Yükleniyor . . .

2017 MARS AKREP BURCUNDA

2017 MARS AKREP BURCUNDA

Savaşçı, mücadeleci, tuttuğunu koparan, güçlü, heyecanlı, kızgın ve tutkulu…

İşte bu özellikleriyle kendini tanıdığımız Mars, yönettiği gezegen olan Akrep’e 9 Aralık’tan itibaren geçiş yapıyor. Artık bütün özelliklerini ortaya koyabilir; kısıtlama yok, karışanı yok, rahatsız edeni yok. Gerçi, astrolojinin kötücül gezegeni olarak görülen Mars’ın elini kolunu sallayarak hareket ettiği bir burçta konumlanması ne kadar hayırlı olur bizim için, işte orası meçhul…

Aslında önemli girişimlerde bulunmak, âşık olmak, yeni bir ilişkiye başlamak için olumlu açılar var gökyüzünde. Sonuçta iletişim dilimiz de sevgiye bakış açımızda oldukça naif, cesur, iddialı, romantik, tutkulu… Kafamızda bir ton yeni fikir ve alternatif yol var. Bizimle aynı olmayan fikirlere şiddetle karşı çıktığımız gibi, bizi üzen insanları da hayatımızda daha fazla tutmak için hiçbir sebebimiz yok. Bir ayrılıp, bir barıştığınız sevgilinizi pat diye terk edebilirsiniz de…

Bu gezegen dokunduğu burcun insanına, zor durumlarda çevresindekilere önderlik edebilecek dayanıklılığı ve kararlılığı verir. Her ne kadar ateş etkili ve buna bağlı olarak yıkıcı bir gezegen olarak görülse de insanların ileriye dönük hamleler yapmasını sağlar. Ayrıca Mars’ın etkisindeki kişiler toplum içinde dikkatleri üzerine çeker. Bu yıldızın etkisindekiler aceleci, sabırsız, çabuk sıkılan ama yeri geldiğinde inatçı bir ruh haline sahiptir. Uzun lafın kısası, önümüzdeki günlerde libidomuz artacağı gibi; iç gücün, iradenin baskınlığını hepimiz çok daha net bir şekilde hissedeceğiz.

Mars, Akrep’te ise Skandallar Başrolde!

Gizli ve sınır tanımayan iç dünyayı temsil eden bu ikili sayesinde gündemde yeni sansasyonel haberleri harekete geçirecektir. Kural tanımak ve geleneksel yapıyı delen her düşünce ve içsel yolculuk bazı insanların tatsız yüzlerini gündeme yansıtabilir. Özellikle adı ve yaptığı işler ile gündemde yerini alan sanat ve sanat camiası bu merkezin çekim alanından payına düşeni yaşayacaktır.  Cinsel eğilimler ve buna benzer konular farklı bir gündemi kovalar nitelikte gelişebilir.

Yasak aşklar, tutku ile başlar!

Hile, alışkanlıklar, kopamadığımız ya da kontrol edemediğimiz duygular ile baş etmek bu günlerde zor olabilir. Ava giden avlanır tabiri sanırım bu ikili için çok uygun olur. Bu yüzden kurduğumuz ilişkiler, arka planda sakladıklarımız, ilişkilerin diğer yüzü için merak ettiklerimiz bu döngüde önümüze bir bir serilebilir. Yasak olan her şeye ilgi artar.

Yeni heyecanlar ve keşifler!

Mars, Akrep ikili andrealin en üst seviyede libido endeksli çalışırken bir yandan spor hatta hız gerektiren sporlarda güzel başarıları da işaret edecektir. Eğer bu dönem kendiniz için bir şeyler yapmak isterseniz fırsatı kaçırmayın. Hırs, mücadele ve bilinçaltı aynı haznede çalışacak. Satranç, bilgi oyunları, metafizik çalışmalar, adrenalini yüksek spor dalları ile öne çıkabilirsiniz.

Keşif duygusu ise herkesi birer hafiye yapabilir!

Meraklı, heyecanlı olurken ser verir sır vermez haller, şüpheci bakışlar etrafımızda çoğalabilir. İlişkisine sıkı sıkı tutunmak isteyen sabit ve su burçlar bu etkinin altında yüksek kıskançlık gösterileri ile baş etmekte zorlanabilir.  Oysa yetenek avcıları için güzel bir kombinasyon. Eğer içinizdeki yaratıcılığın dışa vurmak niyetinde olur ve suya sabuna karışmadan kendinizi keşfe çıkarsanız harika iş teklifleri alabilir, yönünüz bambaşka bir yere doğru da açılabilir. Denemekte fayda var!

Olumlu etkileri!

Dayanıklılık kazandırıyor.

Potansiyelini fark ettiriyor.

Yaşamın derin gizemlerini çözüyoruz…

Birilerinin işine gelmeyebilir!

Akrep sırların elçisidir. Mars ile Jüpiter’in bu noktada karşı karşıya gelmesi meseleyi büyüteceğine, çoğaltacağına ve genişleteceğinin habercisi olacaktır. Sırlar, diplomatik ilişkiler, düşmanlıklar, siyasi arenada olan bitenler, etik dışı davranışlar, istismar edici hareketler, yasadışı faaliyetler oltaya kesinkes takılır!

Zeynep Turan

6-12-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...