Yükleniyor . . .

2019 MERKÜR ASLAN BURCUNDA

2019 MERKÜR ASLAN BURCUNDA

Bugün konumuz astrolojinin ünlü gezegeni Merkür! Takvimlerinize 27 Haziran’dan itibaren 19 Temmuz’a kadar notlar almaya başlayın. Çünkü iletişim, zekâ, hareket yıldızı Aslan burcuna geçiyor. Güneş tarafından yönetilen Aslan ve hızı ile bilinen Merkür’ün birleşiminden neler olacak derseniz, önce sessizce arkanıza yaslanın çünkü Merkür 7 Temmuz’dan sonra geri hareket etmeye başlayacak. Tam her şey ne kadar güzel, Merkür güçlenecek derken geri hareketi ile hepimizi ters köşe yapacak.

Merkür, bana haksızlık yapmayın diyor.

Size tavsiyemiz, haritanızda Merkür’ün hangi evde hareket ettiğine bakmadan “Merkür gerilemesi beni mahvetti” dememeniz. Çünkü bu şekilde hem kendinize hem de Merkür'e haksızlık yaparsınız. Merkür’ün, Aslan burcuna geçişi ile düş gücümüz arttığı gibi, birçok konuda yenilik yapmamız da kolaylaşacak. Ayrıca yeni işler kurma ve fevkalade planlar yapma becerisi de bu açının bize kazandırdıkları yetenekler olarak karşımıza çıkacak. Ancak tekrar belirtiyorum tüm bu durumlar 5 Temmuz’a kadar çünkü 7 Temmuz’da Merkür, 25 günlük geri hareketine başlayacak. Öyle ki Yengeç burcuna kadar da bu sürecini devam ettirecek. Aslan burcuna geçiş yapan Merkür, “geçti, unuttum” dediğimiz birçok şeyi tekrar gözümüze sokacağı gibi; merakımızı da arttıracak. Konuşmalara cüret veren tavrı ile diyaloglarımızda daha cesur olduğumuzu söyleyebiliriz. İsyan etmesek bile, kolay eleştirebileceğimiz günler…  Bu dönemde biraz bencilce davranıp, sadece kendi fikirlerimizi önemsememiz de mümkün. Her ne kadar başkalarının fikirlerini dinlesek de büyük ihtimalle dönüp dolaşıp kendi düşüncelerimizi hayata geçireceğiz. Merkür, Aslan burcunda hareket ederken “ben…” ile başlayan cümleleri sık sık kullanıp, egomuzu ön planda tutabiliriz.

Merkür on iki evi gezerken bize etkileri nelerdir?

Merkür haritanızda 1. Evde ise 

Konuşkan, bilgi ve haberleri çeken, başkalarının duymak istediklerini söyleyen ve her yerde olduğunu ve her şeyi bildiğini gösterir şekilde davranmaktan hoşlanan biri. Aynı zamanda birden fazla işle de rahatlıkla uğraşır. 

Merkür haritanızda 2. Evde ise 

Düşüncelerden ve fikirlerden anlaşılır yararlar sağlamaya çalışır. Yazarlık, komünikasyon, eğitim, satış, yayıncılık, seyahat veya taşımacılıktan gelir kazanmaya müsaittir. Başkalarının önemli bulduğu bilgileri öğrenerek kendine kişisel fırsatlar yaratmasını iyi bilir.

Merkür haritanızda 3. Evde ise 

Doğal bir haberleşme kabiliyeti vardır. El becerisi ve mekanik becerileri ile gözdedir. Kardeşiyle birlikte olmaktan ve eğlenmekten çok hoşlanır. Entelektüel meraka sahiptir. Konuşma özrü, duyma kaybı, öğrenme özrü mümkündür. Cemiyet olayları ile yakından ilgilenir.

Merkür haritanızda 4. Evde ise 

Birçok kitap, dergi veya gerçeğe dayalı dokümanlara sahip olmayı arzular. Evinde geniş cihazlar ya da alet çeşidi bulundurmayı ister. İleriki dönemlerde kardeşleriyle beraber yaşayabilir. Cemiyet toplantıları için evini kullanmaktan hiç çekinmez.

Merkür haritanızda 5. Evde ise 

Yaratıcıdır. Yazarlık kabiliyetine sahiptir. Kabiliyetli bir takipçi olması da mümkündür. Entelektüel kabiliyeti olanlara romantik bir şekilde bağlanır. Çalışan çocuklara kendinden bir şeyler öğretmek veya yardım etmekten çok hoşlanır.

Merkür haritanızda 6. Evde ise 

Kendini işine adamıştır. Düşünceleri gereksiz olaylarla fazlaca dolu olabilir. Başkalarına iş vermekten büyük haz duyar. Satış veya iş vermek, sosyal veya sağlık ile ilgili servislerde çalışmaya eğilimlidir. Daha çok kâğıt işleri ile uğraşmayı sever. Fiziksel sağlığı ile çok ilgilidir.

Merkür haritanızda 7. Evde ise 

Aynı zamanda birden çok işi yürütebilir. Birden çok evlilik ihtimali olabilir. Kontratlar, halkla ilişkiler veya hukuk gerektiren işlerde çalışabilir ve bu tür konularla çok yakından ilgilenir. İsimler, suratlar veya kişiler hakkındaki detayları mükemmel bir şekilde aklında tutabilme yeteneğine sahiptir.

Merkür haritanızda 8. Evde ise 

Psikolojik ve ruhsal olaylarla ilgilidir. Başkalarının maddi durumları ile de ilgilenebilir. Sır saklayabilen bir yapıya sahiptir. Sözlü veya yazılı haberleşmelerde iyi ve kurnaz davranmasını bilir. Araştırma veya incelemeye eğilimli bir yapısı da vardır.

Merkür haritanızda 9. Evde ise 

Yabancı ülkelere seyahat etmekten çok hoşlanır. Yabancı bir ülkede eğitim görebilme şansına da sahiptir. Birden çok konuda diploma sahibi olması mümkündür. Gazeteleri okumayı ve son dedikoduları öğrenmeyi çok sever. Yazarlık, reklamcılık, antropoloji, din öğretmenliği veya politika ilgisini çeker.

Merkür haritanızda 10. Evde ise 

Fikirlerini anlatmak ya da bunları pratikte uygulamak için çevresinin fikirlerine ve olumlu desteğine çok ihtiyaç duyar. Halka açık alanlarda bilgisini göstermekten hoşlanır. Birden fazla mesleği olabilir veya mesleğinde çift taraflı çalışan elemanlara sahip olabilir.

Merkür haritanızda 11. Evde ise 

Arkadaşlarının düşünce ve fikirlerini kendisi için ilham kaynağı olarak kullanır. Duygusal özdeşleşmeler ve bağlılık üzerine kurulmuş arkadaşlıklardan çok mantıksal dostluklar kurmaya eğilimlidir. Organizasyonlarda aktif rol almayı çok ister. Düzenleyen, yöneten ve işi sahiplenen olmak, egosunu besler. 

Merkür haritanızda 12. Evde ise 

Fikirlerini her zaman kendine saklar. Sessiz bir ortamda daha iyi düşünür. Fikirleri genel ve mantıktan çok içgüdüseldir. Hayırsever kuruluşlar, hastaneler veya hapishaneler ile yakından ilgilidir. Geçiş, bilinçaltı rüyalar veya gizli olaylarla da ilgilenir. 

Astrolog Zeynep Turan

19.06.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

 
 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...