Yükleniyor . . .

2023 NİSAN AYINDA NELER OLUYOR?

2023 NİSAN AYINDA NELER OLUYOR?

Adımlarla planların orantılı olarak, gelişim gösterdiği ve somut gelişmelerin kozmik bir sırayla zuhur ettiği bir aydayız. 2023’ün Nisan’ı gerekli olanı ön plana çıkarırken gerekli olmayanı geri plana atacak.

Toplumlar Değişime Adapte Olacak

2023’ün Nisan ayı Ay – Aslan fazı ile başlayacak. Gökyüzünün bu noktada hiç mi hiç yavaşlamaya niyeti yok. Hal böyle olunca mental olarak geçiş yaşayan, içindeki şart ve koşullara uyum sağlayan ve ne olursa olsun kendi yolundan sapmak istemeyen kişiliklere şahit olacağız. Topluluklar halinde gelişen düşünce seli, karşı karşıya kalan fikirler çerçevesinde gelişecek. Yeni dünyanın mücadelesi konvansiyonel savaştan çok “yaptırımların yükselişi” oyununu oynatacak.

 • Dünya siyaseti daha keskin hatlarla gruplaşacak
 • Teknoloji hücresel bir şekilde diplomasi ve kamu dairelerinin içine dahil olacak.
 • Elektronik imzalarımız daha çok değer kazanacak.
 • Bu yıl, kendinden emin kişileri önemli sınavlara tabi tutacak.
 • En önemlisi ise dünyanın neresi olursa olsun bir konu meydana geldiğinde bireysel değil, toplumsal tepkilerle karşı karşıya kalacağız.

Engebeli Yollar Düzlüklere Açılır

2023 yılının yoğuşturan ve dönüştüren sürecini en net şekilde belli eden Nisan ayının bir yanı yenilik yapmak isteyenlere, bir yanı da fikirlerini yaymak isteyen kişilere ev sahipliği yapacak. Son 14 yılın en hesapta olmayan gelişmelerini yaşadığımız ve hayatımıza dahil etmekte zorlandığımız dinamikleri barındıran bir ay Nisan… Dolayısıyla Malefik gezegenlerin kavuşum yapmasının bir sebebi olmalıydı. Detaylardan öteye giden, sorgulama kabiliyeti yüksek ve analiz eden kişiler farkını ortaya koyabilecekler.

 • Mühim ihaleler, yeni projeler ve yasalar Nisan ayında daha yüksek sesli bir biçimde konuşulabilir.
 • Ülkemizde arkeolojik şehirler ortaya çıkabilir.
 • Alüvyon zemin kavramı farklı şekillerde gündeme gelebilir.
 • Yayın hayatına merhaba diyen yeni televizyon kanallarının yanı sıra, dergi basımının azaldığını göreceğiz.
 • Köklü global markalarının Türkiye pazarında küçülmeye gidişini gözlemleyebiliriz.

Eğitim Değişiyor

2020 yılının birbirinden tuhaf gezegen kavuşumları uzun zamandır içsel yapısını koruyan bakanlıkların da içsel bir yenilenme sürecine gidebileceğini iddia ediyor. Özellikle de Retro kuruluşlu Millî Eğitim Bakanlığı’mız tarihinde ilklere imza atabilir. İlkokuldan liselere kadar ortaya çıkan yeni yasa tasarıları meclis koridorlarındaki söylentilerden öteye geçecek.

 • Giden ve gelen bakanlarımız arasındaki devir teslim törenleri ilginç manzaralara imza atabilir.
 • Ders saatlerindeki değişimler Nisan ayından itibaren başlayabilir.
 • Online eğitim sisteminde de eşine az rastlanır gelişmeler yaşanabilir.
 • Öğretmen adayları ve akademisyen olmak isteyen kişiler de kapsamlı kural değişimlerinden nasiplerini alabilir.
 • Devredilen özel okulları konuşacağız.

İşsizlik Alışılmış Kadere Evrilmeyecek

Nisan ayında yılın ilk tutulması gerçekleşirken, Güneş – Plüton karesi yaşanacak. Bu hibrit tutulma hibrit eğitim sistemini dünyada yaygınlaştırırken, mezunlarımıza da bir denge getirecek. Ülkemizde her yıl artan üniversite mezunu gençlerin sayısı, nitelikli iş, efor, kazanç ve deneyim kavramlarını defalarca sorgulatacak. Geçtiğimiz yılın ikinci ayında üniversite sınavındaki yeterlilik barajını kaldıran YÖK, işsiz gençler için umut dolu yeni düzenlemeleri duyurabilir. Akademi hayatında verimli olan ancak kariyer basamaklarına en dipten başlamak zorunda olan genç kuşağımız için daha inovatif bir sistem ortaya çıkabilir.

