Yükleniyor . . .

2021'DE İKİZLER BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE İKİZLER BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

İKİZLER BURCU

İçsel Gelişimi Getiren Bir Yıl Sizi Bekliyor

Kendinize meydan okuduğunuz bir sürece girmeye hazır mısınız? Gökyüzünün 2021 yılında sizin için sürprizleri olacak. Bu sürprizlerin en büyüğü ise kalbinizin kilidini açmak olabilir. Çevrenizin genişlemesi, yeni kişiler ile tanışmanız ve birçok konu hakkında farklı fikirlere vakıf olmanız ile birlikte sürpriz birliktelikler de hayatınıza sirayet edebilir. Yeni birliktelikler kalbinizin derinliklerine bir yolculuk yapmanıza ön ayak olurken, içsel dünyanızda sonunu getiremediğiniz bazı düşünceleri, daha önce yaşadığınız ilişkinizdeki kırılmalar sebebiyle yeniden hatırlayabilirsiniz. Yakın dostluklarınız içerisindeki bazı fikir ayrılıklarının kafanızı karıştıracağı süreçler sizi mental anlamda yorabilir. İlişkilerinize arkadaşlıklarınızın müdahil olmasını istemiyorsunuz. Geçmişteki hataları unutmak istediğiniz bir yıldasınız.

İçinizdeki isteğin ve tutkunun güçlü bir şekilde hissedildiği günlere kucak açacaksınız. 2021 sizi tecrübe etmediğiniz duyguların da varlığından haberdar ederken doğruların ve yanlışların yeniden adlandırıldığı süreçlere kucak açabilirsiniz. Aşkta daima kendinizden verdiniz ve hiçbir şekilde bencillik yapmadınız. Gökyüzü aşk için verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınızın altını çiziyor. Kalbinizdeki sızıları unutmak için ise içinizde daha önce keşfedemediğiniz gücü bulacak, huzura kavuşmak için sorumluluk almaktan kaçmayacaksınız. Heyecanınızı yeniden uyandıran, tabiri caizse kalbinizi attıran kişiler ile beraber olmak ise özlediğiniz heyecanları size yeniden yaşatacak. Gezegen hareketleriniz cinsel yaşantınızı renklendirmek adına yenilikçi fikirleri işaret ediyor. Evli bir İkizler burcuysanız eşinizle yatak odanızda güzel zamanlar geçirmenin planlarını yapabilirsiniz. İlişkiniz yoksa, size bambaşka hissettiren kişiler hayatınıza bir anda girebilir. En önemlisi ise Mayıs ayında Şans gezegeni Jüpiter’in su burcuna taşınması içinizdeki ılımlı duyguları harekete geçirecek. Gökyüzü uyarıyor! Eski ilişkilerin yeniden alevlenmesi an meselesi.

Venüs’ünüz İkizler Burcunda İse;

Venüs burcunuz İkizler ise aşk hayatınızda söyleyecekleriniz bitmez. Kıvrak zekânız ve pratik yönünüz ilişkilerde gerçekleşen sorunlarda ya da mutlu anlarda işinize yarar. Keskin zekânız ile farkınızı ortaya koymanız çekiciliğinizi artırır. Venüs İkizler döngüsünde doğanlar; baskı altında tutulmayı fazlaca kıskanılmayı sevmezler. Bu özelliğiniz ile kendinize uygun birini bulmakta zaman zaman zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Rol yapmaz olduğunuz gibi içten ve samimi davranmaya özen gösterirsiniz. Hayatınıza giren ya da girmekte olan kişiden de aynı yaklaşımı bekleyebilirsiniz. Venüs İkizler burucundayken kişi ilişkide her zaman heyecanı canlı tutmak ister. Sahip olduğunuz ilişkiniz, evliliğiniz, flörtünüz ne kadar uzun olursa olsun aranızda monotonluğa giden tutamlarda uzak durursunuz. Heyecanınızı korumak için Tabiri caizse ele avuca sığmaz tavırlar sergilemekten kaçınmazsınız. Fakat zaman zaman bu davranışınız karşınızdaki kişiye çocuksu bir imaj vermenize neden olabilir.

Venüs İkizler döngüsünde doğanlar hayatındaki kişi, hoşlandığı kişi hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Ona ve çevresindeki insanlara sorular sorar ve merakını saklayamazlar. Sizde Venüs döngüsünde doğmuş bir İkizler burcuysanız soru işaretlerinizi kafanızdan atmak için harekete geçmekten, soru sormaktan kaçınmazsınız. Sorgulanan taraf değil sorgulayan taraf olmak isterken dengeyi tutturamayabilirsiniz. İlgi odağınız kolayca değişir. Aynı mekân aynı kişilerden kolayca sıkılırsınız. Bu konuda yanlış anlaşılmalarınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Venüs İkizler burcundaysa iletişiminiz oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle herkesin seviyesine inebilir. Duygulara anlam vermekte zorlanmazsınız. Sevgi, tutku gibi aşka dair konuları kolayca açıklar ve yön verirsiniz.

Mars’ınız İkizler Burcunda İse;

Düşündüğünüzü söylemekten asla çekinmeyen yapınız karakterinizi oluşturan en büyük yapıtaşlarından bir tanesidir. Eğer Mars’ı İkizler burcunda olan birisiyseniz sizinle öylesine ilişkiler kurmak yalnızca hayal olacaktır. Siz sözüne güvenmediğin kişilerin yanında bulunmak bir yana dursun, görmemezlikten gelen tarafsınız. İlişkide dürüstlüğün en önemli temellerden biri olduğunu savunmak ne kadar şeffaf bir tutum güttüğünüzü gösterir. Doğru olanlardan kaçmayışınız, üzse bile doğruları duymak isteyişiniz Mars’ın etkilerinden birisidir. Kendinize güvenme şekliniz de çevrenizdeki kişilere ilham veren cinstendir. İçinde bulunduğunuz bir işte, bir projede ve bir ortaklıkta asla sorun çıkaran taraf olmazsınız. Aksine sorunları çözmek istersiniz.

Kimi zaman kendinize çok güvendiğinizi, hata yapabileceğinizi söyleyen kişileri söylediklerine pişman etmek konusunda isteklisinizdir. Küçük sakarlıklar yapmak Mars’ınızın doğasında var. Eliniz ne kadar çabuk olsa da bazı sakarlıklar sizi bulabilir. Eğlenmek için her zaman yeni yollar keşfedebilirsiniz. Yanınızdaki insanlar sizden sıkılmaz. Aşk hayatınızda da Mars’ın etkisiyle hem istekli hem de şefkatli olan tarafsınızdır. Zekanızı yalnızca sosyal yaşamınızda değil, seks yaşamınızda da kullanmaktan hoşlanırsınız.

Aşk: + + +

Cinsellik: + + + + +

Romantizm: + + +  

Kıskançlık: + + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 9 Mayıs, 19 Kasım

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 4 Mart, 11 Haziran

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: TERAZİ, KOVA

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: YAY, BAŞAK

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...