un Balık burcunda konumladığını görüyoruz. Bu üç gezegenin konumu empati duygusunu, iç dünyamıza dönmeyi bize hatırlatırken; gerçeklerden kaçma, körü körüne fanatikçe fikirleri ve bilinçli aldanmayı da ön plana çıkaracaktır.

Medyayı yılın son günlerinde çok konuşacağız!

Jüpiter, Terazi burcunda bu dönemde pek huzura kavuşamıyor. Bu döngüde yavaş yavaş etkisini göstermeye başlayan Jüpiter Terazi döngüsünün en önemli transitlerinden biri, Jüpiter-Uranüs karşıtlığı hava ağırlıklı temaları ön plana getirirken, arka mesajında gökyüzü ve özgürlük yatan konular daha çok gündeme gelebilir. Jüpiter ve Uranüs’ün karşıtlığı bilhassa medyayı etkileyecektir. Sistemin en tepesine çıkma mücadelesini körükleyen bu süreç, para ve iş piyasalarını da yakından ilgilendiriyor.

Değişim bizimle başlıyor!

Öncülerin mücadelesine yakından bakalım. Jüpiter bir yandan Uranüs’e kafa tutarken bir yandan Plüton ile de geçinemiyor. Plüton ve Uranüs 90’lığı 2012 yılından beri dünyayı zorlarken, bu kervana henüz katılan Jüpiter bize hayat dersleri vermeye başladı bile. Kirli ideolojilerin dünyasında, Jüpiter bireyden yola çıkarak toplumsal bir reformun gerekliliği konusunda fikirlerimizin çoğalacağına işaret ediyor. Önümüzdeki engelleri görmemiz konusunda aydınlanırken, mutlak bir güç tarafından kontrol etmeyi kabul etmemeye başlıyoruz. Bu zor bir süreç… Çünkü dünyaya yıllardır hükmeden radikal fikirler miadını doldurmaya başladı. Yeni bir devir başlıyor. Ama bu çöküş birilerini çok kızdırıyor. Gücünü korumak isteyenler, yeni dünya düzeni altında kendi çıkarlarını korumaya devam etmek istiyor. Özünde değişenin sadece görüntüden ibaret olduğunu anlıyoruz. Bizi korkutan gelecek artık daha net. Bu da bize önümüzdeki günlerde ne yapmamamız gerektiği konusunda fikir verecek.

Yeni düzenlemeler finans piyasalarındaki çöküşü engelleyebilecek mi?

Satürn 2017’ye girmeden bir sürpriz yapıyor. Yay burcundaki hareketinden bu yana ilk kez Uranüs ile iletişim kurarken, Satürn-Uranüs 120’liği siyasi arenaya milli güvenlik meselelerini, muhafazakar fikirleri ve şaşırtıcı değişimleri gündeme getiriyor. Para piyasalarındaki krizi yönetmeye yönelik adımlar özellikle ticari anlaşmalarda yeni düzenlemelere gidilebilir. Yatırıma teşvik amacıyla bu alanda da yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. 2008-2012 Küresel Mali Krizinde fitili ateşleyen Satürn-Uranüs karşıtlığı olmuştu. Bu sefer iki gezegenin arasındaki yapıcı etkileşim daha olumlu gelişmeler işaret ediyor.

2016 sakin bitmeyecek!

29 Aralık’ta gökyüzünün asi çocuğu meydanlara iniyor. Uranüs’ün Temmuz’un son günlerinde başlayan geri hareketi bugün sona eriyor. Fakat bir gezegenin geri hareketi bittikten sonra gölgeli konumu başlar. Beklenmedik değişimlere liderlik eden Koç burcundaki Uranüs tam olarak düze seyrine geçmeden şaşkınlık yaratacak olayları tetikleyebilir. Ayaklanmalar, bağımsız çıkışlar, kopuşlar, nükleer ve teknoloji alt yapılı sorunları gündeme taşıyabilir. Yılın son günü öne çıkacak olaylar “teknolojiyi gerçekten doğru mu kullanıyoruz?” sorusunu sordurtacaktır. Üretmeden tüketmenin sert sonuçları, bu yıllarda sanki daha hızlı dönüyormuş gibi gözüken dünyanın ezip geçtiklerini gözler önüne serecektir.

17.12.2016

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Astrolog Zeynep Turan

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...