Yükleniyor . . .

2022’DE JÜPİTER’İN KOÇ SEYRİ

2022’DE JÜPİTER’İN KOÇ SEYRİ

Şansı temsil eden nam-ı diğer bolluk gezeni Jüpiter’in Koç burcuna olan seyri düşünce yapımızı değiştiren tavrıyla hayatlarımızda can bulacak. "Neyi, niçin, nasıl” düşündüğümüzün konusu tüm insanlığın gündeminde yerini alacak. Mavi sema, yaşantılarımızın detayına odaklanmaktan ziyade büyük resmi görmemiz için bize bir adım geriye git ve oradan bak diyecek.

Görmek Var Görmek Var

Jüpiter Koç seyri, hayatlarımızda kesik kesik yer bulacak. Gökyüzündeki tavrı da aynı şekilde olacak. Çünkü burada gök kubbenin senaryosu sandığımızdan çok daha uzun. Koç burcundaki Jüpiter, 30 Temmuz’da ateşin öncüsünde geri hareketine başlarken hevesimizi kaybettiğimiz, inancımızın tekrar tekrar kırıldığı alanlardan uzaklaşmakla kalmayacağız. Yeni bir düzen kurmak isteyeceğiz. Jüpiter’in ateş hali 28 Ekim’de Koç burcunda devre arası verene kadar, bir yanda savaşı kaşırken bir yandan da diplomasi krizlerinin büyümesine de sebep olacak.

Çekilin! Gökyüzünün Korkusu Yok

Jüpiter’i sadece şans olarak anlatmak bu gezegene haksızlık olur. Jüpiter ilk olarak girdiği alanı genişletir. İster savaş ister aşk olsun insanları birbirine daha da yaklaştırıp daha yoğun bir paylaşıma sevk eder. Burada karşınızdaki kişiyi tolere etme imkânınız varsa çok şanslısınız çünkü yeni bir yola gireceğiniz anlamına gelir. Eğer karşınızdakine toleransınız bittiyse Jüpiter’in ateş hali devreye girer, onu bırakıp giden siz olursunuz. Yok bunun ortası diyor, gökyüzü…  

Nefes aldığımız tarihler; 28 Ekim-20 Aralık arası. Bu tarihlerde Jüpiter Koç seyrine mola diyecek. Bu da 2022’nin Mayıs’ından Ekim ayına kadar konuşulup da yapılmayanların peşine düşmemizi sağlayacak. Siz siz olun bu günlerde yaşadıklarınızı telefonunuzun bir köşesine not alın.

Unutmayın ki Koç burcu, etkiden öte tepki olarak hayatlarımıza girecek. İster kilo vermek için mücadele verin, isterseniz mide küçültme ameliyatı için adım atın. Jüpiter soyut değil, somut planları hayata geçirmek için 16 Mayıs 2023’e kadar ateşin ilk burcunda saf tutacak. 

Şans Döner Mi?

“Döner, gelenler gider de gidenler gelmez.” diyor Koç burcundaki Jüpiter seyri… Ancak bu şansı herkes adaleti ile kullanabilir mi sorusu daha mühim. Fırsatları beraberinde getiren ateş burcundaki Jüpiter, kararlı insanları ön plana çıkaracak. İllaki değişim metodu küçük büyük fark etmeksizin herkesin derdi olacak. Jüpiter, Mayıs ayında Mars ile el ele tutuşurken yakan gibi görünecek, Haziran’da ise yıkan gibi davranacak. Halbuki yerin açılması için birilerinin gitmesi lazım. Şansa inanmayanlar bu döngüde kürek çekmeye devam edecek. Emek olmadan yemek olmadığına inananların çabasını kader şekil verecek ve kapıları sonuna kadar açacak. Ateş burcunda hareket edecek Jüpiter böbürlenmeyi seviyormuş gibi görünse de sorunlara kökten çözüm üretenlerin arkasında duracak.

Jüpiter’in iki çift lafı var; “Bilge bildiği için konuşur, bilgisiz ise konuşmak zorunda olduğunu hissettiği için konuşur.”

İdeal İlişki Sendromu

Ateşin öncüsünde seyir edecek Jüpiter, aşkın gerçek anlamını sorgulatacak. Klişe ilişkilerden bunalmış, artık huzura kavuşmak isteyen ve bunun için kalbinin kilidini kıranların yolunu açacak bu gökyüzü olayı, evliliğinde sorunları olan kişilerin yol ayrımlarını belirginleştirirken, evlenmek isteyenleri ise mutlak bir seçicilik duygusuna büründürecek. Hayatlarımızda sürekli inişler çıkışlar olur, bunlar normaldir. Jüpiter zorlukları aşmak için ne kadar iyimser olduğumuzu da ölçecek. Bununla birlikte kaygılarımızı ne kadar ön plana koymadığımızın da çetelesini tutacak.

