Yükleniyor . . .

2022’DE VENÜS KOÇ BURCUNDA

2022’DE VENÜS KOÇ BURCUNDA

Aşk, tutku, güzellik ve astrolojinin dişil enerjili gezegeni Venüs, 2 Mayıs’tan 29 Mayıs tarihine kadar ateşin öncü burcunda seyir ederken, izleyici olarak kaldığımız bütün konularda söz sahibi olmak isteyeceğiz. Bu aya da hızımızdan hiçbir şey kaybetmeden başlayacağız.

Venüs, “Gördüğünle Yaşadığın Bir Olmaz” Dedirtecek!

Venüs’ün Koç burcundaki geçişi, para konularını her zamankinden daha çok konuşturacak. Eşlerin kendi arasındaki konuşmalarının detayını burada duyacağız. Kerametine maalesef bir demet çiçekle varamadığımızı buralarda net anlayacağız. Eşlerdeki bireysellik, fedakarların gözüne daha çok batarken, ilişkilerdeki sahiplenmeme konularıysa daha çok dile getirilecek. Örneğin bu döngüde düğün hazırlığı yapanlar, “Niye her şeyi ben ödüyorum?”, sevgililer ise “Sen bunu aldın, ben bunu aldım!” gibi lafları daha zikredecek.

Jüpiter ve Mars’ı Unutmamak Lazım

Kariyerlerimizde ise bir kıvılcım ile aniden yangın yerine dönebilen konuşmalar yaptığımızı gece başımızı yastığa koyduğumuzda anlayacağız. 2 Mayıs ile 29 Mayıs tarihleri arasında gök kubbe hayatın her dinamiğinde hızlı aksiyon almamız gerektiğini sadece Venüs’ün ateş haliyle aktarmayacak, Venüs’e destek çıkacak Jüpiter ve Mars’ta Koç burcunda seyri aleme dalarken, büyük bir güç birliği olacak. Bu birlikten doğacak öfke birikimine maruz kalmamak için ne yapmalı?

 • Ağır estetik operasyonlara bu döngüde bu döngüde karar vermeyin.
 • Ailedeki ortak mallarla ilgili bölünme, satılma, hisse devri gibi konularda evrak prosedürlerini çok iyi yönetin.
 • Ortak iş yapanların kazançlarını arttıran bu dönem, ego savaşları da sivrilebilir. Dilinize hâkim olun.
 • Hobi üzerine kurulan kurslar ve eğitim alanlarına sahipseniz, buralarda birtakım sınavlara tabi olabilirsiniz, hazırlıklı olun.  
 • Maddi konuların ön plana daha çok çıktığı ve detaylara indiği bu dönemde, borç alma-verme işlerine girmeyin.

Tanımlamalar Değişiyor

Eğitimden, kurumsal hayatın dinamiklerine kadar tanımların değiştiği günlerden geçiyoruz. Gökyüzündeki ateş hiyerarşisi bu kadar arzı endam ederken, birçok kurulun üst düzey yöneticileri bir anda değişebilir. Dile kolay yüzyılın belki de yönünü değiştirecek bu kavuşumlar aslında hepimizin hayatına bir şekilde sirayet edecek. Tuhaf bir aurası olan bu Koç Stelyumunun etkilerini ancak 2023’ün Şubat ayında anlayabiliriz. Etrafımızdaki her alanda yeni tanımların ortaya çıkması, “öğrenecek çok şeyimiz var.” dedirtecek.

Venüs Koç Burcundayken Hangi Konular Bizi Meşgul Edebilir?

 • Ev dekorasyonu için yapılacak harcamalar.
 • Emin olarak yaptığımız işlerde bile küçük hataların ortaya çıkması.
 • İkili ilişkiler merceğinde yaşanan kıskançlık krizleri.
 • Kalbi boş olanlar için beklenmedik tanışmalar.
 • İşini büyütmek isteyenler için fırsatlar çoğalabilir.
 • Evini, işini ya da çocuğunun okulunu değiştirmek isteyenler bu dönemde net karara varabilecek.
 • Hayallerindeki taşıtı almak için borç edenler.
 • Uzun aradan sonra aynı ortama giren akrabaların tripleşmesine tanıklık edebiliriz.
 • Ortak arkadaş grupları arasında oluşabilecek baskın çıkışlar.  

Ben Beni Anlamıyorum Sen Beni Nasıl Anlayacaksın?

Venüs’ün dış görünüşümüz üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçek. Hele de öncü burçta hareket eden aşk gezegeni hem kendi auramızı çevremize hissettirecek hem de çevremize olan bakış açımızı değiştirecek. Algıları açık bir şekilde gözlerimizi açacak, merak ettiğimiz kişilerle tanışmak isteyeceğiz. Bıraktığımız intiba ya da bize geçen hisler, kalbimizi hareket ettirecek, meraklı yapımız ortaya çıkacak. Daha önce ilişkisini hırpalanarak sonlandıranlar için artık üzüntülü günler geride kaldı diyor Venüs.

