Yükleniyor . . .

2022’NİN BALIK BURCUNDAKİ YENİAY’I

2022’NİN BALIK BURCUNDAKİ YENİAY’I

2022’yi sıfırdan başlatacak günlerin kapısını açan Yeniay, 2 Mart Çarşamba günü, Türkiye enlem-boylamında, akşam 20:34’de sularında Balık burcunda gerçekleşecek. Güneş ve Ay, bir devri kapatırcasına su burcunda el ele tutuşup, son burca yerleşirken, arka planda diğer gezegenler onlara semazen gibi eşlik edecek. Venüs ve Mars, 27 derecede kavuşurken, aynı zamanda Plüton da 27 derecede olacak.  

Yanına Kalır Ama Yarına Kalmaz!

Dünyada uygarlığın yeni kırılmaları başlarken, ülkece büyük sonlara ve en önemlisi büyük başlangıçlara imza atacağız. Türk siyasetin tarihinde belki hiç görülmemiş olayların ilki yaşanabilir. Gökyüzü, sağduyunun herkese lazım olduğu günlerden geçtiğimizi vurgulayacak. Bakmayın siz öyle gezegenlerin sadece geri giderken astrolojinin büyük devrik laflar ettiğine, asıl gizemi gezegenlerin kavuşmasında. Biz bunu aslında 2020’nin ilk günlerinde eteğinde toplanmış gezegenlerin etkilerini kolektif olarak ve yaşayarak öğrendik. Kısıtlandık, kırıldık, döküldük. Sanmayın şimdi o kadar dağılacağız, döküleceğiz. Her birimiz farklı bir hıza bürünüyoruz. Geride kalanların yanı sıra, yok olanları da göreceğiz. Bu gözler daha nelere şahit olacak demeyin, tam o eşiğin önündeyiz. Peki ne yapmamalıyız?

 • Anlamadan, dinlemeden, bilmeden her haberin üzerine atlamamalıyız.
 • Birileri giderken, birilerinin önünün açıldığı için abartılı davranışlara yol vermemeliyiz. 

Gökyüzündeki gezegenler sayesinde dünyanın kalbi, özellikle de İstanbul ve Türkiye’de büyük başlangıçlara imza atacak. Ay burcu Balık olan İstanbul’un mazisine kulak vereceğiz. İstanbul’un yer altı kaynaklarının ve gizli tünellerinin yeryüzüne çıkışını konuşacağız. 

 • ​Deniz tabanlarında kıyı şeridi olan şehirlerde toprak hareketleri gündeme gelebilir.

Ahiretin Perdesi Yeryüzüne Açılacak!

Pişmanlığın faydası olmadığını birkaç kişiye göstermeyecek, kendi çıkarını kullanarak birçok yapıyı suiistimale uğratanların hesapları su yüzüne çıkacak. En iyi zırhın bilgi olduğuna, sabır ve sükûnetten geçtiğine karar vereceğiz. Devrim niteliğindeki gelişmelere ise kıdemli uzmanlar ve teknik bilimler eşlik edecek.

 • Mühendisler ve iş alanları öne çıkarken, Türkiye dışında yaşayan gençlerin aldıkları ödüller, başarılar gündeme gelecek.
 • Ülkemizin siyaseti tıpkı deyim yerindeyse bir diplomasi-demokrasi öğretisine soyunacak.
 • 2011’de devreye giren ve makûs bir sürece bırakılan İstanbul Sözleşmesi, 2022’de seçim kampanyalarında yer alabilir.
 • EYT su burcundaki Yeniay’la tekrar gündeme gelirken, kör düğümlere terk edilmeyecek.
 • Uç köşelerde duranların ilk defa aynı köşelerde saf tuttuğunu göreceğiz.
 • İktidarın dili değişirken, muhalefetin eksikleri daha da ortaya çıkacak.
 • Kayyum atanan özel okullara tanıklık edebiliriz.
 • Sağlık sektöründe protestolar, kitlesel hale gelebilir, eş zamanlı birçok ilde yaşanabilir.
 • Askıda simit ve ekmek ile çıktığımız yolda faturalardan sonra çok daha farklı ihtiyaçlara destek olunduğunu da göreceğiz.

Marmara Çırası Gibi Tutuşanları Seyredeceğiz

27 Kasım 1978 tarihinde Satürn-Başak döngüsünden hortlayan PKK terör örgütünün artık Ortadoğu’da barınamadığını, “sıfırlayan” Yeniay ile duyacağız. Ülkemiz siyasetçilerinin dışında dünyadaki bazı lider ve siyasetçilerin dilinden de bu gelişmeleri duyacağız. PKK terör örgütünün sonunu, 29 Eylül 2013 tarihinde Jüpiter-Başak döngüsünde kurulan PYD’nin destekçisi Amerika’dan duyunca bittiğine kanaat getireceğiz. Güneş ve Ay, siyahın en siyahını delerken, birçok örgütün de bu süreçte dağıldığına tanıklık edeceğiz. Balık burcu takım yıldızında kavuşan jenerasyon gezegenlerini de aktif edecek Yeniay, NATO gibi ulus üstü bir kurumun bile elini kolunu bağlarken, Avrupa’nın ordusu silahlanmaya daha fazla gidecek.