Jüpiter, Koç Burcundayken Hangi Soruları Sorduracak?

 • Yeterince zengin miyim?
 • Kendime bakıyor muyum?
 • Neden yorgun uyanıyorum?
 • Hayır diyemiyor muyum?
 • Acele etmeli miyim?
 • Başkalarının sorumluluğunu almalı mıyım?
 • Dışarıdan güçlü görünüyor muyum?

Gibi kişisel sorular öncü burcun Jüpiter ile olan gökyüzü kesişiminden yana sorulacak. Günden güne arttığını düşündüğümüz sorunları ardımızda bırakmak için dirayetimizden ödün vermeyeceğiz.

Jüpiter’in Ülkemize Etkisi

Yabancı yatırımcıların ilgisini her alanda üzerine çekecek olan ülkemiz hem geçmişinden ders çıkaracak hem de temkinli yapısından ödün vermeyecek. Madeni zenginliğimizi denizlerimizin altında bulunan madenler hatırlatacak. Jüpiter’in Koç burcuna geçip yeni bir döngüyü başlatması, denizlerimizden de para kazacağımız bir dönemin haberciliğini yapacak bizlere. Olumlu etkisi olacak bu gelişmeler ülkemizi uluslararası arenada sükseye kavuşturacak.

Jüpiter’in Koç Geçişi Kimleri/Neleri Gündeme Getirir? 

 • Nike
 • Wuhan Viroloji Endüstrisi
 • Köy Enstitüleri
 • Exxon
 • Afrika Birliği
 • Novavax
 • Astrozeneca
 • Sinovac
 • Paşinyan
 • Yunanistan
 • Abdullah Avcı

Jüpiter Karşıtlığına Kimler Maruz Kalır? 

 • NASA
 • Avrupa Birliği
 • YouTube
 • MHP
 • Ekrem İmamoğlu
 • Tansu Çiller
 • Olaf Scholz
 • Suriye

Teorik ve Pratik Karşı Karşıya

Şans gezegeninin Koç burcunda olması ne kadar olumlu etkiler barındırsa da içinde az da olsa uç noktaların olasılığından da bulunur. Demek oluyor ki teorikte bildiğimiz birçok şeyi uygulamaya kalkarken sonuçlar beklemediğimiz gibi olabilir. Kendini geliştirmek amaçlı kursa giden, sertifika alan, ya da bir dost tavsiyesi ile yoluna devam etmek isteyenler dikkatli olmadıkları sürece Jüpiter’in farklı bir yanıyla karşı karşıya kalabilirler.

Boş Zaman Mı? O da Ne?

Günlerin su gibi akması hepimizin asli konusu olacak. Ahir zaman kavramını birçok kişiden eş zamanlı olarak duyabiliriz. Dile gelenleri duyanların sayısı az olsa da duymaktan duymaya, görmekten görmeye olan farkın nasıl bir uçurum olduğunu anlayacağız. Gözündeki perdesi kalkan kişiler artık azınlık olmaktan çıkarken sınıf ve seviye farkının kırıldığını da göreceğiz.

28 Ekim tarihinde burç değiştirecek olan Jüpiter, uzun bir süre boyunca dinlenmeye vakit bulamayan yanımıza dem vuracak. Yaz aylarının nasıl geçeceğini anlamadan biteceğinin düşüncesine kapılanlardansanız, gözünüzdeki perde açılmış demektir. Zaman kısalıyor. Algılayamayan zorlanıyor. Jüpiter aslında Zodyak’ın ilk burcuna geçişiyle 11 yıllık bir serüveni başlatıyor. Küçük bir zaman yolculuğu yapmak isterseniz, hafızanıza, zorlanıyorsanız, internete dönüp bakmanızı tavsiye ederim.

Sanki Yürek Yemiş Mübarek

Tarihlere aldanıp da uzun bir süreç gibi düşünüyorsanız, aldanıyorsunuz. Çünkü Jüpiter’in Koç seyri düşündüğümüzden de hızlı akacak. Burada somut adımlar atanlar kazanacak. Gölgelere takılanlarsa bu yollardan bir daha geçecek. Jüpiter, Koç burcunda bir ileri bir geri gezinirken gizli saklı duygu kalmayacak. Seven konuşacak, kalplerimizdeki asıl duyguları su yüzüne çıkaracak. “Bu benim hayatım, bir kere dünyaya geliyorum sonuçta” sitemini eden, prensipleri dışında bir durumun içinde bulunmak istemeyenler çoğalacak. Jüpiter Koç seyri, gönüllere ateşi düşürebilir. Evlendirebileceği ise aşikâr. Fakat boşanmak isteyenin de gözünü kararttırır. Global sorunlar kitlesel sınavları tetikleyecek. Akabinde ise topluma yön verme gayesi güden yeni yüzler kazandıracak.  

