Yükleniyor . . .

2017 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

2017 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

Yüksek günler geliyorum demez, gelir!

Kaderin kedere büründüğü zamanlara hazır olun.  Elimizden bir şey gelmediğini göreceğimiz yılın en baskın Dolunayı meydana gelirken heybetinden ruhunuzu ve kalbinizi korumak isteyeceğiz. Söze böyle başlamak istemezdim ama bu yazıyı olumsuz diye yarıda bırakıp okumamazlık etmeyin. Keşke demenin pişmanlıklara neden olacağı günlere yaklaşmışken size tavsiyem gökyüzünün uyarılarını takip etmeniz yönünde olacak. 

 

Derdi çok olanın dermanını bulması zor olacak. Öyle ki bu Dolunay’da yok yok!

 

Çaresiz kalan insanları gördükçe ıstırabımız artacak, insanlığı sorgulayacağız.  Gerçeklerin ne kadar reel olduğunu anlamakta güçlük çekerken, ilk etapta bazı şeylere inanmakta güçlük çekeceğiz. Hatta sadece iç savaşlarımızı bastırdığımızı ve 2017 Mart’ından beri kendimizi oyaladığımızı fark edeceğimiz kirli bir Dolunayla ile karşı karşıya kalıyoruz.  Eğer sizlerde haziran ayından bu yana bocalıyor ve eli kolu bağlıymış gibi hissediyorsanız bu içinizde bastırdığımız döngüyü erken geçmişsiniz demektir.

Ne zaman gerçekleşiyor?

9 Temmuz 2017 Pazar günü 17 derece ile Oğlak burcunda Dolunay meydana geliyor.

Etkili olacağı günler

Oğlak burcundaki Dolunay, o hafta aralığında kendinden en çok bahsettiren günlerine ve olaylarına işaret ediyor.

Bu tarihlere dikkat!  4- 5 -6 – 7-8 -9 -10 Temmuz en sert etkilerin olacağı günleri vurguluyor.

Teması nedir?

Ay ve Plüton ile, Güneş ve Mars'ın karşısında böyle yoğun sıcak enerji üretirler kontrolü zorlaştıran bir etki yaratacaktır.  Bu yüksek volümlü Dolunay, işlerin kontrolden çıkmasına izin verirseniz ciddi ilişkilere sorunlar oluşturma potansiyeline sahip olabilir.  Temmuz ayında meydana gelen Dolunay’ın ruhunda tehditkâr, şiddet, iktidar, faili meçhul cinayetler, sınır hareketleri, barıştan uzak bir dünya gündemini oluşturabilir. Toplumsal olaylar adeta bir iç çığlık niteliğinde gönüllere yara bırakabilir. Bununla birlikte mücadeleyi bırakmayanlar içinde uzlaşma, barış arayışları devam edecektir. Bu güçlü ayda ilişkiler nasıl yönetmemiz gerektiğine bu döngü adeta şekil veriyor. Bir yandan yeni kayıplar, mücadeleler yaşarken bir yandan Dünya’nın bir köşesinde savaş son bulabilir.

Dolunay’ın Anlamı

Ay'ın karşısında yer alan Güneş, Dolunayı meydana getirirken hayatınızdaki karşıt kuvvetleri ve ya kutupları da vurgulayacaktır. Bunların arasında; egonuza karşı duygularınızı, kariyerimizi, evinizi ve ihtiyaçlarımızı karşı potansiyelimizi sorgulayacaksınız. Bu sırada iç gerginlik ve dış baskılar kişisel çatışmalara ve enerji krizlerine de neden olabilir.

Duygusal yönümüzü kontrol edin!

Duyguların ve içgüdülerin nitelikleri Dolunay sırasında zirveye ulaşır. Bu esnada; zorlukların üstesinden gelmek için artan duygusal güç ve sezgiyi kullanmak isteyebiliriz. Bilinçaltı da farkındalık oluşurken, kişisel ilişkilerinizde objektif ve dengeli bir görünüm sağlamak isteyebiliriz. Uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişkinin duygusal olarak açığa çıkan etkilerini görebiliriz. Dolunay etkisini iki hafta boyunca sürdürürken bir sonraki Yeniay ile bağlantısını devam ettirecektir. 24 Haziran’dan itibaren hedeflere ince ayar veren Haziran Yeniay’ı ise bu döneme kadar duygusal ve maddi hedeflere hasat zamanı oluşturdu. Tüm bunları değerlendirmek için Haziran’ın son haftasından Temmuz’un sonuna kadar devam eden süreci gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Temmuz Dolunayı ne anlatıyor?

