Yükleniyor . . .

2021'DE KOVA BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE KOVA BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

KOVA BURÇLARI

Hesapsız Değişimlerin Etkisi Büyük Olur

Hesaba katmadığınız değişimlere gebe bir yıldan geçerken aşk hayatınızda bundan nasibini alacak. En önemlisi ise aşka karşı olan duygularınızın eskiden beslediğiniz duygulardan bambaşka olduğunu yaşadığınız tecrübelerden de sezebileceksiniz. Siz hem kalben hem de zihnen bağlanabileceğiniz kişiler ile aşk düşünebiliyorsunuz. Klişelikten nasibini almış ilişkiler ise size oldukça uzak. Kalıplardan çıkmak, yeni duygular keşfetmek, sevdiğiniz kişi ile zevki doruklarda yaşamak sizi yansıtır. Özgürlük anlayışınızın sevdiğiniz kişi ile aynı olması en büyük hayallerinizdendir. Beraber maceraya çıkamadığınız bir eş adayı size göre değildir. Sevdiğiniz kişinin hayatına karşı eğilimlerini oldukça önemsersiniz. Aşka dair düşüncelerinizin değişimine hazır mısınız?

Beden dilinden çok konuşmaya, dertleşmeye ve sevdiğiniz kişiye içinizi dökmeyi çok arzularsınız. Sevgilinizin varlığı size karşı bir lütuf olmalıdır. Ona her baktığınızda kendinizi şanslı hissettiğiniz bir ilişkiyi düşünebilirsiniz kendiniz için. Özellikle de ailenizin ilişkinize karşı yapabileceği eleştirilere kimi zaman çok sert çıkışlar yapabilirsiniz. Ancak bu çıkışları bir saman alevine benzetsek yanlış olmaz. Çok kısa sürede sinirlenen ve aynı şekilde sinir katsayınızı indiren bir yapınız vardır. Sevdiğiniz insanın yanlışını gördüğünüz de an içerisinde kırılmasanız da ondan bunun hesabını sormak istersiniz. Hayatta yapılan her duygusal davranışın önemli sonuçları olduğuna inananlardansınız. Sevdiğiniz kişinin size gün içerisinde yaşadıklarını anlatması ilişki içerisindeki güven olgusunu olumlu düzeyde etkiler. Bu düşünceye olan yakınlığınız sürekli partnerinizle iletişim halinde olan yapınızı da destekler. İletişimin olmadığı bir ilişki sizin için ölü bir ilişkidir. 10 Haziran’da ki Güneş tutulması ise 2021 içerisinde dikkat etmeniz gereken bir süreç olabilir. Kalbinizi fazla sıkıştırmayın.

Venüs’ünüz Kova Burcunda İse;

Venüs burcu Kova olan kişi ilişkilerde sempatik ve ilişkiye karşı olan motivasyonu yüksektir. Karşı tarafında hızına yetişmesini ister. Dış görünüşünden ziyade zihin gücünün çekiciliğinden faydalanır. Bu sebeple dış görünüş onun için ikinci plandadır zira il adımda anlaşılmak ister. Venüs Kova döngüsünde doğmuş biriyseniz; karşınızdaki kişi ile sürekli konuşmak sorunlar fikir alışverişi yaparak ilerlemek istersiniz. Tutularınızı belirli bir seviyede tutarsınız aşırılığını sevmezsiniz. Mantığınız sizin için daha önemlidir. Bu anlamda farklı yaşam tarzına sahip insanlar ile mantığı uyuştuğunda bir birliktelik kurabilirsiniz. Bazen bu durum çevrenizdeki arkadaşlarınızı şaşırtabilir. Sizin için sevdiğiniz kişinin aile kavramına bakış açısı oldukça önemlidir. Sizin ailenize, kendi ailesine nasıl bir tutum içinde olduğuna dikkat edersiniz. İlişkide de kendinizi bir ailenin provası gibi görür ve ona göre hareket edersiniz. Venüs Kova döngüsünde doğanlar; ilişkide gizemi hatırı sayılı ölçüde yaşar ve yaşatırlar. Gizemin merakı, merakın bağlılığı artırttığına inanırlar. Kıskanılmak konusunda istemem yan cebime koy modunda olabilirler. Her ne kadar özgür kalmak isteseler de kıskanılmak isterler. Venüs burcunuz Kova ise; sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişinin zekâsı ve pratikliği sizin için bir ölçüttür. Sadece aşk ile ciddi bir ilişkinin yürütülemeyeceğinin farkında olabilirsiniz. Zeki ve entelektüel biri ile ilişki kurduğunuz anda ilişkinizin sıra dışı olduğu dillere dolanır. Kendi ayaklarınız üzerinde durmaktan hoşlanırsınız bu anlamda karşı taraftan sahiplenilmek sizi gerginleştirebilir. Aslında kalbiniz nazik olsa da bazı durumlarda dış görünüş olarak soğuk ve sert gözükebilirsiniz. Hümanist bakış açınız ile ilişkide olduğunuz ya da evli olduğunuz kişinin çevresi ile kendi sosyal hayatınız arasında denge kurarsınız. Onları kaynaştırabilir böylelikle ilişkinize güç kazandırmak istersiniz.

Mars’ınız Kova Burcunda İse;

Enerjinizin sürekli yüksek olması ilişkinizdeki olumlu havayı desteklese de partneriniz ile aranızdaki güven ortamını derinden etkileyebilir. Bu noktada savaşçı gezegen Mars’ın burcunuz üzerindeki etkileri öyle yabana atılacak türden değildir. Eğer Mars’ı Kova burcunda olan biriyseniz düzensiz yaşam tarzı sizin için sinir olmanın da ötesindedir. Düzensiz bir yaşamın getireceği sorumlulukları düşünmek bile sizi aşktan uzaklaştırır. Aşkın, sevginin ve emeğin olmadığı yerlerde de sizin sinir katsayınız epey artar. Hayat dair istekli yapınızı destekleyen Mars özellikle de cinsel yaşantınızın altını çiziyor. Evli bir Kova burcuysanız eşinizle cinsel hayatınızı renklendirmek için yeni arayışlar içerisinde girebilirsiniz. Karşılıklı zevkinizi daha üst noktalara çıkarmak için birbirinizle konuşmaya özen gösterebileceğinizin de altını çizen Mars, sorunları asla zorlayarak çözmediğinizi işaret ediyor. Öfkenizi kontrol edebilmeniz partnerinizin anlayışına bağlıdır. Öyledir ki sizin dengeleyen birisi hayatınızda olmadığında önemli duygusal değişimleri kısa sürede yaşayabilirsiniz. Aşkta sevdiğiniz kişiden sonra yakın dostlarınızdan da telkinler almak Mars’ın burcunuzda olan etkilerinden birisidir. Özel hayatınıza dair yaşadığınız sıkıntıları deneyimli arkadaşlarınıza sormaktan çekinmezsiniz. Aşk için her şeyi yapmak bir yana, en doğru olanı yapmak en önemli gayenizdir.

Aşk: + + + + +

Cinsellik: + + + +

Romantizm: + +  

Kıskançlık: + + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 1 Şubat, 14 Şubat

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 11 Haziran, 28 Temmuz

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: TERAZİ, İKİZLER

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: YAY, KOÇ

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...