 • Kampüslerde güncellemeler olurken kendi alanında çalışıp deneyim kazanabilen bir gençlik adına ilk adımlar inşa edilecek.
 • Hibrit çalışma platformları kurulacak.
 • Üniversite kadrolarındaki değişimler liyakat ve deneyim hiyerarşisine göre olacak.
 • Yurt dışından alınan öğrencilerin sayısındaki artış ülkemizin de akademi konusunda albenisi yüksek bir ülke olduğunu ortaya koyabilir.
 • Üniversitelerdeki rektör değişimleri siyasi iklim değişikliğinden önce başlayacak.
 • En son 2013 yılında yaşanan hibrit tutulmanın dengesi ülkemizde artan özel okulların dengesizliğini kontrol altına alacak.

2023’ün Nisan Ayında Adından Söz Ettirecek Üniversiteler

 • Beykent Üniversitesi
 • Gazi Üniversitesi
 • Hacettepe Üniversitesi
 • Akdeniz Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi

Herkesin Bir Kör Noktası Vardır

Cesur kararlara en çok baş vurulan aylardan birisi de Nisan ayı olacak. Öyle ki yoksulluk, küresel hırs savaşları, sınır ihlalleri, dijital dünyanın kuralları ve yüzeysel bir biçimde ortaya çıkmış, değişilmemeye ant içilmiş ilkel yönetmeliklerin içine sıkışan insanlık tepki verecek. Çözümse yine ülke gençlerimizin fikir birlikleri ve beyin fırtınası sayesinde ortaya çıkacak. Potansiyelini ortaya çıkarmaktan korkmayan bir jenerasyonun, jenerasyon gezegeninin hava burcundaki seyriyle örgütlenmeler artacak. Yönlendirmelerin keskin ve sancılı olacağını net bir biçimde kaleme almak benim için elbette kolay değildi, ancak 2023 Karar kitabımda da dediğim gibi, “2023 Karar Yılı Olacak!”

 • Her ne kadar çağdaş bir düzen için kolları sıvayanlar olsa da ülke nezdinde gruplaşma hareketleri toplumsal olarak yeni tartışma konumuz haline gelecek.
 • Tarikatların dünyada, özellikle ülkemizde bol bol gündeme geleceği bir ay olacak. Sadece yaşam alanlarıyla değil, siyasi yaklaşımlarıyla da dikkat çekecekler.
 • En önemlisi ise bilginin yaygınlaştığı bir zaman dilimindeyken “eğitim ve para” arasındaki ilişkinin yeni seviyesini tecrübe edeceğiz.

Bu Yazıyı Okul Okuyanlar ya da Çocuk Okutanlar Okusun

Nisan ayında öğreten gezegen Satürn’ün su burcundaki seyri eğitimin tercihi konusunda da önemli gelişmeleri önümüze serecek. Gençlerin ve çocukların eğitim hayatında yönlendirilmeye ihtiyacı olduğunu yaşadıkları kriz anlarında anlamak durumunda kalacağız. Önceki dönemlerde bolca mezun veren ancak son yıllarda tercih edilmeyen Meslek liselerinin yeniden tercih edilen uğrak bir durak olduğunu göreceğiz. Önemli atılımlardan birisi de ülkemizde talep görmeyen liselere farklı formüller üretilmesi olacak. Dijital eğitim çağının engel tanımadan tırmanışa geçtiği bu süreçte 2010 ve 2011 doğumlular dijital bir nesil olarak belki de öğretmensiz eğitimi ilk defa deneyimleyen nesil olarak tarihte iz bırakacaklar.

Siyasetçiler Birbirinin Elinden Kayıp Gidecek

Ülkemizde yaşanacak seçim öncesi reformların içinde hiç beklenmedik kararnamelerle tanışacağız. Ayrıca, seçim vaatleri somutlaşırken farklı farklı manifestolara dönüşecek. Uzun yıllardır iktidar partisinin sıralarında oturan milletvekillerinin farklı parti sıralarına taşındığını göreceğiz. Ummadığımız isimlerin de siyasete ara verdiğine bu ay şahit olacağız.  

 • Dünyaca ünlü dergiler ülkemizdeki gelişmeleri kapağına taşırken, hakkımızda viral olan yabancı videolara telefonlarımızdan tanıklık edeceğiz.
 • Biz seçime yürürken komşularımız da siyasi darbelere ve erken seçimlere yürüyecek.
 • İkinci asgari ücret zammı ise Nisan ayının ana gündem maddelerinden birisi olacak.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...