Jüpiter’in Koç seyri marjinal günlerin habercisi… İçerisinde minik ve önemli detayları saklıyor, dikkatli bakmanızı tavsiye ederim. Gereğinden fazla cesareti tetikleyecek Jüpiter, Koç seyri ülkemizi komşulara meydan okuyacak hale getirecek mi? İşte bunu da 2023’ün Mayıs’ına kadar konuşacağız.

Jüpiter Koç Seyrinde Burçlar

Koç: Arkadaşlıklarınız veya dostluklarınız sınanırken, hiç ummadığınız kişilerin bir araya geldiğine tanıklık edebilirsiniz. Akrabalarınız ile ortak iş yapıyorsanız, sabır konusunda çeşitli sınavlara tabii olabilirsiniz.

Boğa: Çevrenizdeki kişilerin yapıcı eleştirilerine şahit olabilirsiniz. Son 11 yıldır köklü miras davaları olan bir Boğa burcuysanız, “sonunda çözüldü” cümlesini hayat size söyletecek.

İkizler: Kariyerinizde yükselişe dair işaretlerle karşılaşabilirsiniz. Eğer global bir firmada çalışıyorsanız, farklı pozisyonlar somut bir seçenek haline dönüşecek. Evli bir İkizler burcuysanız, eşinizin ailesiyle ilgili konularda politik davranmak isteyebilirsiniz.

Yengeç: Şans gezegeninin yeni döngüye başlaması, kariyer evinizde farklı bir konuma yükseleceğinizi işaret ediyor. Jüpiter, iletişim dilinizi de değiştirecek. Kardeşiniz varsa, aranızdaki sorunların geride kalması için adım atan taraf siz olabilirsiniz.

Aslan: Fikirlerinizin arkasında duracak fakat aceleci olmayacaksınız. Anne ailesinde, uzun süredir konuşulsa da bir türlü çözüme kavuşamayan miras konuları yeniden gündeme gelebilir. Jüpiter’in yeni döngüsünde çözüm uzak değil.

Başak: 8. Evinizi etkileyecek şans gezegeni, cesaretinizi ortaya çıkaracak. Ümitsizliği mazide bırakacaksınız. Geçmiş konular karşınıza gelirken, dejavu misali, sanki ben bunları daha önce yaşamıştım diyeceksiniz.

Terazi: Karşıt burcunuzda konumlanacak şans gezegeni, 7. Evinize taşınırken, sorunlu giden ortaklıklarınız varsa, noktalamak isteyeceksiniz. Üzerinde düşündüğünüz, bir süredir planlar yaptığınız konular için artık beklemeyeceksiniz.

Akrep: Kendi işinizi kurmak isteyebilirsiniz. Üretken, verimli bir iş sahası kariyer planınızı çizmenizi de kolaylaştıracak. Evli bir Akrep burcuysanız, eşinizin ailesinde uzun zamandır süregelen miras konuları yeniden gündeme gelebilir.

Yay: Rekabetçi tarafınız doruklarına ulaşırken, isteklerinizin daha çok ön plana çıkacağı günler başlıyor. Ailesiyle yaşayan Yay burcuysanız, maddi konularda çeşitli sorgulamalara tabii tutulmanız, gergin konuşmaları da beraberinde getirebilir.

Oğlak: Kimlerin destek kimlerin köstek olduğunu daha net şekilde göreceksiniz. Uzun zamandır mücadele ettiğiniz, deyim yerindeyse düğüm haline gelen hukuki süreçleriniz varsa, bunlar sonuçlanabilir. Evli bir Oğlak burcuysanız, eşinizin ailesiyle ilgili birtakım sağlık konuları gündeme gelebilir.

Kova: İlerlemenizdeki engelleri kaldıracak hareketli günlere adım atıyorsunuz. Kariyerinizi yakından ilgilendiren konularda gözü kara davranışlarınız olabilir. Aile içerisindeki miras veya hisse gibi konulardaki tavrınızdan taviz vermeyeceksiniz.

Balık: Zamanında haksız olduğunuzu söyleyenler yanıldığını fark edecek. Şans gezegeni, ilk burçta konumlanırken, hakkınız olanı alacağınızı işaret ediyor. Teknolojik cihazlar için yapacağınız harcamalar bu döngüde artış gösterebilir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

14.04.2022

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...