Yükleniyor . . .

2021'DE BALIK BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE BALIK BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

BALIK BURÇLARI

Aşkta Kaygıya Yer Yok

Aşkı en derin duygularla yaşayan bir burç olarak 2021 yılında kendinizi aşkın sularına bırakmak isteyeceksiniz. Geçmiş yılların getirdiği kötü tecrübeler zaman zaman aklınıza gelse de, keşkeleriniz aklınızı kurcalasa da yaşadıklarınızın sizi bu olgunluğa getirdiği gerçeğini unutmayacaksınız. Unuttuğunuz anda geçmişiniz bunu size hatırlatacak.

Siz sözlerinizle kendinizi anlatamasanız bile karşınızdaki kişi beden dilinizle karşınızdaki kişiye ne söylemeye çalıştığınızı rahat bir biçimde anlatır. Aşkta yakaladığınız iletişimin enerjisi sizin için paha biçilmezdir. Aşkın seksten daha önemli olduğunu ilişkinin mutlu günlerinde değil, zor günlerinde daha net hissedersiniz. Aşkınızı daima zorlukların sınava tuttuğunu, bu sınavları geçmenin de ilişkinin kırılma noktası olduğu inancınız vardır. Bir ilişkide güven ortamı yoksa o ilişkide uzun ömürlülük de yoktur. Siz sevdiğiniz kişiye tamamen bağlanırsınız, yeri geldiğinde onun sorunlarını kendi sorunlarınızmış gibi çözmeye çalışır, elinizi taşın altına koyarsınız. Sizin için en büyük kâbus ise duygularınızın karşılıksız olduğunu görmek. En çok da partnerinizin duygularınıza karşılık verememesi, sizi boşa kürek çekiyormuş hissine sokabilir. Sizin için duygular ne kadar önemliyse empati kurmak da o kadar önemlidir. Bu yıl çektiğiniz bütün kalp ağrılarını geride bırakmak isterken romantik yanınızı ortaya koymak isteyeceksiniz. Evli bir Balık burcuysanız eşinizle romantik anları bol bol yaşayacağınız bir yıldasınız. “İyi ki onunla beraberim” dediğiniz kişilerin kıymetini en iyi bilenlerdesiniz. İçgüdülerinize tercüman olan kişiler sizi en iyi anlayan kişiler olmuştur. Zaman zaman duygusal karmaşa yaşadığını anda soluğu bu kişilerin yanında alabilirsiniz. Sizin kalbiniz çok büyük ve aynı anda çok kişiyi sevebilir. O yüzden ilişkiniz olduğu halde başka bir kişiyle tanışıp ondan hoşlandıysanız, bunu sizi en iyi anlayan kişilerle paylaşabilirsiniz. 2021 yılında duygularınızı anlamlandırmak ve netleştirmek için en doğru zamanları yakalayabileceksiniz.

Venüs’ünüz Balık Burcunda İse;

Venüs burcunuz Balık ise sevginiz, duygularınız, tutkunuz mantığınızdan önce gelir. İlişkinizi sevgi temelleri üzerine kurarsınız. Bu nedenle bir ilişkide fazla hayalperest ve soyut taraf olabilirsiniz. Sadakat duygusu sizin için oldukça önemlidir. Karşı tarafa göstermiş olduğunuz bağlığı sizde görmek istersiniz. Venüs Balık döngüsünde doğan kişi; sevdiği kişiyi yaşamının merkezine alarak içselleştirir. Ve onu mutlu etmek için elinden gelini yapmaya gayretlidir. Fedakârdır fakat bunu karşı taraftan göremez ise duygusal olarak kendini savunmasını da iyi becerir. Venüs burcunuz Balık ise; kırılgan bir kişiliğiniz vardır gönlünüzün alınmasını istersiniz. Sizin için özür biçimi değil özrün samimiyeti ve içtenliği önemlidir. Venüs aşkınız üzerine kendini yükseltir ve size olumlu etkileri olur. Evliliğinizde ilişkinizde romantikliğinizden ödün vermezsiniz. Güzel bir akşam yemeği, iyi bir rezervasyon, baş başa geçireceğiniz bir tatil planı ile sevdiğiniz kişiyi etkilemeyi başarırsınız. Venüs Balık burcundaysa kişi platonik olabilir. Ve bu vaziyetini belirli bir süre kadar devam ettirebilir. Sevdiğini kişiyi sosyal medyadan inceler ve arkadaşları ile bağlantı kurabilir. Venüs Balık döngüsünde doğduysanız; bir ilişkide gelecek ile ilgi hayal kurmaktan korkmazsınız. Duygusallığınız ve romantizminiz o kadar ileri boyutlara taşınabilir ki sevdiğiniz kişiye bir yazı, bir beste, bir şiir bile yazabilirsiniz. Bu konuda yetenekli olan biriyseniz bu tür niteliklerinizi kullanmaktan geride durmazsınız. Eğer Venüs Balık burcundaysa kişi sevdiyse tam sever ve gözlerindeki aşk şiirsel bir şekilde okunur. Kendisine kaba davranılmasından duygularının umursanmamasından hiç haz etmez. Venüs burcunuz Balık ise; Aşk gezegeni ismine yaraşır şekilde Balık burcunda etkisi en üste gösterir.

Mars’ınız Balık Burcunda İse;

Siz asla kavgacı birisi olmadınız. Aksine sorunları daima en doğru biçimde çözmeye çalıştı ve duygularınızı kontrol ettiniz. Ancak Mars’ın burcunuzda bıraktığı en önemli etkilerden birisi unutmayan yanınız. Siz kin tutan birisi olmasanız da size yapılan yanlışı bir ömür unutmazsınız. Bu durum aşk hayatınızı da önemli ölçüde etkiler. Siz zaten kolay güvenen ve özelini hemen açan birisi olmadınız. Aşk hayatınızda partnerinizin önemli bir yanlışını gördüğünüz anda eski halinize dönmeniz diğer burçlara göre zaman alır. Duygusal yönden dalgalı süreçler yaşayan haliniz çoğu zaman sizinle konuşmaya çalışan ve sorunları çözmeye yardımcı olmak isteyenleri de hayrete düşürebilir. Hakkında kolay yorum yapılan birisi olmadınız. Çünkü en küçük bir olaya bile yüzeysel bir bakış açısıyla yaklaşmadınız. Cinsel anlamda yenilikçi, korkusuz ve dokunaklı yanınızı ortaya koyan Mars seks hayatınızda bencil olanların aksine partnerinize karşı çok nazik olduğunuzun altını çiziyor. Duygulara karşı hassas olan yanınız cinsel yaşantınıza da yansır ki bunu en iyi partneriniz bilir. Sekste partnerinize her anlamda uyum sağlarsınız. Cinsel hayat sizin için hem tem uyumu hem de karşılıklı anlayıştır. Zaman zaman sizden beklenmeyen sert çıkışlar yapmanızın sebebi ise bencillikler. Hayata her şeye karşı tahammülü olan bir burç olsanız da bencillik sizi adeta tetikler, o anda ne söylediğinizi düşünmezsiniz. Savaş gezegeni sizi en çok da kararsız kişilere karşı olan sınavlarınızda tanımlar.

Aşk: + + + + +

Cinsellik: + + + +

Romantizm: + + + + +

Kıskançlık: + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 14 Mart, 23 Eylül

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 11 Mart, 2 Eylül

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: YENGEÇ, BOĞA

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: BAŞAK, OĞLAK

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...