Yükleniyor . . .

2018 AĞUSTOS AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR?

Makale 06/01/2022

2018 AĞUSTOS AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR?

Hayatımızın iplerini elimize alıyoruz.

Kırıldık, üzüldük, haksızlıklara uğradık şimdi ise toparlanma ve kendimizi tamir etme zamanı. Herkes için her şeyin en iyisi olsun derken kendi dertlerinizle kimi zaman baş başa kaldınız. Birilerinin gölgesinde kalmak istemezken çoğu zaman kendinizi anlatırken yanlış anlaşıldınız. İşte tüm bu gelişmelere son verecek olan ağustos ayı olacak. 11 Ağustos’ta gerçekleşecek Güneş Tutulmasını adil olarak dahi isimlendirebiliriz. Böyle dememin sebebi ise herkese hak ettiğini verecek olması. Evet, tüm bu süreçte yaşanacak olanların hepsinin geçmişe dayalı bir nedeni olacak. Gökyüzünde gezegenlerin düellosu gerçekleşirken yeryüzünde de hesaplaşmalar olacak. Sakin bir ay yaşamayacağımızı bilmelisiniz, ancak bu ay doğacak olan kaostan uzun vadeli düzenler de kurulacak. Nasıl olacak o derseniz; yerinden oynayan taşların yerine oturmasını sağlayacak olan tutulma ayı iletişim konusunda zorlarken bir taraftan da büyük değişimler yaşamamıza sebep olacak. Şikâyet ettiğimiz işimiz, ilişkimiz, sosyal bağlarımız değişecek.

Hazır olun, önce dünya sonra biz değişiyoruz.

‘’Dünya Değişiyor’’ kitabımda da belirttiğim gibi kişisel hayatlar dönüşümden geçerken, önüne geçilemeyecek bir etki yaratacak. Çevremizdeki kararsız kişilerden yorulduğumuzu fark edecek ve yollarımızı ayırmakta herhangi bir sorun görmeyeceğiz. Cesaret, kibir, gösteriş ve ego dünyanın dört bir yanını sarmışken birilerinin de bu sebeplerden bittiğine tanık olabiliriz.

Dermansız dert kalmayacak.

Ağustos ayının şanında eleştirmek ve tabi ki eleştirilmek var. Gökyüzü bir taraftan sorunlara çözüm bulmamıza yardım ederken bir taraftan da keskin yanımızı ortaya çıkaracak. Bildiğimizden şaşmayacak mıyız diye sorarsanız emin olun şaşacağız. Tam olarak bu noktada karar mekanizmamız devreye girecek ev hangi eleştirilerin yerinde olduğuna, hangilerinin ise yersiz olduğuna karar vereceğiz.

Bu ay yardımsever olmak için uğraşırken, bir anda başkasının derdinin sizin derdiniz olduğunu fark edebilirsiniz. Nasıl yan demeyin! Çevremizdeki insanların dertlerine derman olmaya çalışırken, bir bakmışsınız tüm derdini size yıkmış ve kendisi hayatını yaşamaya devam ediyor. Olamaz mı, olabilir tabi ki. Hatta yaklaşık 2,5 yıldır sürekli bu durumun içinde kalmış dahi olabilirsiniz.

Bu ay dengeler değişiyor.

Ağustos ayının ilk iki haftalık sürecinde gösteriş ve ego duyguları oldukça baskın olacak. İş arkadaşlarınızdan, ailenize sevgilinize kadar bu konularla karşılaşacaksınız. Bu durum kırıcı olmanıza neden olurken farkında olmadan siz de aynı duygular içine girebilirsiniz. Özellikle kendinden yaşça büyük kişilerle çok sık irtibatı olan kişiler için zorlayıcı günler yaşanabilir.

Gökyüzü etkisini çok net bir şekilde yeryüzüne yansıtırken temkinli olmamız gereken konular neler derseniz;

  • Eğer 1950-1959 yılları arasında doğduysanız yalnızca kendi bildiğinizin doğru olduğu konusunda ısrarcı olmayın.
  • Eğer 1960-1969 yılları arasında doğduysanız eşinizle tartışmaktan imtina edin, hatta tartışma yaşanacağını hissettiğiniz an konudan uzaklaşın.
  • Eğer 1970-1984 yılları arasında doğduysanız evliyseniz ya da uzun süreli bir ilişkiniz varsa bu ay yaşayacağınız olaylar ilişkinize zarar verebilir, olabildiğince üçüncü kişilerin yorumlarını ciddiye almayın.
  • Eğer 1985-1989 yılları arasında doğduysanız ve kariyerinizi yeniden şekillendirmek istiyoruz, şu an çalıştığınız yerden tüm haklarınızı alabileceğinizden emin olmadan işten ayrılmayın.
  • Eğer 1990-1998 yılları arasında doğduysanız çevrenizde bulunan deneyim sahibi kişilerin görüşlerinden faydalanın.
  • Eğer 1999-2002 yılları arasında doğduysanız hem aşk hem de sosyal hayatınız adına değişimler yaşayabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

11.07.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…