Yükleniyor . . .

2022’DE MERKÜR İKİZLER SEYRİ

2022’DE MERKÜR İKİZLER SEYRİ

İletişim gezegeni Merkür, havanın değişken burcuna 30 Nisan’ın ilk yarım saatinde geçmiş olacak. Bu gökyüzü gündemi yalnız değil. Yanında bir arkadaşı da var. 11 Mayıs’ta Merkür, İkizler burcunda geri gidecek. Yılın ikinci Merkür gerilemesi, iletişim gezegeninin en güçlü olduğu burçta geri gitmesi ile evlere şenlik kıvamında geçecek.

Hızlı Kararlar, Hızlı Adımlar

Merkür Retrosu ile beraber ülkemizin ordusunun birtakım hareketlere imza attığına da tanıklık edeceğiz. 3 Mayıs 1920’de kurulan Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin astroloji haritasındaki Merkür- İkizler seyri de Merkür Retrosu’ da hızlı kararlar alınacağını işaret ediyor. Öyle ki Boğa burcu olan ordumuzun gelecekte Kıbrıs’a bir hava üssü bile kuracağı bu döngüde konuşulan konular arasında yer alabilir.

Hepimize Kolay Gelsin! Çünkü Merkür – İkizler’e Yetişmek Zor Olacak

Kendini amatör ruha bırakan, yetkinliğine güvenip başkasının başarısını kendisine yormayan herkesin işini kolaylaştıran Merkür, bu tarihlerde gidenlere çok tanık olacağımızı işaret ediyor. Özelikle; “yıllardır burada çalışıyorum.” diyen İkizler burçlarına seslenen Merkür İkizler seyri, dikkati olmanın altını çiziyor. “Neme lazım…” günleri hepimizi kafasını karıştırabilir. Leb demeden leblebiyi anlayan ekiplerin ve kişilerin işi kolay, sebebi ise projeleri ve fırsatları hızlıca değerlendirecek olmaları.

Peki Merkür Kimlere Çelme Takar?

 • Sürdürülebilir projelerinin neden devam etmediğini sorgulayan yapıları.
 • Eğitim konusunda çocuklarının öğrenme yetilerini değil de mavi ekranla ne kadar haşır neşir olduğunu sorun olarak algılamayan ebeveynlere.

Genç Girişimciler Atakta

Merkür’ün havanın değişken burcundaki seyri daha önce de kitaplarımda bahsettiğim demografik dengelerin çehresini değiştirecek. Yaşlı nüfusun yerini gençlere bırakması kurumsal alandaki dönüşümün ilk ayakları olacak. Maddi ve manevi anlamda özgüvenleri gelişen gençlerin kendi işini kurmak istemesi, Nisan ayının sonundan yılın geri kalanına kadar kendini bolca hissettirecek. Patronaj sisteminde çalışan ve kurumsal olmayan firmalarda yıllarını harcamak istemeyen gençler gerek kendi imkanlarıyla gerekse de genç iş sahiplerini destekleyen devlet projeleri ile kendi işlerinin patronu olmak isteyecek. Geleceğini tayin etmek için cesaretli davranan genç nüfus birçok kişiye örnek teşkil edecek.

Ayrıca;

Merkür sadece iletişimi değil, üretim bandını ve makineleri de yakından ilgilendirir. Dolayısıyla bu gökyüzü olayı 11 Mayıs’a kadar makine mühendislerini daha çok ön plana çıkaracak. Ülkemizin ara üretim bandı ve lojistik departmanı her zamankinden daha çok önemli olurken, dağıtımın kuralları da değişecek.

Herkes Artık Birer Muhabir

Kuşkusuz bilgi toplumunun birer verisini oluşturan canlılarız. Her saniye her olaydan haberdar olmak istiyor, hiçbir gündemden geri kalmak istemiyoruz. Hal böyle olunca da haber alacağımız yerlerin azlığı ise bizleri zaman–verim açısından yorabiliyor. İletişim gezegenin dünyayı dijital bir vilayete çeviren konumu ile birlikte Instagram’dan Twitter’a, YouTube’dan Twitch’e hatta TikTok’a kadar birçok sosyal medya mecrasında kendi haber ajansını kurmaya çalışan kişileri seyredeceğiz. Kimileri bu uğurda erkenden havlu atarken, kimileri de projelerini sonuna kadar taşımak isteyecek. Sosyal medya gazetecilik mesleğinin temellerini sorgulatacak biz insanoğluna… Özellikle de 2022’nin bu aylarında.

Merkür İkizler Seyrinde Neler Konuşulur?

 • Mobil bankacılık uygulamaları
 • Yazılım şirketleri
 • Noterler
 • Sanayi Odaları
 • Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu
 • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Merkür İkizler Seyrindeyken Kurulan Kurumlar

 • Türkiye Maarif Vakfı
 • Türkiye Milli Takımı
 • Biontech
 • Lozan Antlaşması (Merkür – İkizler seyrinde imzalandı)

Çözüm Rasyonalite

Bu ay gereğinden daha fazla duygusal davranan kişilere rastladığımızı fark edeceğiz. Dünyadaki birçok siyasetçiden, kulüp başkanına hatta CEO’suna kadar aldıkları ani kararları gözlemlerken, rasyonel düşüncenin ne kadar önemli olduğunu anlayacağız. İyi niyetli olan düşüncelerden ziyade, fayda getiren düşüncelere zihnimizi açmak isteyeceğiz. Kaldı ki hazır cevap halleriyle ortaya çıkan kişilikler de Nisan ayında ivme kazanacak. Ön plana çıkma yarışı içerisindeki insanoğlu, gerçek sınavını Nisan ayında verecek.

Fast Food Mantığında Kurulan İlişkiler

Dünyanın hızını 1980’lerin başında anlayan girişimlerin artık yemeğe bile vakit bulamayan insanlık için ortaya çıkardığı fast food kültürü, artık sosyal hayatlarımızın da bir parçası olma haline geldi. Merkür’ün İkizler seyriyle kararsız kişiliklerin yaşadığı arkadaşlıkların da tıpkı fast food mantığında gibi dışarıdan güzel görünen ama kısa süreli devam eden iletişim festivali şeklinde önümüze serecek. Aklındakini gerçekleştirmeden bu ayı ardında bırakmayan kişilerin çabaları olsa da hızlı yaşanan iletişimlerden nasibini herkes alacak.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.03.2022

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...