Yükleniyor . . .

2021'DE KOÇ BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE KOÇ BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

KOÇ BURÇLARI

Karar Almak İçin Çekinmeyeceksiniz

Şubat ayından itibaren kalbinizdeki baskıların hafiflediğini fark etmek aşk hayatınızda daha cesaretli adımlar atmanıza ön ayak olacak. Bencillik ve kayıtsızlık kalbinizde asla yeri olmayan duygular, bunu 2021 yılında daha iyi fark edebileceksiniz. Gerçek sevginin boşluğunu hissetmemek adına da duygularınıza ket vurmak istemeyeceksiniz. İlişkisi olan bir Koç burcuysanız cinsel yaşamınızın ilişkinizi daha derin bir hale getirmesini isteyecek, bu konuda partnerinizle cesurca konuşmak isteyeceksiniz. Sevgilinizin cinsellik konusundaki düşünceleri de sizin için çok önemli olacak. İlişkiniz için en doğru kararları vermek istediğiniz bir yıl tarafından sınanmaya hazır olun.

2021 yılı itibariyle kalbinizdeki duyguların genel geçer olmadığını, net bir tarafınız olduğunuzu hissedeceksiniz. Bunu aşk hayatınızda, evliliğinizde ve arkadaş ortamınızda net bir şekilde ortaya koyacaksınız. Duygularınızı açıkça ifade etmek konusunda bir sorun yaşamadığınızı düşünen tarafınız daha ağır basarken Mayıs ayından itibaren de özgüveninizin artış gösterdiğini fark edebileceksiniz. Yıl sonuna doğru yaşanacak tutulmalar ise aşk hayatınızdaki kırılma noktalarını gözler önüne serecek. Yeni arkadaşlıklar, yeni ortamlar ve bunun gibi güzel değişimler sizin de bakış açınızı önemli ölçüde değiştirecek. Geçmişte yaşadığınız kötü tecrübeleri bir kenara bırakıp kalbinizi düşünmekten vazgeçmediğiniz günler geldi…

Venüs’ünüz Koç Burcunda İse;

Venüs Koç burcunda iken duygularınızı epeyce zorlayabilir. Duygusal açıdan yaşadığınız dalgalanmaları hem aşk hayatınızda hem de sosyal çevrenizde hisseder, yansıtırsınız. Koç burcu aşk gezegeninin etkisi ile kişisel bakımına oldukça fazla dikkat eder ve dikkat çekmek ister. Eğer bir kişiyi etkilemek istiyorsanız cinsel anlamda da çekiciliğini kullanmaktan kaçınmazsınız. Aşk gezegeninin etkisi ile, yüreğinizden geçen hislerin anlaşılmasını istersiniz. Bu konuda açık yüreklilikle konuşmalar yapmaktan çekinmemek bir yana ne düşündüğünüzü karşı tarafa hissettireceksiniz. Karşı tarafa çok fazla vaat ve umut vermek istemeseniz de kendinize hâkim olamayabilirsiniz.

Venüs Koç döngüsünde doğduysanız; sevdiğiniz, hoşlandığınız kişinin peşinden koşmakta yorulmazsınız. İlişkide yaşam tarzı sizin için önemlidir. Karşı tarafın arkadaşlarını ailesini sık sık içinizde değerlendirirsiniz. Aşk gezeni size yol gösterirken seçenekler sunar fakat bu seçeneklerin doğrusuna yönelmekte bazı sorular yaşarsınız. Karasızlığınızın esiri olmamak içinde uğraşırken yorgun düştüğünüzü hissedebilirsiniz. Ayrılık konuşmaları yaparken, gelecek hakkında konuşurken, eleştiride bulunurken ölçünüzü kaçırabilirsiniz. Tutkularınız bu olumsuzlukları geride bırakacak. Çekiciliğiniz ile etrafınızda birçok insan olabilir. Fakat siz ilginizi çekmeyen kişi ile çok fazla vakit geçirmek istemezsiniz. Gerektiğinde duvarlarınızı, sınırlınızı ortaya koyarsınız. Yüreğinizden geçenlere tercüman olmak, kalbinizi sıkı sıkı tutup kazanmak oldukça zordur. Ancak kalbiniz kazanılırsa tutkunuz ile karşı tarafın başını döndüren taraf siz olursunuz.

Mars’ınız Koç Burcunda İse;

Güçlü kişiliğinizden ödün vermeyen yanınız 2021 yılında en dikkat çeken yanınız olurken aşk hayatınızda yalanlara yer vermek istemediğinizi en iyi siz fark edeceksiniz. Ortak tecrübelerinizi paylaştığınız kişilerin çevrenizde çoğalmaya başlaması sizi kaygılandırmayacak. Başka kişilerin baskılı durumlarda kendisini duygusal anlamda yıpratması sizde olmayan bir özellik. Tehlike anında yapmanız gerekenin farkında olan tavrınız aşk hayatınızda dokunaklı tavırlar gütmenize neden olabilir.

Sevgilinizle yaşayabileceğiniz ters durumlarda romantik yanınızı ortaya çıkarmaktan çekinmeyecek, hemcinslerinizle tatlı bir rekabet içerisinde olacaksınız. Sabırsız yanınız zaman zaman istemediğiniz diyalogların içinde olmanıza sebep olsa da nerede ne zaman ve ne yapmanız gerektiğini bilen yapınız sizin zayıf yanlarınızı ortaya koymayacak. İçinizdeki gücü bulmak aşka farklı bir kapıdan bakmanızı sağlayacak. Kendinize bakmak, sağlığınıza özen göstermek de ilişkinize bambaşka bir hava katacak. Kendinize güvenen yapınızı ortaya çıkarmaktan korkmadığınızı herkese göstermek isteyeceksiniz. Sizin için çözülemeyecek hiçbir konu yoktur. Çözümcü, arabulucu yapınızı 2021 yılının hızlı akan zamanlarında daha fazla ön plana koyacaksınız. Hızlı düşünmek ve öğrenmek de cabası…

Aşk: + + + + 

Cinsellik: + + + + 

Romantizm: + + + + + 

Kıskançlık: + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 21 Mart, 26 Mart

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 20 Mart, 4 Nisan

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: KOVA, ASLAN

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: İKİZLER, YAY

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...