Yükleniyor . . .

2021'DE YENGEÇ BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE YENGEÇ BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

YENGEÇ BURÇLARI

Çözüme Ulaşmak Zor Değildir, Eğer İstersen

Çözüm yolu bulmak için en çok da 2021 yılında sınırlarınızı zorlamak isteyeceksiniz. Su elementinin duygularını en çok dinleyen burçlarından birisi olarak duygusal zekanızı kullanıp çözümler üretebileceksiniz. Bu çözümler ise hayatınızdaki kırılma noktalarını daha iyi yönetmenizi sağlayacak. Aşk hayatınızdaki karmaşık durumların artış göstermesi sizi hayal kırıklığına itse de empati özelliği olan dostlarınızın yakınınızda olması size çok iyi gelecek. Siz aşkta ne isteğini bilen yolunu çizerken başkalarının düşündüğünü önemsemeyen kişiler ile olmak istersiniz. ‘’Gerçek aşk, ne istediğini bilmektir.’’ sözü ise 2021’deki mottonuz olacak. Duyarlı yanınızı çokça ortaya koyduğunuz süreçler sizin karakterinizi şekillendirecek. En önemlisi de çıkmaza giren ilişkilerde danışılan ve arayı bulan kişi olabilirsiniz.

Sizi epeyce zorlayacak ilişkilerin geleceğini işaret eden gökyüzü bunun yanı sıra ilkbahar mevsiminden itibaren sizinle tanışmak isteyen kişilerin artacağını işaret ediyor. Kafa yapınızın, düşünme ve sevme şeklinizin aynı olduğu kişilerle tanışmanız dahilinde bu kişi ile evlilik dahi düşünebilirsiniz. Siz ki evlilik konusunda önemli prensipleri olan bir burçsunuz. Öyle ki gökyüzü, 2021 yılında kalbinizi çalmak isteyen kişilerin önemli sınavlar vermesi gerektiğinin altını çizecek. Aklınızdaki kişi ile henüz tanışamadığınızı düşünseniz de yaşantınız beklenmedik karşılaşmalara gebe… Aşk hayatında sorunları olan bir Yengeç burcuysanız, kişisel bakımınızı arttırmak partnerinizle olan iletişiminizi olumlu yönde etkileyecektir. Aşkta cinselliği birinci planda tutan birisi olmamanız size olan duygusal bakış açılarını arttıracak.

Venüs 20 Aralık’ta karşıt burcunuzda geri gidecek. Bu tarihlerde ise eğer ilişkinizde bir takım sırlar varsa tek tek ortaya çıkabilir.

İlişkiniz Varsa; Partnerinizin sizinle gelecek planı konusunda somut yatırımlar yapması ayağınızı yerden kesecek.

Yalnızsanız; Hayatınızda uzun süre yer eden eski ilişkinize şans vereceksiniz. 

Venüs’ünüz Yengeç Burcunda İse;

Venüs Yengeç döngüsünde doğduysanız bir ilişkide aradığınız ilk şey huzurdur. Güvensizlikten ve kavgalardan uzak bir sevgililiği ya da evlilik hayatını tercih etmek istersiniz. Karşılıklı saygı kurallarını ihlal etmek istemezsiniz. Venüs Yengeç döngüsünde doğan kişi ilişkilerde zaman zaman anaç ruhlu davranabilir. Bunun olumsuzu yansımalarını alması da kaçınılmazdır. Eğer bir Yengeç burcuysanız bu özelliğinizin aşıya kaçması olumsuz olarak değerlendirilebilir. Değer verdiğiniz ve sevdiğiniz kişi ile özel günlerinizi, anılarınızı en ince ayrıntılarına göre düşürünüz. Karşı tarafın hassas olduğu konuları iyi sentezler ve aldığınız ilişki hayatınız ile ilgili aldığını kararların onu rahatsız etmemesine özen gösterirsiniz. Fakat Venüs Yengeç burcunda ise aynı hoşgörüyü karşı taraftan da beklersiniz. İlişkide zaman zaman politik davranışlar sergileyebilirsin. Venüs Yengeç döngüsünde doğmuş biriyseniz yaptığınız olumlu veya olumsuz yaptığını hamleler psikolojik hamlelerdir. Sevdiğiniz kişinin çevresi tarafında güven görmek, sevilmek ve tanınmak istersiniz. Bu nedenle ilişkinizde konulma dilinize dış görüşünüze ve karşı tarafın aileniz hakkındaki tutumuna dikkat edersiniz. İlişkide bu kadar çok ince düşünmek alıngan olmanıza neden olabilir. En ufak bir sözden kalbiniz kırılabilir. Gönlünüzün alınmasını istersiniz. Pahalı hediyeler güzel sözler yüreğinizi etkileyebilir. Kalbinizi kazana kişi gönlünüzü aldıktan sonra duygusal anlamda her şeyin normale dönmesi sizin için zor değildir. Duygusal anlamda karşı taraf ile bir kopuşun gerçekleşmesi için ilişkide çok daha can sıkıcı ciddi konular yaşamanız gerekir. İğne ucu kadar sorunlar için ciddi tartışmalar çıkarmasınız. Venüs burcunuz Yengeç ise sevdiğiniz kişinin alışkın olduğunuz çevrenizi değiştirmeye çalışması sizi huzursuz edebilir. Gerektiğinde sınırları, gerektiğinde açık yüreğinizi ortaya koymanız gereğinin önemini bilirsiniz.

Mars’ınız Yengeç Burcunda İse;

Düşündüklerinizi direk söylemekten yana tavrınızı destekleyen mücadele gezegeni Mars asla geri adım atmamanızı sağlıyor. Mars’ı Yengeç olan birisiyseniz duygularınıza söz geçirmek konusunda epeyce zorlanırsınız. Sizin için mantıklı karar almak konusunda bir sorun olmasa da işin içerisine Mars girdiği anda mantık konusunda sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Seks hayatınızda yenilikçi tarafınızı da vurgulayan Mars, cinsel yaşantınızdaki cesur tavrınızı da gözler önüne seriyor. Karşınızdaki kişiyi tatmin etmenin bir yolunu mutlaka bulursunuz. Cazibeli tavrınıza tuz biber olur Mars…

Size uymayan duygulara siz de uymak istemezsiniz. Bu duygunuz sizi uyumsuz birisi gibi gösterse de ne düşündüğünüzü en iyi siz bilirsiniz. Mars, daha önce düştüğünüz hatalara tekrar düşmemek adına bu kadar katılaştığınızın altını çiziyor. Öyle ki bu davranışlarınız arkadaş ortamlarınızda yanlış anlaşılabilir. Sizden hoşlanan ama duygularını açamayan kişiler bir adım daha geri gidebilir. Âşık olduğunuz kişiye karşı duygularınızı bir defa dile getirirsiniz. Bir kere reddedildiğiniz anda o kişi için bir daha uğraşmak istemezsiniz. Zaman zaman ulaşılmaz davranmak da Mars’ınızdan kaynaklıdır. Kırgın olduğunuzu asla saklamazsınız. Evliliğinizde korumacı tavrınızı kimi zaman abartabilirsiniz. Nazik yanınız sert yanınızla dengeli bir şekilde harmanlanır.

Aşk: + + + + +

Cinsellik: + +  

Romantizm: + + + +

Kıskançlık: + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 2 Haziran, 21 Haziran

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 23 Nisan, 17 Temmuz

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: AKREP, BALIK

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: KOÇ, ASLAN

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...