9 Temmuz’da meydana gelen Dolunay, 17 derece ile Plüton’a sadece bir derece uzaklıkta meydana geliyor.  6. evde meydana gelmesi tüm hizmet sektörünü yakından ilgilendireceğini vurguluyor.  Bu süreçte kamu alanlarının en gözde kurumlarının özelleşme sürecinin de başlayacağını işaret ediyor. Tutkulu, güçlü ve yoğunluğu çok olan bu gezegen imha ve yenileme yoluyla dönüşümü gerçekleştirir. Yani bu sürecin kendi içinde sancılı geçebileceğini de bu vesile ile bizlere gösterecektir. Geri giden Plüton’un bu süreçte toplumsal ve yapısal olarak karşımıza neleri çıkartacağına bizler bile inanamayabiliriz.  

Gözlerimizin gördüğünü aklımız almayabilir!

Ay, Plüton ile kavuşum yaparken ezip geçirebilecek derin ve yoğun duyguları yüzeye çıkartacaktır. Duygularınız, bağımlılıklarınız konusunda takıntılarınız artabilir. Başka herhangi bir şeye odaklanmakta zorluk çekebiliriz. Düşler, görüntüler, psişik gösterimler veya sezgisel bilgiler ruh halinizi derinden etkileyebilir. Sezgiler bu dönem bu kadar hassaslaşırken gerçek hislere erişmek, başkalarının sizin hakkında düşüncelerine vakıf olmak da yeni keşifleri işaret edecektir. Bu dönem yargılama ve şüphe etme rasyonel düşünce gücünün önüne geçebilir. Bu yüzden mantığı devreye sokmak için caba göstermenizde fayda var.

İlişkilerde ise; kıskançlık, suçluluk duygusu, aşağılık kompleksi, tehditler, yıldırma, şiddet veya kişisel zararlar kontrol dışı hareketlere neden olabilir.  Bu yüzden manipülatif davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi böyle olumsuz ve yıkıcı insanlardan ve ortamlardan uzaklaştırmanız en iyisi olacaktır. Duygularınızı anlamak ve ne yapacağınıza karar vermek için kendi kendinizi analiz etmeye çalışabilirsiniz. Spor ya da meditasyon yapın, bu süreçte doğa ile baş başa olmak isteyebilirsiniz. Bu evrede aile birliği, aile içinde huzur arama, sağlıklı iletişim, şiddetli tartışmaları ve iç hesaplaşmaları da yaratacaktır.

Reel hayatta ise; çatışma, fikir olarak uyuşmazlık, gergin ilişkiler arasında tam olarak neye ihtiyacımız olduğu konusunda çelişki yaratacaktır. Bu yüzden toplumla ya da yakın çevremizle uyum halinde olmak zorlaşabilir.  Bu dönem hırsları da tetikliyor. İddialı ve egoist yaklaşımlara karşı direnç göstermek ayın teması gibi olacak. İnsanların ya da olayların üstünüze üstünüze doğru geldiğine tanık olabilirsiniz. Kışkırtma, hız alma ihtiyacı bir yandan daha başarılı ve öne çıkma ihtiyacınızı da tetikleyecektir. Muhtemelen bu etkileri en yakınınızdan almanız mümkün; bu kişi ailenizin bir üyesi, yakın arkadaşınız, iş ortağınız, ev arkadaşınız olabilir.  

Siyasi alanda; nefisleri yöneten yer altı gezegeni Plüton’un karşısında yer alan yaşamı temsil eden Güneş saygınlıkla, kriz arasında bazı olayları tetikleyebilir.  Öyle ki siyasi arenada dün yan yana olanları şimdi karşı karşıya getirebilir. ABD’nin Güneş burcuna karşıtlık yapacak kirli Dolunay, süper gücü süper egosu ile yüzleştirebilir. Dünya bu durumu “Kral Çıplak” hikayesi ile eşleştirip Simpsonlar’ın kaderine bırakabilir. ABD’nin yolu kiminle kesişirse keşişsin artık kaderleri bir olmayacak mesajını vereceğini üst üstte diplomatik hatalar ile gösterebilir. Küba, Yunanistan, Obama, Barzani’ye kadar geniş bir saray programıyla öyle ya da böyle gündeminde yer alacağını vurguluyor.

