Yükleniyor . . .

2023 MART AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR?

Mart ayı limitlerimize reset atacak! Mavi gezegenin üzerindeki ruhsal rehavetin dağılmasına da yardımcı olacak. Bu yüzyılın eş zamanlı gezegen hareketlerine tanıklık edeceğimiz ayın adı olacak Mart. 7 gezegen hareketine ev sahipliği yapacak Mart ayında, ülkemiz limitlerini, dünya ise limitsizliği zorlayacak. Yeryüzü daha önce tanışmadığı kavramlarla bu ayda tanışmaya başlayacak. Kararlı insanların ön plana çıktığı, zavallı planlarınsa üstündeki perdenin aralanarak ortaya döküldüğü bir Güneş geçişine de ev sahipliği yapacağız.

İnsan Elinin Uzanamadığı Gezegenler Sahnede!

Mart ayında büyük göç resmi rakamlara dökülecek. Ülkemizde 5 milyon insanın şehir ve yer değiştirdiğine tanık olacağız. Tarihimizin asla unutamayacağı karanlık Şubat ayını geride bırakırken, sadece depremden etkilenenlerin değil, kaygılananların da şehir değiştirdiğini de duyacağız. İnsanı insan yapan en önemli kavram olan barınma, önümüzdeki 2 buçuk yıl boyunca sadece ülkemizin değil, dünyanın da ana meselesi haline gelecek. Satürn’ün su burcuna geçişi, salgından çıkıp, savaşlara teslim olan dünyamızın “resesyon” kavramının içine düşmesi olarak da algılanacak. Bu yazıyı sadece Mart ayı teması olarak tanımlamak eksik kalır. Önümüzdeki iki buçuk yıl içerisinde kaygıyla hareket eden toplumların, yapıların ve şirketlerin kendilerine dünyada güvenli alan arama serüveni olarak da düşünülmeli.

Gezegenler Havadan Suya, Sudan Toprağa Ardışık Şekilde Yer Değiştiriyor

7 Mart tarihinde Başak burcunda Dolunay yaşanırken, Satürn’ün de eş zamanlı burç değiştirmesi, anlamlandırmaya çalıştığımız birçok olayın da perdesini aralayacak. Bazı kelimelerin bu ay içerisinde dezenformasyona uğramasına, toplum bilinci ile cevap vereceğiz. Kurumların ve kişilerin ihmallerinin her masada ortaya çıkması, yozlaşmanın hangi boyuta geldiğini görmemizi sağlayacak. Eşine az rastlanır ayın adı Mart olacak diyor gezegenlerin eş zamanlı yer değiştirmesi.

Ne Yapmalı?

 • Dezenformasyondan uzak durmalı
 • Alanında uzman kişilerin görüşleri dinlenmeli
 • Makalesi, kitabı veya web sitesi olmayanların açıklamalarının seline kapılmamalı
 • Beyninizi yoran kaygılara çözüm odaklı yaklaşmalı. Sosyal medyada vakit geçirerek kaygı yumağına dönüşmek yerine, yaşadığınız alanın güvenliğine odaklanmalı. Mesela mobilyalarınız duvara sabit mi?
 • Korku satan ve yargılayıcı laf sokan kişilere çanak tutulmamalı. Onlar kötüyse siz onlar gibi kötü olmayın. Unutmayın nüfusu yüz milyona yakın bir ülkeyiz. Ve yaşadıklarımızdan hepimiz etkilendik. Ama bu süreçte alacağımız sorumluluklar vicdani ve sorun çözme odaklı olmalı.
 • Bu dönemde kendinizi baskı altında hissediyor olmayı yadırgamayın. Ruhunuza yas tutma alanı da bırakmalı.
 • Üreten ve realist konuşmalara daha fazla odaklanmalı.
 • Sorumluluk almakla sorgulamak arasındaki ince çizgiyi kaçırmamalı.