Gezegenler suya teslim olurken, denizlerimizin her köşesi gündemimiz olacak. Akdeniz’in tuzu diplomasiyi yakarken, 16 Ocak 2019’da Mars-Koç seyrindeyken doğmuş Doğu Akdeniz Gaz Formu, Türkiye’nin haritasında Mars ile karşıtlık yapacak. Yeniay ile birlikte Akdeniz formunda müzakere eden ülkeler arasında olduğumuzu göreceğiz. Azak Denizi’nde Rusya’nın çıkışını, Güney Çin Denizi'nde de ABD’nin tatbikat adı altında ortalığı karıştırdığını duyacağız.

Taşı Toprağı Altın Ülkem! 

Dünyada kıtlıktan bahsedilirken, Doğu Anadolu bölgesinin özellikle tarım, çiftçilik ve hayvancılık alanında önemli bir etkide olduğunu uzmanlarından öğreneceğiz. Dünyanın gözü Türkiye’nin üzerinde olabilir. 2 Mart 2022’nin alametifarikası sadece Yeniay olmayacak. Satürn ve Plüton 19 derecede iletişim kuracak. 2022’yi sıfırlamak için tüm gezegenler şuhu içinde dönüp dururken, birbirine sımsıkı tutunacaklar. Ortada olan köşesine çekilirken, uykuda olan her ne varsa uyanacak.

 • Endüstriyel tarım ve gıda uzmanları artacak.
 • Büyüyen tarım teknolojisi açısından ülkemiz önemli adımlar atacak.
 • Bu alanlarda; vizyonu yakalayan gençler, sapanı yeniden tutmayı öğretecek.
 • Dünya verileri açısından topraklarımızın verimliliği öne çıkacak.
 • Devlet, KOSGEB projelerine evrak angaryasını kaldırırken, toprak kiralama işini ön plana çıkaracak.
 • Beraat eden gazeteciler haberleri ardı ardına gelebilir.

Yeniay’ın Toplumsal Gündeme Taşıdıkları Arasında Olabilirsiniz!

2 Mart tarihinin akşam saatlerinde meydana gelecek Balık Yeniay’ı, gerçekliğe ve yeniden var oluşa kapı açıyor. Bilinenin aksine adımları netleştirecek, hedef ve hayalleri de. Bu açıdan bir yandan şifacı olacak; çabalayarak kazanılanlar hayal olmaktan çıkacak. Yüce sonuçların, yüce kararların meyvesini verdiği bir dönemdeyiz. Yol ayrımına gelenleri de göreceğiz. İç sesini dinlediğinde kazandığını zanneden kişilerin yanıldığını da göreceğiz. Tabi istediğini alamadığında kolaya kaçanı da fark etmemizi, kelime oyunlarıyla kurtarmaya çalışanların ne duruma düştüğünü de görmek, yine son burçta gerçekleşecek Yeniay ile birlikte olacak. Siz siz olun bu süreçte hatanızı kabul etmenin erdem olduğunu bir kez daha kendinize hatırlatın. Kainatın siyah perdesini kaldırmak için saflarını sıklaştıran son burçtaki Ay ve Güneş;

 • Müzmin bekarların kısmetlerini açabilir.
 • Çocuk sahibi olmak isteyip de bir türlü olamayanların yüzü gülebilir.
 • Eğitim ve bilim açısından, akademik çalışmalar yükselecek.
 • Google ve Microsoft gibi yapılar hibrit üniversite eğitimin önünü açacak.
 • Hayatının işini, mesleğini bulanlar kendilerini şanslı ilan edecek.
 • Uluslararası düzeyde şûralar artacak.

İyiliğin saati olmaz. Hele kârı hiç olmaz dercesine niyetleri sorgulatacak Yeniay. Bu dönemin diğer konuları arasında vakıflar, dernekler varken, yardımlaşma platformları da masaya yatırılabilir. Bazı Çocuk Esirgeme Kurumları dikkat çekerken, Kızılay ve UNICEF gibi yarı bağımsız yarı kamusal görünen yapılarda farklı çalışmalar ve konularla gündeme gelebilir. Çocukların haklarını, özgürlük alanlarını her zamankinden daha çok konuşacağız.

Zodyak’ın son burcunda, yönetici gezegenlerinin dizlerinin dibinde gerçekleşecek Yeniay’ın etkisi vücudumuzda ödemleri, hızlı kilo almayı, duygusal krizleri, zamansız çarpıntıları, kulak ağrılarını da gündeme getirebilir. Bu dönemde bilinçaltımız her zamankinden daha fazla gölgeleri önümüze koyabilir. Kişilerin zaaflarını kullanarak, farklı doğa üstü çalışmalar yaptığını iddia edenlerin bir gecede rezil olduğuna da tanıklık edeceğiz. İlimin herkeste olmadığını, olanın da devamlı ortada olmadığını bir kez daha fark edeceğiz. Resmini çizemediğim ve kolektif etkisiyle dünyayı sarıp sarmalayacak Yeniay’ın içinde öze dönüş var. Hikmetini görmek dileğiyle…

NOT: Yeniay’ın etkisini her gün günlükleri okuyarak takip etmelisiniz. Çünkü bu yüce günleri her gün burç burç işleyeceğiz.

Zeynep Turan

25-01-2022

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...