Siyasi arenada kırıcı ve yapıcı olmayan ayrılıklar yaşanırken, süreci oluruna bırakma niyeti olmayan diplomatlar ülkelerarası ticari anlaşmaları ağır faturalar ile cezalandırabilirler. Dikkatinize; bu sektörlerin arasında en dikkat çeken hava yolları firmaları olabilir.  Bu durum hem siyasi arena da hem de toplumsal gelişmelerde etkili olurken dünyaya mal olmuş global markaların yatırım ve üretim alt yapılı uzun vadeli planlarının değişeceğini işaret ediyor.  Para dünyanın bir köşesinden başka köşesine transfer olurken, birçok global marka bazı ülkelerin pazarından çekildiğini açıklayabilir.

Türkiye de ise; 2016 Temmuz ayında bir benzeri yaşanan kirli Dolunay’ın yeni gündemdeki mesajı geçmişle ve iç meseleler ile hayli yoğun olacağını vurguluyor.  Parti başkanlarının da bu süreçte davranış ve söylemleri ile daha sert bir şekilde karşı karşıya kalacağını işaret ediyor. Süreç kimin gerçeği ya da doğruyu yansıttığını yine sorgulayacağımız günlere vurgu yapıyor. Bir yandan enerji sektöründe dünya devi projelere imza atılırken, diğer yandan da gündem siyasetçilerin ve gazetecilerin olacak. Tabi bu süreçte en çok MHP ve HDP yapısının çok büyük değişimlerden geçeceğini işret ediyor. Bu hileli, kirli Dolunayın ışığına aldanıp ilk hamleyi yapanların deyimi yerindeyse ateşin tam ortasına düşeceklerini de vurguluyor. Diğer yandan çocuklarla ilgili yine önemli yürek burkan konuların konuşulabileceğini de işaret ediyor.

Diplomasi dar günlerden geçerken toplum aydınlanmak isteyecek!

Bağımlılık, gizli bilgiler, inatla savunulan değerler aslında yıkıcı karakterlerin zorlanacağını vurguluyor. Bu süreçte bizlere çok güven veren, emin olduğumuz her değerin manipülasyona açık olduğunu, faili meçhul olayları ortaya çıkaracağını da vurguluyor. Bu durumda toplumu genel olarak rahatsız edebilecek, etkileyebilecek olaylara, teknoloji temelli konulara ve doğal afetlere de dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Bu sürecin aslında bir yandan toplumu bir arada tutacak, çoğaltacak, bir araya getirecek etkileri de olabileceğini işaret ediyor.

“Yılmadık, yıkılmadık” demek için daha kimlerden kötülük göreceğiz?

Plüton’un karşısında yakın bir yer de konumlanan Mars, Zodyak’ın en pasif konumuna bürünmüşken bir şeylerin üst üste gelmesi uzun zamandır tatmadığınız hisleri sahneye çıkarıyor. Bazı olaylara inanmakta güçlük çekerken “yok canım” diyeceğimiz inkara, itirazlara işaret ediyor.

Bu süreçte başarılı olmak ve güzel işlere imza atmak da söz konusu olabilir. Fiziksel ve yaratıcı arayışlar da bu nokta da devreye girecektir. Cesaretin, gücün ve mantığın devrede olduğu işlerde, sektörlerde başarılı olmak mümkün olabilir.  Bu sırada rakiplerinizi hafife almayın. Planlarınızda ve savunma alanlarınızda zayıf noktaları aramak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Cinsel olarak da tutkuyu ele alan bir Dolunay ile karşı karşıyayız. Güçlü, ilkel duygular, cinselliğin keşfi bazı tehlikeli oyunlara neden olabilir. Gücü adeta eril bir enerji olarak alan zihniyetler her şeyi bu vesile ile elde edebileceklerine inanabilirler. Para ve statü gibi araçları kullanmak dürtülerin doğal akışına aykırı kaçacaktır. Bu süreçte cinsel suçlar, tacizler ya da buna benzer şiddete yönelik olaylar gündemde sık sık yer alabilir.

