Yükleniyor . . .

2024 MERKÜR BALIK BURCUNDA

İletişim gezegeni Merkür, 23 Şubat’ta Balık burcuna geçecek. Son burçta hareket eden Merkür, 10 Mart tarihine kadar su burcunda hareket edecek.

Haberleşme gezegeni son burçta hareket ederken; iletişim dilimimizi biraz olsun yumuşatacak. Uyum sağlamak, ılımlı olmak isteyeceğiz. Hızlı dönen dünyada hızlanmak isteyenlerden olmak istemeyeceğiz. Tabii Merkür, Ay’dan sonra en hızlı burç değiştiren gezegen olduğu için bu durum sadece 16 gün sürecek.

Her Şeye Rağmen Gerçek Peşimizi Bırakmayacak

İletişim gezegeni, su grubunun en mistik burcunda konumlanırken, önce mantık değil, duygu diyeceğiz. Objektif olmak her zamankinden daha zor olurken, hislerimizin esiri olacağız. Aklımız, kalbimiz, duygularımız karışacak. Balık, değişken bir burç olduğundan dolayı bu döngüde fikirlerimizin de değişken olabileceğinin altını çiziyor gök kubbe… Gerçeklerle yüzleşmekten her ne kadar kaçsak da Merkür, bizlere acımadan gerçekleri tek tek önümüze getirecek. Nitekim, kaçtıklarımızdan sınanmıyor muyuz? Merkür Balık burcunda bu sefer neden mübalağa ediyor derseniz; Satürn gibi öğreten, zorlayan gezegen ile haberleşme gezegeni yan yana gelecek. Drama en yüksek oktava çıkarken, en ters köşe olaylarla da bu 15 günde karşılaşabiliriz.

Merkür Balık Seyri Hangi Konuları Ön Plana Çıkaracak?

 • Saklanılan gerçekler ortaya çıkacak.
 • Dalgınlıklar ve unutkanlıklar artabilir.
 • Dedikodular artacak.
 • Mantığımızı arka plana alacağız.
 • Alınganlıklar ve küslükler bu döngüde artabilir.
 • Beslenme bozuklukları ortaya çıkabilir.
 • Uyku problemleri baş gösterebilir.
 • Düşüncelerimizi net bir şekilde ifade etmekte zorlanabiliriz.
 • Göz hassasiyetleri artabilir.

Gözlerini Aç, Bunun Tekrarı Yok!

2024 yılının efsununu anlamak tahmin ettiğimizden de zor olacak. Zaman akıyor, gezegenler hızlanıyor, olaylar ise bir türlü durulmuyor… Arka arkaya hızla değişen gündemle birlikte, kendimize yetişmekte zorlanacağız. Dijital platformlarda sansasyonel haberler artarken, neye inanıp neye inanmayacağımızı bilemeyeceğiz. İletişim gezegeni, su ile ilgili tüm detayları ön plana çıkarırken Dünya’da;

 • Ada ülkeleri,
 • Barajlar,
 • Su yatakları,
 • Su kaynakları, bir gecede gündeme gelecek.

Merkür, su burcunda hareket ederken günlük hayata daha hızlı yansıyacak. Konuşulan salgının bulaşı, bakanlıklar, ülkeler nezdinde değerlendirilmeye başlanacak. Tabi, insan vücudunun suyla ilişkisini de göz önünde bulundurursak, var olan hastalıkların da bilim dünyası buluşlarıyla ilgili yeni çıkarımlar da Merkür döngüsünde daha çok ses getirecek. Özelikle son yıllarda her köşede duyduğumuz kanser hastalıklarından korunmak için çıkan tedavi yöntemleri fikir ayrılıklarına maruz kalacak.

Öte yandan tarikatlar ve ayinlerle ilgili skandal gelişmeler de duyacağız. 2024, tarih yazdırırken biz de bu tarihin en yakın şahitleri olacağız.

Gökyüzü, Bize Bir Şans Daha Vermek İstiyor

Unutmayın, Merkür Balık burcunda rahat etmez dolayısıyla huzursuzluğunu da bu döngüde en dibine kadar hissettirecek. Hepimiz bir an da olsa bu hengâmenin içerisinde sıkışıp kalacağız. Bu döngü, geçmişteki pişmanlıklarımızı da düzeltme şansı verecek elbet. “Keşke” kelimesine elveda, “iyi ki” kelimesine merhaba demek isteyeceğiz. Çünkü hatalarımızı telafi etmekten geri durmayacağız. Kişisel hayatlarımızda ılımlı bir hava hâkim olurken, olur olmaz yerlerde fevri çıkışlarımız da olabilir. Bu sebeple, olan biteni akıl süzgecinden geçirerek, iç sesimize kulak vermeliyiz.

Merkür Balık Seyri Kişisel Hayatlarımızı Nasıl Etkileyecek?

 • Hislerimiz inişli çıkışlı olabilir.
 • Sorun odaklı değil, çözüm odaklı olacağız.
 • Adalet kavramına her zamankinden daha fazla önem vereceğiz.
 • Zihnimiz hiç susmayacak.
 • Aynı olmak değil farklı olmak isteyeceğiz.

Balık Burcundaki Merkür, Burçları Nasıl Etkileyecek?

Koç Burcu: Çevrenizde güven kazanırken, hisleriniz her zamankinden güçlü olacak.

Boğa Burcu: Eğitim veya kariyer noktasında yön değiştireceksiniz.

İkizler Burcu: İkili ilişkilerinizde huzur hâkim olacak. Kırgınlıklar son buluyor!

Yengeç Burcu: Geçmiş hatalarınızı telafi ederken, verimliliğiniz artacak.

Aslan Burcu: Fiziksel görünüşünüzle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

Başak Burcu: Ortaklı bir işiniz varsa, kazançlarınız artabilir.

Terazi Burcu: Maddi gücünüz artarken, ailenizi genişletme kararı alabilirsiniz.

Akrep Burcu: Hedeflerinizin peşinden giderken, kurduğunuz hayallere adım adım yaklaştığınızı göreceksiniz.

Yay Burcu: Statüsü yüksek kişilerle bir araya gelmeniz, yeni fırsat kapılarını aralayabilir.

Oğlak Burcu: Teknolojik alet satın alırken dikkatli olmanızda fayda var!

Kova Burcu: Bu döngüde, gördüğünüz rüyaların etkisi altında kalabilirsiniz. Evrenin mesajlarını takip edin!

Balık Burcu: Miras konularınız varsa çözüme ulaşabilir. Sürprizlere açık olun çünkü Merkür burcundan geçecek!

Merkür Balık Seyrinin Akıl Tutulması Günleri

 • 28 Şubat
 • 8 Mart

2024 Merkür Balık Hali; “Bazen Var'ı Anlarsınız, Yok ile” Dedirtecek.

 • Para harcamak kolaylaşacak.
 • İadeler artacak.
 • Dikkat dağınıklığı en yüksek noktada yaşanacak.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

17.01.2024 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...