Yükleniyor . . .

2021'DE ASLAN BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

Makale 01/01/2021

2021'DE ASLAN BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

ASLAN BURÇLARI

Korumacı Yanınızı Her Anlamda Belli Edeceksiniz

Dürüstlük ve sadakat… Bu iki duyguyu 2021 yılında en çok arayan burç siz olacaksınız. En çok da kalbi kırık olan arkadaşlarınıza moral vereceksiniz. Sizinle aynı kaderi paylaşan dostlarınıza bir merhem niteliğinde nasihatler verirken kendi aşk hayatınızda da dokunmanız gereken kısımlar olabilir. Sevginin temelini oluşturan duyguları gütmeyen kişilerden daha fazla uzaklaştığınız günlere gireceksiniz diyor gökyüzü… Değer verdiğiniz ne varsa canla ve başla korumak için elinizden gelenin fazlasını yapacaksınız 2021 yılında. Bu denli kol kanat geren bir yanınız olsa da sizin sözünüzü kulak arkası eden kişilere de tepkinizi çok sert belli edeceksiniz. Özellikle de yeni evli bir Aslan burcuysanız eşinizle çeşitli otorite savaşlarına girebilirsiniz. Onun iyiliği için düşündüğünüz şeyleri dengeli bir şekilde hayatına entegre etmemesi ilişkinizin içerisine öfkenin girmesine sebep olabilir. Gökyüzü ani öfkelerden kaçınmanızı vurguluyor. Sevdikleriniz için özveri zamanı…

Ocak ayında hava burcunda gerçekleşecek olan Merkür Retrosu beklemediğiniz olayları önünüze serebilir. Daha önce planlamadığınız buluşmalar, konuşmalar ve bunun gibi sosyal olaylar spontane bir şekilde gelişebilir. Siz ne kadar plansız gerçekleşen durumlardan hoşlanmasanız da bu sürprizlerin içerisinden sizi memnun edecek detaylar da ortaya çıkabilir. Aşk hayatınızın çalkantılı geçtiğini düşünen bir Aslan burcuysanız gerçek aşkı bulacağınız bir seneye girdiniz. Gök kubbe hayatınızın aşkını bulacağınız senenin 2021 olduğunu dile getiriyor. Bunun yanı sıra çevrenizde size karşı ilgisi olan kişileri daha net fark edebilirsiniz. İlişkisi olan bir Aslan burcuysanız sevdiğiniz kişiyi cinsel anlamda da arzuladığınız günlerden geçiyorsunuz. Cinsel deneyimleriniz aşkınızı perçinleyip sizi daha çok birbirinize bağlayabilir. İlişkisi olmayan Aslan burçları da yalnızca günü birlik ilişkilerle meşgul olabilir. Bu durum ilişkisi olmayan aslan burçları için can sıkıcı duruma gelebilir. Öyle ki artık ruhunuza dokunan kişilerle hayatınızı devam ettirmek istiyorsunuz.

Venüs’ünüz Aslan Burcunda İse;

Venüs’ü Aslan olan birisiyseniz, aşkta gurura, sorumluluğa ve ilgiye önem verisiniz. Sevdiğiniz kişinin her şeyden önce beğenisini kazanmak sizi hoşnut eden detayların başında gelir. Bunu sağlamak için dış görünüşünüzün değişimini sağlamak isteyebilirsiniz, yeni bir stile geçmek sizin için hiçbir zaman zor olmadı. Çekici yönünüzü ortaya çıkarmak için hırslı bir davranış şekli güdebilirsiniz. Tutkunun gezegeni Venüs sevdiğiniz kişiyi elde etmek için doğal yanınızı ortaya çıkarır. Yapaylıktan hoşlanmazsınız, küçük hediyeler ve kalbe olan samimi dokunuşlar sizin için daha önemlidir. Hatalı olduğunuz konularda özür dilemekte zaman zaman zorlanabilirsiniz. Çünkü ortada ‘’Aslan gururu’’ diye bir özelliğiniz söz konusu. Ancak ne olursa olsun özür dileme erdemi gösterebileceğinizi de unutmayın. Aşkta sevdiğiniz kişinin ilgisini sürekli üzerinizde hissetmek istersiniz. Bu da zaman zaman karşı tarafı yorabilir. Venüs - Aslan döngüsünde doğmuş biriyseniz; sevginizi herkes gibi göstermezsiniz. Farkınızı ortaya koymak için çaba gösterirsiniz. Toplumca kabul gören bütün davranışlar size klişe gelir, kreatif yanınızı bizzat Aşk gezegeni ortaya çıkaracaktır. Üretmekten, inanmaktan ve duyguları en dipte yaşamaktan asla korkmazsınız.

 

Mars’ınız Aslan Burcunda İse;

Her zaman gururlu yanınızı ortaya koyduğunuz bilinir. Bunun aksine Mars’ı Aslan burcunda olan biriyseniz, kendinizi ön plana çıkarmak için her şeyi yapabilecek bir yanınız olduğunu da en iyi siz biliyorsunuz. Bulunduğunuz ortamda ilgi odağı olmak ve sürekli popüler taraf olmak sizi memnun eder. Fark edilmek için elinizdeki bütün imkanları kullanacağınızın altını çizen bir Mars söz konusu. Dikkat! Aşkta rekabetçi yanınıza vurgu yapan mücadeleci gezegen Mars, sevdiğiniz kişi için herkesi karşınıza alabileceğinizi işaret ediyor. Hatta zaman zaman ilişkinizde yersiz yere eleştirilere maruz kaldığınız için ailenizle bile karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz. Hevesli yanınız çabuk öğrenen tarafınızı uyandırır. Bunun yanı sıra Mars’ı Aslan burcunda olan biri olarak yeni deneyimleri tecrübe etmek konusunda kendinizi geri çekmezsiniz.

Aşkta sonunda istediğinizi alan tarafınız Mars tarafından desteklenirken, tuttuğunu kopartan gezegenin size olan bir uyarısı da şu; kimi zaman hevesiniz kolayca kırılabiliyor. Yanlış duymadınız. Mücadele seviyenizi bambaşka yerlere çeken Mars, kimi zaman da sizin yaşadığınız küçük bir terslikte motivasyonunuzu kaybetmenize yol açabilir. Aşk hayatında tutkularınızı ortaya çıkaran tarafınız güçlüdür. Konu seks olduğu zaman tamamen karşılıklı zevke odaklanırsınız. Sekste bencil değilsiniz. 

Aşk: + + +

Cinsellik: + + + + +

Romantizm: + + + +

Kıskançlık: + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 27 Haziran, 22 Temmuz

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 11 Haziran, 13 Temmuz

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: YAY, KOÇ

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: KOVA, BOĞA

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…