Enerjinin birikimi farkında olunsun ya da olunmasın kazalara, saldırgan hareketlere ve sonuçta şiddete yönelik olaylara neden olabilir. Tüm bu süreci yönetirken aslında başarılı olmak da elinizde, kendinizi sıra dışı sporlara, adrenalini yüksek tutkulu sanatsal işlere odaklayabilirsiniz. Üretmek, çoğaltmak, büyümek, genişlemek de doğal bir süreç olarak ilerleyecektir.

Uzlaşmanın da bir yolu var; Merkür ile Venüs 120’lık oluştururken potansiyel çatışmanın önüne geçebilecek etkiler yaratabilir. Stres seviyesini düşürmek, ilişlerinizde uyumu sağlamak için samimi etkiler oluşturabilir.

Not: Bize acizliğimizi, zaaflarımızı göstermeyi planlayan gök kubbenin en karanlık puslu Dolunayı 2017 yılının değerleri ile bizi sınayacaktır. Bu süreci sakin ve metanetli geçenlerin ister ülke, ister sistem ve kişi, yapılar olsun servetinin üzerine servet koyacağını da işaret ediyor. Gökte hareket eden yıldızlar siz siz olun bu sürecekte kaybolmak yerine umudunuza sarılın mesajını verecektir.  

Kim bilir belki de bu Dolunay bizi uykumuzdan uyandıracaktır!

Burçlara notlar!

Koç: Gözlerinize bakamayanlarla bir anda karşı karşıya gelmek kaderin kendi içinde ince bir hesabı olduğunu görecektir. Kabul etmek veya etmemek sizin iradenize bağlı. Çünkü siz kimin ne yapmaya çalıştığını gayet iyi biliyorsunuz.

Boğa: Sorgulamak yargılamak yaşamını cendereye sokar. Gel yüreğindeki eksikliği toprak burcunda gerçekleşecek bu Dolunay ile birlikte çöz.  Sözler her ne kadar yüreğinde yankılansa da değiştirmemeyi, olduğu gibi sevmeyi seç.

İkizler: Sessiz çığlıkların yaşından çok yaşamı ağırlaştırdı. Toprağın bile hareket ettiği döngüde, mutluluğa açılan yol belki de cesaret etmekle başlıyordur.

Yengeç: Geçmişi yaşmaktansa geri dönüp yüzleşmeye ne dersin? Hastalık kayıp üzüntü hepsini gördün, yaşadın. Büyüklük hissedenindir. Unutma hesaplaşan, bu dönem en özgürleşir.

Aslan: Benliğinin gücünü göreceksin. Kaybetme korkusunun aslında ayağındaki prangadan başka hiçbir şeye yaramadığını en yalın haliyle göreceksin! Özgürleşiyorsun.

Başak: Senin şahidin, yaptıklarını siluetidir, sende biliyorsun.  Gül olma vakti geldiğinde çevrendeki dikenlerin hiçbir önemi kalmadığını göreceksin. Yeniden doğuyorsun!

Terazi: Aklının almadığı hesapları başkasına çıkartmadan yol alıyorsun. Emeğini hiçe sayanlar gün gelince kapına köle oluyor.

Akrep: Her açılan hesap bir sonrakinin akıbetini belirler. İç dünyanın hazinesini ancak değecek yürekler ile paylaşıyorsun. İhtirasın başarı getiriyor.

Yay: Her yolun bir sonu varsa bir de çıkışı vardır…Kalbine, emeğine, inancına hasar veren kim varsa yol gösteriyorsun. Değmeyen aşk için artık ağlamak yok!

Oğlak: Kalbinin yüceliğini ancak bu gökyüzü çözer! Sadakat, itiraf, gerçekler ile yüzleşmek hiç bu kadar iyi gelmemişti. Seni kısıtlayan her ne ise hoşcakal demek kolay olacak.

Kova: Kalıplarından kurtulmak için önce kendini salı vermelisin. Bu süreç öyle bir yol ayrımı ki inandığın her şeyi sorguluyorsun. Yeni başlangıçlar için hazırsın.

Balık: Mesafeler seni ister istemez büyütüyor. Geçmişle hesabını ancak onunla karşılaşırsan çözebileceksin. Hak ettiğin itibarı kazanıyorsun!

Zeynep Turan

10-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır. 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...