Yükleniyor . . .

2022’DE VENÜS KOVA BURCUNDA

2022’DE VENÜS KOVA BURCUNDA

6 Mart 2022 tarihi, hepimizin hafızasına kazınarak başlayacak bir seyir. Ta ki 5 Nisan’a kadar…

Yunan ve Roma mitolojisinde bilinen adıyla Venüs, Sümerlerde İna, Babillerde İştar, Osmanlı’da da Erte ve Ay Yıldızı olarak bilinen sevgi ve zarafet gezegeni, 21. yüzyılın Kova seyri ile karşımıza çıkarken, güzellik anlayışının tamamen değiştiğini gözler önüne serecek. Venüs’ün Kova takım yıldızında konumlanması, daha önce az görülmüş bir hare oluşturacak. Güzellik, estetik ve tüketim anlayışının değiştiğini ortaya koymayacak yalnızca. Çekicilik ve doğallık neydi gibi soruları da sorgulatırken, gençlerin cinsel kimliklerini ortaya koymak için dünyanın birçok yerinden sosyal medyada buluşan gençlere tanıklık edeceğiz.

Venüs-Mars El Ele Kova Burcunda

Yeni normalin içinde birçok kavramın değiştiğine tanıklık edeceğiz. Kişilerin artık, lise veya üniversitede tanışarak evlendiği yılları geride bıraktığını da net bir şekilde fark edeceğiz. Sosyal medyada başlayan ilişkilerin evliliğe gittiğini, tanışmanın doğal akışından çıkıp, dijitalleşmeye doğru yürüdüğünü kanıksayacağız. Venüs Kova seyrini bu sefer tek başına anlatamıyoruz çünkü; Venüs ve Mars, uzun yıllar aradan sonra bir ilki oluşturup, el ele tutuşup, birlikte Kova burcuna geçiş yapacaklar. İlişki ve birliktelik gibi yapıları temsil etmesinin yanı sıra evrensel bir gücü de içinde barındıracak Venüs’ün hava seyri.

Duyunca Şaşıracağız!

Kadınların ön plana çıktığı günlere doğru evriliyoruz. Teknolojiyi her yerde kullanmak isteyen genç nesil anne adayları da dahil olacak. Çocuklarının cinsiyetini belirleyerek doğum yapanları duyacağız. Duygularımızın artık seçimlerimiz ile can bulduğuna tanıklık edeceğimiz yeni dünya düzeninin ne kadar ileri gidebildiğine Venüs’ün de eşlik ettiği Kova Stelyumu gösterecek.

Hava Elementindeki Hız Hangi Duyguları Karşımıza Çıkaracak?

 • Kıskançlıkları
 • Arkadan çevrilen işleri
 • Sadakati

İki gezegenin kavuşması, gökyüzündeki manyetik alanın değişeceğini işaret ederken, 6-12 Mart tarihleri arasında birçok teknolojik cihazın aynı anda bozulabileceğini de getirip önümüze koyacak. Hatta toplu internet kesintileri ile de yine burada karşılaşabiliriz.

Abanın Kadri Yağmurda Bilinir 

Kova burcunda eş zamanlı hareket eden Venüs ve Mars, bundan 20 gün önce toprak burcunda çıkardığı dağınıklıkları ve patırtıları toparlamamıza yardımcı olacak. Örneğin; pandemi yüzünden asosyal hale gelenlerin, agorafobisi olanların, ellerini sürekli olarak yıkayanların ve benzeri sorun yaşayanların bu döngüden itibaren gevşeyip, rahatlayacaklarını göreceğiz.

Venüs Kova seyrinde değişen diğer konular ise şunlar olacak:

 • Para kazanma şekilleri
 • Estetik anlayışı
 • Sosyallik anlayışı

İlişkiler Frene Değil, Gaza Basıyor 

Venüs hava burcunda hareket ederken sevgi sözcüklerle değil, davranışlarla belli edecek kendisini. Kim kimi gerçekten seviyor, kim kimi destekliyor bunu her köşede görmeye başlayacağız. En çok da tabii ki çalışma ortamlarında. Patronunu sever gibi gözüken, arkasından dedikodu yapıp yakalanırken, merhametli veya sağduyulu olanın kim olduğu ortaya çıkacak. Hiç ummadığımız siyasi liderlerin ya da çocuklarının evliliklerinde sorun olduğuna tanık olurken, kendimizi 6 Mart’tan 5 Nisan’a kadar iyi hissedeceğiz.

Gökyüzünde Kavuşmayanlar Kavuşuyor Bir de Üstüne Elini Bırakmıyor

Venüs, Oğlak burcunda Mars’ın elini aslında 20 gündür bırakmıyor. Fakat renk değiştiriyor. Venüs, parayı ve kadınları ön plana çıkarırken konuşulan konular ise;

 • Kadınların başarısı
 • Haklar ve Düzenlemeler
 • Para
 • Doğum Sonrası İzinler

Venüs Karşıtlığına Maruz Kalacaklar 

 • Sibel Can
 • Serenay Sarıkaya
 • Aras Bulut İynemli
 • Bergüzar Korel
 • Berk Atan

Venüs’ü Kova Olup da Konuşulacaklar

 • Beren Saat
 • Burak Özçivit
 • Ömer Sabancı

Venüs’ünüz eğer Kova burcunda ise; ilişkilerinizde şu aralar çıkacak sorunlar sizi kökten çözüme götürmek istiyor demektir. O yüzden bu günleri olumsuz değil, ilişkinizdeki problemleri çözmek için karşılayın.

Eğer Venüs’ünüz Aslanda ise; 30 gün boyunca birlikte olduğunuz kişinin çevresinde veya ailesinde bulunan kişiler ile ilgili birtakım konulara bakış açınız değişebilir.

WhatsApp Gruplarında Paylaşın! 

Gökyüzündeki kavuşumlar, büyük açıklıkları, enerji salınımlarını, toprağın hareketini, havanın da ani değişiklik göstereceğini işaret eder. Venüs’ün, Kova burcuna geçişinde de elinden tutan yalnızca Mars olmayacak. Arkasında Güneş ve Jüpiter kavuşumu da gerçekleşecek. Bu döngü, aslında şifacı günlerin olduğunu işaret ediyor. Özellikle uzun zamandır satış, taşınma çocuğunun okulu değiştirme, çocuğunuzun birtakım alışkanlıklarını tedavi ettirme ve bir sürece başlama veya tüp bebek tedavisi gibi konularla ilgili planları olan varsa, bu satırlarımı birbirleri ile paylaşsınlar. Çünkü bu özel gökyüzü kolay kolay bulunmaz.

Bu mucizevi günlerde her şey gönlünüzce olsun.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

03.02.2022

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...