Venüs – Koç Ablukasında Kimler Gaza Gelecek?

 • Koç, Terazi, Oğlak, Yengeç

Hayatımızın Dönüm Noktası

Venüs’ün öncü burçtaki etkilerinden bir tanesi de uzun vadeli kararlar aldırarak yaşamın sonraki evrelerine de doğrudan bir etki bırakmak. Örneğin, ataletli bir ilişkiniz var ya da evliliğinizdeki cinsellikte travmalarınız varsa işte bu döngüde size cesaret verdirecek. Aklınızdan bile geçirmeye korktuğunuz şeyleri düşünmeye başlayacaksınız. Geçmişin çekmecelerini kurcalamak için uğraşmayacağımız bu döngüde, çizgilerimizi net bir biçimde çizeceğiz. Ben buyum diyen yanımız tereddütlerin ağına takılmadan yürüyecek. Neyi, niçin istediğimizi, bir prensibimiz olduğunu göstermeyi bileceğiz. Venüs’ün ateş burcundaki günleri geleceğin temelini atabilecek anlara gebe, unutmayın.

Venüs’ün Koç Seyri Burçları Nasıl Etkileyecek?

Koç: Burcunuzda etkisini hissettirecek olan Venüs uzun zamandır kararsız kaldığınız konulara son noktayı koyacak. Aklınızda sürekli olan ama yapmak için cesaret bulamadığımız stil değişikliğini bu vesile ile yapmayı düşünebilirsiniz.

Boğa: Çok harcama yaptınız, çok emek verdiniz ve bu emekleri bir günde meydana getirmediniz. Venüs’ün öncü burçtaki seyri size beklediğiniz sonuçları aldırabilir.

İkizler: Umudunuzu kaybetmemeniz gereken günlerde olduğunuzu unutmayın. Ailenizle konuşacağınız bazı konularda orta yolu bulabilme, kaygılarınızı bertaraf edecek. Bu kadar büyütmeme gerek yokmuş diyeceksiniz.

Yengeç: Sustuğunuz günlerden alacağınız var. Artık verdiğiniz tüm iltimaslara rağmen değiştiğini görmediğiniz kişilere fırsat vermeyeceksiniz. Sonuca varmayan diyalogların içerisinde bulunmayacaksınız.

Aslan: Kazançlarınızı arttırdığınız bir döngüdesiniz. Venüs size bunu her alanda hissettirecek. Yatırımlarınızı doğru alanlara yapmak ve çevrenize de destek olmak özgüveninizi arttıracak.

Başak: Bir karara varmanın zor olduğunu ve bunun bir bedeli olduğunu en iyi bilen burçlardan birisi olarak, detaylarla çok uğraştığınız bir döngüdesiniz. Venüs, kişisel hayatınızı es geçmemeniz konusunda size baskı kuracak.

Terazi: Karşıt burcunuzda gücünü hissettirecek olan tutkuların gezegeni, yorgun yanınıza dem vurabilir. Evli olan ve bu evlilikte sorunları olan Terazi burçları eşleri ile önemli konuşmalar yapabilir.  

Akrep: Hesapları bozanlar, görevleri zamanında yerine getirmeyenler ve atalet girdabında olanlar sizden korkmalı. Venüs, tüm odağınızı maddi anlamda eksik kaldığınız yerleri toparlamak için mesai harcayacağınız anları işaret ediyor.

Yay: Düşünceleriniz ile sözlerinizin uyuşmadığını zaman zaman düşünen bir burç olarak, Venüs’ün kalbinize dokunuşunu idrak edebilecek, içsel muhasebe yapabileceksiniz. Aile içindeki saygınlığınız artacak.  

Oğlak: Zorlukların zikredildikçe hafiflemediğini öncü burçtaki aşk gezegeninin hareketi ile çok daha iyi hissedeceksiniz. Emeksiz yemek olmaz sözünü yaşam parolanız ilan ettiğiniz günlerde, tembellere karşı savaş açacaksınız.

Kova: Zamanı doğru kullanma konusunda zorlansanız da anın tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Size yakın olan kişilerle görüşmeleriniz azalmış olsa bile araya buz dağları girmeyecek. Telefonlarınız bugünlerde susmayabilir.

Balık: Her yanlıştan dönülür sözünün sizin için söylenmiş olduğunu düşüneceksiniz. Özellikle de bugünlerde… Kendi gücünüzün farkına varacak, elinizi sonunu tamamlayamayacağınız sorumlulukların altına koymak istemeyeceksiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

14.04.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...