Yükleniyor . . .

2022’DE OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

13 Temmuz günü saat 20.37 sularında Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek. 21 derecede gerçekleşecek Dolunay, kaygılara sebep olan konuların daha net bir hale bürünmesine yardımcı olacak. İçimizi rahatlatan haberleri gündeme taşıyacak Dolunay, kafamızı karıştıran soruların çözümlerini de beraberinde getirecek.

Kişisel alanımıza odaklanacağımız bu döngüde, yaşamımızı göz önüne alacak, eksikleri tamamlamak isteyeceğiz. Kendi değerimizi hatırlayacak ve layık gördüğümüz alanları bir kez daha sorgulayacağız. Belki mükemmeliyetçi bir Dolunay değil ama eksikleri ortaya çıkartacak, bir tarafı naif bir tarafı da sorunları masaya yatırmamıza öncülük eden bir Dolunay olacak.

Sevmek Cesaret İster!

İlişkilerin şekil değiştirdiği 21.yüzyılda, sevmek risk oldu. Sevginin yalnızca birini sevmek, onunla aynı yolda yürümek, değişmesini ya da ondan bir şey beklemek anlamına gelmediğini bu Dolunay ile birlikte anlayacağız. İhtimallerin her köşeden çıkabileceğini akıllarımızın kenarına not ederken, Dolunay’a kulak vereceğiz. Aile kavramını gündemimizde daha fazla yer alırken, anne-kız kaderini de tekrar gözden geçireceğiz. Özellikle de kardeş ve akraba ilişkilerinde bazı konuları çok büyüttüğümüzü, içimizde kendi kendimize dert ettiğimizi fark edeceğiz.

Dolunay’a Satürn ve Uranüs Kol Kanat Gerecek

Dolunay’a bir yanda Retro halindeki Satürn eşlik ederken, bir yanda da Ay Uranüs 60’lığı gerçekleşecek. Bu da ticarette akışın hızlanacağına işaret ediyor. Ev almak isteyenler, birikimlerini Dolunay’dan güç olarak değerlendirmek isteyebilir ve harekete geçebilirler.

Dolunay’ın içerisinde bir de Venüs-Satürn 120’liği var. İlahi adalete işaret edecek bu açı, -astrolojik açıdan tarih verecek olursak- 2020’nin Mart ayından, 2022’nin bugününe kadar yaşadıklarımızın sebeplerini öğreneceğiz.

 • Savaş niye çıktı, kime yaradı ve neden bitmiyor gibi soruların cevaplarını çok daha kolektif şekilde cevaplayabileceğiz.
 • Salgın sona ermişken, salgından sonraki kayıp rakamlarını, aşıların yararları ve zararlarını, bunların hepsini bize Satürn’ün ilahi adaleti tecelli edercesine veriler önümüze dökülecek.

Herkes Kendi Söylediğine Bir Gün Yenik Düşer!

Kişisel karmalarda evlilikler, eşini terk edenler, evliyken âşık olanlar, eşiyle boşanmak isteyenler, yuvasını bir anda yıkanlar, evliliğinde eşini yarı yolda bırakanlar, arkasını dönüp gidenler için bir aydınlanmanın olacağını işaret ediyor gök kubbe. Kim için kimi terk ettim diye sorulan sorular Dolunay döngüsünde daha net cevap bulacak. Nasıl derseniz, çünkü; unutmayın, Ay Oğlak burcunda rahat edemez ve Dolunay Oğlak burcunda gerçekleşirken, huzursuzluğuna Mars’ın Boğa burcundaki yorgunluğu ve bir de devrim gezegeninin halsizliğini de göz önünde bulundurmamız gerekecek. Olmayanı bırakma gücü verecek Dolunay’dan başkası olmayacak. Cesaretimiz tam diyeceğiz. Yıllardır inandığı değerlerin arkasında duran kişilerin de vazgeçtiğini toplum önünde göreceğiz.