Mavi Gezegen Hızını Artırıyor, Diğer Gezegenler ise Peşine Takılıyor!

Ezbere hareket etmenin, önyargıların ve keskin konuşmaların küreselleşen dünyada yerinin olmadığını fark etmek, kendimize yeni bakış açıları kazandırmamız gerektiğini gösterecek. Plüton’un Kova burcuna geçişi cehaletle gelen cesaretin gerçeği yansıtmayan bilginin yakıp yıktığını fark etmek daha farklı bir pencereden bakmamızı sağlayacak. Unutmayın ki; yazdığımız, çizdiğimiz her şeyin dijital alanda ayak izi olduğunu, herkesin kendini eliyle rezil ya da vezir ettiği bir süreçten geçtiğini dijital hafızlar tarafından kayıt edildiğini de öğreneceğiz. Dijital ağlara hangi mecralardan girdiğinizin hiçbir önemi yok diyecek bize yapay zekâ…

Sabır da Yorulur

Bu ay yapamayacaklarımızın başında sabır göstermek geliyor. Çünkü sabrın da yorulduğunu, tahammülümüzün bir yerde olmadığını fark edeceğiz. Mars’ın da Yengeç burcuna geçişi ile gökyüzünün aurası, yeryüzünde basınç oluşturabilir. Ani ısı düşüşleri ve çıkışlarının, uykusuzluk, yorgunluk ve beslenme alışkanlıklarının değişikliğini tetikleyebileceğini işaret ediyor. 21 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçişi ile mevsimsel dalgalanmaların artacağını, bunun da bahar rehavetinin, tırnak yeme alışkanlığı, saç dökülmesi, egzema, zona, reflü, baş dönmesi, halsizlik, mide bulantısı, baş ağrısı gibi etkilerle hayatımıza dahil olabileceğini ifade ediyor Mart Ayı.

Bahar Temizliği!

 • Evimizin güvenliğini artırıyoruz.
 • Fazla eşyalarımızı ihtiyaç sahiplerine iletiyoruz. 
 • Dolaplarımızdaki fazlalıklardan arınıyoruz.
 • Sigorta ve sağlık poliçelerimizi kontrol ediyor, yoksa yaptırmak için adım atıyoruz.
 • Çevremizdeki miskinlerle görüşmelere bir süre ara veriyoruz.  
 • Duyduğumuz her şeyi araştırıyoruz.
 • Büyük alışverişler yapmıyoruz.
 • Taşınma, şehir değişikliği düşünüyorsak, harekete geçiyoruz.
 • İş yerinizi küçültmek veya ortaklıklarınızı bitirmek istiyorsak, ertelemiyoruz.

Hangi Alanlara Gözümüzü Dört Açıyoruz?

 • Bankacılık 
 • Borsa
 • Hukuk
 • İnşaat
 • Eğitim
 • Sağlık
 • Gazeteler
 • Kanallar
 • RTÜK
 • Türkiye Futbol Federasyonu
 • Sosyal medyaların Türkiye’deki temsilcilikleri

Mart Ayının In’leri

İş güvenliği uzmanları, ekonomistler, istatistik kurumları, girişimciler, dijital pazarlamacılar, Instagram satışları, organik beslenme, diyetisyenler, estetisyenler, AVM’ler, mağazalar

Mart Ayının Out’ları

Otomotiv sektörü, yazılım şirketleri, mimari restorasyon, altyapı problemleri, elektrik kesintileri

Mart Ayının Yorucu Günleri

3 Mart, 7 Mart, 17 Mart, 19 Mart, 21 Mart, 23 Mart, 25 Mart

Mart Ayının Sıkıştıran Günleri

2 Mart, 16 Mart, 28 Mart, 31 Mart

NOT: Burçlarınız için her ay özel olarak kaleme alınan aylık burç yorumlarınızı okumayı unutmayın. Buradan aylık burç yorumlarınızı okuyabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

25.02.2023 Tarihinde Kaleme Alınmıştır

 
 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...