Akıldan Sorular Gitmeden, Kalbe Güven Yerleşmez

Dolunay gerçekleşirken, Venüs, Neptün 90’lığı ortaya çıkacak. Güvenmenin kolay bir şey olmadığını, her köşede güvensizliğin kol gezdiğini bize hatırlatacak Dolunay’a eşlik edecek bu açı. Kim kime güveniyor, kim kime güvenmiyor yaftalamalarının dışına çıkacağız. Herkesin kötü olmadığını, insanların da köşeye sıkışıp zor duruma düşebileceğini yorumlayabileceğiz. Her durumda karanlık taraftan bakmak yerine, yapıcı olmayı tercih edeceğiz. Birbirimizi anlamak Dolunay’ın alamet-i farikası olacak. Korkularımızı sonuna kadar kalıcı olmadığını, gelip geçici olabildiğini de anlayabileceğiz bu süreçte. Herkesin içinde kötülük olmaz diyen Dolunay, ilk tercihlerin kötülük olmadığının altını çizerken yargısız infaz yerine olayların nedenlerine odaklanmamız gerektiğini işaret edecek.

Bir Yanımız Siyah Bir Tarafımız Beyaz

Dolunay ekonomiyi de hızlandıracak. Mola veren sektörleri de harekete geçirecek. Bütün bir kış, yani 2020 Kasım’ından bu yana durmak bilmeksizin çalışanlara tatili ve dinlenmeyi işaret ederek, dış dünyada da hayatın olduğunu hatırlatacak. Dolunay, hayatın akıp gittiğini bir yerlerden yakalamamız için de ofis binalarından, fabrikalardan, duvarlardan dışarıya çıkıp bakmamızı sağlayacak. Kısacası Dolunay, dört duvarın arasında sıkışanlara biraz nefes aldıracak. Uyuşuk, dalgın ve halleri yıkıp geçecek bir Dolunay ile karşı karşıya olduğumuzu hissettirecek.

Suni Gündemlere Tanıklık Edeceğiz

Dolunay’da Neptün, Chiron ve Merkür karesi, liderleri konuşacağımızı işaret ediyor. Gergin şekilde devam eden gündemin, daha fazla gerileceğini, farklı kavgaların, haberlere konu olduğuna tanıklık edebiliriz. 24 saatte değişen ülke dengelerini konuşurken, tatbikat adı altında gövde gösterisi yapan birçok ülkeye de tanıklık edebiliriz.

Dolunay Neleri Gündeme Getirecek?

 • İstanbul’un ulaşımını ya da İBB
 • Ülkemizin sanatçılarını konuşacağız.
 • Ülkemizde ifşa videolarının dudak uçuklatacak boyuta gelebilir.
 • Ülkemizin kara listeleri ortaya çıkarken, kimin hangi listede olduğu ortaya çıkacak.
 • Hacklenmeleri konuşabiliriz.
 • Doların inişine aldanıp, hızla yukarı çıkışına tanık olabiliriz.
 • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun, aldığı kararları tekrar revize edeceğini konuşacağız.
 • ASELSAN sıkça gündeme gelebilir.
 • SİHA’lar satıldığı ülke sayısı artabilir, taklitleri ortaya çıkabilir.
 • Almanya’da yaşayan yurttaşlarımızı konuşacağız.
 • İsviçre’nin bankalarında hesapları olan Türkleri öğreneceğiz.
 • Dünyada gıdanın düşen kalitesini ve kalitesizliğini konuşacağız.
 • Ülkemizde birçok gıda firmasına ağır yaptırımlar gelebilir.
 • Çin dünya pazarında birçok ülkeyi kendisine borçlandırırken, yeni IMF olmaya çalıştığını fark edenlerden duyacağız.
 • Çin ve Tayvan arasındaki gerilimin arttığına tanıklık edeceğiz.
 • Yaz aylarının inatçı böceklerinin bulaşıcı hastalık taşıdığına şahit olabiliriz.

Ay Burcu Oğlak Olanlar

 • Aleyna Tilki
 • Beren Saat
 • Tuba Büyüküstün
 • Burak Özçivit
 • Beyazıt Öztürk
 • Cem Yılmaz
 • Ali Koç

Dolunay’da Yapma!

Koç: Harcamalarında aşırıya kaçma.

Boğa: Sır verme.

İkizler: Detaylara takılma.

Yengeç: Risk alma.

Aslan: Ritüellerden uzak dur.

Başak: Borç verme.

Terazi: Meraklı olma.

Akrep: Kibirli olma.

Yay: Olumsuz düşünme.

Oğlak: Her işe karışma!

Kova: Her eleştiriyi ciddiye alma.

Balık: Sabit fikirli olma.

NOT: Oğlak Burcunda Dolunay Etkileri burcunuza özel olarak hazırlanan günlük ve haftalık burç yorumlarında kaleme alınmıştır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

10.06.202

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...